Microsoft predstavio launcher aplikacija za Window

poruka: 12
|
čitano: 5.324
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft predstavio launcher aplikacija za Window".
16 godina
offline
Microsoft predstavio launcher aplikacija za Window

Pffff, koja površna vijest, da je samo to...

Zapravo se radi o puno dubljoj stvari - Microsoft: we were wrong about open source

Naime Powertoysa ima više i dosta su korisni, a MS je odlučio sisati opensource koliko god ide (sad ćemo vidjeti koliko će i kako dati natrag).

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
Microsoft predstavio launcher aplikacija za Window

Osim otvaranja programa preko Start Menija, Searcha na taskbaru, Taskbar ikonica i Desktop ikonica, te indexiranog searcha u Windows Exploreru, zašto bi mi trebao još jedan "application launcher"?

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft predstavio launcher aplikacija za Wi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Osim otvaranja programa preko Start Menija, Searcha na taskbaru, Taskbar ikonica i Desktop ikonica, te indexiranog searcha u Windows Exploreru, zašto bi mi trebao još jedan "application launcher"?

 da, pile&sisa klasa.. no tako je to na *nixima (bwz centraliziranog reg-struture-asocijacija.. kao npr portable appsi, linux..) a to je smjer kamo ms putuje pa kao priprema + imaju drugi pa eto i oni :) mada je kranje besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Microsoft predstavio launcher aplikacija za Wi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Osim otvaranja programa preko Start Menija, Searcha na taskbaru, Taskbar ikonica i Desktop ikonica, te indexiranog searcha u Windows Exploreru, zašto bi mi trebao još jedan "application launcher"?

 Kuci koristim Windows a za firmu Maca. Na Macu imam Alfreda i mogu ti reci da je koristan. Mozes napraviti svoje shortcute, recimo ukoliko te interesuje vrijednost dionica, ukoliko imas web transmission client i zelis da vidis dokle si stigao, i sl. Prednost nad Search u taskbaru je sto kad ga pokrenes kombinacijom tipki na tastaturi kursor ti je odmah u focusu i ne moras ici misem dole, kkliknuti unutar pa tek onda tipkati. Znam, to je 3 sekunde al vjeruj vrlo brzo se naviknes i pitas se kako ovo ranije nisam koristio.

4 godine
offline
Re: Microsoft predstavio launcher aplikacija za Wi
s0urce kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Osim otvaranja programa preko Start Menija, Searcha na taskbaru, Taskbar ikonica i Desktop ikonica, te indexiranog searcha u Windows Exploreru, zašto bi mi trebao još jedan "application launcher"?

 Kuci koristim Windows a za firmu Maca. Na Macu imam Alfreda i mogu ti reci da je koristan. Mozes napraviti svoje shortcute, recimo ukoliko te interesuje vrijednost dionica, ukoliko imas web transmission client i zelis da vidis dokle si stigao, i sl. Prednost nad Search u taskbaru je sto kad ga pokrenes kombinacijom tipki na tastaturi kursor ti je odmah u focusu i ne moras ici misem dole, kkliknuti unutar pa tek onda tipkati. Znam, to je 3 sekunde al vjeruj vrlo brzo se naviknes i pitas se kako ovo ranije nisam koristio.

 A nisi nikad kliknuo windows key i krenuo mlatarat ime aplikacije i lupis enter? 

 

15 godina
offline
Re: Microsoft predstavio launcher aplikacija za Wi

ne bi vjerovao .. ali to postoji (od izuma vatre, kotača..) na svim osevima, ali naravno guijevski orjentiranim korisnicima je to nešto novo, ali to je samo stvar da do sad to nisi vidio-koristio tj guranje destkop osa u mobilni gui, gdje nemaš sve prednosti-mogućnosti desktopa su razlog recimo 'promoviranja' ovakvog načina rada, možemo reći 'DOSovskog' (iz vremena prije guija..), odnosno tipkovničke kratice su tu oduvijek, zatim desktop icon-shortcutsi, favoriti-bookmarksi ista stvar ali ne ovisna o broji tipki-funkcija koje se mogu bindati na klasičnoj tipkovnici banalno copy-paste ctrl+c-v-x.. ili alt+F4 ili kombinacije tab-enter-space-esc.. tj ono što su korisnici već zaboravili i izgleda novo dok su samo nove ikone ili reklame. Korak nazad zbog mobilnih dok je npr apple stalno na rubu odluke kompletno gašenja desktopa jer mu nije zanimljiv biz u usporedbi s mobilnim gdje ms pokušava no sjetimo se WP i nokia fiaska itd. Pogledaj malo tipke na tipkovnici, to je to :) ''ne bi vjerovao koliko je lakše nrp kontrolirati glasnoću-mute na multimedijalnoj tipkovnici koja ima odgovarajuće tipke.. no to je samo tipkovnica, dok je ispod haube bindanje, path, naredba, asocijacija kao u igrama raspored tipki ili bilo čega na računalu..

 

-search? po meni najblentaviji način korištenja ako to koristiš svakodnevno, tj jednako kao što online možeš stalno googlati npr bug-forum-link dok za favorite-bookmarkse imaš upravo to i tad je to 'brže', ne bi vjerovao, od npr traženja-tipkanja čak i neke kratice-kombinacije tipki jer je jedan klik. Tražiti na računalu? Što? Što to korisnik pokreće a nema već postojeći shortcut? Treba drugi-treći-tipkovničku kraticu sv ikone na tasku-desku-meniju? Može, pogotovo ono što koristi stalno.. no tad je upravo obrnuto, tad napraviš favorit-link kao na bug forum, mada možeš googalti ili korsititi history i to nije specifično za neki os, tj identično win-lin-mac-and.. tj više stvar browsera nego osa i razlika je veća koristiš li chrome-safari-ff-itd nego win-mac.

-nekad su louncheri bili popularni, pa dockovi, pa.. svašta nešto, no sjeti se priče o win-start meniju, tj to je ta priča, korak nazad zbog mobitela, ne nešto novo, naprotiv, to je nešto prastaro kao da umjesto memoriranja broja na mogbitelu svaki put moraš utipkavati broj, pa kao novi fičer dodaš stari 'analogni' brojčanik sa znamenkama koje vrtiš.. novo? praktično? ALT+F4 :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Microsoft predstavio launcher aplikacija za Window

Ja ne kužim što su dodavali i Search ikonu na taskbar, jer kao što je već netko bio rekao, pretraživanje iz start menija radi od Windows XP, i ne samo da pretražuje programe, već pretražuje postavke, aplikacije, foldere, ma sve ... Trebali su samo te rezultate pretraživanja malo upgradati i to je to.

King in the castle, king in the castle ...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft predstavio launcher aplikacija za Wi
tjodalv kaže...

Ja ne kužim što su dodavali i Search ikonu na taskbar,..

 to je među prvim stvarima koje 'ubijem' tj besmisleno zauzima mjesto dok radi jednako nevidljivo.. no to je tako u marketingu, tj kad se neki ''novi fičer'' gura kao nešto novo-revolucionarno i sl.

-inače, da u odnosu na neki prvi-stari-prastari search koji nema 'dodatnu pomoć' (pa traži nešto po disku-folderima-po redu.. dok ne pronađe) odavno win ima indexiranje-searchanje tj bazu koja to ubrzava a sad npr google kao najpoznatija tražilica koja ima i neko ''učenje'' (praćenje navika, history-keš..) pa jednom traženo 'brže pronađe' tj ne traži nego drži u kešu tj stvara smeće-tempove ovisno o tome kako na to gledamo.. tj ponašanje browsera ili osa se izjednačava, bahato, često besmisleno dok turbo-reklama vrišti o super-fičeru,

.. auto s pepeljarom!!!

.. neš ti fičera, pc sa searchom.. nego s čime, tj papiriće-postitove i blokove pisane rukom na starim medijima tražimo prekopavanjem te hrpe papria, na računalu to ne radimo tako nego to radi računalo, kao što radi mobitel kad tražimo ime-broj u adresaru itd..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Microsoft predstavio launcher aplikacija za Window

Dobro jos jedan search na Windowsima koji nece raditi kako treba. Ne znam za ostale, ali search na Windowsima 10 i dalje je jako slabasan, cesto ne moze naci ni programa, a nalazenje fileova je znanstvena fantastika. 

S druge strane Everywhere nadje sto kod zatrazim za manje od sekunde.

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Microsoft predstavio launcher aplikacija za Window

Očeivao sam bolje. Naspram samo pritiska WIN i upisivanja što trebam ovo je sporije jer je ALT+SPACE (koji inače aplikacije često koriste), te je također puno lošije. Tipa pokušao sam upisati VS Code, neće jer nisam napisao Visual Studio Code, moram baš po nazivu, zatim ne može searchat web (win search može, ali je potrebna chrometana da koristi google search, te aplikacija EdgeDeflector da otvori u defaultnom browseru odnosno chrome) te razne druge sitnice kao na primjer pokušao sam upisati weather nadajući se da će kao win search ispisati trenutno vrijeme, ali ni to nema. Za traženje datoteka je otprilike jednako dobar kao win search, no mape koje nalazi ne otvori kad ih kliknem tako da ne znam čemu to onda služi. Nepotrebna aplikacija čija jedina prednost nad win search je UI koji mi je puno ljepši.

 

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Microsoft predstavio launcher aplikacija za Wi
O_O_O kaže...

Dobro jos jedan search na Windowsima koji nece raditi kako treba. Ne znam za ostale, ali search na Windowsima 10 i dalje je jako slabasan, cesto ne moze naci ni programa, a nalazenje fileova je znanstvena fantastika. 

S druge strane Everywhere nadje sto kod zatrazim za manje od sekunde.

 Meni funkcionira sasvim solidno. 

Dali si mu omogucio indexiranje ili si mu poklao sve zivo

16 godina
moderator
offline
Microsoft predstavio launcher aplikacija za Window

U odnosu na Wox + Search Everything ovo je teško potop - em sporo, em iznimno ograničene funkcionalnosti. Nadam se da će se unaprijediti s vremenom...

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice