Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

poruka: 14
|
čitano: 21.990
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib".
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

Kapsula za rad nije nešto od jučer, idejni projekti postojali su godinama a znam za jednu kapsulu koja se može naručiti:

 

https://www.urbancapsule.ca/

 

 

Meni osobno djeluje jako simpatično, da imam veliku okućnicu u srcu prirode, negdje u Istri, ma joj to bi bilo prekrasno imati.

Pažnja, kapsula nije niti najmanje jeftina - gledao sam na linkedinu jednu osobu koja ju je naručila, mislim da je cijena bila cca 40,000 funti, ili slično.

Tko može može, nećemo sada o cijeni ali nije za ignorirati.

 

Jedino mi veličina ekrana nije niti najmanje jasna, pa tko bi mogao na tako ogromnom ekranu bilo što raditi? Imam doma OLED 55 inchni (prema njihovim slikama djeluje mi barem 65 incha) i probao sam spojiti računalo čisto radi zafrkancije. Istina je da izgleda vrlo zapanjujuće tako veliki ekran s Windowsima 11, ali isto tako je nakon 15 minuta postalo jasno da je rad na tome nemoguć. Možda da sam maknuo stol dosta iza (a ja ne mogu jer imam jako malenu sobicu), onda bi nekako i moglo, ali tada to više nije ono što je prikazano na slikama.

 

 

Lijepi pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

Kao prvo ovo nije tipični radni stolac ni pod razno. Ako se ovo koristi kod kuće i dalje čuješ obitelj oko sebe i može ti doletiti neka igraćka, jer se ne zatvara do kraja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

Pa ovo je extra kupio bih odmah. Samo ne vidim nikakav nosać za PS5. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Kapsula za rad nije nešto od jučer, idejni projekti postojali su godinama a znam za jednu kapsulu koja se može naručiti:

 

https://www.urbancapsule.ca/

 

 

Meni osobno djeluje jako simpatično, da imam veliku okućnicu u srcu prirode, negdje u Istri, ma joj to bi bilo prekrasno imati.

Pažnja, kapsula nije niti najmanje jeftina - gledao sam na linkedinu jednu osobu koja ju je naručila, mislim da je cijena bila cca 40,000 funti, ili slično.

Tko može može, nećemo sada o cijeni ali nije za ignorirati.

 

Jedino mi veličina ekrana nije niti najmanje jasna, pa tko bi mogao na tako ogromnom ekranu bilo što raditi? Imam doma OLED 55 inchni (prema njihovim slikama djeluje mi barem 65 incha) i probao sam spojiti računalo čisto radi zafrkancije. Istina je da izgleda vrlo zapanjujuće tako veliki ekran s Windowsima 11, ali isto tako je nakon 15 minuta postalo jasno da je rad na tome nemoguć. Možda da sam maknuo stol dosta iza (a ja ne mogu jer imam jako malenu sobicu), onda bi nekako i moglo, ali tada to više nije ono što je prikazano na slikama.

 

 

Lijepi pozdrav

 Ja doma radim na 49 incha 4K , a na poslu na 2x 32incha (2x 2560x1440) i to mi je taman za ACAD i Adobe alate...

15 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

Iskreno ne kužim ovo. Toliko je stajliš da ne znam koliko je uopće funkcionalno.

Stol - glupost. Kratak, uzak, s zaobljenim krajevima... Skoro da nema mjesta ni za čašu vode.

Stolica - OK za sastanak, ali da bi radio na tome - žali Bože. 

Rasvjeta - good luck s onim crvenim svjetlom!

Temperatura? Otvorena površina iznad će ispustiti toplinu zimi, a sumnjam da će rashladiti ljeti (ako spojiš laptop koji će raditi par sati - good luck sa temperaturom, zrakom itd.)

 

Po meni Urban capsule ima više smisla. Cilj nije napraviti kocku gdje možeš sjesti i odraditi sastanak, nego raditi. Svjetlo, ergonomija to bi valjda trebalo biti na prvom mjestu. 

Recimo primjer Urban capsule te izolira, ali povezuje s prirodom što umiruje. Dosta prirodnog svjetla. Ako je zvučno izolirano - super. 

Monitori, periferija bi mi bila iduća važna stavka. Ovisno o poslu, imaš li mjesta za stvari, grafički tablet, pa čak i dobar stari printer/skener. 

I onda detalji, da možda možeš promijeniti i sjesti na fotelju da ležernije sjediš... da ventilacija radi kako spada, da možda može i 1-2 osoba sjesti pored tebe za razgovor itd.


Ajde još za prostore kao aerodrom. Barem da ti "zidovi" odbiju buku, da odradiš 30min-1hr sastanak pa kreneš dalje, ali za rad ne vidim baš divote.

 

In vino veritas
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

Montiram ekran na strop iznad kreveta i to je moja idealna radna kapsula.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

 

mogli su se potruditi i nacrtati ergonomičniji stolac :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za
R4zOR229 kaže...

Montiram ekran na strop iznad kreveta i to je moja idealna radna kapsula.

 onda nabaviš ovo
https://altwork.com/pages/altwork-stations

13 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

Kao Toi Toi kabina.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za
Byron kaže...
 Ja doma radim na 49 incha 4K , a na poslu na 2x 32incha (2x 2560x1440) i to mi je taman za ACAD i Adobe alate...

 To je OK ako si udaljen od ekrana na neku normalnu duljinu, al ovo je maltene ni pol metra od ovog ekrana, pa oči ti ispadnu da tak radiš.

15 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

joj, fala što ste me podsjetili kako moram kupiti dva fikusa, jer jebeš ured (makar i doma) bez njih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 9:12 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

Ovo bi moja žena sravnila sa zemljom u roku 2 dana

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za
David87 kaže...
Byron kaže...
 Ja doma radim na 49 incha 4K , a na poslu na 2x 32incha (2x 2560x1440) i to mi je taman za ACAD i Adobe alate...

 To je OK ako si udaljen od ekrana na neku normalnu duljinu, al ovo je maltene ni pol metra od ovog ekrana, pa oči ti ispadnu da tak radiš.

 49" na 4K = 4x 24,5" na FHD

2x32" na 2K = 2,6 monitora 24" FHD u širinu i 1,33 u visinu

 

A meni je normalno da na 24" FHD radim na 60 cm udaljenosti, pa tako i na ovima gore radim na toj udaljenosti, jer inače ne bi vidio čitati.

 

13 godina
offline
Microsoft osmislio potpuno drugačiju kabinu za hib

Ja na 27" radim na nekih 70-80cm udaljenosti i to mi je ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice