Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

poruka: 75
|
čitano: 11.074
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci".
14 godina
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

Dvostruki razmak na kraju rečenice pomaže stroju da razlikuje točku na kraju rečenice od točke na kraju riječi/kratice, a to u konačnici pomaže prepoznavanju rečenične strukture za potrebe strojnoga prevođenja itd.

Osim toga, dvostruki razmak dokazano ima smisla i iz psiholingvističkih razloga - povećava se brzina čitanja jer se rečenice lakše uočavaju u tekstu.

 
6 4 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

A nas koji stavljamo trostruki razmak ko je8e?!

morrisoN
 
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

Bolje da stanu na kraj double inpute'u preko remote desktopa, 90% slova podupla, i 90% klikova isto podupla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Cryogenic kaže...

Bolje da stanu na kraj double inpute'u preko remote desktopa, 90% slova podupla, i 90% klikova isto podupla.

 

To jednostavno nije istina :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Bitanga kaže...

 

To jednostavno nije istina :-)

 

Moram samo se složiti s kolegom, često programiram od doma na računalu od firme preko remote desktopa, i to uključuje dosta slova i solidno klikova, moram priznati da mi se nije još desio dupli input.

15 godina
online
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Dr. Zoidberg kaže...
Bitanga kaže...

 

To jednostavno nije istina :-)

 

Moram samo se složiti s kolegom, često programiram od doma na računalu od firme preko remote desktopa, i to uključuje dosta slova i solidno klikova, moram priznati da mi se nije još desio dupli input.

 

Pa da, spajam se svakodnevno na barem 10ak servera po raznim VPNovima i RDP me nikad nije zajebo, pogotovo ne na takav način. A on još priča o 90% duplih.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Bitanga kaže...
Dr. Zoidberg kaže...
Bitanga kaže...

 

To jednostavno nije istina :-)

 

Moram samo se složiti s kolegom, često programiram od doma na računalu od firme preko remote desktopa, i to uključuje dosta slova i solidno klikova, moram priznati da mi se nije još desio dupli input.

 

Pa da, spajam se svakodnevno na barem 10ak servera po raznim VPNovima i RDP me nikad nije zajebo, pogotovo ne na takav način. A on još priča o 90% duplih.

 Znači ako nisi naletio na bug, onda bug ne postoji po vašoj "teoriji"?

 

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/f9c37c57-6fcf-4eee-ab31-53172d1e8b98/keystrokes-registered-twice-sporadically-in-rdp-session-since-updating-clients-to-windows-10-1903?forum=win10itprogeneral

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 0:03 (Cryogenic).
15 godina
online
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Cryogenic kaže...
Bitanga kaže...
Dr. Zoidberg kaže...
Bitanga kaže...

 

To jednostavno nije istina :-)

 

Moram samo se složiti s kolegom, često programiram od doma na računalu od firme preko remote desktopa, i to uključuje dosta slova i solidno klikova, moram priznati da mi se nije još desio dupli input.

 

Pa da, spajam se svakodnevno na barem 10ak servera po raznim VPNovima i RDP me nikad nije zajebo, pogotovo ne na takav način. A on još priča o 90% duplih.

 Znači ako nisi naletio na bug, onda bug ne postoji po vašoj "teoriji"?

 

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/f9c37c57-6fcf-4eee-ab31-53172d1e8b98/keystrokes-registered-twice-sporadically-in-rdp-session-since-updating-clients-to-windows-10-1903?forum=win10itprogeneral

 

Znači, sporadično je ipak, a ne u 90% slučajeva?

I prijavila su dvojica?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Bitanga kaže...
Cryogenic kaže...
Bitanga kaže...
Dr. Zoidberg kaže...
Bitanga kaže...

 

To jednostavno nije istina :-)

 

Moram samo se složiti s kolegom, često programiram od doma na računalu od firme preko remote desktopa, i to uključuje dosta slova i solidno klikova, moram priznati da mi se nije još desio dupli input.

 

Pa da, spajam se svakodnevno na barem 10ak servera po raznim VPNovima i RDP me nikad nije zajebo, pogotovo ne na takav način. A on još priča o 90% duplih.

 Znači ako nisi naletio na bug, onda bug ne postoji po vašoj "teoriji"?

 

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/f9c37c57-6fcf-4eee-ab31-53172d1e8b98/keystrokes-registered-twice-sporadically-in-rdp-session-since-updating-clients-to-windows-10-1903?forum=win10itprogeneral

 

Znači, sporadično je ipak, a ne u 90% slučajeva?

I prijavila su dvojica?

Ne razumijem šta pisac hoće reći. A nije ni bitno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 0:49 (Cryogenic).
16 godina
online
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

Ako si siguran da je do MS-a, daj uputstva kako da reprodukujemo bug. Ako se problem javlja na dve (ili dvesta dve) mašine od oko milijardu sa raznim verzijama Windowsa, a ostali ne mogu da reprodukuju problem, onda je veća verovatnoća da je u pitanju neki komad HW-a ili SW-a koji se nalazi na tim mašinama, a ne Windows ili MS-ov Remote Desktop.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

(pssssst, kolege: tekst govori o provjeri pravopisa u zapadnjačkom ofis-drljingu a ne programiranju.) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
BarbaVeli kaže...

Dvostruki razmak na kraju rečenice pomaže stroju da razlikuje točku na kraju rečenice od točke na kraju riječi/kratice, a to u konačnici pomaže prepoznavanju rečenične strukture za potrebe strojnoga prevođenja itd.

Osim toga, dvostruki razmak dokazano ima smisla i iz psiholingvističkih razloga - povećava se brzina čitanja jer se rečenice lakše uočavaju u tekstu.

Nisam se nikad do sada susretao s praksom duplog razmaka no čini mi se preglednijom i logičnijom

14 godina
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
morrisoN kaže...

A nas koji stavljamo trostruki razmak ko je8e?!

 Svatko zna da je trostruki razmak tipfeler.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

kad smo već kod pravopisa, zašto Bug ne omogući da Firefox koristi svoj pravopis na ovom forumu?

if only you knew the power of the dark side
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

iPo pravilima daktilografije, iza svake interpunkcije dolazi jedan razamak. U našim knjigama nisam vidio da se ostavlja dupli razmak, a niti u svim knjigama pisanim na engleskom jeziku. Nije tu riječ o pravopisu, nego o grafičkom dizajnu, grafizmu. Slično kao što se  uvlače ili ne uvlače prvi retci u odlomku (ili stavlja razmak među odlomcima). Onda, kako se pišu navodnici, da li se interpunkcija stavlja prije ili poslije navodnika. Slično tome, kako se piše naslov knjige na zabatu, prema dolje ili prema gore. Sve to ne ovisi jezikoslovcima (onima koji donose pravopis) nego o tehničkom uredniku te običajima zemlje u kojoj se knjiga tiska. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
danen kaže...

Nije tu riječ o pravopisu, (…)

 Jest, riječ je o pravopisu. Dvostruka bjelina ne postoji u hrvatskome standardnom jeziku i ne valja je rabiti.

 

danen kaže...

Onda, kako se pišu navodnici, da li se interpunkcija stavlja prije ili poslije navodnika.

 Ovo je također pravopisno pitanje jer se u pravopisima propisuje oblik navodnika i pisanje razgodaka odnosno pravopisnih znakova.

 

danen kaže...

retci

 Reci ili, ako baš želite, redci. Preporučujem reci.

ukrućena goropadnica
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

Daleko veći problem je nestavljanje razmaka iza interpunkcije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
BarbaVeli kaže...

Dvostruki razmak na kraju rečenice pomaže stroju da razlikuje točku na kraju rečenice od točke na kraju riječi/kratice, a to u konačnici pomaže prepoznavanju rečenične strukture za potrebe strojnoga prevođenja itd.

Osim toga, dvostruki razmak dokazano ima smisla i iz psiholingvističkih razloga - povećava se brzina čitanja jer se rečenice lakše uočavaju u tekstu.

 

Ako su to najjaci razlozi i ako je strojno prevodjenje spalo na to da moramo prilagodjavati nacin pisanja i pravopis...

14 godina
online
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

pa naravno da mijenja...

 

tko u tipkanju rastavlja riječi? obostrano poravnanje, i jest da poneki red odudara, ali u globalu dokument izgleda OK, a ne "nazubljeno" zdesna...

 

drugo je pisanje rukom, ali tko je napisao u zadnjih mjesec više od 2-3 rečenice (odjednom) najčešće neke šture upute....

 

ja sebe forsiram pisati (nemam potrebu za dnevnikom) pa zabilješke lovim rukom, a pretipkavam u nekakve "kuharice" i upute za korisnike čim prije, dok ne ispari o čemu je točno (kontekstualno) riječ u tim bilješkicama...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

A što ćemo s onima koji pišu "4-vrti", "16-najsti" ili "7-mi"? 

 

Microsofte, pomagaj. Ako može ne samo u Wordu nego i na društvenim mrežama.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim razmaci

A što sa Word dizajnerima koji centriraju naslov space-om?

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Raoul-D kaže...

A što sa Word dizajnerima koji centriraju naslov space-om?

 TAB MASTER RACE

12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Jedan razmak, al' po veličini kao dva 😂
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Visak kaže...

Daleko veći problem je nestavljanje razmaka iza interpunkcije.

 Potpisujem!

ludizao kaže...
Raoul-D kaže...

A što sa Word dizajnerima koji centriraju naslov space-om?

Da samo naslov 

A što s hanginzima, tabovima i sl? Kad uključiš 'hidden characters', imaš što vidjeti 

 Kad dobijem od nekog Word file da malo "pregledam", prvo uključim "hidden characters". To je uvijek dobro humoristično štivo. Uglavnom korisnici imaju pitanje (nakon benigne operacije povećanja fonta): A što mi riječi bježe po stranici?

 

Poseban krug pakla je za one što ne prave razmak poslije znaka interpunkcije, pa ako tako spoje dvije mao duže riječi pred kraj reda, riječ (obje, skupa sa znakom interpunkcije između) prekoči u novi red.

 

Btv, još jedna stvar koja me nervira - postoje oni koji su čuli da treba praviti razmak kod znaka interpunkcije, ali ga prave s pogrešne strane - ispred znaka interpunkcije.

morrisoN
15 godina
online
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Raoul-D kaže...

A što sa Word dizajnerima koji centriraju naslov space-om?

 idu u penziju kroz slijedećih 5-10god, zajedno s onima koji odvajaju stranice enterom

5 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
@ Mary Sue

Kad smo se već dotaknuli, piše li se napitci ili napici? I, ne, nisam vulgaran (nema razmaka!).

Živa je tlaka taj hrvatski ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 15:03 (Antiseptik).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Antiseptik kaže...
@ Mary Sue

Kad smo se već dotaknuli, piše li se napitci ili napici? I, ne, nisam vulgaran (nema razmaka!).

Živa je tlaka taj hrvatski ;)

 Napitci. 

15 godina
online
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Kolacic kaže...
Antiseptik kaže...
@ Mary Sue

Kad smo se već dotaknuli, piše li se napitci ili napici? I, ne, nisam vulgaran (nema razmaka!).

Živa je tlaka taj hrvatski ;)

 Napitci. 

 

I jedno i drugo je ok.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz
Zar nije lakše enterom? 😅
14 godina
online
Re: Microsoft odlučio stati na kraj dvostrukim raz

pajserom...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice