Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

poruka: 29
|
čitano: 9.385
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog".
10 godina
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

Samo još jedan razlog za preskočiti win 11koji je obečavao "puno" a zaglavio već na androidu .. :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
Kruv i mliko se kupuju svaki dan...tako da bi trebali svi oni preći na dnevni model...svaki dan novi mobitel...itd
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 12:28 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
Kao malo dijete koje ne zna hoće li piškiti ili kakiti.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
A prije 11ke govorili nece vise biti novih verzija nakon 10ke...
 
12 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

Nekako si mislim da je jedini razlog za 12-icu natjerati ljude da se maknu s 10-ke. Jer kad izađe 12-ica, a ti nisi na 11-ici, nego još na 10-ki, to izgleda loše, zastarjelo. Još kad izbace 13-icu, a ti još na desetki!

 

Još se sjećam kad sam prvi put sjeo za kompjuter s Osmicom, kod susjeda. Stisnem Win tipku, "izbornik" Start se rasprostre preko cijelog ekrana, stisnem je ponovno da se vratim na desktop - ništa. Kak da se sad vratim na desktop, koji je ovo vrag? Moram susjeda, koji je praktički informatički nepismen, pitati kak se vratim na desktop. Već kod takve osnovne stvari postane ti jasno da je tu iza svega pokušaj upravljanja korisnicima, usmjeravanja na ono što Microsoft želi da rade i kako da rade. Windowsi 11 nisu daleko od toga. Oduzimanje funkcionalnosti taskbaru i prisiljavanje većine korisnika na kupovanje novog računala jer pod svaku cijenu novi OS mora imati mogućnost korištenja TPM-a, iako u stvari ne mora? To su političke odluke, to nema veze s brigom za korisnike, osigurati se da im je iskustvo korištenja računala što bolje. Dobro je što korisnici nisu ovce. Kaznili su i Vistu i Osmicu i Jedanaesticu.

 
30 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
Msm da nikad ne budem napustio Desetku. Desetka je izgleda nova Sedmica.
14 godina
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

"Win 10 je zadnji operativni sustav". 

Tip koji je to izgovorio vjerojatno je ispao zadnji magarac na svome radnom mjestu. Tko se još usudi ugroziti temelj kapitalizma? Pa novi brojevi pokazuju da želimo ponovno nešto novo kupiti. Moraš imati inkrementalnost u brojevima, makar prividnu, jer tko će dati novac za nešto što je zadnje napravljeno prije 5 godina? 

 

S druge strane, pitam se samo čemu unapređenje radi unapređenja samoga? Ako su, recimo, softveri zaduženi za arhiviranje već dovoljno sofistirani i pouzdani, čemu nove inačice tih softvera? Itd. Kapitalizam je smiješan.  

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
silvio3105 kaže...
Msm da nikad ne budem napustio Desetku. Desetka je izgleda nova Sedmica.

Tako si sad misliš, ali s novim kompjuterom lako moguće da ćeš se ipak odlučiti za instalaciju trenutno aktualnog OS-a, bio to 11 ili 12, a ako kupiš laptop s OS-om, zar ćeš na njega instalirati 10-ku?

 

Ja sam neću "nadograditi" računala na 11-icu - prvo i osnovno zato jer ih ne mogu (bez izvođenja kerefeka).  Jer nisu kompatibilna s Microsoftovim nepotrebnim zahtjevima. Ali da sad kupujem novi laptop, gledao bih da dolazi s 11-icom. Isto tako da sad krećem u slaganje desktopa, gledao bih da su sve komponente kompatibilne s 11-icom i vrlo vjerojatno instalirao bih 11-icu. Ne zato jer je bolja od 10-ke, nego zato jer ću prije ili poslije ionako morati prijeći na 11-icu ili 12-icu. U biti to i jest put putem kojeg će 11-ica (ili 12-ica) s vremenom ipak "pregaziti" 10-ku - nadogradnjom hardvera, jer nam neće imati previše smisla na novi hardver instalirati stari OS, pogotovo kad podrška za 10-ku službeno prestaje za samo tri godine!

13 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
W2000 kaže...

Samo još jedan razlog za preskočiti win 11koji je obečavao "puno" a zaglavio već na androidu .. :)

Puno toga je Microsoft obećao, malo toga ispoštovao. Kad se sjetim koliko su hvalili prvotni Edge i najavljivali podršku za sve moguće dodatke, na kraju odustali od njega. 5 godina kasnije, doveli su dodatke u isti, ali uz ogromnu pomoć Googlea. Tresla se brda, rodio se miš! 

mbaksa kaže...

Nekako si mislim da je jedini razlog za 12-icu natjerati ljude da se maknu s 10-ke. Jer kad izađe 12-ica, a ti nisi na 11-ici, nego još na 10-ki, to izgleda loše, zastarjelo. Još kad izbace 13-icu, a ti još na desetki!

 

Još se sjećam kad sam prvi put sjeo za kompjuter s Osmicom, kod susjeda. Stisnem Win tipku, "izbornik" Start se rasprostre preko cijelog ekrana, stisnem je ponovno da se vratim na desktop - ništa. Kak da se sad vratim na desktop, koji je ovo vrag? Moram susjeda, koji je praktički informatički nepismen, pitati kak se vratim na desktop. Već kod takve osnovne stvari postane ti jasno da je tu iza svega pokušaj upravljanja korisnicima, usmjeravanja na ono što Microsoft želi da rade i kako da rade. Windowsi 11 nisu daleko od toga. Oduzimanje funkcionalnosti taskbaru i prisiljavanje većine korisnika na kupovanje novog računala jer pod svaku cijenu novi OS mora imati mogućnost korištenja TPM-a, iako u stvari ne mora? To su političke odluke, to nema veze s brigom za korisnike, osigurati se da im je iskustvo korištenja računala što bolje. Dobro je što korisnici nisu ovce. Kaznili su i Vistu i Osmicu i Jedanaesticu.

Samo nek oni izdaju i Windows 20, što se mene tiče, ostajem na 10 do kraja podrške. Taman su je ispeglali i sad je stabilna kao sedmica—nemam primjedbi. Ali zato po svuda čitam da je Windows 11 pun bugova, pa i ono malo želje što sam imao za isprobat isti, bez obzira na to što imam "nekompatibilan" hardver, nestalo je.

silvio3105 kaže...
Msm da nikad ne budem napustio Desetku. Desetka je izgleda nova Sedmica.

khm, khm... Windows 10 Enterprise IoT LTSC 2021 khm, khm...

khm, khm... podrška do 2032. khm, khm...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 13:59 (Marko :D).
7 godina
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

ja bi da se vrati onaj mozda prividni osjecaj "brzine" koji sam ima na winxp, ovo sve nakon bez obzira na napredak hardvera mi djeluje sve sporije.
možda je došlo vrijeme za os koji ce razbit kompatibilnost sa starim softverom i sve napravit od pocetka na neki bolji nacin i s manje bloat sranja.
i usput mozda cak neko risc rješenje za desktop namjenu ali ne od neke korporacije koja traži par dolara mjesecno za koristit kalkulator.
rant off.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
H4X0R kaže...
A prije 11ke govorili nece vise biti novih verzija nakon 10ke...

-ne ispravak.. samo recimo šaljivi nastavak trkeljanja o 'verziji' 

.. preskočiti čitanje..

 

-nisu govorili o verzijama, nego da je X (rimski 10) desetka posljednji win-os, neovisno o verzijskom broju, koji je samo broj, manje-više proizvoljna stvar, build.. oznaka, ništa.

-os je os, nije važan naziv-ime, može biti samo windows, može + sufix godina kao win95.. no to je samo izbor naziva-oznaka, os je pri tome i dalje isti-os, kao da osoba promjeni ime-naziv.

-verzija je nešto drugo, unutar istog osa, tj windows je samo jedan s verzijama, od prvog win do danas, kao i linux ili macos ili andorid.

-verzija ovisi o update-ažuriranju ili nekadašnjim SPovima od kojih su tad odustali i promjenili na polugodišnju shemu (imitirajući ubuntu-canonicala što rade već desetak god).

-no kad bi stvari bile jednostavne, logične.. život bi bio lakši, dok se ms trudi upravo suprotno :) pa tad imamo problem verzija od 1703.. tj početno kao zamjena w8 win10 podržava 'sve', od 2015 do 2017 kad kreću s tim kemijanjima, tad imamo problem da za 'isti' win10 trebamo nekoliko različitih drivera chipset-vga-ostalo.. i da uz računalo-oem support imamo za win10 driver po vezriji ovisno o osu, build... pa kasnije da apps traži od tog builda, što je prije bilo jasnije-logičnije kao SP, npr win7 i 7-sp1.. dok su sp-ovi klasično dolazili u tri iteracije do novog win (serverske dvostruko).. tj tad je barem taj naziv bio logičniji, npr win2000-sp4 i svima je bilo jasno što je za nešto uvjet, dok je sad to postao build a same opcije-odgode updatea opet stvore stanje da su stalno prisutne tri aktualne verzije-builda tj nevažno kako ćemo nazvati 'verziju' kao oznaku-termin, npr build..

-bilo bi čak lakše da je umjesto builda ili godine to recimo broj više, no ms ništa ne olakša, ne napravi logičnije-razumljivije, .. npr 1703 označava 20-17. godinu i mjesec 03, u vrijeme kad su planirali izlazak 03-09 koji je od početka kasnio mjesec-dva, pa su kasnije oznaku pomakli na 1904 i ponekad čak pogodili mjesec izlaska-kašnjenja, tj prvi primjer kad se to poklopi je 2004, kao i 2010, ostali su kasnili 1-2mj. a tad umjesto oznake mjeseca jer je postalo smiješno to kašnjenje i oznaka, renejmaju oznaku u polugodišnje half-time, h1-h2, h1-proljeće, h2-jesen i time barem eliminiraju promašaj-kašnjenje mada se ekšli ništa bitnog ne mijenja, osim oznake same.

 

-no .. naravno, ni to nije sve, tj mada su win-x-10 planirali kao 'posljednji' + nadogradnje, problem je pravni-licenca-eula.. i to da je soft teoretski vječan, nepoderiv, dok se u dugoročnom planu planira prelaz s naplate licence na naplatu usluge. Dobit ćemo 'free' os, ali ne đabe, mjesečno-godišnje usluga.. a za to im treba druga licenca-eula.. i tad je naprosto uvod u to izlazak win11, tj zaboravlja se da je win10 posljednji, jer pravno ne može biti ako pripremaju promjenu osnovnog uvjeta licence a to im je srž-core-biz-zarada, prodaja-naplata licence, onova soft firme i it industrije.. zato vraćaju verzije, novi win, uhodavaju eula sitnice .. tj svaka roba-usluga mora imati i odgovarajući support, minimalni rok održavanja, update-zakrpe itd.. + ostatak biza-oem-partneri moraju imati prijelaz, obavijesti, plan.. jer win-os je ipak važna stvar, puno računala-korisnika..

-a plan prelaska na usluge je 2025.. tj win11 je morao izaći prošle godine da bi uz po dvije godine stigli eliminirati-ugasiti postupno starije buildove-verzije tj natjerati korisnike na 'noviji' os tj prihvaćanje novih eula-izmjena-uvjeta.. jer to traži zakon, pravo, a licenca bez prava-zakona je beskorisna, tj .. kvaka22. + malo su požurili jer kašnjenje-odgode su godinama bile 'normalne' po par mjeseci, tj zato su izbacili win11 prije 10-h2, kako bi datum izlaska bio 2021. ne 22. pola godine kasnije, pola godine kraći rokovi i lako bi ih opet prekoračili ako se dogodi bilo koji zastoj.. a događaju se i to je čak normalno, rat-covid.. svašta, ne samo malware ili spremnost softwarea ..

-tj to vrijeme od još +2 god lufta se mora iskoristiti za postupno gašenje recimo win81.. i prvih win10 uključujući i enterprise licence kao i ltsb od 5-10 god supporta koji će isteći 2025... tj sve winver do 2004 moraju do tad biti 'ubijene' pravno i support, dok juzeri moraju prihvatiti-prijeći na novo tj novu eula-u.

-svakih pola godine će neka od tih winver biti ugašena, ugašen ie-11, ugašen w7.. još 'samo' treba ugasiti prvi win10 koji je trebao biti posljednji, mada nije, tj dok obave zamišljenu tranziciju, tad će možda napokon os postati samo os i verzije će biti ono što verzija softa treba biti, novije-bolje, ispravljeno-zakrpano ili s novim fičerom.. a ovo sad je samo naziv, pravna priprema, ne stvarno os, tj win10 =win11.. nema razlike, isti os, isti auto-motor-šasija, druga boja, no i dalje je to isti auto čak ako napišemo drugi naziv... + naravno i ono što uvodi u win11 uvjetima, uefi-gpt-tpm20-secboot, ne više kao opciju nego uvjet.. mada nije, tj win11 radi najnormalnije i bez tih 'uvjeta' što znači da nisu uvjeti, nego želja ms-a... ne potreba osa. Hoće li w12 iči korak dalje pa to recimo do kraja onemogućiti ili je samo rutina tj svaki put kad izađe novi win na tržište mora krenuti iduća verzija u razvoj, neovisno koji je posljednji i hoće li ikad izaći novi, što će biti i nakon 13, 14 ili kako god mu stavimo oznaku.

-ostali soft, kao igre-fifa ili ms-office ima logičniju-jasniju oznaku po godini.. dovoljno jasno svakom juzeru na prvi pogled.

 

-ms i oznake.. da su barem dosljedne, godina+mjesec ili h1-h2 kad već za mjesec nije sigurno .. ali u punom formatu jer korisnici često ne razumiju oznaku, npr 2004 će vjerojanto tumačiti kao 2004.-godinu, ne 2020-04 godina-mjesec kao i 2010.. dok bi ovogodišnja trebala biti 2022.. ali pošto se ukida polugodišnji ciklus, nema više potrebe h1-h2.. ostaje samo glavni datum godišnjih verzija jesenski tj h2.. a imati oznaku drugo poluvrijeme pri čemu prvo ne postoji je opet msovski glupasto pa je logičnije da ostave samo godinu, bez mjeseca kojeg možda pogode.. tj trebala bi biti 2022. no vjerojatno će biti 2022-h2.

+ za ovu godinu je uz to planiran prekid dostupnosti 32bitnih verzija osa, kao što su ostali (lin-mac) već odbacili osim distri koje će to imati beskonačno kao debian.. dostupno će biti samo partnerima i sl.

tad će i oznake x32 i amd64 i sl. polako nestajati, tj bez oznake se računa ono 'aktualno' što je sad već praktički isključivo x64bit, za appse-drivere i sl.

 

-verzije... i ms, od win3x su ekšli verzije nešto značile, 3.x, 4.x..5.x=XP, vista =6.0, seven=6.1. 8-8.1=6.3 i tad win10 preskače, sa 6.4 na 10, tj razvojni buildovi su prvo 6.4+ i skok na 9.x jer se odlučilo da će biti posljednji 10-X. no kako vidimo nije. Odnosno proizvođači cpu-gpu klasično idu brojkama 3-4 znamenke pa prevrte u par godina serije na iduću 'stoticu-nulu' i win može ako želi renejmati na win-1 ili nastaviti, preskočiti na bilo koji broj.. jer je bez pravog smisla, bez dosljednosti, bez standarda .. besmislen-nevažan, kao i to da će izaći 12 i nakon tog 13.. no mogu sad reći da 13tica neće, kao što nema sjedala u avionu, preskače se.. tj ako nastave tad će nakon 12 izaći 14 .. bez pravog smisla, više običaj ili strah od nepoznatog, a to je samo broj-oznaka, no i ljudi su ljudi kao što je ms - ms..

-posljednji windows? mada su to govorili čelnici ms-a, ne postoji i to je ok, normalno, tj kad postane posljednji tad se moramo zabrinuti.. no možda će tad biti kasno, a do tad izjave PRa su samo to, izjave i besmislice, nevažne.

 

.. tko nije preskočio, sam si je kriv :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
Prvo, imam Pro for Workstations licencu.
Drugo, komp mijenjam svakih 10ak godina.
Treće, laptop imam i rijetko kad koristim. Bude išla desetka na novi kad ga uzmem, ako ga ikad i promijenim 😆
16 godina
moderator
online
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
dabar_solta_V2 kaže...

ja bi da se vrati onaj mozda prividni osjecaj "brzine" koji sam ima na winxp, ovo sve nakon bez obzira na napredak hardvera mi djeluje sve sporije.
možda je došlo vrijeme za os koji ce razbit kompatibilnost sa starim softverom i sve napravit od pocetka na neki bolji nacin i s manje bloat sranja.

Mislim da se ide u drugom smjeru. Da ćemo sve ćešće viđati web-aplikacije zamaskirane kao desktop aplikacije, kao primjerice što je Visual Studio Code. I cijeli Chrome OS. 

 

silvio3105 kaže...
Prvo, imam Pro for Workstations licencu.
Drugo, komp mijenjam svakih 10ak godina.
Treće, laptop imam i rijetko kad koristim. Bude išla desetka na novi kad ga uzmem, ako ga ikad i promijenim 😆

U sličnoj smo situaciji što se tiče hardvera. Samo što ću ja na novom laptopu ostaviti aktualni OS, a na budući desktop instalirati aktualni OS. 

15 godina
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

I nemojte se zeznuti pa kupiti laptop bez web kamere, jer necete moci instalirati nove Windowse.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
H4X0R kaže...
A prije 11ke govorili nece vise biti novih verzija nakon 10ke...

Mi imamo Win+R, pa upišemo winver i stisnemo enter.

mbaksa kaže...

Nekako si mislim da je jedini razlog za 12-icu natjerati ljude da se maknu s 10-ke. Jer kad izađe 12-ica, a ti nisi na 11-ici, nego još na 10-ki, to izgleda loše, zastarjelo. Još kad izbace 13-icu, a ti još na desetki!

 

* * *

A ovo je čisti makreting koji kompaniji obećeje da se smjenjuje s Appleom na #1 mjestu najvećih kompanija na svijetu.
 

silvio3105 kaže...
Msm da nikad ne budem napustio Desetku. Desetka je izgleda nova Sedmica.

Imao sve Bete 7-ce pa 8 pa 8.1 pa 10 i sada 11 i nikada nikakvih problema. Nikad kod sebe nisam instalirao gotov OS -  i ne znam čemu kukljanje.

PS: Što se mene tiče ostani na 10 dok i službena podrška prođe jer ja evo hoću susjedu da naštimam stari Alhon da radi na 8.0 Windowsu.

15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
syncmaster245b kaže...

I nemojte se zeznuti pa kupiti laptop bez web kamere, jer necete moci instalirati nove Windowse.

 -klasična PR baljezganja.. win je client-desktop os, radi, može raditi bez miša, ekrana, kamere, ne može bez cpu, ram, struja.. a fičeri-mogućnosit ovise o tome ima ili nema nešto, pa ono čeg nema, kao npr printera tad nije moguće, no nije stvar sys requirementsa-uvjeta nego korištenja, što PR sad ima pod recimo desktop expiriencem ili mobilno-tablet kao sufrace, gaming i sl. recimo unos olovkom umjesto mišem ili na mobaču-tabletu uobičajeno tochscreen ekran, .. i naravno ako nema toucha da se ne može tako koristiti, kao što ne možemo pojesti sladoled od čokolade ako ga recimo nemamo.. no nije uvjet za instal, ni za što, dok je ozbiljniji uvijet recimo pristup interenetu jer je to način aktivacije itd no i bez njega se može, tj kao što je besmislen uvjet recimo gpt-secboot ili tpm to nije stvar osa nego želje ms-a i tako napravljenog uvijeta u installer skripti koji se može i izmijeniti i tad nije uvijet, jer realno ni nije uvjet osa.. isto vrijedi za webcam, tj ako želiš koristiti recimo skype i vidjeti-biti viđen tad ti treba kamera.. sladoled, bilo što. Klasični buzzwordi, barem za sad, tj dok netko 'pametan' stvarno ne navede i objasni takav fičer za os kao uvjet (pravi uvjet).. tj dok ms ne proizvodi dvije paralelne verzije, desktop i mobilnu, nema razloga ni vjerovati da će ukinuti desktop ili postaviti uvjet koji bi mogla imati mobilna verzija, tj odavno su odustali od mobilne platforme, mobitela i brorbe protiv ios-a i andorida, kao i proizvođača mobitela (epizoda s nokijom..) .. no nje iskjučeno da netko u nekom odjelu msa i dalje ima takve mokre snove, no to su snovi.. za sad. :)

-tj ako ukinu desktop, imamo 'smak svijeta'.. barem u onom dijelu gdje normalno vidimo većinu računala, ono što nazivamo pc.. gdje win dominira u odnosu na ostale već desetljećima +90% (a to je i razlog zašto zanemaruje tu baznu skupinu, core biz, od kad se poželio proširiti na mobilne, što i dalje žele no želja i stvarnost nisu iste stvari..).

-pošto ne ukidaju desktop, klasičan pc, pošto u klasičnom pc-ju, ne laptopu-tabletu... kamera nije standardni-ugrađen dio nego opcija-dodatak, tad nema razloga i pomisliti da će to biti uvijet, tj naravno da će laptop to podržavati outofbox kao i wlan, touchpad itd. pa i webcam, no to je oduvjek tako i to opet nije stvar osa nego kao i svega ostalog na računalu, drivera, koji je poveznica hw-sw tj osa i hardwarea, ne neko čudo ili po duhu svetom, nego isključivo kroz driver, koji kad je nešto ciljano tad očekujemo da ima barem generički driver s generičkim funkcionalnostima.. dok 'normalan' driver klasično pribavimo uz uređaj od proizvođača koji jedini proizvodi driver i certificira ga za os koji mu je zanimljiv.. dok o tome ovisi i automatika-update-install da to os sam odradi online tj juzer ne mora znati ima li os driver u internoj bazi, generički.. ili ga povuče s interneta, rezultat je isti, razlike za juzera nema osim možda u brzini ili ovisnost o internetu, koji je već u drugim dijelovima postavljen kao uvijet za korištenje.. itd itd..

 

-priče za malu djecu, odnosno, kako to radi na linuxu, upališ i 90% radi, jer ima driver .. ili ga nema pa instaliraš ako postoji, aptgetanjem ili bilo kojim načinom, stvar je ista, nevažno koji os-platforma, isti hw, ista pravila, ista mreža.. samo drugi naziv osa i blentaviji pr ili izjave za medije, nejasnoće, možda jezične-prijevod, možda i namjerno jer želja ms-a za mobilnim postoji već dugo a ne vole izgubiti i priznati poraz.. obrnuto, šire se na linux i u dogledno vrijeme će host-os biti skoro sporedan za korištenje, kao što je za recimo korištenje ovog foruma, browser itd. i sve sličnosti i usporedbe su valjane, pa koliko ti sad nedostaje webcam na računalu koje koristiš jednako će biti i dalje, neovisno ako u tome navedemo naziv osa win12..

-nasuprot tome, mobitel bez kamere? bez fotića? .. bez ekrana osjetljivog na dodir ili nešto tako.. bi bio neupotrebljiv na svim osevima ios-android i zasebnim, jer je to način unosa, rada, minimum-uvjet, kao ram-cpu.. no to nije za računala, desktop a laptop po tom kriteriju ipak spada pod desktop dok je jedino mobilnost-prenosivost kriterji koji ga stavlja u mobilne uređaje, tj ima miša, tipkovnicu itd.. i po tome je identičan računalu-desktopu, dok se ako i nema neki uređaj kao wlan ili webcam može dodati kao i svaki drugi uređaj, npr usb adapter.. što na mobitelu ipak nije baš tako, tj radio bi samo uređaj koji je tvornički predviđen, klasa 'dongle'.. i to bi proizvođač tad recimo ograničio na svoj brand-model.. dok je pc ipak frankešntajn raznih dijelova od čega proizvođač računala-laptopa ne proizvodi ništa, ni šaraf, intel cpi, samsung ram, ekran, disk, miš, .. ništa ne proizvodi oem, samo sklapa i posreduje s recimo driverom kao obavezu koju nema pravi proizvođač čipa prema kupcu..

 

-laptop nije mobitel ili tablet.. mada je sličan, sličniji njima po svemu, osim po tim ograničenjima koje uređaj kao tv može imati, jer nije zdelanac-franenštajn kojeg sklopiš od dijelova neovisno sam kupac ili oem, a mobač je i to, proizvod, ne može se recimo ekran s jednog prebaciti na drugi, ne može ni zaštitna maskica-guma-navlaka.. jer ne odgovara dimenzija-rupa-nešto.. mada je to samo navlaka.. ne odgovara, nije isto-različito.. stvar proizvođača i zatvorene platfomre...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 16:16 (ihush).
15 godina
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

sva sreća da imam zalihe instalacija sedmice (x64) za još barem deset verzija windowasa. imam i nekoliko konzerviranih desetki ltsc. preda mnom je budućnost a iza mene prošlost. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
Ajar kaže...

sva sreća da imam zalihe instalacija ..

- dobar. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
@dabar

Danas je bloatware "in". 80% komercijalnog softwarea je neoptimizirani drek jer svatko danas moze biti developer (ono, dobro placeno pa navali narode).
15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
syncmaster245b kaže...

I nemojte se zeznuti pa kupiti laptop bez web kamere, jer necete moci instalirati nove Windowse.

Da sine moj izvor gdje si to pročitao? Dugo nisam čuo veću provalu.

Usput za oko mi je zapeo ThinkPad X1 Nano Gen 2 Intel (13”) pa mi je sa srca palo što ima web kamerui i čak pokrivač za istu da me ne šijunira NASA :-D

Inače gdje god da si to pročitao... novi Windowsi su de facto - novi ogromni mobiteli. Još samo da ih spakuju u nekih 6" dimenzija.
 

13 godina
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

Pročitajte ovaj članak, bude vam jasnije kako MS gleda na stvari.

It looks as if Microsoft could extend Windows 7 Support by another three years - gHacks Tech News

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
silvio3105 kaže...
Prvo, imam Pro for Workstations licencu.
Drugo, komp mijenjam svakih 10ak godina.
Treće, laptop imam i rijetko kad koristim. Bude išla desetka na novi kad ga uzmem, ako ga ikad i promijenim 😆

 Vrlo osobni pogled na stvari i situacija. Who gives a fuck? Brineš li kako susjed koristi hardver i softver? Ne? Zato kaj smo svi svoje domene gospodari.

Nisam uključio desktop skoro godinu dana. Svi laptopi se vrte na Beta Win 11 i super rade. I kaj sad? Jesm li u krivu ili si ti? Naravno da ne, svatko radi što mu paše, i to je ok.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
tgmcro kaže...
silvio3105 kaže...
Prvo, imam Pro for Workstations licencu.
Drugo, komp mijenjam svakih 10ak godina.
Treće, laptop imam i rijetko kad koristim. Bude išla desetka na novi kad ga uzmem, ako ga ikad i promijenim 😆

 Vrlo osobni pogled na stvari i situacija. Who gives a fuck? Brineš li kako susjed koristi hardver i softver? Ne? Zato kaj smo svi svoje domene gospodari.

Nisam uključio desktop skoro godinu dana. Svi laptopi se vrte na Beta Win 11 i super rade. I kaj sad? Jesm li u krivu ili si ti? Naravno da ne, svatko radi što mu paše, i to je ok.

 

16 godina
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog
Ova agonija s winsima se lako prekine odlaskom na alternativne Os-ove..
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
Antropofob kaže...

Pročitajte ovaj članak, bude vam jasnije kako MS gleda na stvari.

It looks as if Microsoft could extend Windows 7 Support by another three years - gHacks Tech News

 Koliko se sjecam, originalna produzena podrska 7ice iz 2019. (ESU) je imala u vidu enterprise i professional korisnike i naplacivala se, sto je potpuno u skladu sa Microsoftvom politikom.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

sve mi se više čini kako je ovaj tip preuzeo odsjek za prozore u malenommekanom, a na preporuku zemljaka sative nadele 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
tgmcro kaže...
* * *Svi laptopi se vrte na Beta Win 11 i super rade. I kaj sad? Jesm li u krivu ili si ti? * * *

On je u krivu a ti si u pravu... 
 

silvio3105 kaže...
tgmcro kaže...
silvio3105 kaže...
Prvo, imam Pro for Workstations licencu.
Drugo, komp mijenjam svakih 10ak godina.
Treće, laptop imam i rijetko kad koristim. Bude išla desetka na novi kad ga uzmem, ako ga ikad i promijenim 😆

 Vrlo osobni pogled na stvari i situacija. Who gives a fuck? Brineš li kako susjed koristi hardver i softver? Ne? Zato kaj smo svi svoje domene gospodari.

Nisam uključio desktop skoro godinu dana. Svi laptopi se vrte na Beta Win 11 i super rade. I kaj sad? Jesm li u krivu ili si ti? Naravno da ne, svatko radi što mu paše, i to je ok.

 

... i on citira nešto a ništa ne govori i protjerani je forumaš (to je "javna tajna")

zvonac kaže...
Ova agonija s winsima se lako prekine odlaskom na alternativne Os-ove..

Nema agonije i nema Alternativnih OS-ova. Uzmeš Winse i pazi sad: vrlo jednostavno ih koristiš! Nema neke prevelike mudrolije.

Because anything Korea does, Japan does it better.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12
I on tehnički citira, a citat ništa korisno ne govori. Kao i ovaj.

Lp.
6 mjeseci
neaktivan
offline
Microsoft mijenja razvojni ciklus – Windows 12 mog

Prema Intelu Windows 12 izlazi 2024.

 

We actually think '24 is going to be a pretty good year for client, in particular, because of the Windows refresh. And we still think that the installed base is pretty old and does require a refresh and we think next year may be the start of that, given the Windows catalyst. So we're optimistic about how things will play out beginning in '24.

 

https://wccftech.com/intel-executive-hints-towards-a-potential-windows-12-launch-by-2024/

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice