Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

poruka: 44
|
čitano: 10.794
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g".
15 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

stvar je već dogovorena i rješena.

znači Microsoft postaje najmočnija kompanija u svijetu videogara

Inače sam uvijek igrao Blizzard igre ponajviše Diablo, i mislim da to može biti samo dobro jer je Blizzard bio na konopcima.

uglavnom dobre su to vijesti 

be Cool
Moj PC  
17 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Horned Reaer kaže...

 

uglavnom dobre su to vijesti 

gaming svijet se polarizira i konsolidira, daleko je to od iceg dobro.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 21:52 (nixass).
11 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

Ovaj deal ce bit finaliziran u 2023 ako sam dobro vidio i to vrlo vjerovatno znaci da novi COD naslovi vise nece izlazit za Playstation platformu ako je sudit po Bethesdi gdje su nadolazece igre Xbox ekskluziva.

Imam XsX i pc sa rtx3080 pa mogu birat gdje cu sto igrat ali ovo je sumrak gaminga jer MS gleda iskljucivo i jedino profit a dugorocno za nas gamere u svemu ovome nema nista dobro.

 

Moj PC  
10 3 hvala 0
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
MEGATAMA kaže...

Ovaj deal ce bit finaliziran u 2023 ako sam dobro vidio i to vrlo vjerovatno znaci da novi COD naslovi vise nece izlazit za Playstation platformu ako je sudit po Bethesdi gdje su nadolazece igre Xbox ekskluziva.

Imam XsX i pc sa rtx3080 pa mogu birat gdje cu sto igrat ali ovo je sumrak gaminga jer MS gleda iskljucivo i jedino profit a dugorocno za nas gamere u svemu ovome nema nista dobro.

 

 

MS je to napravio isključivo zato da može na gamepass staviti brojne igre od Activisiona, uključujući COD i tko zna što još ne. Nema nikakve šanse da će CoD, Crash Bandicoot i primjerice Tony Hawk postati ekskluziva za xbox. Apsolutno nema šanse.

Iskreno on nema nekog razloga potonje stavljati za ekskluzivu jer bi sami sebi pucali u nogu, ne samo da bi bili omraženi u gaming svijetu nego bi i navedene igre bile daleko manje popularne nego sad - tako nešto im ne treba.

 

 

11 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovaj deal ce bit finaliziran u 2023 ako sam dobro vidio i to vrlo vjerovatno znaci da novi COD naslovi vise nece izlazit za Playstation platformu ako je sudit po Bethesdi gdje su nadolazece igre Xbox ekskluziva.

Imam XsX i pc sa rtx3080 pa mogu birat gdje cu sto igrat ali ovo je sumrak gaminga jer MS gleda iskljucivo i jedino profit a dugorocno za nas gamere u svemu ovome nema nista dobro.

 

 

MS je to napravio isključivo zato da može na gamepass staviti brojne igre od Activisiona, uključujući COD i tko zna što još ne. Nema nikakve šanse da će CoD, Crash Bandicoot i primjerice Tony Hawk postati ekskluziva za xbox. Apsolutno nema šanse.

Iskreno on nema nekog razloga potonje stavljati za ekskluzivu jer bi sami sebi pucali u nogu, ne samo da bi bili omraženi u gaming svijetu nego bi i navedene igre bile daleko manje popularne nego sad - tako nešto im ne treba.

 

 

 MS kalkulira dugorocno sa gamepassom i apsolutno ocekujem da ce sve nadolazece igre bit maknute sa Playstationa kao sto je u slucaju Bethesde.

8 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

U jednu ruku sam zadovoljan ovime jer je Microsoftov Gamepass vrlo dobar deal i te igre će biti dostupne na gamepassu kako je i sam Phil Spencer napisao. A u drugu ruku bih ipak radije da je Microsoft taj novac uložio u stvaranje novih studija i AAA igara.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
@Horned Reaer

Kako to misliš da je Blizzard na konopcima?
14 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Ih, što bih ja samo napravio s tim novcima. Ne bi mi bilo ravna u Imotskome i cijeloj krajini.

Držim da su za samo 500 milijuna dolara mogli napraviti bolje WoW od WoW-a, suvremena grafika, promocija igre u vidu besplatnih 6 mjeseci...
 
5 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
MEGATAMA kaže...

Ovaj deal ce bit finaliziran u 2023 ako sam dobro vidio i to vrlo vjerovatno znaci da novi COD naslovi vise nece izlazit za Playstation platformu ako je sudit po Bethesdi gdje su nadolazece igre Xbox ekskluziva.

Imam XsX i pc sa rtx3080 pa mogu birat gdje cu sto igrat ali ovo je sumrak gaminga jer MS gleda iskljucivo i jedino profit a dugorocno za nas gamere u svemu ovome nema nista dobro.

 

 Za razliku od, hm, koga?

 Activisiona s Kotickom (i dalje) na čelu?

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 21:47 (fler).
13 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

Čini mi se kao da je kreativnosti došao kraj i da je došlo vrijeme kada će kao što Disney muze i uništava StarWars isto napraviti i Microsoft s tim igrama. Za igrače je to dobro jer će doći remastered verzije tih starih igrica, a za Microsoft je dobro jer će izbiti ekskluzive Sonyu. A kreiranje igrica postaje svakodnevni nekreativni posao.

Ali bez obzira na to moje osobno mišljenje je da je bolje ulagati u nove ideje i timove za proizvodnju igrica nego unedogled remiksirati stare.

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Horned Reaer kaže...

* * *

uglavnom dobre su to vijesti 

Za kompaniju koja se smjenjuje sa Appleon na #1 mjestu vjerujem da su dobre vijesti.
 

nixass kaže...
* * *

gaming svijet se polarizira i konsolidizira, daleko je to od iceg dobro.

Ne mora značiti, budući da su nam donijeli Age of Empires II: Age of Kings. 

MEGATAMA kaže...

* * * ali ovo je sumrak gaminga jer MS gleda iskljucivo i jedino profit a dugorocno za nas gamere u svemu ovome nema nista dobro.

 

Ušli su i i u svijet konzola pa im popriličn odobro ide. Naravno da je profit kompanije #1 na prvom mjestu.... 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
* * *

 * * * ne samo da bi bili omraženi u gaming svijetu nego bi i navedene igre bile daleko manje popularne nego sad - tako nešto im ne treba.

 

 

.... kao i kupnja LinkedID-a. Ovdje vidimo jednostavno kako veliki gutaju mlade ribe. Mada toliko novaca Blizzardu da ode.. pa koja to kompanija ne bi prihvatila. To su tolike pare da su mogli kupiti kompletan Mecedese ili BMW, ali SW jede SW i tu je jasno kao dan.

Sjetimo se samo da je Apple kupio Shazam, za koliko? Kamaru miliona USD.

Dokle god imaju AoE ili Flight Simulator - od mene imaju novce! Hallo, CoD nikada nisam niti ću igrati. Ali film Hallo - prvi sam u ponoćnoj predpremijeri!

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 20:25 (Envy).
15 godina
neaktivan
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

"Achievements-i" će se u budućnosti otključavati cjepljenjem...

scientia est potentia
 
4 9 hvala 1
11 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
MEGATAMA kaže...

 ...apsolutno ocekujem da ce sve nadolazece igre bit maknute sa Playstationa kao sto je u slucaju Bethesde.

Zapravo, to me baš ne sikira previše jer i sony neda svoje ekskluzive na pc dok ne prođe par godina prodaje na plejki. Ako tako igrice budu dolazile na plejku s kojom godinom zakašnjenja možda to pokrene nekakav dogovor da se izbjegnu ili barem više ublaže ta sranja s ekskluzivama i zaključavanjem igrica na određeni hw.

Koristi bi imali i developeri i igrači

15 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
nixass kaže...
Horned Reaer kaže...

 

uglavnom dobre su to vijesti 

gaming svijet se polarizira i konsolidizira, daleko je to od iceg dobro.

 Pa vrhunske i legendarne igre su davno iza nas a ne ispred. Danas je samo bitno naštancati što više naslova u što boljoj grafici, praktički više ne vidiš razliku između igri. Nema više kreativnosti, orginalnosti ni ideja.

14 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

"... pa na regulatorima ostaje odlučiti stvara li novim preuzimanjem Microsoft nedozvoljeni monopol."

 

Mda, jer nam sad teče med i mlijeko, a kao i da može biti gore... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

ono što se desilo Battlefieldu, desit če se i ostalim naslovima - ostat če samo golo guljenje za sranje od igre, jer če se "novinari" i "influenceri" potruditi, da hype dostigne stratosferu, a igru samu...ko j...

 

a svake godine dobit čemo isto sranje, drugo pakovanje...a tim kravatarima svejedno je ako unište franšizu, kupit če oni neku frišku ideju od nekoga i napraviti nešto novo...

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Sa svim ovim akvizicijama na polju raznog softwarea, čini mi se da Microsoft skuplja podatke o ljudima, te povećava bazu ljudi za reklamiranje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 1:38 (dd.inc).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

"Ukratko, je li stvarno Activision kupljen za skoro 70 milijardi dolara ili nije, znat ćemo iduće godine."

 

Za autora i sve ostale kome možda neke stvari nisu jasne. Kad se radi merger and acquisition ogromnih kompanija treba se mijenjati cijela organizacijska struktura, upravljačka struktura, uspostavljati novo korporativno upravljanje. A to je proces koji traje.

Long story short, Activision Blizzard je kupljen od Microsofta, u kešu, sljedećih godinu i pol će se raditi te neke sitnice.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
walentkane kaže...
nixass kaže...
Horned Reaer kaže...

 

uglavnom dobre su to vijesti 

gaming svijet se polarizira i konsolidizira, daleko je to od iceg dobro.

 Pa vrhunske i legendarne igre su davno iza nas a ne ispred. Danas je samo bitno naštancati što više naslova u što boljoj grafici, praktički više ne vidiš razliku između igri. Nema više kreativnosti, orginalnosti ni ideja.

 Gluposti vas starih gejmera da je sve prije bilo bolje

 

Sta fali danasnjim igrama tipa witcber,bloodborne,god of war,hades,disco elysium,diviinity itd itd.kvalitete itekako ima ali je vas pregazilo vrijeme

12 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
GSP kaže...
walentkane kaže...
nixass kaže...
Horned Reaer kaže...

 

uglavnom dobre su to vijesti 

gaming svijet se polarizira i konsolidizira, daleko je to od iceg dobro.

 Pa vrhunske i legendarne igre su davno iza nas a ne ispred. Danas je samo bitno naštancati što više naslova u što boljoj grafici, praktički više ne vidiš razliku između igri. Nema više kreativnosti, orginalnosti ni ideja.

 Gluposti vas starih gejmera da je sve prije bilo bolje

 

Sta fali danasnjim igrama tipa witcber,bloodborne,god of war,hades,disco elysium,diviinity itd itd.kvalitete itekako ima ali je vas pregazilo vrijeme

 Naveo si stare igre(Witcher 2007, God of War 2005 ...), ne kužim kaj si htio reć 

9 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

 

Ne vidim uopće razloga za nekakvu brigu oko ove kupovine. Pa nije da su kupili neki normalan studio, već Activision i Blizzard, koji su trenutno među najodvratnijim gaming developerima. Jedino što se može dogoditi je podići se razina kvalitete od dotičnih s obzirom na to kakvi su bili zadnjih 10ak godina.

 

Neće se ništa polarizirati, postoji i dalje hrpetina developera, većih i manjih, svaki dan sve više i više ljudi ulazi u IT i gaming development, nastaju novi developeri, neki stariji opstaju, neki se raspadaju, neki se rasprodaju. Sasvim prirodan tijek. Jedino što je konstanta u tom svijetu je prodaja brodova u Star Citizenu. 

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
walentkane kaže...
nixass kaže...
Horned Reaer kaže...

 

uglavnom dobre su to vijesti 

gaming svijet se polarizira i konsolidizira, daleko je to od iceg dobro.

 Pa vrhunske i legendarne igre su davno iza nas a ne ispred. Danas je samo bitno naštancati što više naslova u što boljoj grafici, praktički više ne vidiš razliku između igri. Nema više kreativnosti, orginalnosti ni ideja.

Gluposti, nikad vise vrhunskih i originalnih igara nije izlazilo, samo sta to, naravno, nisu AAA naslovi i treba se malo okrenut za saznat za njih... 

 

Ovo je prilika za opet spomenut Outer Wilds iz 2019., najbolju igru svih vremena ;)

14 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

iz kuta igrača WOW-a ovo može biti samo dobvra vijest jer Acti Blizz je izuzetno omražen među wow zajednicom. Pali su na najniže grana, uvriježeno je mišljenje kako nemaju sluha za svoj playerbase, kako zadnjih godina rade na štetu same franšize, direktor Ion je najomraženiji meme lik koji uopće ni ne igra wow a vodi glavnu operativnu politiku te igre.

 

Ne treba zaboraviti ni probleme sa silovanjem u Blizzardu zbog čega je određeni broj odustao od igranja wowa.

 

Teško da za budućnost WOW-a je moglo biti gore od postojećeg stanja, tako da se ovo dočekuje s veseljem.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

SoonTM 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Volos kaže...
@Horned Reaer

Kako to misliš da je Blizzard na konopcima?

zato što  žive na staroj slavi .. Zasto nemamo Diablo 4, Stacraft 3 , WoW 2, Warcraft 4? Zadnja AA igra u posljednih 10 godina im je Overwatch !!!

 

 

be Cool
14 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
walentkane kaže...
Pa vrhunske i legendarne igre su davno iza nas a ne ispred. Danas je samo bitno naštancati što više naslova u što boljoj grafici, praktički više ne vidiš razliku između igri. Nema više kreativnosti, orginalnosti ni ideja.

 Death Stranding, Deathloop, Control, Returnal?

16 godina
offline
Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda za g

Po mome mišeljnju najveća mana M$-a je support za XBOX. Kad sam gledao što malom kupiti XBOX X bi mi bio bolji izbor zbog game pass-a ali support kod nas je nikakav. I klincima je PS pojam konzole a ne neki XBOX. Nadalje, ovo može prisiliti Sony da zbilja rekonstruira PS Plus, o čemu se ionako šuška, što je na kraju dobor za krajnje korisnike. Mislim da, nažalost, PC gamig uz trenutne cijene grafičkih nema smisla. Jeftinije je kupiti još i XBOX S ili X uz PS5 nego jednu grafičku. Važno je da ova postojeća može vrtiti D2R ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 10:50 (Bothari).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
Aki kaže...

"Ukratko, je li stvarno Activision kupljen za skoro 70 milijardi dolara ili nije, znat ćemo iduće godine."

 

Za autora i sve ostale kome možda neke stvari nisu jasne. Kad se radi merger and acquisition ogromnih kompanija treba se mijenjati cijela organizacijska struktura, upravljačka struktura, uspostavljati novo korporativno upravljanje. A to je proces koji traje.

Long story short, Activision Blizzard je kupljen od Microsofta, u kešu, sljedećih godinu i pol će se raditi te neke sitnice.

 Nije još kupljen i neće tako skoro. I definitivno ga neće kupiti u kešu. Nema tu jednog vlasnika kod kojeg Microsoft može doći i istresti mu lovu. Activision Blizzard ima stotine dioničara od kojih će Microsoft morati kupiti dionice. A i to ne može dok regulatori ne odobre preuzimanje.

11 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
dejo6 kaže...
Aki kaže...

"Ukratko, je li stvarno Activision kupljen za skoro 70 milijardi dolara ili nije, znat ćemo iduće godine."

 

Za autora i sve ostale kome možda neke stvari nisu jasne. Kad se radi merger and acquisition ogromnih kompanija treba se mijenjati cijela organizacijska struktura, upravljačka struktura, uspostavljati novo korporativno upravljanje. A to je proces koji traje.

Long story short, Activision Blizzard je kupljen od Microsofta, u kešu, sljedećih godinu i pol će se raditi te neke sitnice.

 Nije još kupljen i neće tako skoro. I definitivno ga neće kupiti u kešu. Nema tu jednog vlasnika kod kojeg Microsoft može doći i istresti mu lovu. Activision Blizzard ima stotine dioničara od kojih će Microsoft morati kupiti dionice. A i to ne može dok regulatori ne odobre preuzimanje.

 Trebat će im godinu i pol jer ima dosta dioničara. Phil Spencer mora ići po kućama i skupljati potpise.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
15 godina
offline
Re: Microsoft najavio kupnju Activision Blizzarda
GSP kaže...
* * *

 Gluposti vas starih gejmera da je sve prije bilo bolje

 

Sta fali danasnjim igrama tipa witcber,bloodborne,god of war,hades,disco elysium,diviinity itd itd.kvalitete itekako ima ali je vas pregazilo vrijeme

Naravno da je prije bilo puno bolje, izmeš primjerice Unreal, Doom, Quake svi su isti recept ponavljali: za poočetak neko hladno oružje, pa onda slabije vatreno do Rocket Launchera. Imao si kretanje, skok i čučni i bilo je dovoljno... 

A onda.. Crysis pa usporavanje vremena pa ovo treba ti ruku kao oktopod + svi prsti i nogu i ruku.

Uzmimo još starije igre, platformere tipa Alladin ili Lion King, ne znam zašto sada ne naprave Ramake sa dobrim OST-om i grafikom u vidu Ori and the Blind Forest.

Uzmeš dalje za primjer CP2077 kao da će se radnja promjeniti kao što kažu "što god da radili utjecat će na kraj igre" a ono već nakon privih par sat vremena kojim god karakterom krećeš u istom pravcu ideš.

Inače to je samo moje mišljenje.

Bothari kaže...

Po mome mišeljnju najveća mana M$-a je support za XBOX. Kad sam gledao što malom kupiti XBOX X bi mi bio bolji izbor zbog game pass-a ali support kod nas je nikakav. I klincima je PS pojam konzole a ne neki XBOX. Nadalje, ovo može prisiliti Sony da zbilja rekonstruira PS Plus, o čemu se ionako šuška, što je na kraju dobor za krajnje korisnike. Mislim da, nažalost, PC gamig uz trenutne cijene grafičkih nema smisla. Jeftinije je kupiti još i XBOX S ili X uz PS5 nego jednu grafičku. Važno je da ova postojeća može vrtiti D2R ;)

Volim MS ali nikada ne bih od njih kupoio konzolu. Uvije PS i to je to, kao netko tko je samo probao konzole. I ne slažem se da je PC gejming usporediv sa konzolama. Nije i nikada neće biti.
Tko voli nek izvoli i nek si kupi RTX 3090, kupio sam i ja Deshuthes Pentiuma II za tadađnjih brdo love. Nisam znao za GPU pa sam SW vrtio Unreal na CRT monitoru i solidnih 30 fps.

Malo je veći problem vidjeti monitor QHD rezolucije koji tjera na 240Hz i očekivati 240 FPS-ova neku AAA igru jer eto odjednom svi imamo i sonare i radare u očima.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice