Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

poruka: 96
|
čitano: 18.630
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i".
16 godina
neaktivan
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Sjajan tekst. Jedno pitanje ako netko zna: Zašto se daje ljudima koji imaju preko 8 dana temperature Sumamed? Znam da je zbog razvoja upale pluća, al što nije da nema lijeka za COVID19 ?

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Covid je virusna bolest, a na upalu pluća izazvanu virusom antibiotici (sumamed i drugi) ne djeluju. Međutim, Covid u svojem težem obliku uzrokuje potpuno urušavanje imunološkog sustava, pa organizam ostaje nedovoljno samozaštićen od infekcija bakterijama. A bakterijska upala pluća "nadograđena" na već postojeće virusno oštećenje pluća je skoro sigurna garancija zatajenja disanja. Kako azitromicin (Sumamed) djeluje na većinu bakterijskih sojeva koji su uzročnici te sekundarne upale pluća, to je razlog što ga se primjenjuje u dugotrajnijim i težim oblicima Covida.
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Aha! Znači ipak ima GPS u cjepivu! :P
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

Na žalost jednako kao i svake godine kod gripe tako i sada kod COVID-19 često se događa da se antibiotici propisuju nepotrebno.

Na žalost potrošnja oralnog oblika azitromicina skočila je 4 puta u odnosu na prošlu godinu, a rezistencija na azitromicin je već sad u nekim sojevima bakterija velik problem. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 9:37 (Firkraag101).
13 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Čudo tehnike!

Budućnost je već počela i bit će masovno raspoređena, da parafraziram Gibsona.

Barem u zemljama u kojima ima trunke razuma...

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

ta stanična birokracija (te daj ovo na ovaj šalter pa onda na onaj pa dostavljač to nosi tamo pa bla ...) je skoro pa gora od kancelarijske no ima nade: kad se riješi stanični, postupno bi se mogao rješiti i šalterski problem, koji je u osnovi jednak (ubaciš u "službu" neku mamac-babu za npr. pribavljanje građevinske i dok ona zabavlja šalterske lešinare, anti-uhljebi se prikradu kroz stražnji ulaz, iliti analno, i zamijene im sve obrasce po ladicama za neke iz drugačije službe; u općoj zbrci baba se razgradi a šalterska gamad se razbježi do najbliže provalije, poput lemmingsa). čovjek (uključiv i žene, jasno) koji prvi načini djelotvorno cjepivo protiv birokracije postat će (zasluženo) kralj svemira.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Bolje da si objavio one bisere, a ne ovo!
Čekao sam subotu da pročitam nešto (pametno)
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
 
3 32 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Dex.pwn kaže...
Čekao sam subotu da pročitam nešto (pametno)

 

Pokušaj nešto pametno pročitati svakoga dana.
Provjereno djeluje na inteligenciju otprilike sedam puta bolje nego čitanje samo subotom.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Npr
Dan se po jutru (ne) poznaje?
Bug se srozao. Nije to to više.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
16 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

totalni sam laik, no koja je vjerojarnost da ti prioni (šiljci) zavrse u mozgi i za 10 godina izazovu nekaj tipa Creutzfeldt-Jakobovu bolest?

15 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

eo i pitanja, da ne ispadnem preozbiljan: zašto ima cjepiva kojemu je dosta i hladnjakus vulgaris (npr. moderna), nasuprot onih kojima je i u yakutsku pretoplo (fujzer)? je li razlika samo u diferenciji ili ima i nejednakosti? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Aldo kaže...

totalni sam laik, no koja je vjerojarnost da ti prioni (šiljci) zavrse u mozgi i za 10 godina izazovu nekaj tipa Creutzfeldt-Jakobovu bolest?

 

Šansa je otprilike ista kao i da to isto izazove virus SARS-CoV-2 koji te inficira.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Dex.pwn kaže...
Bolje da si objavio one bisere, a ne ovo!
Čekao sam subotu da pročitam nešto (pametno)

 Ne znam zašto ovaj tekst nije pametan. Puno je pametniji od postova u obje teme o cjepivu na forumu.

 

Jebiga, ljudi su odjednom stručnjaci za sve, trebali su sami napisati ova dva teksta koja je Doc napisao, ne znam zašto se njega čekalo pokraj malog milijuna liječnika specijalizanata na forumu. Ne znam, možda je ipak to teže od ljepljenja tuđih članaka i istraživanja, ali kome se da čekati da prođe jedno desetljeće školovanja kad postoji tehnika copy-paste. 

 

Inače Doc, sjajan tekst, jedva čekam treći dio! 

15 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Djeluje već nakon 10 dana od prvog cjepljena - to je zbilja odlična vijest! Koliko god je pojava ovog virusa loša, ima i nešto dobro: sada smo sposobniji napraviti prilagođeno cjepivo za neki novi virus ako dođe, što možda beu ovog "poticaja" ne bi bili spremni.

Idi i radi nešto korisno!
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

kaj nije malo "prošo voz" što se tiče cjepiva za hrvate? kome sad to treba?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Odlično! E, očekujem sličnu analizu i ovih na adenovirusu baziranih cjepiva (Oxford i ruski Sputnjik mislim), i to je (relativno) nova tehnika proizvodnje vakcina?
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Ne znam na čega si ti sad zabrijao
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
13 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Dex.pwn kaže...
Ne znam na čega si ti sad zabrijao

 Samo prva rečenica je bila odgovor na tvoj post. Docov post nema veze s tjeranjem ljude na cijepljenje itd, nego samo pojašnjava stvari za nas laike. Veoma dobro objašnjeno, kao i prvi tekst. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
I da mi cjepivo daje ko zna koje moći, perkove i šta već ne, ta igla neće ubost mene. A-a
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

Koliko sam ja shvatio, ova cjepiva te ne mogu inficirati virusom SARS-CoV-2, jer ona u sebi samo sadrže uputu za sintezu spike-proteina i šiljaka koji su sami po sebi bezopasni za naš organizam. Dakle ne sadrže "opasne" infektivne molekule iz unutrašnjosti virusa SARS-CoV-2. 

 

No, moje pitanje je kako ja mogu svemu tome vjerovati? Lijepo je to objašnjeno i skicirano kao u slikovnici nekoj, no uz dužno poštovanje autoru, je li on osobno sudjelovao u izradi tog cjepiva ili samo prenosi informacije? Tko meni garantira, npr. da se u tom cjepivu ne nalazi ništa drugo? Takoder, volio bi znati malo više o ovome kliničkom ispitivanju i tzv. 95% učinkovitosti. Koliki su sample size i period ispitivanja itd.? Statistikom je lako manipulirati. Puno pitanja, ali ne previše odgovora. Obzirom kako je hendlana situacija oko cjelokupne ove pandemije, po prirodi veoma čudnovate, od mene jedno veliko "Ne, hvala" ovome cjepivu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Dex.pwn kaže...
I da mi cjepivo daje ko zna koje moći, perkove i šta već ne, ta igla neće ubost mene. A-a

 Dobro, tvoja odluka. Ali koje inteligentno objašnjenje imaš za tu odluku? S obzirom da možeš prenijeti virus do osobe koje može umrijeti od njega jer ima slab imunološki sustav

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 12:41 (formula1live).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
crocop1 kaže...

Koliko sam ja shvatio, ova cjepiva te ne mogu inficirati virusom SARS-CoV-2, jer ona u sebi samo sadrže uputu za sintezu spike-proteina i šiljaka koji su sami po sebi bezopasni za naš organizam. Dakle ne sadrže "opasne" infektivne molekule iz unutrašnjosti virusa SARS-CoV-2. 

 

No, moje pitanje je kako ja mogu svemu tome vjerovati? Lijepo je to objašnjeno i skicirano kao u slikovnici nekoj, no uz dužno poštovanje autoru, je li on osobno sudjelovao u izradi tog cjepiva ili samo prenosi informacije? Tko meni garantira, npr. da se u tom cjepivu ne nalazi ništa drugo? Takoder, volio bi znati malo više o ovome kliničkom ispitivanju i tzv. 95% učinkovitosti. Koliki su sample size i period ispitivanja itd.? Statistikom je lako manipulirati. Puno pitanja, ali ne previše odgovora. Obzirom kako je hendlana situacija oko cjelokupne ove pandemije, po prirodi veoma čudnovate, od mene jedno veliko "Ne, hvala" ovome cjepivu.

 Statistika nikada nije bilo dokaz za bilo što. A ako želiš biti siguran i vjerovati tome, moraš završiti medicinski fakultet, imati sve te stvari u malome prstu i raditi u jednom takvom laboratoriju, te sam proizvoditi cjepivo. Ako vjeruješ u teorije zavjere, da su se svi urotili protiv nas "malih" ljudi, onda te ništa drugo neće moći uvjeriti u suprotno, koliko god dobro ti netko nešto objasnio. Što se tiče učinkovitosti, to su za mene normalne stvari. Ljudi su različiti, mutacije se događaju konstantno u našem tijelu, neki imaju savršen imunoliški sistem koji može ubiti svaku virus, bakteriju, čak i za bolesti za koje ne postoji lijek/cjepivo, dok drugi mogu umrijeti od obične gripe. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 12:40 (formula1live).
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Ako želimo biti dosljedni znanstvenom pristupu rješavanja problema, 4. dio bi trebao biti o neželjenim nuspojavama. Onak, čisto sumnjam da neželjene nuspojave ne postoje, a onda je fer i da budu spomenute. Inače je sve jednostrani pristup i propaganda, a njemu u znanosti ne smije biti mjesta.
 
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Znači imamo potvrdu da cjepivo djeluje i na nove sojeve virusa.
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Doc, sve 5 samo Renault 4. Nego zasto se forsira cjepivo? Da li postoje lijekovi koji su dovoljno učinkoviti za ovu bolest? Spominje se Ivermektinu(Driponin) a pričalo se i o remdesiviru.
Cijepljenje daje imunost od 6 do 9 mjeseci, znaci morat cemo se cjepiti svake godine, tko ce to placati?
Ako cjepivu treba 5 min da uđe u stanicu i stanici jos cca 5 min da proizvede Spike i digne alarm i da se proizvedu t limfociti i ostale imuno stanice, zasto se spominje rok od 10 dana ?


12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Jer imam jedan život, barem koliko znam.
Uz to, to cjepivo može meni naškoditi pa umrem "pokušavajući spasiti druge". Nikad se ne zna.
Uz to, ako netko ima slab imunitet, na njemu je da se štiti, a ne da cijeli svijet stane zbog toga.
Ak otegnem papke zato što sam pokupio X bolest zbog mog slabog imuniteta, za to sam ja kriv jer se nisam pazio, a ne drugi.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Strah je uvijek stah od nepoznatog. Ovakavi članci čine upravo to da nepoznato postene poznato, a time i nestane strah od cjepljenja. To bi bio normalni slijed događaja, normalna ljudska rekacija (i ona prva i ona druga). Drugo je pak pitanje povjerenja. Ako nemaš povjerenja nećeš se usuditi ni na ulicu izići da te prvi prolaznik ne ubije. 

 
8 1 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

Ne idem baš u takve ekstreme.

Ali drži se onoga "gdje ima dima, ima i vatre". Ne kažem da je Doc potplaćen. Jednostavno ne vjerujem kompaniji - sve je to pre brzo došlo itd... (kuham pa ne mogu puno pisati).

Svoju odluku sam doneo i ne vjerujem da ima išta što ju može promijeniti, čak ni metak

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
16 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
formula1live kaže...
Dex.pwn kaže...
I da mi cjepivo daje ko zna koje moći, perkove i šta već ne, ta igla neće ubost mene. A-a

 Dobro, tvoja odluka. Ali koje inteligentno objašnjenje imaš za tu odluku? 

nesto nesto twitter nesto facebook antivaxx nesto bljuv sranj sladoljev kenj pljuc jutjub nesto drek libtardi sranj Soros pljuc China virus

 

pametnom dosta, zar ne?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 13:14 (nixass).
12 godina
odjavljen
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Zanimljivo mi je da smo kao društvo došli do toga da čim imaš svoj stav(stav manjine, valjda, u ovom slučaju) koji se kosi s stavom ostatka, odmah te kamenuju s raznim etiketama, ovim onim.

Zar se ostatak ne može pomiriti da jedan dio društva ne djeli isto mišljenje? To tako teško?!

A sve mahom obrazovani ljudi. Pih.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
 
8 10 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice