Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

poruka: 17
|
čitano: 6.304
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10".
5 godina
offline
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

i tako dok se ljudi na zemlji svađaju oko gluposti....i troše pare na guposti....malo njih je svjesno da pogled na nebo nije romantika nego surova istina o našem položaju u svrmirskom beskraju....toliko smo nevažni...nebitni

 

NAŽALOST da bi većina progledala...očito se treba desiti tragedija da "kamen s neba" padne na neki veći grad

 

a dotle i dalje trošimo 2000 MILIJARDI DOLARA za međusobnu koljačinu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
27 0 hvala 8
16 godina
offline
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

Zašto nama, čitateljima Buga, uvaljujete ovakve besmislene fraze "eksplodirao snagom 10 atomskih bombi" ? Nije li bolje upisati 173 kilotona? Pa nismo na 24sata, i nećemo se raspričati u komentarima u njihovom stilu "to je još uvijek ništa spram adezea esdepea koji je eksplodirao nad rvackom". 

Uh, wait...

HCMAA kaže...

i tako dok se ljudi na zemlji svađaju oko gluposti....i troše pare na guposti....malo njih je svjesno da pogled na nebo nije romantika nego surova istina o našem položaju u svrmirskom beskraju....toliko smo nevažni...nebitni NAŽALOST da bi većina progledala...očito se treba desiti tragedija da "kamen s neba" padne na neki veći grad a dotle i dalje trošimo 2000 MILIJARDI DOLARA za međusobnu koljačinu

 To je istina. Najveći dio otkrića je slučajan od strane amatera. Činjenica je i da je malo država mimo "omražene USA" voljno izdvajati za razvoj i održavanje hardvera za kvalitetan nadzor čitavog neba. Za ovako nešto bilo bi vrlo bitno da se barem slijedeći put ako bude išlo (a statistički bude) prema naseljenom području, obavjesti ljude sirenama da se sklone zbog mogućih ozljeda od zvučnog udara. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 20:41 (overhaul).
Moj PC  
15 1 hvala 3
16 godina
offline
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

Pričaju bajke o planetima na 1000 svjetlosnih godina, a ne vidimo ni prst pred nosom.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
6 7 hvala 0
16 godina
online
Re: Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snago
HCMAA kaže...

i tako dok se ljudi na zemlji svađaju oko gluposti....i troše pare na guposti....malo njih je svjesno da pogled na nebo nije romantika nego surova istina o našem položaju u svrmirskom beskraju....toliko smo nevažni...nebitni

 

NAŽALOST da bi većina progledala...očito se treba desiti tragedija da "kamen s neba" padne na neki veći grad

 

a dotle i dalje trošimo 2000 MILIJARDI DOLARA za međusobnu koljačinu

 Ajd recimo dolnji primjer, pa očito negdje je lova i pametno potrošena. Na ovom vrlo zanimljivom primjeru, eto tek su nedavno skužili da H slova nisu ručno/ručnim alatima isklesana u kamenu.

 

overhaul kaže...

Zašto nama, čitateljima Buga, uvaljujete ovakve besmislene fraze "eksplodirao snagom 10 atomskih bombi" ? Nije li bolje upisati 173 kilotona?Pa nismo na 24sata, i nećemo se raspričati u komentarima u njihovom stilu "to je još uvijek ništa spram adezea esdepea koji je eksplodirao nad rvackom". 

Uh, wait...

 To je istina. Najveći dio otkrića je slučajan od strane amatera. Činjenica je i da je malo država mimo "omražene USA" voljno izdvajati za razvoj i održavanje hardvera za kvalitetan nadzor čitavog neba. Za ovako nešto bilo bi vrlo bitno da se barem slijedeći put ako bude išlo (a statistički bude) prema naseljenom području, obavjesti ljude sirenama da se sklone zbog mogućih ozljeda od zvučnog udara. 

Panika nije poželjna niti pod razno, jer kad imaš paniku imaš pad vrjednosti na Burzama ili ode lova vrit.

 

Profit je najvažniji, takav nam je svjetski pokvareni poredak ili barem dok ne grune neki Vulkan.

 

Kaj se tiče zelenog, pa recimo ovak Ruski primjer udarnog vala pojačan za okvirno minimalno deset puta.Zamisli si takav udarni val u New York-u, pa dalje zamisli kolko tam ima ljudi i kakva bi to bila epska panika.

 

memulica kaže...

Pričaju bajke o planetima na 1000 svjetlosnih godina, a ne vidimo ni prst pred nosom.

A nije da ne vidimo, ili vjerojatno znaju o čemu se radi ali je vrlo nezgodno pa niko neče javno priznat činjenice.Idealan primjer je dugogodišnji Hessdalen show. Do danas nema smislenog objašnjenja, osim kaj su eto zabilježili da se neke "božične lampice" kreču ogromnim brzinama.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 1:30 (rambox).
6 godina
protjeran
offline
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

🎼 🎼
Ma vidi vraga, baš kako su javili sinoć na vijestima, Sunce je jutros izgubilo sjaj, stvarno, bliži nam se kraj...

Moram priznat, čudan osjećaj... Kažu...

Jučer iznenada su se otvorila vrata, nepoznate dimenzije, negdje pored Marsa, Iz njih je izletia ogroman asteroid i sad juri prema zemlji,

Kažu, nema nam spasa... Neki govore to smo prizvali sami , Neki tvrde to je Božja kazna, Ja se pitam kol'ko astronomski mala je mogla bit ta šansa?

Al' opet, dobro da je danas...

Na radni dan, a ja ću ostat doma uz hit dana 'apokalipsa sa vašeg balkona',

Rezolucija prefektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground.

A u Saboru jutros isti debilizam, čije stari bija Ustaša a čij Partizan, A obzirom da je danas kataklizma, uputili su notu da nas priko reda prime u Europu, A ja još uvik ne virujem 100 % u sve to, Možda je neki reality show?

Neko pomicanje granica, iluzije i zbilje? Neko medijsko izdrkavanje na temu iz Biblije?

Neko Orson Welles sranje, kao ona 'Invazija s Marsa'?

Možda je sve izrežirana farsa? Al' di je tu baza? Neko ima bolestan smisao za humor, nek dobije tumor .

Ako je stvarno istina, onda znam, iza svega su sigurno Masoni, Židovi, Bin Laden ...

I baš me briga, ima savršenu kompilaciju za kraj, koju je složija Mladen...

Uberi ovo... Vijest iz Londona, neki je tip na kladionici dobija masu milijona...

A 5 funti je stavija na smak svita, baš na današnji dan, čist zgoditak...

Al' sigurno je pomislija 'Oh shit! Imam samo jedan dan, za sve potrošit!'

Al' čekaj, kako će mu uopće moć isplatiti išta, Posli smaka svita neće radit ništa? Ne znam...

Vatre će se pojaviti, oko 5 otprilike, izvadiću bocu za posebne prilike, lipo se cvrcnit, ubit najmanji strah, iz praha smo nastali, postaćemo prah...

Razniće nas svugdi, neki vitar ludi, di god mu se svidi... O nama će pričat ka i mi o Atlantidi A možda i neće... Ma jebo nas, nemamo sreće... Tooo dooo doooo, Nema na pomoći, Tooo dooodooodooo  🎸 🎶🎵🎶🎵

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
9 2 hvala 2
14 godina
offline
Re: Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snago
Koliko nogometnih igralista je bila eksplozija
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snago
Koliko nogometnih igralista je bila eksplozija
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snago
overhaul kaže...

Zašto nama, čitateljima Buga, uvaljujete ovakve besmislene fraze "eksplodirao snagom 10 atomskih bombi" ? Nije li bolje upisati 173 kilotona? Pa nismo na 24sata, i nećemo se raspričati u komentarima u njihovom stilu "to je još uvijek ništa spram adezea esdepea koji je eksplodirao nad rvackom". 

Uh, wait...

HCMAA kaže...

i tako dok se ljudi na zemlji svađaju oko gluposti....i troše pare na guposti....malo njih je svjesno da pogled na nebo nije romantika nego surova istina o našem položaju u svrmirskom beskraju....toliko smo nevažni...nebitni NAŽALOST da bi većina progledala...očito se treba desiti tragedija da "kamen s neba" padne na neki veći grad a dotle i dalje trošimo 2000 MILIJARDI DOLARA za međusobnu koljačinu

 To je istina. Najveći dio otkrića je slučajan od strane amatera. Činjenica je i da je malo država mimo "omražene USA" voljno izdvajati za razvoj i održavanje hardvera za kvalitetan nadzor čitavog neba. Za ovako nešto bilo bi vrlo bitno da se barem slijedeći put ako bude išlo (a statistički bude) prema naseljenom području, obavjesti ljude sirenama da se sklone zbog mogućih ozljeda od zvučnog udara. 

 71% Zemlje su mora i oceani. Ostalih 29% nije potpuno naseljeno.

Zanima me iz koje si guzice izvukao ovu statistkiku?

Takoder, za one koje zanima kako bi takav udar mogao otprilike izgledati, najslicnije sto sam nasao je https://nuclearsecrecy.com/nukemap/

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 10:05 (sexytoiletpaper).
12 godina
offline
Re: Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snago
Nije li svaka atomska bomba ustvari nuklearna bomba?
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

trebali su najaviti da će pasti pa da prije pokupim veš s terase. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snago
viciousone kaže...
Nije li svaka atomska bomba ustvari nuklearna bomba?

Jest. Da se zaključiti oz korijena riječi:

https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_nucleus

7 godina
offline
Re: Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snago
viciousone kaže...
Nije li svaka atomska bomba ustvari nuklearna bomba?

 jest, u atomskoj bombi se događa lančana nuklearna fisija a u h/termonuklearnoj, i nuklearna fisija i fuzija (u prvoj se jezgre teških atoma cijepaju a u drugoj su upaljač bombe u kojoj se jezgre lakih atoma spajaju)

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
5 godina
online
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

Kamera na satelitu mora da je pokvarena, jer Zemlja na slikama izgleda nekako zaobljeno. A svi znamo da je Zemlja ravna ploca

 
7 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snago
sexytoiletpaper kaže...

 71% Zemlje su mora i oceani. Ostalih 29% nije potpuno naseljeno.

Zanima me iz koje si guzice izvukao ovu statistkiku?
Takoder, za one koje zanima kako bi takav udar mogao otprilike izgledati, najslicnije sto sam nasao je https://nuclearsecrecy.com/nukemap/

 Iz ove guzice?


Također za one koje zanima kako taj udar STVARNO IZGLEDA, opet pogledaj gornji video, jer ti si linkao devastacijske zone nuklearnog napada, dok meteor može imati veliku eksploziju, ali ovisno o kutu upada i sastavu meteorita razorno djelovanje imati sasvim drugačije. Čeljabinsk meteor je imao eksploziju 450 kilotona, no nije sravnio grad kao što je 15 kilotonska bomba na Hiroshimi.
Dakle, može nas opet na tih 29% nepotpuno naseljenih područja kresnuti sutra, može za 77 godina. I to je sve statistika.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

I pun mi je više kufer uspoređivanja hirošimske bombe sa svime i svačime. To ne znači ništa.

 

Mjera za ovakve stvari je joule.

 

Evo nekih primjera.

 

 

Energija nastala eksplozijom kilotone TNT: 4.2×1012 J

Energija oslobođena eksplozijom 'Little Boya': 6.3×1013 J

Energija oslobođena eksplozijom kod Čeljabljinska: 3.75×1014 J

Energija oslobođena u jednoj sekundi prosječnog uragana: 6×1014 J

Energija oslobođena pri katastrofalnom potresu 2004. u Indijskom oceanu:4×1022 J

Energija oslobođena pri udaru Chicxuluba AKA dinosaur killera o Yucatan: 5×1023 J

 

...

 

 

 

 

Kod meteora i sličnih objekata još je važna brzina ulaska i materijal.

 

Famozni Čeljabljinsk superbolid je eksplodirao na 30 km visine pri brzini od 19km/s, a potpuno se raspao na oko 20km. U nekim drugim okolnostima, sad bi gledali udarni krater promjera 10tak km i dubine 100tinjak metar.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 19:14 (memulica).
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Meteor iznad Beringovog mora eksplodirao snagom 10
Sav nam taj glupi sustav usporedbi dolazi iz Amerike, a naši se novinari ne znaju potruditi da ga na neki način prevedu. Tamo naime još uvijek vlada stari sustav mjera (stopa, funta, galon, Faranheitov stupanj), no prodire novi, znanstveni (metrički) sustav, pa oni više ne znaju gdje su. Navedu li površinu u kvadratnim stupama, bunit će se jedni, navedu li ga u kvadratnim metrima, neće ga znati drugi. Pa onda navode površinu u "nogometnim igralištima". Da me ubiješ, ne znam kolika je to površina. Za mene postoji kvadratni metar, ar (100 m2), hektar (10.000 m2) i kvadratni kilometar (1.000.000 m2). Možda uskoro počnemo mjeriti površinu stana u krevetima, kao što ga Japanci mjere u tatamijima (prostirkama, madracima)...
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice