Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

poruka: 36
|
čitano: 7.021
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do".
11 godina
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Hvala shupci iz softa.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Ma bu to jos sljakalo godinama. Nek puste Source W10m, otvore Bootloader i bit ce cudo. 2027 ce biti najprodavanija roba,

Lumia 950XL i 1520 ce biti trazena roba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Moj stari (električar starog kova) neće dati za mobitel ni kune ali će za borer za bušilicu platiti i 3000 kuna. (Borer za bušenje rupa na zidu za klime koga zanima).
Pa evo lično neka moja iskustva sa njim i moje obitelji.

Tata je imao Microsoft 640 XL koji se sam nadogradio na windows 10 (ok mobile se predpostavlja) i pokvario se u tom smislu da se telefon jednostavno svakih par sati sam od sebe gasi. Da li je neki "klik" u bateriji ili nečemu, nije na kraju bitno. Napravio mu da se ne ukucaje PIN i da kada se to desi tih 30 sekundi je samo bez telefona: Svaka 3-4 sata ili nekoliko puta u toku dana.

Dobije od sestre iz Austrije nov novcat (jer tetka ne koristi smartphone) neki stari Samsung Neo ili nešto. Nov telefon sa Androidom 4.4.4 (kit kat). Ljudi moji, koje je to smeće od telefona. Koje smeće od Samsungovog softvera. Pa mamin Leagoo (kinez) sa Andoridom 4.4.1 je 5 puta bolji.

ujutru su non stop pitanja ovakva:
- što meni izlaze non stop ove reklame?
- jer ja moram stalno gore na tri tačkice pa na odaberi sve pa na obriši pa na potvdi da uklonim?

Nije sada da branim MS (kao što inače radim, jer sam zadovoljan njivim uslugama i lično MS mi je najviše novaca u životu donio, ali to nije tema), ali njemu ili mom ocu Windows 10 Mobile je bio BMW Serije 7 a ovaj "novi" Samsung je Fiat 123 iz bivše SFRJ koj još uvije se nađe negdje na cesti.

Iskreno sam ljut i na MS jer nije mogao (isto kao što Google nije mogao sa G+) odvojiti par miliončića, ostaviti par developera i gurati tu platformu dok ne vide na što će izaći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
metallic kaže...

Hvala shupci iz softa.

Šta će ti podrška za sam OS. Ispolirali su sam OS tip-top. Što nema aplikacija za njega, ili što su neki developeri odustali sa svojim aplikacijama - to je sada druga priča.  

Čitatelj kaže...

Ma bu to jos sljakalo godinama. * * *

Fazon je u tome što to i dalje šljaka. Naveo sam gore primjer jer mom starom nije bitna kamera (radila je i slike su ok), radio mu je i Viber, telefon kao telefon.. Sve radi kao podmazano.
I sada neka mi netko iz iste godine donese neki Samsung istog cjenovnog razreda i ovu Lumiu od MS-a (kao EOL uređaj) pa da vidimo koji bolji radi.

Nisam pristran imam sve 4 platforme: Blackbarryevu, iOS, MS-ovu i Googleovu. Nakon što baterija u HTM ONE (M7) više ne može izdržati ni par sati, nakon što sam ostavio Windows 10 Mobile u kojem je CH broj. Na Blackbarry se ništa više ne može instalirati.. kao primarni telefon koristim Lenovo tab4 8" i fantastičan je. 

Iskreno nemam volje za telefonima osim ovako ovdje da pričam o iskustvima na forumu.

11 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Envy kaže...
metallic kaže...

Hvala shupci iz softa.

Šta će ti podrška za sam OS. Ispolirali su sam OS tip-top. Što nema aplikacija za njega, ili što su neki developeri odustali sa svojim aplikacijama - to je sada druga priča.  

Čitatelj kaže...

Ma bu to jos sljakalo godinama. * * *

Fazon je u tome što to i dalje šljaka. Naveo sam gore primjer jer mom starom nije bitna kamera (radila je i slike su ok), radio mu je i Viber, telefon kao telefon.. Sve radi kao podmazano.
I sada neka mi netko iz iste godine donese neki Samsung istog cjenovnog razreda i ovu Lumiu od MS-a (kao EOL uređaj) pa da vidimo koji bolji radi.

Nisam pristran imam sve 4 platforme: Blackbarryevu, iOS, MS-ovu i Googleovu. Nakon što baterija u HTM ONE (M7) više ne može izdržati ni par sati, nakon što sam ostavio Windows 10 Mobile u kojem je CH broj. Na Blackbarry se ništa više ne može instalirati.. kao primarni telefon koristim Lenovo tab4 8" i fantastičan je. 

Iskreno nemam volje za telefonima osim ovako ovdje da pričam o iskustvima na forumu.

Htio sam živu platformu i nisu me brinule aplikacije ali da je bilo biti ugodno treći kotač nekoj sekti jabučara ili lošijem androidu ne hvala.

 

Slažem se da su prelako prebrzo digli ruke.

Tako sam ja otpisao svoju lumiu 930...

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
protjeran
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Microsoft je bio veoma korektan prema devovima - placao je da rade aplikacije,

uklonio je naknadu za dev. racun za UWP platforme (Desktop, Mobile, Tablet),

a i sam je radio aplikacije koji drugi devovi (Google) nije zelio raditi - npr. Youtube od Microsofta

nije imao reklame, imao je playback u pozadini, spremanje glazbe na mob i slicno,

no Google je tuzio i MS i morali su ukloniti aplikaciju vec slijedeci dan - a sam Google je bojktirao Microsoft,

i tako ih doveo u situaciju da sa svojim ekosustavom moraju konkurirati Googleu, a ne da bude kompatibilan sa svim Google servisima.

 

Jos je jedna cinjenica koja se ne spominje cesto, a ta je, da UWP devovi su tada imali najbolji profit - Microsoft im je uzimao minimalac

na aplikacijama, sa korisnici su MORALI kupiti aplikacije, jer nema piratskog softwarea na UWP platformi.

 

No, nema veze, naucili su jednu stvar - dok ne podmazu guzicu Googleu, nema nista od UWP platforme na mobitelima.

A zasto Google ne bojkotira Apple? Jer je Apple podmazao - i sad sam Google zaradjuje od iOS-a,

kao sto Microsoft zaradi vise od prodaje svakog Apple uredjaja, nego od bilo kojeg WP uredjaja.

(licence, certifikati itd)

 

Tko zna sto buducnost donosi. iOS i Android su tu da ostanu i probaju napredovati,

da dodju u fluidnost i stabilnost, kao i mnoge znacajke koje je WP imao prije svog vremena.

 

Al ne vjerujem da ce dugo ostati duopol, kad tad ce se ubaciti neki novi igrac.

FirefoxOS je propao, ali forkan je i koristi se dalje. MeeGo je nestao zajedno sa Symbianom,

ali Tizen te SailfishOS su njihovi naslijednici. UbuntuOS je bio mrtav u startu, steta,

jer mogao je biti pravi Linux experience na mobitelu.

 

Osobno, vjerujem da ce kad tad biti nesto slicno WP-u, brzinom i stabilnoscu,

te sigurnoscu, makar to napravili kinezi. Iako je Microsoft napravio alate za lako

portanje Android aplikacija na W10m, nije dugo trajalo dok Google nije i tu pipu zatvorio.

 

Dakle, dok ne izadje nekakva platforma koja moze raditi bez Googleovog bojkota,

ili da nekakav zakon bude na strani developera koji ne lizu guzice Googleu, do tad cemo jos malo pricekati.

 

I hej, WindowsX koji bi trebao doci na nove Microsoft tablete i mobitele, sucelju je slicniji Symbianu nego Windows Phoneu,

pa treba pricekati i to. Zasto ne. Ja sam za.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
metallic kaže...
* * *

Htio sam živu platformu i nisu me brinule aplikacije ali da je bilo biti ugodno treći kotač nekoj sekti jabučara ili lošijem androidu ne hvala.

 

Slažem se da su prelako prebrzo digli ruke.

Tako sam ja otpisao svoju lumiu 930...

Ne razumijem ovo markirano. Da li je bilo biti ugodno od neke treče strane? Mislim šta te briga šta drugi misle šta je u tvom džebu od telefona. Ako si zadoboljan sa istim, who cares.

 

Kao što rekoh ja primarni telefon imam 8" Tablet sa LTE podrškom. Ljudi me pitaju kako pričaš na telefon.. ja njima kažem "evo kako, naslonim 8" tablet na uho kao i svaki drugi".

A onda im pokažem a gle ovo.. EON televzija, HBO GO, kao čitač knjiga. Facebook u punom raskošu. Ja zadovoljan.

Ispravka: Nisam imao MS Lumiu nego Nokia Lumiu 925, kupio je radi dizajna (a i samog OS-a koji je tada obećavao) jer mi je nije preplastična kao novije Lumie.. ukratko mogu je usporediti sa HTC M7 kao jedan od najbolje dizajniranih telefona ikada.

Eto sada imam i telefon sa Microsftovim potpisom. 640 XL, i radi fantatično osim gore spomenutog problema koji me ne brine jer je u njemu sada švicarski broj na kojima se nikada ne javljamm osim po dogooru (zovu stalno neka osiguranja i sl.)

Dakle telefon star 6 godina (Lumia 925), pa bih baš volio da se usporedi neki Android i iOS isto toliko star.

7 godina
protjeran
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Po meni je to bio i najlijepsi Nokia telefon ikad (sa touch displayom), alu rub, puna plastika kao poklopac (ne obojana nego puna boja, pa ako se i ogrebe, nemas ispod ruznu jeftinu sivu plastiku).

I relativno lako se promjeni baterija (naspram Lumie 1020, koja je iste velicine, ali cijela je od pune plastike, i mora sve van da bi dosao do baterije).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Čitatelj kaže...

Microsoft je bio veoma korektan prema devovima - placao je da rade aplikacije,

uklonio je naknadu za dev. racun za UWP platforme (Desktop, Mobile, Tablet),

a i sam je radio aplikacije koji drugi devovi (Google) nije zelio raditi - npr. Youtube od Microsofta

nije imao reklame, imao je playback u pozadini, spremanje glazbe na mob i slicno,

no Google je tuzio i MS i morali su ukloniti aplikaciju vec slijedeci dan - a sam Google je bojktirao Microsoft,

i tako ih doveo u situaciju da sa svojim ekosustavom moraju konkurirati Googleu, a ne da bude kompatibilan sa svim Google servisima.

 

Jos je jedna cinjenica koja se ne spominje cesto, a ta je, da UWP devovi su tada imali najbolji profit - Microsoft im je uzimao minimalac

na aplikacijama, sa korisnici su MORALI kupiti aplikacije, jer nema piratskog softwarea na UWP platformi.

 

No, nema veze, naucili su jednu stvar - dok ne podmazu guzicu Googleu, nema nista od UWP platforme na mobitelima.

A zasto Google ne bojkotira Apple? Jer je Apple podmazao - i sad sam Google zaradjuje od iOS-a,

kao sto Microsoft zaradi vise od prodaje svakog Apple uredjaja, nego od bilo kojeg WP uredjaja.

(licence, certifikati itd)

 

Tko zna sto buducnost donosi. iOS i Android su tu da ostanu i probaju napredovati,

da dodju u fluidnost i stabilnost, kao i mnoge znacajke koje je WP imao prije svog vremena.

 

Al ne vjerujem da ce dugo ostati duopol, kad tad ce se ubaciti neki novi igrac.

FirefoxOS je propao, ali forkan je i koristi se dalje. MeeGo je nestao zajedno sa Symbianom,

ali Tizen te SailfishOS su njihovi naslijednici. UbuntuOS je bio mrtav u startu, steta,

jer mogao je biti pravi Linux experience na mobitelu.

 

Osobno, vjerujem da ce kad tad biti nesto slicno WP-u, brzinom i stabilnoscu,

te sigurnoscu, makar to napravili kinezi. Iako je Microsoft napravio alate za lako

portanje Android aplikacija na W10m, nije dugo trajalo dok Google nije i tu pipu zatvorio.

 

Dakle, dok ne izadje nekakva platforma koja moze raditi bez Googleovog bojkota,

ili da nekakav zakon bude na strani developera koji ne lizu guzice Googleu, do tad cemo jos malo pricekati.

 

I hej, WindowsX koji bi trebao doci na nove Microsoft tablete i mobitele, sucelju je slicniji Symbianu nego Windows Phoneu,

pa treba pricekati i to. Zasto ne. Ja sam za.

Malo i da ja nadodam. Bili su itekako fer prema developerima ali njihov Mobilni Office radio je bolje na samomo iOS-u nego na vlastitoj platformi. To ću im uvijek prigovarati. Dakle ono što su zamislili trebali su počistiti od svog praga.

Inače u svemu se slažem samo treba još nadodati da Microsoft sada i na Googleovm Androidu zarađuje više nego na prodaji vlastitih telefona. Apple godišnje plaća milion za licencu imena iOS jer je ipak IOS (Internetwork Operativni Sistem) zaštitno ime Ciscovog OS-a za njihove Routere i Switcheve.

Inače, bila je ona emisija što Bug prizvodi, ove godine mislim kada je onaj gost rekao da i dalje programira za Windows Mobile i da dobro zarađuje, tako da ja znam ljude koji i dalje rade kao developeri za Windows Mobile i eto valjda fino zarađuju.. eh sad dokle.. ne znam.

Ali ovo boldano mi to (ovdje na forumu pjedinci) zovemo procesorska kockica i već cijelo desetljeće čekamo da se desi. Ono x86 platforma, 8 GB RAM-a 4-5G povezivost ono čuvaš u džebu kao telefon i dođeš u kuću i spojiš na QHD monitor. Ali da li ćemo to ikada doživjeti? Upitno upitno. Trenutno kako stvari stoje OS naše imaginarne procesorske kockice u obliku telefona, može osigurati samo i samo Microsoft. Ali sa hardwerske strane ne znam kako bi x86 arhitektura surađivala sa baterijom. 

 

Čitatelj kaže...

Po meni je to bio i najlijepsi Nokia telefon ikad (sa touch displayom), alu rub, puna plastika kao poklopac (ne obojana nego puna boja, pa ako se i ogrebe, nemas ispod ruznu jeftinu sivu plastiku).

I relativno lako se promjeni baterija (naspram Lumie 1020, koja je iste velicine, ali cijela je od pune plastike, i mora sve van da bi dosao do baterije).

 

 

Jest. Zato sam njega i pikirao. Ne 920, ne 928, niti 930 nego baš 925. I radi tip top.

7 godina
protjeran
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Sto se ne mogu ove teme za WP/Windows Mobile ili kako se vec zove staviti na neki mracniji kutak websitea. Grdo je gledati sektase da pricaju uvijek iste gluposti. 

Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
O_O_O kaže...

Sto se ne mogu ove teme za WP/Windows Mobile ili kako se vec zove staviti na neki mracniji kutak websitea. Grdo je gledati sektase da pricaju uvijek iste gluposti. 

Ja baš htio editirati temu i pohvaliti sve učesnike da se može neka konstruktivna rasprava o Mobilnim OS-ovima napraviti a da se svi međusobno ne pokolju i onda dođe kreten, idiot ili moron [stručni medicinski izrazi jer te ne želim vriđati izrazom "budala"]  kao što si ti i pričaš... Šta uopšte pričaš?

Ili podjeli svoja iskustva sa Windows 10 mobile (pozitivna negativna - nebitno) ili malo, samo malo povećaj svoj IQ da ne budeš moron/debil ili kreten kako bi skontao da si dovoljno pametan da trebašrazguliti sa ove teme. Trebam li ti obojiti markerom... evo obojit ću.

5 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Envy kaže...
O_O_O kaže...

Sto se ne mogu ove teme za WP/Windows Mobile ili kako se vec zove staviti na neki mracniji kutak websitea. Grdo je gledati sektase da pricaju uvijek iste gluposti. 

Ja baš htio editirati temu i pohvaliti sve učesnike da se može neka konstruktivna rasprava o Mobilnim OS-ovima napraviti a da se svi međusobno ne pokolju i onda dođe kreten, idiot ili moron [stručni medicinski izrazi jer te ne želim vriđati izrazom "budala"]  kao što si ti i pričaš... Šta uopšte pričaš?

Ili podjeli svoja iskustva sa Windows 10 mobile (pozitivna negativna - nebitno) ili malo, samo malo povećaj svoj IQ da ne budeš moron/debil ili kreten kako bi skontao da si dovoljno pametan da trebašrazguliti sa ove teme. Trebam li ti obojiti markerom... evo obojit ću.

 On je kreten jer prica ruzno o mobitelu i OS-u a ti nisi kreten jer napadas njega licno. On tebi nije rekao nista ruzno a ti njemu moron kreten idiot. Zapitaj se ko je tu kreten moron i idiot. On nije....

15 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Posmatrač kaže...
* * *

On je kreten jer prica ruzno o mobitelu i OS-u a ti nisi kreten jer napadas njega licno. On tebi nije rekao nista ruzno a ti njemu moron kreten idiot. Zapitaj se ko je tu kreten moron i idiot. On nije....

Dobro, ja sam i svi prije mene u ovoj raspravi su kreteni / moroni i debili sa 11+ godina staža na ovom forumu.

Sad nam ti sa 9 mjeseci staža ovdje na forumu i ovaj gore Triple O sa 2 godina ispričajte iskustva neka vezana za konkretnu temu.

Obojica ako se sastavite i napišete jednu rečenicu kao što je to napisao kolega forumaš Čitatelj u dvom drugom poslu, ja skidam kapu do poda.

A ti, vidim jako pametan čovjek, umjesto da nastaviš temu doslovce dolijevaš ulje na vatru.

Dakle da ne spamam dalje.. Triple 0 nije ništa rekao o temi, doslovce ništa. Da čujemo malo tebe  i neću ti odgovarati ništa više ako nije vezano za temu. Izvolite gospodine!

7 godina
protjeran
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Ma ja ti ignoriram tog lika iznad tebe, pravi se pametan a vec je par puta pokazao da ne zna procitati sa razumjevanjem.

 

Znas sta kazu? Nije zvaka za seljaka. Nije ni WP bio za svakoga, al sto je najgore, bio je bas i za seljaka, toliko je bio jednostavan za koristenje.

 

I bez da otvaras aplikacije vidis tocno o cemu se radi - velik tile, pise imas 3 maila od klijenta ABC, i 1 mail od osobe CDE. Idealno, znas sta moras

kasnije odraditi, bez da moras cackat po mobu i gubit vrijeme - dodjes sa pauze i odgovor na mail.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Envy kaže...
O_O_O kaže...

Sto se ne mogu ove teme za WP/Windows Mobile ili kako se vec zove staviti na neki mracniji kutak websitea. Grdo je gledati sektase da pricaju uvijek iste gluposti. 

Ja baš htio editirati temu i pohvaliti sve učesnike da se može neka konstruktivna rasprava o Mobilnim OS-ovima napraviti a da se svi međusobno ne pokolju i onda dođe kreten, idiot ili moron [stručni medicinski izrazi jer te ne želim vriđati izrazom "budala"]  kao što si ti i pričaš... Šta uopšte pričaš?

Ili podjeli svoja iskustva sa Windows 10 mobile (pozitivna negativna - nebitno) ili malo, samo malo povećaj svoj IQ da ne budeš moron/debil ili kreten kako bi skontao da si dovoljno pametan da trebašrazguliti sa ove teme. Trebam li ti obojiti markerom... evo obojit ću.

 

Envy kaže...
....

Dobro, ja sam i svi prije mene u ovoj raspravi su kreteni / moroni i debili sa 11+ godina staža na ovom forumu.

Sad nam ti sa 9 mjeseci staža ovdje na forumu i ovaj gore Triple O sa 2 godina ispričajte iskustva neka vezana za konkretnu temu.

Obojica ako se sastavite i napišete jednu rečenicu kao što je to napisao kolega forumaš Čitatelj u dvom drugom poslu, ja skidam kapu do poda.

A ti, vidim jako pametan čovjek, umjesto da nastaviš temu doslovce dolijevaš ulje na vatru.

Dakle da ne spamam dalje.. Triple 0 nije ništa rekao o temi, doslovce ništa. Da čujemo malo tebe  i neću ti odgovarati ništa više ako nije vezano za temu. Izvolite gospodine!

 Sreca pa je tvoj odogovor na njegov off topic post on topic ;) Fenomenalan doprinos temi. I ako se tebi ne svidi post odmah imas pravo da ga nazivas idiotom? Wow znaci ti si autoritet za win mobile teme... Ti moras odobriti post i tebi se mora svidjati ;) Hhahahahaha

 

Koji ste vi likovi ;) Jos vam fali onaj balo sto su mu se prividjale reklame na androidu da je imao nocne more od njih ;)

 

Staz na forumu donosi mudrost? Ti si upravo dokaz da to nema veze... I imam ja puno vise staza na forumu ne brini ;) 
Pratim ja vase budalastine odavno... Jos dok je windows mobile bio ziv a od toga ima dosta vremena ;) 

 

 

16 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
O_O_O kaže...

Sto se ne mogu ove teme za WP/Windows Mobile ili kako se vec zove staviti na neki mracniji kutak websitea. Grdo je gledati sektase da pricaju uvijek iste gluposti. 

Ja baš htio editirati temu i pohvaliti sve učesnike da se može neka konstruktivna rasprava o Mobilnim OS-ovima napraviti a da se svi međusobno ne pokolju i onda dođe kreten, idiot ili moron [stručni medicinski izrazi jer te ne želim vriđati izrazom "budala"]  kao što si ti i pričaš... Šta uopšte pričaš?

Ili podjeli svoja iskustva sa Windows 10 mobile (pozitivna negativna - nebitno) ili malo, samo malo povećaj svoj IQ da ne budeš moron/debil ili kreten kako bi skontao da si dovoljno pametan da trebašrazguliti sa ove teme. Trebam li ti obojiti markerom... evo obojit ću.

 On je kreten jer prica ruzno o mobitelu i OS-u a ti nisi kreten jer napadas njega licno. On tebi nije rekao nista ruzno a ti njemu moron kreten idiot. Zapitaj se ko je tu kreten moron i idiot. On nije....

Upravo suprotno, on nije pricao o OS-u mobitelu, vec je dosao na temu da vrijedja sagovornike. Zato je 100% zasluzio ovakav tretman. Sta ti citas uopste, a komentarises i stajes u odbranu? 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
U programiranju je bolji kraci i razumljiviji kod nego nekakve kobasice.
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Envy kaže...
O_O_O kaže...

Sto se ne mogu ove teme za WP/Windows Mobile ili kako se vec zove staviti na neki mracniji kutak websitea. Grdo je gledati sektase da pricaju uvijek iste gluposti. 

Ja baš htio editirati temu i pohvaliti sve učesnike da se može neka konstruktivna rasprava o Mobilnim OS-ovima napraviti a da se svi međusobno ne pokolju i onda dođe kreten, idiot ili moron [stručni medicinski izrazi jer te ne želim vriđati izrazom "budala"]  kao što si ti i pričaš... Šta uopšte pričaš?

Ili podjeli svoja iskustva sa Windows 10 mobile (pozitivna negativna - nebitno) ili malo, samo malo povećaj svoj IQ da ne budeš moron/debil ili kreten kako bi skontao da si dovoljno pametan da trebašrazguliti sa ove teme. Trebam li ti obojiti markerom... evo obojit ću.

 Ok, ja cu drzati toga a ti nemoj trolati na AMD i nevezanim temama da ubacis da Intel rula, da je AMD kanta 

Glede postova ovdje Windows mobile je vec nekoliko godina mrtva platforma, sto zbog manjka aplikacija sto zbog loseg upgredja gde ne nisu davali najnoviju verziju na sve mobitele.

Nadalje MS nije bio dobra dusa pa je tek tako davao free dev racun, manji postotak po prodanjoj aplikaciji nego su bili ocajni da privuku bilo koga da radi nesto na platformi. 

A sugovornike na ovoj temi ne vrijedjam, tu su prisutne vec odavno neke fantazije koje nemaju veze sa realnoscu. A kad pocnes gubiti dodir sa stvarnoscu vrijeme je za posjetu doktoru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 18:38 (O_O_O).
15 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
* * * Da čujemo malo tebe  i neću ti odgovarati ništa više ako nije vezano za temu. Izvolite gospodine!

(1) I ako se tebi ne svidi post odmah imas pravo da ga nazivas idiotom? (2) Wow znaci ti si autoritet za win mobile teme... (3) Ti moras odobriti post i tebi se mora svidjati * * *

 

(A) Koji ste vi likovi  (B) Jos vam fali onaj balo * * *

 

* * *
(Marikrano): Pratim ja vase budalastine odavno... * * * 

 

 

(1) Imam (ali stručnim medicinskim izrazom, i mene si nije teško ispričati što ću upravo učiniti kolegi O_O_O)
(2) Jesam

(3) Moram

 

(A) Koji mi? Svi koji pričamo o Windows Mobile temi, tko?

(B) Koji balo? Tebi su već dali nadimak.. nešto kada se Posmatrač prevede na engleski. Ajde kontao sam uhvatili čovjeka za zub bez razloga al ono.. Šta nije u redu sa tobom.

 

(Markirano): Bolje samo prati, ali živ ti meni bio.. nemoj tipkati.

Da sam ti If-Else uslov ako ćeš pričati u vezi teme - pričaj. Ako nećeš... (*) ...

knight kaže...
* * *

Upravo suprotno, on nije pricao o OS-u mobitelu, vec je dosao na temu da vrijedja sagovornike. Zato je 100% zasluzio ovakav tretman. Sta ti citas uopste, a komentarises i stajes u odbranu? 

... (*) pomoćemo ti svi, evo i kolega knight da se prisabereš malo.

O_O_O kaže...
* * *

Ok, ja cu drzati toga a ti nemoj trolati na AMD i nevezanim temama da ubacis da Intel rula, da je AMD kanta 

Glede postova ovdje Windows mobile je vec nekoliko godina mrtva platforma, sto zbog manjka aplikacija sto zbog loseg upgredja gde ne nisu davali najnoviju verziju na sve mobitele.

Nadalje MS nije bio dobra dusa pa je tek tako davao free dev racun, manji postotak po prodanjoj aplikaciji nego su bili ocajni da privuku bilo koga da radi nesto na platformi. 

A sugovornike na ovoj temi ne vrijedjam, tu su prisutne vec odavno neke fantazije koje nemaju veze sa realnoscu. A kad pocnes gubiti dodir sa stvarnoscu vrijeme je za posjetu doktoru.

Kao što sam rekao gore ja ti se javno ispričavam zbog toga što sam te nazvao stručnim medicinskim izrazima. Izvinjavam se (što bi mi iz Bosne) rekli još jednom.

Što se tiče AMD-a ne mogu ti ništa obećati jer znaš kako je sa prolivom kada te potjera... ma šalim se. Već drobim tamo u Radeon Software Adrenaline edition driverima... već sam vatru raspalio, sad će šuma da počne da gori.

Ok, da se vratimo na temu pa možda da je i zaključimo, budući je kolega Čitatelj u dvom drugom postu mnogo toga objasnio. Stručnije od mene daleko. Ja samo koristim Windowse (ne pravim ih).

Ok. sada moram u kratkim crtama zavšiti jer odo na ponoćnu predpremijeru Star Warsa. A nastavit ću ujutru odnosno editirat ću ovaj post. Sad ću samo kratke crtice dodati.

- najveća firma za kožna sjedišta koju prave za najbolje njemačke automibile (BMW M5, Mercedes S Klase, za avione i sl) kao moj zadnji posao svi šefovi su koristili Microsoft Lumia telefone.

- Svi žečle biti sve kao neka ultimativna tehno firma iz Sci fi filmova 80-tih. Evo Apple hoće da bude kao HBO i Netflix (već im je See fantastična serija), Microsoft hoće da budeo kao Sony PlayStation, Google hoće da ima mrežu kao Facebook (znamo kako se fijasko sa G+ završio)..  ok nastavit ću dalje ,nekima ide nekima ne ide.. moram ići a žao mi da ne odgovorim.

Nastavim ujutru. Sorry.

PS: Nisi morao mijenjati sliku profila, nisam ja nikakav fan Microsofta niti jedne tehnološke kompanije, ali tko zna. MOžda iz te geste kolega Posmatrač nešto nauči. Dobro možda su mi drage ove crvene kompanije (konkretno za sada samo dvije: Ferrari i Lenovo) ali tehnološke.. ne baš.

5 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Envy kaže...
....

 

(Markirano): Bolje samo prati, ali živ ti meni bio.. nemoj tipkati.

Da sam ti If-Else uslov ako ćeš pričati u vezi teme - pričaj. Ako nećeš... (*) ...

....

 Yea right bas cu tebe pitati ;) TI ces nekog uslovljavati ;) 

 

Strucnjak si za propali os ;) I niej za hvaliti se al znas kako kazu cega se pametan stidi....

8 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Čitatelj kaže...

Znas sta kazu? Nije zvaka za seljaka. Nije ni WP bio za svakoga, al sto je najgore, bio je bas i za seljaka, toliko je bio jednostavan za koristenje.

 

I bez da otvaras aplikacije vidis tocno o cemu se radi - velik tile, pise imas 3 maila od klijenta ABC, i 1 mail od osobe CDE. Idealno, znas sta moras

kasnije odraditi, bez da moras cackat po mobu i gubit vrijeme - dodjes sa pauze i odgovor na mail.

 

 
 

16 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Glupo poredjenje. Osim oblika, live tiles su sve suprotno tom interfejsu iz Idiocracy. Sustinski je isti puno slicniji dummy android ikonicama.
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Zechina kaže...

   

 

Kad bolje pogledas, vise podsjeca na iOS ikone, koje ne daju nikakav info, samo slicicu, dok Live Tiles,

kao sto samo ime govori, nisu staticne ikone, nego su dinamicne, i daju instantno informaciju, bez potrebe za pokretanjem aplikacije.

8 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Čitatelj kaže...
Zechina kaže...

Kad bolje pogledas, vise podsjeca na iOS ikone, koje ne daju nikakav info, samo slicicu, dok Live Tiles,

kao sto samo ime govori, nisu staticne ikone, nego su dinamicne, i daju instantno informaciju, bez potrebe za pokretanjem aplikacije.

 iOS=ikone, live tiles=pločice. Idokracija = pločice.

"daju instantno informaciju"? NE, tako je tek bilo zamišljeno i reklamirano; a većina bivših korisnika se neće složiti s tobom - dapače, upravo zbog kašnjenja notifikacija i nepreglednosti ih je popriličan dio i odustao od WP (pardon, "Windows Mobile").

I daj, molim te, prestani srati, o Microsoftovom polupiratskom playeru za YouTube, odnosno Googleu, kao krivcu za propast ove nedorečene platforme.

Je li Google piratizirao Maps HERE koje je MS oteo od Nokije? NE. Je li Google uvjetovao Bing tražilicu Nokiji? NE.

Je li Google kriv MSu što je kupio aQuantive za 6 MILIJARDI $ kako bi bio "još veći Google" i nije uspio napraviti posao iz toga?

Već je "morao" hakirati YT da ne prikazuje Googleove reklame? 
Kad je Google preuzeo YT, mnogi su se smijali jer su rekli da to neće moći monetizirati. Google je bio jasan: video servis će biti svima dostupan i besplatan, uz uvjet povremenog prikazivanja njihovih reklama. Microsoft je, praktički, pokušao ukrasti/preoteti tzv "YouTube Premium" servis (video bez reklama), dio ukupnog YT biznis modela,  i onda se kao pura dreku čudili da ih je Google blokirao!

https://www.theverge.com/2013/8/16/4627342/microsoft-google-battle-over-youtube-windows-phone

Microsoft had reverse-engineered Google's YouTube APIs and created an app that lacked ads and allowed users to download videos for offline viewing.

^ SRAMOTA!

 

Ne samo to, već je istovremeno MS javno napadao i ismijavao Google zbog njihovog biznis modela < koji je paralelno pokušao okrasti! I kojim se danas ponosi, "kako bi poboljšali korisničko iskustvo" (> srkanje korisničkih podataka Windows korisnika) 

Paradoksalno, taj anti-Google video je dostupan upravo na YT, ali ne niti na jednom od MS servisa > čak ni na MS YT kanalu!

Osim "Gmailmana", tu su i "Scroogled", "Googlighting" ... video itd sramotne FUD kampanje, za koje se MS danas pravi da ne postoje.

U isto vrijeme, dok su huškali vlastite korisnike i pljuvali po reklamama na Androidu/YT, 

Googleu su pisali da bi u MSu bili "više nego sretni da objavljuju Google plaćene oglase na WinPhone platformi!

... istovremeno plaćavši milijune, gurajući vlastite oglase za - pljuvanje po Googleu (a moleći ga da im da džabe njihov premum servis!)

Pogledaj kako izgleda ta njuška koja im je te 2011-14. vodila PR kampanju;
pročitaj tko je Mark Penn i koji mu je zadatak bio.

Fighting dirty: Microsoft’s mean ‘Scroogled’ ads are a sign of what's to come


Microsoft je, još od starog Win Mobile i od neslavnog Zune, pokušavao nametnuti svoje video servise i svoje DRM video standarde. 

Zune Video Marketplace je već postojao2006, iste godine kad je Google tek kupio YT.

Je li Google kriv što je Microsoft okrao desetke tisuća pretplatnika tog i srodnih servisa? I što isti MSu naknadno nisu vjerovali? Obećavali su i autorima i kupcima brda i doline, na kraju su svi bili oštećeni.
https://en.wikipedia.org/wiki/Zune_software#Videos

Pa ta priča sa ukidanjem računa i nemogućnošću pristupa do plaćenih (!) appsa, muzike itd se nastavlja od MSN music / Zune Video Marketplace / Xbox video > Microsoft Movies & TV... pa do obećavanja da će "sve što ste kupili, raditi na bilo kojem Zunu/XBox/WinPhone 7", ... (laž) ...

... da bi u stvarnosti sami Win 7 bili nekompatibilni sa WinPhone 7.5, WP 8... nadalje. Svi ugovori/licence/servisi/aplikacije koje su ljudi platili za bilo koju prethodnu "univerzalnu platformu", postali su smeće. "Developerske" licence su iz MSa štancali kao kriptovalute danas. Da bi nakon 0,5-1,5 godinu od kupnje te licence (+ uređaji, aplikacije...) bile bezvrijedne. U startu namjenjeno za konzumente idiokracije.
Zaključno:
MS podrška za WinPhone/WinMobile? Daj idi spavat u svoj paralelni svemir.
Penn, Ballmer, Elop, Sinofsky, Belfiore... su bili masno plaćeni (a korisnici kažnjeni) za svoje prijevare i laži. Koji je tvoj razlog?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 16:35 (Zechina).
16 godina
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Ono kad Zechina napise kilometarski post i das mu TD samo na osnovu prvih par recenica koje su besmislene i/ili netacne, i ne citas dalje jer znas da nece biti nista pametno.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
knight kaže...

Ono kad Zechina napise kilometarski post i das mu TD samo na osnovu prvih par recenica koje su besmislene i/ili netacne, i ne citas dalje jer znas da nece biti nista pametno.

 

Bravo majstore! Ako je veliki post, onda je "netačan".

Čitatelj već neko vrijeme, opetovano, provlači istu krivu tezu da je WP/WM propao zbog - Googlea, i to ne zbog npr Androida već - zbog YouTubea.

 

Ovdjeovdjeovdje samo u zadnjih 7 dana.

Da li je to tačno?

 

Niti jednom nije napisao da je Microsoft hakirao Googleov servis, uradio obrnuti inženjering kako bi ukrao kod i postavio vlastiti "besplatni" Youtube Premium!

Da li je to tačno?

 

Ne samo to, već je implicite naveo šta je taj servis:

MyTube! je savrsen (radi kao Youtube Premium, svira u pozadini, downloada, milina)

Da li je to tačno?

 

A onda kad mu je to Google blokirao, MS cvili da želi Googleove oglase i reklame na Windows Phone platformi!
(a Google ne želi više imati posla s lopovima)
Da li je to tačno?

...I onda je Google kriv za propast WP. How yes no.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 19:35 (Zechina).
7 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil

Zechina, jesi koristio wm, bar na par dana ?
8 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil

Nisam na par dana, ali sam se igrao više puta sa mobitelima od frendova koji su to popušili.

Jednom sam čak iz dosade u nekom T-mobile ili sl. malo prčkao po tome.
Najljepše je bilo gledati korisnike kako jedni drugima pokušavaju pomoći s onime što trenutno ne radi.

Uglavnom je završavalo sa skrolanjem po tajlsima, dosta njih je priznalo da su se navukli na strobo i da im je to najbolje od svega.

https://media.giphy.com/media/3oKIPa3AeDQ56ntX4k/giphy.gif

16 godina
offline
Re: Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobil
Zechina kaže...

Nisam na par dana, ali sam se igrao više puta sa mobitelima od frendova koji su to popušili.

 

 Ma bravo strucnjak.

12 godina
neaktivan
offline
Microsoft produžio podršku za Windows 10 Mobile do

Ja sam pred nekoliko godina dobio onu najjeftiniju nokiu 520 ako se ne varam i taj windows phone mi nije sjeo nikako..

Sustav mi je već u navigaciji po sučelju djelovao nekako čundo i usporeno u usporedbi sa mojim tadašnjim galaxy s3..

Radnje koje sam na androidu obavio za nekoliko sekundi trajale su vječno na wp, pa se nije htio updejtat, pa sam muku mučio da osposobim store da bi na kraju saznao da nema 80% aplikacija koje koristim a one koje su bile su ustvari shortcut za web browser (ili zamaskirani browser). Frend je tad imao lumiu 600 i nešto koja se je random smrzavala uz efekt onih smetnji sa analognih televizija (ne zajebavam, vidio svojim očima).

I evo pred nekih godinu dana sam izvadio lumiu iz kutije da bi saznao da je unutra i crkla...sama od sebe. Pojavi se neki prekriženi znak za punjenje i tako stalno stoji, pokušao sam kompletno reinstalirati software ali ništa. Mobitel je stajao bezveze pa mi je palo na pamet da ga nekome poklonim..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 17:56 (Motorino).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice