U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to znači

poruka: 19
|
čitano: 8.203
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to znači ".
11 godina
protjeran
offline
U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to znači

Naravno da hoce i trebaju :D evo primjera radi kod mene 319 ljudi dobilo otkaz iz META-e ali ono sto je zanimljivo vise od 90% njih je bilo clanovi odjela za "woke kulturu - trans - razni odijeli za ravnopravnost" i slicno :D cudo bas da su oni prvi dobili otkaz, ocito su shvatili da su nebitni potpuno!

 
18 1 hvala 2
9 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
Gadgeti kaže...

Naravno da hoce i trebaju :D evo primjera radi kod mene 319 ljudi dobilo otkaz iz META-e ali ono sto je zanimljivo vise od 90% njih je bilo clanovi odjela za "woke kulturu - trans - razni odijeli za ravnopravnost" i slicno :D cudo bas da su oni prvi dobili otkaz, ocito su shvatili da su nebitni potpuno!

 Pazi da i tebe sjekira ne poklopi.

7 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
Zapravo nije nikakvo cudo s obzirom na njihovu sve vecu (ne)popularnost i silazni trend broja korisnika. Da ne spominjem fail zvani metaverse. Njihove financije ovise iskljucivo o tome koliko mogu spijunirati svoje korisnike, a sto manje korisnika, to manje ljudi cije podatke mogu prodati.
Ljudi kostaju i nije cudo sto na ovaj nacin zele “isplutati” iz financijske krize.

Ja osobno smatram Metu karcinomom na internetu i cim prije nestane to bolje. A ovih 11000 koji dobivaju otkaz, ako su inzenjeri, devovi i sl. medju njima oni ce vec sutra dan naci posao jer sto jest jest, tehnologija u Meti je na visokoj razini.
 
6 1 hvala 0
11 godina
offline
U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to znači

sad je jasnije zasto su se toliko trudili progurati tuzbu protiv Applea

 

bit ce da im je to jedan od najvecih gubitaka prihoda, kada je apple omogucio korisnicima da blokiraju spijuniranje, oprostite "marketing", za aplikacije koje korsnik sam zeli

 

neka neka, burn motherfuckers burn 

 

a zamislite samo kako jednostavno se to sve moze okrenuti na bolje, jednom odlukom da podijele profit od prodaje osobnih navika i podataka, sa istim tim korisnicima.  

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to znači

Samo da nebi bilo zabune, to sto je apple napravio nije bilo za dobrobit svojih korisnika nego za svoju dobrobit.

Sada kada apple ima monopol na spijuniranje svojih korisnika nije ni cudo da im je vrijednost drasticno skocila dok je drugima kojima su oduzeli tu mogucnost pala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 13:52 (konjRR).
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
konjRR kaže...

Samo da nebi bilo zabune, to sto je apple napravio nije bilo za dobrobit svojih korisnika nego za svoju dobrobit.

Sada kada apple ima monopol na spijuniranje svojih korisnika nije ni cudo da im je vrijednost drasticno skocila dok je drugima kojima su odzeli tu mogucnost pala.

Kolega, a Guugle, Samsung ili Huawei ne špijuniraju svoje korisnike ?!?! 

ATJ Lučko
10 godina
online
U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to znači

 

Bitno je da svi zapamte kaj je Mark rekao. Priznaje krivciu. Malo će to ljudi danas učiniti. Više ih je od one vrste:kila mozga, dvije marke!!

Ovo je ključno:

"

Radnicima koji će biti zahvaćeni valom otkaza bit će osigurane otpremnine, zdravstveno osiguranje, pomoć pri traženju novog posla te podrška oko viza u slučaju da je riječ o imigrantima u SAD-u.

"

dzg
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
offline
U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to znači

u ovakvim se okolnostima teško odlučiti je li bolje kad te otpusti mošusni ili cukeršmajser. idealno bi bilo odmah po otpuštanju iz twatera zaposliti se pa popušiti u fejsbuku (tzv. dabl babl). ovako samo ostajem kunta bez kinte 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
ATJLučko kaže...
konjRR kaže...

Samo da nebi bilo zabune, to sto je apple napravio nije bilo za dobrobit svojih korisnika nego za svoju dobrobit.

Sada kada apple ima monopol na spijuniranje svojih korisnika nije ni cudo da im je vrijednost drasticno skocila dok je drugima kojima su odzeli tu mogucnost pala.

Kolega, a Guugle, Samsung ili Huawei ne špijuniraju svoje korisnike ?!?! 

 Kolega, ima netko da ne spijunira svoje korisnike?

 

Razlika je sto je apple uveo ekskluzivu za svoje uredaje dok drugi jos nisu.... sada jasnije?

13 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
konjRR kaže...
ATJLučko kaže...
konjRR kaže...

Samo da nebi bilo zabune, to sto je apple napravio nije bilo za dobrobit svojih korisnika nego za svoju dobrobit.

Sada kada apple ima monopol na spijuniranje svojih korisnika nije ni cudo da im je vrijednost drasticno skocila dok je drugima kojima su odzeli tu mogucnost pala.

Kolega, a Guugle, Samsung ili Huawei ne špijuniraju svoje korisnike ?!?! 

 Kolega, ima netko da ne spijunira svoje korisnike?

 

Razlika je sto je apple uveo ekskluzivu za svoje uredaje dok drugi jos nisu.... sada jasnije?

Kolega, nije problem u špijuniranju, tko koga kada je, nije, problem ili poanta je da se špijunira odvajkad, zar ne?! 

Moja poanta spram vašeg posta je išla na to da drugi ”nemaju” svoj OS, a to nije problem  što je notorna činjenica. 
Tko brani Samsungu neka progura svoj OS kao i neki ”Store” na tržište?!?! 
Malo ću skrenuti sa teme, ovo je nešto otprilike što mota i ”Metu” i ”Twitter”, ali njihov novac, njihove brige i problemi. 


U ovoj situaciji je ”dobitnik” Guugl, ali pitanje do kada, a  ima koliko mi se vidi prekonekoliko pokera Aševa u rukama i malo tko mu što more, kao niti žaba lješnjaku  !!!!!

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
ATJLučko kaže...
...

Moja poanta spram vašeg posta je išla na to da drugi ”nemaju” svoj OS, a to nije problem  što je notorna činjenica. 
....

 wtf??? sta ti se desilo?

https://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_operating_system

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Lists_of_operating_systems 

 

iako kontrola ide preko ducana ( "store") vise nego preko OSa.

 

A sad opet wtf?

14 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
Gadgeti kaže...

Naravno da hoce i trebaju :D evo primjera radi kod mene 319 ljudi dobilo otkaz iz META-e ali ono sto je zanimljivo vise od 90% njih je bilo clanovi odjela za "woke kulturu - trans - razni odijeli za ravnopravnost" i slicno :D cudo bas da su oni prvi dobili otkaz, ocito su shvatili da su nebitni potpuno!

 Što ne radiš ti u državnoj firmi vani?

14 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
tokyu kaže...
Zapravo nije nikakvo cudo s obzirom na njihovu sve vecu (ne)popularnost i silazni trend broja korisnika. Da ne spominjem fail zvani metaverse. Njihove financije ovise iskljucivo o tome koliko mogu spijunirati svoje korisnike, a sto manje korisnika, to manje ljudi cije podatke mogu prodati.
Ljudi kostaju i nije cudo sto na ovaj nacin zele “isplutati” iz financijske krize.

Ja osobno smatram Metu karcinomom na internetu i cim prije nestane to bolje. A ovih 11000 koji dobivaju otkaz, ako su inzenjeri, devovi i sl. medju njima oni ce vec sutra dan naci posao jer sto jest jest, tehnologija u Meti je na visokoj razini.

 Potrošili su 15 milijardi dolara na razvoj Metaversa jer Mark misli da će to biti next big thing, tržište odnosno investitori su uglavnom na to popizdili jer bi radije da taj novac ide u dividende, i pala je cijena dionica jako. A u zadnje tri godine su uduplali broj zaposlenika. Nisu oni ni u kakvoj financijskoj krizi, samo je pitanje kako će prihod od društvene mreže koristiti.

 

Mislim, u osnovi Zuckerberg može što hoće, iako ima 10% udjela u kompaniji (zbog strukture dionica). Ako on hoće sav prihod spiskati na Metaverse ili razvoj nečega drugoga, onda će biti tako bez obzira na cijenu dionica.

11 godina
protjeran
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
captain_soap_McTawish kaže...
Gadgeti kaže...

Naravno da hoce i trebaju :D evo primjera radi kod mene 319 ljudi dobilo otkaz iz META-e ali ono sto je zanimljivo vise od 90% njih je bilo clanovi odjela za "woke kulturu - trans - razni odijeli za ravnopravnost" i slicno :D cudo bas da su oni prvi dobili otkaz, ocito su shvatili da su nebitni potpuno!

 Što ne radiš ti u državnoj firmi vani?

 Naravno, nisam ni rekao da radim u META-i, samo kad kazem "kod mene" mislim u gradu :D a i znam 10ak njih koji su dobili otkaz. Cak puno "nasih" ljudi je isto ostalo bez posla :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 21:32 (Gadgeti).
9 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
captain_soap_McTawish kaže...
Gadgeti kaže...

Naravno da hoce i trebaju :D evo primjera radi kod mene 319 ljudi dobilo otkaz iz META-e ali ono sto je zanimljivo vise od 90% njih je bilo clanovi odjela za "woke kulturu - trans - razni odijeli za ravnopravnost" i slicno :D cudo bas da su oni prvi dobili otkaz, ocito su shvatili da su nebitni potpuno!

 Što ne radiš ti u državnoj firmi vani?

 Zbunio se u svojim lazima.

14 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
Gadgeti kaže...
captain_soap_McTawish kaže...
Gadgeti kaže...

Naravno da hoce i trebaju :D evo primjera radi kod mene 319 ljudi dobilo otkaz iz META-e ali ono sto je zanimljivo vise od 90% njih je bilo clanovi odjela za "woke kulturu - trans - razni odijeli za ravnopravnost" i slicno :D cudo bas da su oni prvi dobili otkaz, ocito su shvatili da su nebitni potpuno!

 Što ne radiš ti u državnoj firmi vani?

 Naravno, nisam ni rekao da radim u META-i, samo kad kazem "kod mene" mislim u gradu :D a i znam 10ak njih koji su dobili otkaz. Cak puno "nasih" ljudi je isto ostalo bez posla :D

 Vidis dao si mi ideju.

Sljedeci put kad budem bario bacat cu fore zenkama da je kod mene parkiran Ferrari F12. 

13 godina
offline
U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to znači

Napokon ce aktivisti morat il pocet radit il nek idu di im je i mjesto, u park protestirat.

Trebao je past promet za ogromni postotak i sad ide korekcija.

Ne da mi ih nije zao, vec je to trebalo u korjenu.

 

10% ljudi rade za 90% brzih na jeziku...

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
Gadgeti kaže...

 Naravno, nisam ni rekao da radim u META-i, samo kad kazem "kod mene" mislim u gradu :D a i znam 10ak njih koji su dobili otkaz. Cak puno "nasih" ljudi je isto ostalo bez posla :D

Na LinkedIN-u sam malo istraživao, tražio sam postove s hashatagom #meta i većina koji pišu o otkazu u tom nereprzentativno uzorku su recruiteri, onda idu project manageri, a ima i developera i ostalih. Naravno, rekao bih da su recruiteri skloniji pisati postove na LinkedIN-u nego ostali.

 

Vidio sam lika koji je 20 godina radio u Microsoftu, pa se prešao u Metu i nakon godinu dobio otkaz. 

 

Onda sam vidio dvojicu iz Hrvatske (neka konekcija je lajkala njihove postove) koji su dobili otkaz nakon 2-3 mjeseca. Dakle, vidim pod iskustvima na profilu da su relativno mladi (1-2 godina nakon faksa), radili u Hrvatskoj godinu-dvije, i onda otišli u Metu i preselili se u London, i nakon 2-3 mjeseca otkazi. Neovisno o potrebi otkaza i tome, to je kaos.

 

Ono prođeš nekoliko intervjua za koje se pripremaš duže vrijeme, upadneš i nakon 2-3 mjeseca veliki otkazi i ti među njima, to je užaš od organizacije. Da to nije jedna od FAANG kompanija mislim da bi svi rekli da je užaš od tvrtke i da to mjesto treba izbjegavati.

7 godina
offline
Re: U Meti će podijeliti 11 tisuća otkaza, a to zn
EDIT: Sorry, post u krivoj temi
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 6:17 (tokyu).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice