Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

poruka: 65
|
čitano: 12.744
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir".
6 godina
protjeran
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Dakle, razlika između ova preglednika jest minimalna –0,4% (…)

Razlika je zapravo 0,4 postotna boda.

ukrućena goropadnica
 
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

od prvog dana chromium bete uzlazna krivulja mu je kao covid19.

sve posloženo i sve štima.  sve drugo je držanje fige da experti za usrat stvar, ne useru.  za sada čista petica.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir


da se još malo potrude...
Ima čudan bug sa refreshom na npr. Folding@home web kontrolama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 7:20 (xcat).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Kod mene ne radi netflix na edgeu, zato firefox.
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Drzim se Waterfoxa (Firefox), dok god ide. Odlicno je sto Waterfox Classic podrzava sve

legacy ekstenzije, bez dodatnog prckanja po browseru, pa je topla preporuka za one koji moraju imati legacy ekstenzije.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Ja sam zadovoljan sa firefoxom. Prije par godina bio je nekak spor, al sad je oke.
Na linuxu je jos brzi nego na windowsu i ima sve kaj trebam dok u isto vrijeme nije neka ogromna korporacija iza njega. Nije da mi to puno znaci, al to mu je jedan plus vise :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 9:07 (Santana).
Moj PC  
8 0 hvala 0
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Pa mislim, shell za chromium s defaultnim BING kao trazilicom (srecom se vrlo lako mijenja). Nema se tu sto previse ne voljeti niti voljeti. Normalno je da se nece Chrome instalirati, mislim sto ce nekome Chrome uz defaultni Edge-umium?

 

 

Imam iste probleme kao i kod Edgea doduse. Ne znam da li se i vama desava, ali ponekad mi Youtube ima problema s pustanjem videa, jako cesto dropped frames kod 1080p. I to po nekoliko stotina dropped framesa. Na firefoxu nikakkvih problema. Dakle samo Chrome i Chromelike browseri. 

Radi se o i7 procesoru 6000 serije, 8gb rama, dakle sasvim dovoljno. Ali noup, ne  radi kako treba. Ne uvijek, ponekad. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Dosta dugo koristim Edge kao glavni browser. Zadovoljan sam. Najvažije mi je što je dobro integriran s MS svijetom (Office, SharePoint). Koristim i druge (Chrome, FF, čak i IE zbog jedne stare aplikacije) 😀
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Firefox mi nikada nije "sjeo" tako da ga vrlo malo koristim.

 

Opera mi je već godinama najfunkcionalniji browser. Navikao sam na pregršt ugrađenih opcija koje olakšavaju svakodnevno surfanje. Odličan Ad bloker, Speed Dial, VPN, dosta korisnih prečica itd

Jednostavno, koji god drugi browser da probam vrlo brzo se vraćam na Operu jer mi je najugodnija za korištenje.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Evo nam još jedne netočne vijesti, odnosno, ne istražene vijesti.

 

Ne, Edge nije drugi najkorišteniji pregledik. Razlog zbog kojeg se pojavljuje kao drugi na NetMarketShare leži u tome što oni ne prikazuju stari Edge i novi Chromium Edge kao dva različita preglednika (što realno i jesu). Umjesto toga, oni su uzeli postotak korištenosti starog Edgea i pri tome dodali postotak korištenosti novog Chromium preglednika.

 

Pa ljudi, dajte malo mučnite glavom; kako Chromium Edge može biti drugi najkorišteniji preglednik kada isti još uvijek ne dolazi s Windowsima?

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Imam iste probleme kao i kod Edgea doduse. Ne znam da li se i vama desava, ali ponekad mi Youtube ima problema s pustanjem videa, jako cesto dropped frames kod 1080p. I to po nekoliko stotina dropped framesa. Na firefoxu nikakkvih problema. Dakle samo Chrome i Chromelike browseri. 

Radi se o i7 procesoru 6000 serije, 8gb rama, dakle sasvim dovoljno. Ali noup, ne  radi kako treba. Ne uvijek, ponekad. 

Meni se također YouTube na svim Chromium preglednicma učitava sporo, ali baš jako sporo. Iako nemam problema s gubitkom frame-ova, sporost stranice me ubijala, pa sam instalirao Violentmonkey i u njega instalirao skriptu YouTube Classic for 2018 (Polymer Disable). Ta skripta vraća stari dizajn i YouTube postaje puno brži nego s novim dizajnom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 10:24 (Marko :D).
 
3 2 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Mary Sue kaže...

Dakle, razlika između ova preglednika jest minimalna –0,4% (…)

Razlika je zapravo 0,4 postotna boda.

 Nažalost, danas rijetko koji medij pravilno izražava postotne promjene. I ne samo bug i drugi portali, naslušao sam se toga i na HRTovim emisijama.

Have no fear, Vlad is here
8 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Widowmaker kaže...

Firefox mi nikada nije "sjeo" tako da ga vrlo malo koristim.

 

Opera mi je već godinama najfunkcionalniji browser. Navikao sam na pregršt ugrađenih opcija koje olakšavaju svakodnevno surfanje. Odličan Ad bloker, Speed Dial, VPN, dosta korisnih prečica itd

Jednostavno, koji god drugi browser da probam vrlo brzo se vraćam na Operu jer mi je najugodnija za korištenje.

 Ne znam bas dal bi se njima povjerio za bilo sto pogotovo ne za VPN

https://hindenburgresearch.com/opera-phantom-of-the-turnaround/

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Widowmaker kaže...

Firefox mi nikada nije "sjeo" tako da ga vrlo malo koristim.

 

Opera mi je već godinama najfunkcionalniji browser. Navikao sam na pregršt ugrađenih opcija koje olakšavaju svakodnevno surfanje. Odličan Ad bloker, Speed Dial, VPN, dosta korisnih prečica itd

Jednostavno, koji god drugi browser da probam vrlo brzo se vraćam na Operu jer mi je najugodnija za korištenje.

 Isto tako. Pokuša san koristit Firefox u nekoliko navrata, nikad to nije bilo to. Već neko vrime koristin Operu i ne mogu se požalit, tip-top preglednik, bolji od Chromea.

13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Santana kaže...
Widowmaker kaže...

Firefox mi nikada nije "sjeo" tako da ga vrlo malo koristim.

 

Opera mi je već godinama najfunkcionalniji browser. Navikao sam na pregršt ugrađenih opcija koje olakšavaju svakodnevno surfanje. Odličan Ad bloker, Speed Dial, VPN, dosta korisnih prečica itd

Jednostavno, koji god drugi browser da probam vrlo brzo se vraćam na Operu jer mi je najugodnija za korištenje.

 Ne znam bas dal bi se njima povjerio za bilo sto pogotovo ne za VPN

https://hindenburgresearch.com/opera-phantom-of-the-turnaround/

Također sam bio korisnik Opere, ali prodaja kinezima me vratila na Chrome. Inače ne koristim kineski softver, ali Opera je došla baš u ruke prevaranata.

 

➡ https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/unatoc-ukidanju-podrske-windowse-7-stize-jos/6064137.aspx

16 godina
odjavljen
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Firefox po defaultu a nesto drugo eventualno zbog iznimnih okolnosti

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od

Pa kad je najbolji

12 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Koristim "OgnjenuLiju", reklame dopuštam jer mi stranica "cpu-world.com" neće pokazati sve inače - žive od reklama... 

Imam i Chrome, Operu i Chromium... Gomilam ko hrčak...

Zanimljivo, "lutrija.hr" nije mogla biti otvorena u FF prije... Na Chromeu se otvarala normalno... Ne znam kak je sad, nisam dugo uplatio... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Memphis kaže...

Pa kad je najbolji

 Jer je od microsofta ili google-a ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Nema do Edgea. Radi kao podmazan. Nikakvih problema nemam.
Samo da ga ne useru.
 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Santana kaže...
Memphis kaže...

Pa kad je najbolji

 Jer je od microsofta ili google-a ?

 Reklo bi se od MS-a... Otkud inače, MS-u moje pravo ime koje imam na Fejsu? Iako, svi nešto trguju...

Nisam ja ništa prčko.
8 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Spiridon kaže...
Santana kaže...
Memphis kaže...

Pa kad je najbolji

 Jer je od microsofta ili google-a ?

 Reklo bi se od MS-a... Otkud inače, MS-u moje pravo ime koje imam na Fejsu? Iako, svi nešto trguju...

 Pa to ti je kao da kupis Golfa 2 stavis tenis lopticu na kuku, krunicu oko retrovizora i slicnu dodatnu opremu pa se hvalis okolo kak je taj auto iz tvoje kucne radnje

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Spiridon kaže...

 Otkud inače, MS-u moje pravo ime koje imam na Fejsu? Iako, svi nešto trguju...

Microsoft račun?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Koristim ga i na mobitelu i laptopu, za sad sve radi perfektno. Nema više potrebe za više browsera na računalu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Ovako izgleda statistika na mom sajtu (posjetitelji ex-yu države)

I`m silicon-based life-form
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 10:58 (kowach).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od

Dugo samo Opera je dolazila u obzir a nakon prodaje kinezima samo Vivaldi (projekt bivsih glavnih developera koji su otisli nakon prodaje).

Preporuka! 

14 godina
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Nikada Edge neće dostići Chrome, jer Google gura ono smeće na svaki telefon i za prosječne korisnike on ostaje kao glavni browser (znam iz iskustva). Da se razumijemo jedini razlog zašto ga nazivam smećem je što nema mogućnost blokiranja reklama, a ako reklame blokirate na drugi način radi savršeno brzo. Slično je bilo prije sa Internet Explorerom, samo što su tada je...li Microsoft na svakom koraku, dok danas Googleu ne smiju ništa. Pljuc

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
Santana kaže...
Memphis kaže...

Pa kad je najbolji

 Jer je od microsofta ili google-a ?

 Nebitno, koristio sam masu browswera sa chromium engineom ... EDGE je definitivno najbolji. Sad ima Brave on je ok ali neke stvari ne rade ... Vivaldi spor, Opera ista stvar, Maxthon natrpan sa svakakvim glupostima, Yandex je ok al malte ne isti Chrome.

13 godina
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
uss kaže...

Nikada Edge neće dostići Chrome, jer Google gura ono smeće na svaki telefon i za prosječne korisnike on ostaje kao glavni browser (znam iz iskustva)...

Kao prvo, računala i mobiteli se odvajaju u statistikama. Dakle, postotak korištenosti Chrome-a na računalima ne sadrži postotak korištenosti na mobitelima. Tako da, ne, Chrome nije broj 1 preglednik na računalima zato što ga Google gura na mobitelima.

 

Uostalom, ako Microsoft uz Windows 10 može konstantno gurati Internet Explorer i Edge, zašto Google ne bi smio gurati Chrome uz Android?

uss kaže...

Da se razumijemo jedini razlog zašto ga nazivam smećem je što nema mogućnost blokiranja reklama, a ako reklame blokirate na drugi način radi savršeno brzo.

Brave i Opera su jedini preglednici koji blokiraju oglase. Ali ti ad blockeri što dolaze uz same pregledniku su, u najmanju ruku, jako siromašni. Nemaju neke napredne opcije i mogućnosti koje bi im omogućile blokiranje i zaštitu na razini AdGuarda i uBlock Origina. U neke čak ni ne možeš dodati dodatne filtere za bolje blokiranje; što će mi takav ad blocker?

uss kaže...

Slično je bilo prije sa Internet Explorerom, samo što su tada je...li Microsoft na svakom koraku, dok danas Googleu ne smiju ništa. Pljuc

Ne razumijem. Tko je koga je**o? Tko Google-u danas ne smije ništa?

Memphis kaže...

Nebitno, koristio sam masu browswera sa chromium engineom ... EDGE je definitivno najbolji. Sad ima Brave on je ok ali neke stvari ne rade ... Vivaldi spor, Opera ista stvar, Maxthon natrpan sa svakakvim glupostima, Yandex je ok al malte ne isti Chrome.

Čisto informativno; po čemu je točno bolji? Konkretno ne vidim nikakvu razliku između Chromium Edgea i Chromea, osim možda ugrađene "zaštite praćenja" i narušene privatnosti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 12:21 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Edge uspio je postati popularniji od
uss kaže...

Nikada Edge neće dostići Chrome, jer Google gura ono smeće na svaki telefon i za prosječne korisnike on ostaje kao glavni browser (znam iz iskustva). Da se razumijemo jedini razlog zašto ga nazivam smećem je što nema mogućnost blokiranja reklama, a ako reklame blokirate na drugi način radi savršeno brzo. Slično je bilo prije sa Internet Explorerom, samo što su tada je...li Microsoft na svakom koraku, dok danas Googleu ne smiju ništa. Pljuc

 Nadam se da će EU stat na kraj tom Googleu, ako su mogli Microsoftu trebali bi i Googleu da se porješavamo onog smeća od aplikacija na mobitelima koje za koje nemam mogućnost brisanja. Youtube je jedina aplikacija koja mi treba ove ostale ne mogu obrisat.

10 godina
neaktivan
offline
Microsoft Edge uspio je postati popularniji od Fir

Da, tocno, chrome dolazi sa svakim androidom, odnosno na skoro svakom je mobitelu, i vecina korisnika ili ne zna ili se ne zeli potrudit stavit neki drugi preglednik.

Ja sam stavio drugi preglednik, operu, na mob najvise zbog ad blockera.

 

Bilo bi također zanimljivo vidjeti samo desktop ljestvicu preglednika, bez mobilnih OS. 

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice