U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevni el

poruka: 13
|
čitano: 6.029
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevni el".
15 godina
offline
U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevni el

Sve je to super. Tragovi tragova nečeg šta može biti nešto, a najvjerojatnije je k kao i sve ostalo. Love the reaserch though.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevni el

i onda nam po školama muljaju da smo "život na ugljikovoj osnovi" (ne na vjeronauku; samo u oprirodi i društvu s natruhama kemije te biologije). jesmo q. dušik na sve strane građevnih molecoola. čak ga i u zrakukojidišemo ima najviše. pojam "duša" dolazi od dušika (). skeptique jesam ali ne baš bistre razvodne kutije pa je možda moguća i konjbinancija: malo došlo iz svemira, malo bilo u prajuhi i kad se sve smućkalo (+ bosiljak + prstohvat papra), doš'o neki bog (leteće špagetno čudovište) pa rek'o "neće moći ove noći" i sve stvorio. ili? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
Teoretsko pitanje: Da dovoljno veliki asteroid udari u planet na kojem ima života (npr. naša zemlja) tolikom jačinom da bi došlo do uništenja tog planeta - dali bi takve nukleobaze ili nekakvi dijelovi RNK/DNK preživjeli takvu kataklizmu te bi se dalje širili svemirom?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
Prebaci problem "preko plota" tj i dalje treba naći točan način nastanka života, bez obzira nastao ovdje ili ondje. Veća je šansa da je nastao ovdje, jer ne vidim način da se mala količina tih molekula, ako dođe odnekud, samostalno razmnoži.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
(...) pronađeni su spojevi odgovorni za staničnu sintezu proteina i nasljeđivanje, što daje nove argumente hipotezi da je život na Zemlju mogao doći iz svemira"

Od kada su spojevi život?
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
Mogao je doći iz svemira, a mogao je i iz šume....

Spojevi nisu život, kao što ni vjetar na Jakuševcu neće složiti automobil, iako su svi gradivni materijali tu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
gxOxt kaže...
Teoretsko pitanje: Da dovoljno veliki asteroid udari u planet na kojem ima života (npr. naša zemlja) tolikom jačinom da bi došlo do uništenja tog planeta - dali bi takve nukleobaze ili nekakvi dijelovi RNK/DNK preživjeli takvu kataklizmu te bi se dalje širili svemirom?

 -virusi prežive svašta (usporedba sa štakorima..) pa i nuklearne udare, tj nikad nije 100% uništenje, ostane neka 'klica' nešto živo.. ne ljudi i organizmi koji trebaju ostatak flore-faune, npr biljojedi trebaju biljke, mesojedi-biljojede.. gljive ne trebaju nikog (žvog) itd. ili period koji nešto živo može preživjeti recimo u hibernaciji.. npr zrno žita (dok ne istrune nema života tj aktivira se s vodom..) itd. kao što se pronađe poneka stanica mamuta i sl odavno izumrlih životinja iz kojih se izvuče dnk mada je 99% uništeno pronađe se kao dijamant...

 

-obrnuto, kad se želi nešto uništiti, npr virus kravljeg ludila.. za sad je neuništiv, tj što god mu radili ostaje živ-aktivan-opasan, zračenje, prženje.. sve što dotakne kao skalpel se smatra trajno zaraženo-rizilčno, neuništivo (mada uz dovoljno eona sve na kraju dođe do uništenja-raspada, no ciklusi-život su ispleteni...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevni el

 

Na vjeronauku su me učili da je život stvorio bog, a kad sam pitao časnu sestru (još kao "mlad deran"); "a tko je stvorio Boga" '..izbacili su me s vjeronauka, na veliku žalost mojih pokojnih bake i dide.

 

Sad odjednom postoji "hipoteza" da je život došao iz cvemira, a učili su nas da je nastao u moru/vodi, pa su se stvorili/formirali jednostavni organizmi, pa složeniji, pa su izašli iz vode, i tako to...

 

Zato znanost i je zanimljivija ljudima od religije, jer nije dosadna.

Svake godine se pojedine postojeće "dokazane" tvrdnje ruše, a dokazuju se nove, prvo kao hipoteze, a onda postanu dokazane, potkrijepljene znanstvenim istraživanjima, dočim stare puj-pik, više ne važe.

 

Dok se netko ne sjeti, da ni ove novodokazane, nisu točne..

 

Amin ! 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevni el

Opet me zanima otkud na tom meteoritu? Odakle su došli?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
turboflash kaže...

Opet me zanima otkud na tom meteoritu? Odakle su došli?

 -kao i sve ostalo... 'iz svemira'.

-jer, sve, sav građevni materijal, svaki atom je došao iz svemira, maglice-plinova koji su zvjezdno rodilište odnosno ostatci explozija zvijezda.

-nakon formiranja planeta solarnog sustava jednim takvim meteorom-sudarom je stigla i voda na Zemlju.

-voda je osnova poznatog života, uvjet-preduvijet.. dio formule.

-sama klica života kao virus može stići nekim meteorom, padne u more i razvije se.. život tad nastane-evoluira u moru na Zemlji, no izvor je i dalje svemir kao klica, odnosno može jednako i bez meteora nastati, no to je ekšli 'nevažno' jer i ovaj život na Zemlji će jednom nestati, tj planeta (svaka-bilo koja) će biti uništena kao i sunce novom explozijom, raznešeno opet po svemiru i ako je život-virus nastao na planeti Zemlji, tad će explozijom doputovati kao meteor u neki novi solarni sustav i čisto zato je statistički vjerojatnije da je jednako tako život-klica stigao meteorom nego da je nastao na nekoj planeti, mada je u nekom trenutku na nekoj planeti baš morao nastati, na onoj 'prvoj'.. tj problem je znati tko je prvi, ciklusi, jesmo li mi prvi ili pedesetosma iteracija.. statistički je jednostavno manje šanse za biti prvi, više za sve ostale prirodne-prigodne brojeve skupa N ... 

 

-ali i 'sitna razlika' tj treba razlikovati 'klicu', kao i elemente-molekule potrebne za život npr voda, ugljik, dušik.. i kao klicu recimo virus od razvoja (viših) oblika života, tj pitanje je kako klasificirati život, gdje je granica živo-neživo.. dok je virus nešto granično-limb.. oboje pa i mrtav virus u cjepivu čisto kao zbujnjujuć termin :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
Zaporožac kaže...

 

Na vjeronauku su me učili da je život stvorio bog, a kad sam pitao časnu sestru (još kao "mlad deran"); "a tko je stvorio Boga" '..izbacili su me s vjeronauka, na veliku žalost mojih pokojnih bake i dide.

 

Sad odjednom postoji "hipoteza" da je život došao iz cvemira, a učili su nas da je nastao u moru/vodi, pa su se stvorili/formirali jednostavni organizmi, pa složeniji, pa su izašli iz vode, i tako to...

 

Zato znanost i je zanimljivija ljudima od religije, jer nije dosadna.

Svake godine se pojedine postojeće "dokazane" tvrdnje ruše, a dokazuju se nove, prvo kao hipoteze, a onda postanu dokazane, potkrijepljene znanstvenim istraživanjima, dočim stare puj-pik, više ne važe.

 

Dok se netko ne sjeti, da ni ove novodokazane, nisu točne..

 

Amin ! 

 Svaka vjera svoju pricu tjera..Ako je jedan "Bog" odkud onda 20 vjera, naravno svako je sebi promjenio i prepravio kako mu pase..Druga stvar Biblija ko knjiga je do sad izmjenjena 1238912 puta, a opcenito smatram da nije za vjerovat nekom ko je to sjedio i pijan piso 1011 godine....Znanost uvjek ima vise smisla, i nemoras bit ekstra obrazovan da bi shvatio osnovne pojmove biologije i kemije i da zakljucis kako je sve nastalo...U svakom slucaju sto nije dokazano za mene ne postoji....
P.S postujem izbor i svatkog ko vjeruje u "svoje" 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
2 godine
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
Hazzard From da Hood kaže...

Svaka vjera svoju pricu tjera..Ako je jedan "Bog" odkud onda 20 vjera, naravno svako je sebi promjenio i prepravio kako mu pase..Druga stvar Biblija ko knjiga je do sad izmjenjena 1238912 puta, a opcenito smatram da nije za vjerovat nekom ko je to sjedio i pijan piso 1011 godine....Znanost uvjek ima vise smisla, i nemoras bit ekstra obrazovan da bi shvatio osnovne pojmove biologije i kemije i da zakljucis kako je sve nastalo...U svakom slucaju sto nije dokazano za mene ne postoji....
P.S postujem izbor i svatkog ko vjeruje u "svoje" 

 Ma, sve OK.

 

Nego, izvadak iz wikipedije;

 

Po teoriji Velikog praska (eng. Big Bang), svemir se prije oko 13,8 milijardi godina počeo širiti iz točke neizmjerne gustoće, te se nastavio širiti do danas. Ova teorija, za razliku od suparničkih teorija, obuhvaća koncepte mijenjanja i evolucije svemira, te je zato jedina u stanju objasniti pojave kao što su Hubbleov zakon, kozmičko mikrovalno pozadinsko zračenje i omjeri lakih elemenata u svemiru.

Otac teorije je katolički svećenik Georges Lemaître.  

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 8:03 (Zaporožac).
9 godina
offline
Re: U meteoritima su pronađene nukleobaze, građevn
Zaporožac kaže...
Hazzard From da Hood kaže...

Svaka vjera svoju pricu tjera..Ako je jedan "Bog" odkud onda 20 vjera, naravno svako je sebi promjenio i prepravio kako mu pase..Druga stvar Biblija ko knjiga je do sad izmjenjena 1238912 puta, a opcenito smatram da nije za vjerovat nekom ko je to sjedio i pijan piso 1011 godine....Znanost uvjek ima vise smisla, i nemoras bit ekstra obrazovan da bi shvatio osnovne pojmove biologije i kemije i da zakljucis kako je sve nastalo...U svakom slucaju sto nije dokazano za mene ne postoji....
P.S postujem izbor i svatkog ko vjeruje u "svoje" 

 Ma, sve OK.

 

Nego, izvadak iz wikipedije;

 

Po teoriji Velikog praska (eng. Big Bang), svemir se prije oko 13,8 milijardi godina počeo širiti iz točke neizmjerne gustoće, te se nastavio širiti do danas. Ova teorija, za razliku od suparničkih teorija, obuhvaća koncepte mijenjanja i evolucije svemira, te je zato jedina u stanju objasniti pojave kao što su Hubbleov zakon, kozmičko mikrovalno pozadinsko zračenje i omjeri lakih elemenata u svemiru.

Otac teorije je katolički svećenik Georges Lemaître.  

 Sve stoji, al kakve price svecenici sad prodaju? jako jako jako lose 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice