Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

poruka: 15
|
čitano: 5.455
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN".
8 godina
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

jesu li Rusi razlog ugradnje tog VPN ? Da bi mogli zaobiči Rusku blokadu svega što je Kremlj blokirao . 

 
2 3 hvala 1
13 godina
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

VPN od tvrtke koja je poznata po prikupljanju korisničkih podataka? Neka, hvala. A ovih 1 GB prometa besplatno shvaćam kao uvrijedu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2022 8:17 (Marko :D).
 
27 1 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

odličan, tj brutalno odličan od trenutka kada je prekucan na chromium platformi.

doslovno svakog dana neka nova sitnica unutar preglednika.

 

od nekadašnje šprdnje sa explorerom i vicevima...služi nakon instalacije windowsa, da bi se downloadao firefox..

danas nakon instalacije windowsa imaš browser koji odrađuje apsolutno sve što korisniku treba. čak i bolje neke stvari od ostalih.

a tek instant sync svih favorita, lozinki, dvostruka verifikacija, outlook... unutar jednog klika, out of the box...sve je syncano i posloženo..od desktopa do mobitela.

android verzija je također zahuktalni komad aplikacije... svako par dana nešto novo.  zadnje dvije godine mi ne pada na pamet vraćat se na nešto prijašnje nakon android Edga.

 

ovo sa vpn-om je zgodan dodatak koji će ciljano poslužit svrsi, ciljanoj publici.  

1gb je sasvim dovoljan za login- logout na par stotina lokacija gdje želiš to koristiti.

budalaština je očekivati nešto povrh toga...čemu onda suži punokrvni plaćeni vpn?

 

Edge je sada u razvojnoj fazi , da popunja sitnice koje neki drugi imaju...ovo sa VPNom je Operina sitnica, te ne sumnjam da će biti još bolje odrađeno.

Sljedeće bi bilo poželjno, uvođenje kompresije/ štednje mobilnog prometa.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
16 1 hvala 3
15 godina
offline
Re: Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN
Marko :D kaže...

VPN od tvrtke koja je poznata po prikupljanju korisničkih podataka? Neka, hvala. A ovih 1 GB prometa besplatno shvaćam kao uvrijedu.

 -zabrinajva te 'naslov'? .. zbog prikupljanja podataka, browserom... dok koristiš ms-win-os? :)) .. sova-sjenica postulat.

 

-ili, vrijeme je da se u software + internet uvedu 'pravila' i da se počne kažnjavati, kao što je eu ponekad kaznila ms u prošlosti za wmp+ie ..

-osnova (kazne?) .. prikrivanje-lažiranje podataka kao adresa u svrhu pibavljanja nečeg što je inače od vlasnika zabranjeno-ograničeno, je kazneno djelo. Korištenje vpn-a u svrhu zaobilaženja geolokacijskih ograničenja je upravo to, tj ako živiš u državi x imaš recimo plaćena zamp prava za neki film, nemaš ako živiš u državi y.. odnosno to je stvar distributera-vlasnika i postojećih zakona .. odnosno unazad neko vrijeme se željelo na nivou eu imati 'digitalnu jednakost građana'.. no nije prošlo, blokirano upravo od strane audiovizualnog (glazba-film) lobija, koji ima legitiman interes, tv-kuće, ograničenja distribucije itd..

 

-naravno, može se reći da time šire slobodu-demokraciju, u kini, rusiji, .. jednako tako je slobodu-demokraciju širio 'mirotvorac' popularan colt-pištač a tad je to jednako kazneno djelo, ako neki sud-zakon to tako želi tumačiti.

-svako lažno predstavljanje, zavaravanje, je kažnjivo.. kad postoji neka usluga, web stranica, sadržaj koji uključuje taj kriterij, tad je zaobilaženje-zavaravanje kršenje zakona, kao što je svako obijanje brave=provala pri čemu nije važno koliko je brava jaka nego probijanje.

 

-hoće li tad npr adobe dozvoliti kupnju paketa kao u starim državama zapadne eu za emea-istok kao hr? hoćemo li postati jednakopravni kao nizozemci-francuzi? .. ako adobe krši zakon tad ga eu mora kazniti i ukloniti to ograničenje, no ako je on vlasnik i ako ne krši zakon tad je zavaravanje kažnjivo, ili-ili.. ne može oboje istovremeno, tj ili će eu tad kazniti adobe ili ms...

-gledanje nekog filma? hrt otkupi prava, rtl otkupi prava prijenosa utakmice.. tko ima pravo distribucije sadržaja ako nema ugovor-dozvolu vlasnika? Tko ima pravo prikrivati-zavaravati po toj geo-lokacijskoj adresi, odnosno regionalna ograničenja koja postoje od recimo doba DVD filmova-regija.. ili-ili, ili vlasnik ima pravo to ograničiti kao distribucijom ili nema, ako ima tad je to 'probijanje' tj kršenje zakona. Ako nema, tad kao u slučaju par primjernih sudskih procesa za audio-cd, po sudskoj presudi vlasnik mora ukloniti zaštitu koja ograničava pravo kupca-potrošača u normalnom korištenju kao i izradi backup-kopije na koju mu zakon daje pravo... i teoretski ako zaštita to ometa može svaki kupac cd-a tražiti i sudski dobiti takav spor odnosno tad mu vlasnik mora dati cd bez tog ograničenja.. no naravno to je samo u par oglednih-uzorskih primjera, paradox itd.. ili-ili.

-eu? šef je zapadnije, hollywood-london, centri filmske-glazbene industrije, centri soft-zabave-svega.. šef je ujko-sem, bez kojeg eu ne može ništa, kao što ne može ništa protiv istočnijeg susjeda u primjeru ukraine-rusije.. tj nije nato-šef nego princeza koju štiti princ (ujko). Tad će eu šutjeti kao što do sad šuti u kontekstu jednakih građana u eu.. a internet i browseri će i dalje biti 'divlji zapad' što se tiče pravila ili tumačenja što je legalno a što kršenje istih zakona, što je dozvoljeno a što zabranjeno.. ili kako kad-kome, kojoj strani, ovisno tko drži 'mirotvorca' dok širi demokraciju i slobode. Dvostruki kriteriji, no tako je to...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN
ihush kaže...
zbog prikupljanja podataka, browserom... dok koristiš ms-win-os? :)) .. sova-sjenica postulat.

 + podebljaj još tehnički dio iskrivljene religije kod korisnika "daaaj-daj.. daj mi sve"...

jedna serija na Netflixu guta cca 3+gb prometa. što sad ms treba sa svojim partnerom?

omogućit nekom spadalu "dajj mi, daaaaj mi svega"..da gratis nabija mjesečno 200gb tunelskog prometa?

suluda fantazija.

 

i drugi plusić oko teme... daj molim te, pojani im da ne postoji vpn bez logova.  ma koliko ljudi vjerovali u budalaštine... "znaš stari...nord vpn je smješten u Panami...i mogu im se napušit čune svi što zatraže log".

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

-uzaludno je govoriti, ne žele 'slušati'.. tj juzeri koji koriste vpn su kao vjernici, vjeruju.. (reklami).

-ms je firma koja je u usa podjeli poslova dobila sigurnosno-nadzorni sektor, .. ako koristiš njihov vpn tad im olakšaš posao, tj ako zamislimo vpn kao tunel kroz brdo, posotji više tunela, ovako se osiguraju da ćeš ići njihovim i njima 'platiti cestarinu' tj proći kontrolu.. ne neki drgi tunel.

-još smješnije, juzeri nabavljaju razne vpnove, plaćaju.. a to je stvar-fičer mreže, ima u win, ima u svakom osu koji nudi nešto mrežnih mogućnosti tj nije stvar osa nego mreže (neovisno o osu).

-plaćaju tako juzeri neke tunele, osjećaju se sigurni, nema logova.. -vjeruju. (pri čemu zaborave naslove tema kad neka firma stavi ključ u bravu jer nije željela dati podatke ili pegasus, ujkosem itd..).

-ništa mrežno ne posotji ako nema dozvolu šefa-ujke, nema routera, nema softwarea, on je šef interneta, vlasnik, vlasnik protokola, patenta, kao što je ms vlasnik SMBa.

-kad se kaže nema logova.. mora ih biti, zakonski, kao što telekom mora imati logove spajanja-linije, kao što bugforum mora imati i čuvati-dati logove ovog foruma itd.. a svaki server-soft ima logove ako ništa drugo za praćenje rada, debugiranje, spašavanje itd.. naprosto mora imati, a sasvim nešto drugo je što se time može, tko ima pristup ili tko-što vjeruje.. ja vjerujem u male zelene vjeverice iz svemira.. kao što svi vjerujemo da su marsovci zeleni ili sivi, jer tako navode filmovi-reklame. Pošto mogu biti neke boje ili bezbojni-transparentni, tad postoji šansa kao na lotu (veća) da mada nemam dokaz-činjenicu ipak pogodim da su moje vjeverice zelene i tad ću vam reći 'vidite-rakao sam vam..' .. a ako su slučajno neke druge boje, opet je to zapravo zanemariv promašaj, tj tad je važnije da postoje-vjeverice.. koje za sad ne postoje no raspravljamo u ovoj rečenici o njihovoj boji što je tad oximoronizam, zar ne? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

koristim ga na kompu i super je ovo će samo biti plus. 

Na mobitelu je najbrži koji sam isprobao ali fali opcija customizacije. Da ima kao npr. Samsung browser bio bi top.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

Kao i sve od Micorosfta u posljednje vrijeme, dobra ideja - polovicna realizacija.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN
torrente kaže...
ihush kaže...
zbog prikupljanja podataka, browserom... dok koristiš ms-win-os? :)) .. sova-sjenica postulat.

 + podebljaj još tehnički dio iskrivljene religije kod korisnika "daaaj-daj.. daj mi sve"...

jedna serija na Netflixu guta cca 3+gb prometa. što sad ms treba sa svojim partnerom?

omogućit nekom spadalu "dajj mi, daaaaj mi svega"..da gratis nabija mjesečno 200gb tunelskog prometa?

suluda fantazija.

 

i drugi plusić oko teme... daj molim te, pojani im da ne postoji vpn bez logova.  ma koliko ljudi vjerovali u budalaštine... "znaš stari...nord vpn je smješten u Panami...i mogu im se napušit čune svi što zatraže log".

 Već sam pisao o ovome, ali evo opet. Prije nekoliko godina sam u razgovoru s čovjekom koji je visokopozicioniran u jednoj od američkih agencija za nacionalnu sigurnost, odjel računalna sigurnost, između ostalih tema dotako se i VPN-a. Čovjek mi je doslovno ovako rekao: ne da VPN ne pruža apsolutno nikakvu sigurnost i anonimnost nego je i red flag tj. te komunikacije se prate pod povećalom. Naravno da oni ne reagiraju kod stvari tipa zaobilaženje regionalnih restrikacija za registracije na nekim stranicama, skidanje torrenta i sl. ali sve se bilježi i u slučaju potrebe se upotrebljava protiv pojedinaca i organizacija.

16 godina
neaktivan
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

ljudi moji...pa to je sasvim normalo.

možemo mi seruckat protiv svog aparata pravosuđa ili politički...

odeš sada fino sutra...radni dan.  odeš na odvjetništvo i usmeno daš pijavu/sumnju... za delikt zlostavljanja djeteta ili slično.

nakon 2 sata.... biti će lociran ip mobitela i fixnog priključka, te svi logovi...do zadnjeg torrenta sa vpna.

 

i to je nešto što čovjeka veseli. tome služi log.  

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
6 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN
torrente kaže...

ljudi moji...pa to je sasvim normalo.

možemo mi seruckat protiv svog aparata pravosuđa ili politički...

odeš sada fino sutra...radni dan.  odeš na odvjetništvo i usmeno daš pijavu/sumnju... za delikt zlostavljanja djeteta ili slično.

nakon 2 sata.... biti će lociran ip mobitela i fixnog priključka, te svi logovi...do zadnjeg torrenta sa vpna.

 

Yep. No secrets

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 3:27 (Gebirgs).
5 godina
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN


A šta fali Tor browseru?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

Cijelo stoljece to tupim ljudima oko sebe da zaborave VPN i Tor jer da ce si time samo navalit probleme. Surfam kak surfam i nemam nikakvih problema te tko hoce gledat moje logove surfanja samo neka izvoli a zaobilazenje regionalnih postavki mi ne pada napamet iz prozaicnog razloga jer to je netko sa razlogom lokalizirao ne iz ukrasa i sad bi se ja trebao praviti pametan ili grbav pa to zaoblizatit, svasta.

 

Ima na telki/laptopu/tabletu/mobitelu toliko programa i dokumentaraca da uopce nemam zelje traziti iznad kruha pogacu, zadovoljan sa onime sto imam te idem u vaznijem smjeru da odhebem internet i racunalo i sve srodne uredjaje te sve slobodno vrijeme potrosim na obitelj i prijatelje te ugodnu okolinu druzenja, ispijanja pivica i slicnog jer zivot je prekratak te valja zivjet punim plucima poslije prisilnog zatvora a sto sad mogu 3x cjepljen.

veni vidi didici
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN
Mene je Edge na Chromiumu bas ugodno iznenadio. A ovo a VPNom, nije neko konacno rjesenje, kome treba pravi VPN ionako se nece osloniti na ugradjena rjesenja. A mozda je ovo tek prvi korak u tom smjeru.
A da, nema tog sustava koji ne pamti podatke...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Microsoft će u Edge ugraditi besplatni VPN

sad ko firefox nabacuju fičre koje će koristiti 5% korisnika. tko uopće želi ove drangulije...

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice