Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40% već

poruka: 10
|
čitano: 3.193
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40% već".
15 godina
offline
Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40% već

Još prije par godina Carlos Slim (tada najbogatiji čovjek na svijetu) sudjelovao je na sastanku (sad ne sjećam se točno gdje i kada) u skraćivanju radnoga tjedna. Prednost je više slobodnog vremena, problem je manje mirovine i kasniji odlazak u istu. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40%
Odavno je poznato, pa i znanstveno dokazano da ljudima koncentracija rapidno opada već nakon 4. sata rada. Nakon 6 sati rada 90% ljudi je apsolutno neučinkovito bilo fizički, bilo mentalno a pogotovo stariji. Testovi su pokazali da su zadnja 3 sata na poslu besmisleni i za poslodavce i djelatnike. Stoga bi bilo dobro da se skrati radno vrijeme na max. 6 sati - na taj način dobit ćemo veću produktivnost, zadovoljnije i zdravije radnike te mogućnost zapošljavanja više ljudi.
 
9 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40% već

Pih od kad su to uhljebi kod nas otkrili jos davnih godina, koji isusov japan

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40%

-ekšli to nije problem tj to je tehnologija-industralizacija.. tj rezultat da ljudi manje rade, više naprave (nego prije 10-100-1000 godina), npr traktor-konj.

-anakrono je 8+8+8 kao formula od prije sto godina za radnička prava, od čega je 8 radnih sati.. danas realno pola i manje, za istu plaću-standard (i veću proizvodnju-produktivnost), ali naravno, umjesto tog veliki postaju veći, kontroliraju sve više kapitala (loša distribucija stečenog bogatstva, radom..). I tad nije problem radno vrijeme, mirovina itd. ili kao suprotni 'dokaz' imaš zagarantiranu plaću-socijalu itd.. u svim zemljama pristojnog standarada, jer danas je dovoljan jedan radnik za potrebe tisuća, ostali su umjetnici, konobari i zabavljači, naravno i političari, bankari itd.. Odnosno, što će nam staž sjedenjem u bankovnoj fotelji? Ako direktnor sjedi dnevno 4 ili 8 sati, što se time mijenja.. -ništa. Čak ni plaća jer nije po satu ili komadu nego mjesečno ili ugovor..

-odavno plaća i radno vrijeme nemaju svoju povijesnu opravdanost, no tako je to... i netko pametniji nam to mora 'primjerom pokazati'.. kao japanci, mada su kapitalizam (ne neki soc-real-komunizam pa da zato povećavaju radnička prava i smanjuju radne sate.. naprotiv, kapitalisti koji vide kamo to vodi, bar za svoje stanovništvo, naravno, ne za outsorcane pogone gdje će radno vrijeme biti 8-16 sat.. a razlika ide u jedan džep, ne u džepove..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40% već

Nema Ajara, pa da ja...
Nemožeš ti japanca zaebat, oće radit, i gotovo. Da im smanje na 3 dana tjedno, bili bi efikasniji 80%, samo da ne ispadne da su manje radili. 

Kokobil50 kaže...
Odavno je poznato, pa i znanstveno dokazano da ljudima koncentracija rapidno opada već nakon 4. sata rada. Nakon 6 sati rada 90% ljudi je apsolutno neučinkovito bilo fizički, bilo mentalno a pogotovo stariji. Testovi su pokazali da su zadnja 3 sata na poslu besmisleni i za poslodavce i djelatnike. Stoga bi bilo dobro da se skrati radno vrijeme na max. 6 sati - na taj način dobit ćemo veću produktivnost, zadovoljnije i zdravije radnike te mogućnost zapošljavanja više ljudi.

 Ja sam obratno. Dok mi proradi tankerska plovidba, treba mi barem 4 sata, pred kraj radnog vremena sam najfunkcionalniji i nikako kući, jer još samo ovo...

IvanBrekalo kaže...

Pih od kad su to uhljebi kod nas otkrili jos davnih godina, koji isusov japan

 A ne, pogledaj liste naših uhljeba, svi odreda udarnici rada, bonusi za prekovremeni, terenski, rad vikendom, noćni rad, praznici... naknada za prijevoz, regres, 13. plaća, odvojen život, topli obrok koji nestignu pojest jer rade...
Doduše, ulice se počinju punit autima na povratku s posla već oko 14:30, ali to je zato jer njima relativističko vrijeme sporije teče s obzirom da rade gotovo brzinom svjetlosti. Dobro, imaju i ponešto bolovanja, ono tipa 3 mjeseca godišnje, ali to je od naprezanja materijala pri brzinama bliskim svjetlosnoj. Valjda si vidio Flasha ili Quicksilvera iz stripova. Nije njima lako.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 22:15 (overhaul).
Moj PC  
18 0 hvala 3
10 godina
offline
Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40% već

mislim da je taj rad kod japanaca zesci bullshit, mladji ostaju na poslu sve dok stariji ne odu. to ne znaci da su produktivni.

pa i kinezi iz huaweia su cijeli dan na poslu pa ih je dosta niskorist...

uostalom samo luzeri dugo rade ako zele puno raditi, kao sto imas likove u teretani koji ostaju preko 2h da bi se mogli setkati i lagano hodati na traci lool

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40%
Kokobil50 kaže...
Odavno je poznato, pa i znanstveno dokazano da ljudima koncentracija rapidno opada već nakon 4. sata rada. Nakon 6 sati rada 90% ljudi je apsolutno neučinkovito bilo fizički, bilo mentalno a pogotovo stariji. Testovi su pokazali da su zadnja 3 sata na poslu besmisleni i za poslodavce i djelatnike. Stoga bi bilo dobro da se skrati radno vrijeme na max. 6 sati - na taj način dobit ćemo veću produktivnost, zadovoljnije i zdravije radnike te mogućnost zapošljavanja više ljudi.

Prvi put da se slazem s tobom oko necega. Na listu benefita bih jos dodao vise prilika za slobodno vrijeme ili sa obitelji te radi toga i povecanu fluktuaciju novca. Kljucno je da se placa ne smanjuje vec da ostane ista.

 

Opciju skracivanja radnog vremena na 6h dnevno spominjem svima koji promoviraju ono govno od bezuvjetnog temeljnog dohotka. Odnosno svim wannabe uhljebima.

15 godina
offline
Re: Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40%
overhaul kaže...

Nema Ajara, pa da ja...
Nemožeš ti japanca zaebat, oće radit, i gotovo. Da im smanje na 3 dana tjedno, bili bi efikasniji 80%, samo da ne ispadne da su manje radili. 

 ma tu sam ali radim. ovo je specifično ali ide od doma. za moj posao đepenci su prokleti amateri. ili ga nema uopće ili ga ima toliko da mi po tri pljuge gore u pepeljari istodobno a ja ne vidim nit sunca nit mjeseca (zaboravim i jesti i piti i vece i ...). petnaestak tabova otvoreno u chromeu + dvije-tri desktop aplikacije. i nikad unaprijed ne znaš kad će što i koliko uletjeti. svi dani su mi isti (ako radi pekarnica): vikendi, praznici, godišnja doba ... imaš rok i hrpu toga za prevesti pa si ti rasporedi, sinko. radiš dok se ne srušiš ili (kao jučer) ama baš ništa. na svu sreću, slabo se i rijetko plaća. dvije me stvari ipak drže na površini: ne moram više (nikad više!) ići u nekakvu firmu na posao i tamo biti još i psihoterapeut kojekakvim slučajevima i zapravo jako volim to što radim (iznimno je raznovrsno, osim kad nije). u državnu firmu ne bih bez obzira na plaću (nisam taj tip, jebiga) a "privatne poduzetnike" i njihova sranja/mobing - više ne bi išlo. samo preko mušice s njima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40%
Ajar kaže...

 svi dani su mi isti (ako radi pekarnica): vikendi, praznici, godišnja doba ... imaš rok i hrpu toga za prevesti pa si ti rasporedi, sinko. radiš dok se ne srušiš ili (kao jučer) ama baš ništa. na svu sreću, slabo se i rijetko plaća. dvije me stvari ipak drže na površini: ne moram više (nikad više!) ići u nekakvu firmu na posao i tamo biti još i psihoterapeut kojekakvim slučajevima i zapravo jako volim to što radim (iznimno je raznovrsno, osim kad nije). u državnu firmu ne bih bez obzira na plaću (nisam taj tip, jebiga) a "privatne poduzetnike" i njihova sranja/mobing - više ne bi išlo. samo preko mušice s njima. 

 Kako to misliš svi isti... zar ti pekarnica uspije svaki put u dlaku pogoditi pecivo? Ja često naletim na suho ili rasprodano :/
E a ovo za posao, istina. Ja si isto radim ono što me zanima, pa mi posao nije neka kazna "joj kad će kraj radnog vremena, joj kuku ponedjeljak je, gdje je petak..." I znao sam se zapitati; dobro dali bi mi odgovaralo da me neki od šulkolega političara uvali u svoju stranku i pogura za asistenta pomoćnika ministra, tajnika, nadzorni odbor, da sam recimo anonimni dizač ruku u saboru... i zaključim da bi mi bilo odvratno. Nema tih novaca da se bavim tim "poslom". Uopće me ne zanima njihovo prepucavanje, birokracija, službeni auto, pola godine nerada, pa ni plaća. Što, možeš utrpati u sebe samo limitiranu količinu hrane, a da sam "gurman" - nisam. Zadovoljan mlijekom, čokoladom, pizzom, ćevapima na okretištu, grah mi je delicija. Dakle što još mogu kao državni uhljeb a nemogu ovako? Trpati nekretnine? Pa mogu spavati samo na jednom krevetu i kakati u jednu wc školjku. Ostalo bi samo zahtijevalo brigu i obveze za održavanje i obilaženje. Čak mi je i ukusu odijevanju jeftin, i nemogu, da se na glavu okrenem potrošiti kao kolinda 200 000 kuna godišnje na cipele torbice i kompletiće jer nisam transvestit, a odijelo kravata i košulaj su mi odvratno neudobni. I tako, nismo svi isti. Klizno radno vrijeme mi odgovara. Volim kreativni posao koji ima glavu i rep, kojem se vidi završetak i cilj, a putem pomalo učim. Ili nabacim koju na forum :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
5 godina
offline
Re: Microsoft Japan - kraćim radnim tjednom do 40%
kome je do nerada...nek se zaposli u prosvjetu

Microsoft hrvatska istražuje kako na zaposlenike djeluje spajanje praznika
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice