Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

poruka: 49
|
čitano: 10.334
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft u live streamu najavio Windowse 11".
9 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Uzbudjen sam.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Ovaj dio mi nije bas najjasniji: "obavezna internetska veza i Microsoft Account

 - ako već niste, morat ćete napokon ipak otvoriti račun kod Microsofta."

 Kao, ako nemam Mic Acc necu moc koristit Win?

Ova DEV verzija uredno radi i bez Mic Acc, zasad.

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 23:40 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Pa ovo za obaveznu internetsku vezu mi se uopce ne svidja, ono pomorac sam i kad sam na brodu imam tako dobru internetsku vezu da je to jednostavno kao da sam usao u 19-to stoljece. Znaci ako bude potrebna internet veza za uopce pokrenut win 11, well Linux here I come...

Isto tako kod kompijutera koji su namjenjeni za rad u pogonima u nekim industrijama, lako je moguce da nece imati pristup internetu, isto ce biti zanimljivo....
9 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
djigibao kaže...

Ovaj dio mi nije bas najjasniji: "obavezna internetska veza i Microsoft Account

 - ako već niste, morat ćete napokon ipak otvoriti račun kod Microsofta."

 Kao, ako nemam Mic Acc necu moc koristit Win?

Ova DEV verzija uredno radi i bez Mic Acc, zasad.

 

 

 To je za home verziju navodno za Pro ces i dalje moci lokalne racune, gore je sto moras imati TPM 2.0 chip i Secure Boot ukljucen u BIOSu. Ne znam koliko ce to dobro igrati sa Linuxom. Mozda padne i tuzbica od EUa. Vrlo vazne stvari koji bi novinari trebali prenositi.

12 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Slabo. Očekivao sam verifikaciju putem e-građana, ovako ću se opet logirati pomoću Sinatrinog accounta.

 
20 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Jel Windows 11 samo nadogradnja na Windows 10, ili se islo od pocetka? Izgleda mi ko 10-ka s par drugacijih wallpapera... 

 

Bilo bi odlicno da je samo nadogradnja i da ne bude puno bugova... Windows 10 je meni fantastican OS! 

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
=XFX=PlayHard kaže...

Jel Windows 11 samo nadogradnja na Windows 10, ili se islo od pocetka? Izgleda mi ko 10-ka s par drugacijih wallpapera... 

 

Bilo bi odlicno da je samo nadogradnja i da ne bude puno bugova... Windows 10 je meni fantastican OS! 

 Nadogradnja, kozmetičke izmjene i par novih stvari, no u srcu je to i dalje Windows 10 što je Microsoftu bio cilj kako bi olakšao i korisnicima i developerima oko nadogradnji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 0:15 (Osvrtnik).
16 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
pravi_covijek kaže...
djigibao kaže...

Ovaj dio mi nije bas najjasniji: "obavezna internetska veza i Microsoft Account

 - ako već niste, morat ćete napokon ipak otvoriti račun kod Microsofta."

 Kao, ako nemam Mic Acc necu moc koristit Win?

Ova DEV verzija uredno radi i bez Mic Acc, zasad.

 

 

 To je za home verziju navodno za Pro ces i dalje moci lokalne racune, gore je sto moras imati TPM 2.0 chip i Secure Boot ukljucen u BIOSu. Ne znam koliko ce to dobro igrati sa Linuxom. Mozda padne i tuzbica od EUa. Vrlo vazne stvari koji bi novinari trebali prenositi.

 

Evo imam na virtualci Home verziju i uredno instaliran Offline Acc...

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 0:23 (djigibao).
15 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Vozim se već koji, 4. ili 5. dan na Winsu 11, ali posebno me raduje insiderska (ne ova DEV procurena) verzija sledećeg tjedna. Iznenadilo me je da Winsi nisu prestavljeni već danas kao "tu je" a i nisu jer se mora raditi na nekim stvarima (kvadratne prozore će vratiti kako znaju i umiju) a na Taskbaru će se morati posebno potruditi.. vjerojatno će Start Menu ostati isti a taskbar dobiti stare mogućnosti.

Stay tuned... dobit će te sve informacije na pladnju.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
djigibao kaže...

Ovaj dio mi nije bas najjasniji: "obavezna internetska veza i Microsoft Account

 - ako već niste, morat ćete napokon ipak otvoriti račun kod Microsofta."

 

 

 

Kako ti nije jasan: moraš imati internet vezu kako bi te mogli špijunirati i (ako već nisi) otvoriti MS Account kako bi znali koga špijuniraju.

9 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
djigibao kaže...
pravi_covijek kaže...
djigibao kaže...

Ovaj dio mi nije bas najjasniji: "obavezna internetska veza i Microsoft Account

 - ako već niste, morat ćete napokon ipak otvoriti račun kod Microsofta."

 Kao, ako nemam Mic Acc necu moc koristit Win?

Ova DEV verzija uredno radi i bez Mic Acc, zasad.

 

 

 To je za home verziju navodno za Pro ces i dalje moci lokalne racune, gore je sto moras imati TPM 2.0 chip i Secure Boot ukljucen u BIOSu. Ne znam koliko ce to dobro igrati sa Linuxom. Mozda padne i tuzbica od EUa. Vrlo vazne stvari koji bi novinari trebali prenositi.

 

Evo imam na virtualci Home verziju i uredno instaliran Offline Acc...

 

 

 Super, pitanje da li ce isto raditi van virtualke.

https://www.theverge.com/2021/6/24/22548480/windows-11-home-internet-connection-set-up

15 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
pravi_covijek kaže...
 Mozda padne i tuzbica od EUa. Vrlo vazne stvari koji bi novinari trebali prenositi.

 A to da  Evo već drugi BSOD u tjedan dana  A taman su mi Windozi radili OK do negdje zadnja dva update-a. Namjerno prave greške kako bi naveli ljude da pređu na 11-ticu (ta će radit ko urica).

15 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
zzib kaže...
* * *

 

Kako ti nije jasan: moraš imati internet vezu kako bi te mogli špijunirati i (ako već nisi) otvoriti MS Account kako bi znali koga špijuniraju.

Što će nas špijunirati kada mi iopnako želimo da sve o nama MS zna, evo ja prvi:

  

10 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Meh?

 

Android aplikacije podržane - pokušaj odvlačenja ljudi od chromebook-ova?

 

Nema naknade za store - pokušaj odvlačenja devova sa app store-a i play store-a?

 

Online integracije, accounti itd - lockanje korisnika na platformu.

 

Očajni potezi MS-a. Ne vidim nikakvu viziju za budućnost, sve s brda s dola, hvatanje koraka s konkurencijom. Umjesto da su se držali svojeg, Windowsi kao dominantan dektop OS, pa polirali iskustvo i intregracije, oni sad izvode akrobacije sa drugim platformama, kopiraju Apple, Google i slično. Korisnici bi daleko više cijenili da su se držali svoje politike.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Di je ARM verzija j3bem ih usporene... I jesu bar za početak preskočili 32bit verziju?

 

A što se tiče accounta, ne vidim neki ogroman problem - Mac, iOS, Android, Chromebook... Svi traže acc ili je OS jako ograničen bez istog. Očekivano.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Nuclear_Phoenix kaže...

Di je ARM verzija j3bem ih usporene... I jesu bar za početak preskočili 32bit verziju?

 

A što se tiče accounta, ne vidim neki ogroman problem - Mac, iOS, Android, Chromebook... Svi traže acc ili je OS jako ograničen bez istog. Očekivano.

Ovaj Surface model se prodaje s ARM verzijom Windows OS-a već više od 2 godine: Surface Pro X – Ultra-thin & Always Connected 2-in-1 Laptop – Microsoft Surface

 

Postoji i par prijenosnih računala drugih OEM proizvođača (mislim HP i Lenovo) koji također imaju Windows 10 on ARM. Tu verziju OS-a nije moguće kupiti samostalno, samo predinstaliranu na računalima.

16 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Cini se da ta opcija o pokretanju Android Apps nije bas nesto (po mom misljenju) jer se to kao izvodi preko Amazon Stora za android apps i moras bit prijavljen na Amazon Store 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

ipak je novost izum komparativa pridjeva "zadnji" a nazire se i superlativ: zadnjiji, najzadnjiji (last, laster, the lastest). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Ouu well meni se very lajka, totally je awesomano i totally čenđa way kako workam na computer. Posebice big lajk for Start in the center, jer ja sam in the center, kako sayaju our fellow microsoft americans.

Moj PC  
0 1 hvala 0
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Ajar kaže...

ipak je novost izum komparativa pridjeva "zadnji" a nazire se i superlativ: zadnjiji, najzadnjiji (last, laster, the lastest). 

 

superlativ superlativa

 

U pičku materinu (vukajlija.com)

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Potreba za internet vezom - priprema za OS as a service model tako da kad ti detektira da nisi obnovio pretplatu može početi bacati notifikacije i blokirati feature.
Android aplikacije - zašto pobogu? Ne znam nijednu aplikaciju koju bih uzeo sa Androida i radije koristio umjesto nativne Windows aplikacije (iako već postaje pitanje sto su zapravo nativne aplikacije). To mi se čini kao plan B za sve koji neće htjeti dalje razvijati nativne aplikacije da mogu imati jednu verziju za sve - zvuci zastrašujuće.
Teams - vidim vizualne promjene, no vise me zanima kakve su promjene “ispod haube” jer Teams je užasno neoptimizirana aplikacija i gutač procesora i samim time baterije.
Općenito mi je dojam da su kopirali od svakog ponešto, dodali malo ulja na vatru sa politikom appstorea (koji zasad izgleda nešto bolje, no nisam siguran da li to bude ikad postao bitan kanal za distribuciju korisnih aplikacija). Fanovi će svrstavati, hejteri će hejtati, ništa nova.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Je li propuštam nešto?

Ne mičem se odavde dok mogu.

 

btw. Operu koristim samo za bug forum radi VPN-a. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 9:23 (Uran 11).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
zzib kaže...
djigibao kaže...

Ovaj dio mi nije bas najjasniji: "obavezna internetska veza i Microsoft Account

 - ako već niste, morat ćete napokon ipak otvoriti račun kod Microsofta."

 

 

 

Kako ti nije jasan: moraš imati internet vezu kako bi te mogli špijunirati i (ako već nisi) otvoriti MS Account kako bi znali koga špijuniraju.

 Ja sam se nadao da će se moći koristiti onaj čip koji se dobije cijepljenjem.

15 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
U čemu je problem ljudima sa MS accountom dok uredno imaju android phone sve uredno sa Google accountom?
morrisoN
 
2 0 hvala 0
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
morrisoN kaže...
U čemu je problem ljudima sa MS accountom dok uredno imaju android phone sve uredno sa Google accountom?

 

ne razumijem pitanje, ali ako sam dobro shvatio ljudi se bune jer moraju imati microsoft account?

 

Ljudi se bune oko cjepljenja koje spašava život pa rade dramu oko toga, ljudi vjeruju u čipiranje i ravnu zemlju, kako neće se buniti oko ovakvih stvari; Između ostaloga to je jedan od razloga što prelaze na Linux jer hurr durr durr "microsoft = bad"

15 godina
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
morrisoN kaže...
U čemu je problem ljudima sa MS accountom dok uredno imaju android phone sve uredno sa Google accountom?

 Valjda guglu više vjeruju nego microsoftu :)

11 godina
offline
Microsoft u live streamu najavio Windowse 11

Jes, Intel Atom mašine za Windows IoT izdanje sigurno imaju stalni pristup na Internet i TPM 2.0.

Opet su pustili marketingaše bez nadzora odraslih.

 

Nego, osim Android emulatora imal' tute zapravo išta korisno?

NTFS išta unaprijeđen? WorkFolders više ne koruptiraju podatke i onda to sinkroniziraju sa serverom?

I kada netko dobije pristup "Enterprise" verziji, neka pogleda jesu li napokon maknuli Xbox Live, igre i ostale stvari za "home" verziju.

I je li pokrpana pretraga, tako da zapravo nađe aplikaciju koja mi treba na lokalnoj mašini, a ne na Bingu?

Joj!
 
1 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Nevjerujem da će Acc biti obavezan za sve verzije.

To jednostavno nije moguće, mnogima trebaju air gapped sustavi. sve što je bitno je air-gapped

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 12:37 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
Theophilus Ruy kaže...
Nevjerujem da će Acc biti obavezan za sve verzije.

To jednostavno nije moguće, mnogima trebaju air gapped sustavi. sve što je bitno je air-gapped

 

Ne znam što svi kukaju o tome i plaše se, na leakanoj verziji Windowsa 11 (koja nema niti 1% mogućnosti originalne) jasno se vidi mogućnost kreiranja lokalnog računa, s time da će te nekoliko puta prije instalacije upozoriti da bi ipak trebao imati MS račun za sve mogućnosti Windowsa 11. Dakle, 99.999% će se moći raditi offline bez računa, naravno s dosta limitiranim načinom rada (nema onedrivea, nema teamsa, nema microsoft storea, itd.)

4 godine
offline
Re: Microsoft u live streamu najavio Windowse 11
morrisoN kaže...
U čemu je problem ljudima sa MS accountom dok uredno imaju android phone sve uredno sa Google accountom?

 Ni meni nije jasno. Google je uz Facebook najgori po količini podataka koje prikuplja o svojim korisnicima, ali ga ljudi masovno biraju barem za e-mail. Dok Microsoft baš ne vole, premda i on nudi istu količinu besplatnog prostora za e-mail.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice