Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

poruka: 67
|
čitano: 13.769
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin".
3 godine
neaktivan
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Doc, liječenje od korone iz prakse, kako se odvija, koji lijekovi se koriste itd, jel moze jedan tekst o tome? Iz prve ruke da cujemo kako to funkcionira na pedijatriji KBC Osijek. Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Doc:

Iz odlomka koji se odnosi na Sputnik moglo bi se zaključiti da su Pfizer, Moderna i Astra/Zeneca dovršili 3 fazu ispitivanja (kliničke studije) međutim, to nije točno. Prethodno navedeni planiraju dovršetak studija tek u 2023. godini što nije teško provjeriti za irivanjem u clinicaltrials.gov bazu podataka.

Btw, da nema smrtnih slučajeva je isto diskutabilno, Norveška je do jučer imala 23 slučaja koji se istražuju, i mi isto, a oni su promptno promijenili pravila o tome tko i kad može dobiti cjepivo.

https://www.bmj.com/content/372/bmj.n149
Ja rekoh
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Dok si neznalica može ti se prodati i muda pod bubrege. Tako da se ne zamram time. Više vjerujem prirodnim metodama lječenja. Medicinu jedino priznam u slučajevima prijeloma kostiju i sl. Što se tiće ostalih bolesti se oslanjam na prirodne metode. Prije cjepljenja ljudi su se namjerno zarazivali da bi stekli imunitet što je meni prirodnije od ovog načina gdje se ljudi igraju stvarima kojima se u pravilu nebi smjeli.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 15:51 (Gremlin144).
Moj PC  
3 16 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Gremlin144 kaže...

Dok si neznalica može ti se prodati i muda pod bubrege. Tako da se ne zamram time. Više vjerujem prirodnim metodama lječenja. Medicinu jedino priznam u slučajevima prijeloma kostiju i sl. Što se tiće ostalih bolesti se oslanjam na prirodne metode. Prije cjepljenja ljudi su se namjerno zarazivali da bi stekli imunitet što je meni prirodnije od ovog načina gdje se ljudi igraju stvarima kojima se u pravilu nebi smjeli.

 Ako dobiješ rak, molim te nemoj uzimati termine kemoterapije drugima. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
lega iz Osijeka kaže...

Doc, liječenje od korone iz prakse, kako se odvija, koji lijekovi se koriste itd, jel moze jedan tekst o tome? Iz prve ruke da cujemo kako to funkcionira na pedijatriji KBC Osijek. Hvala

 Smjernice za liječenje su javno dostupne na linku:

https://www.koronavirus.hr/UserDocsImages/Dokumenti/Smjernice_COVID_19_27_11_2020.pdf

 

Dodatni lijekovi i metode liječenja ovise o ostalim bolestima pacijenta, ima li konfekcija itd.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Firkraag101 kaže...
lega iz Osijeka kaže...

Doc, liječenje od korone iz prakse, kako se odvija, koji lijekovi se koriste itd, jel moze jedan tekst o tome? Iz prve ruke da cujemo kako to funkcionira na pedijatriji KBC Osijek. Hvala

 Smjernice za liječenje su javno dostupne na linku:

https://www.koronavirus.hr/UserDocsImages/Dokumenti/Smjernice_COVID_19_27_11_2020.pdf

 

Dodatni lijekovi i metode liječenja ovise o ostalim bolestima pacijenta, ima li konfekcija itd.

 Zašto je u smjernicama i dalje Remdesivir kad SZO ne preporuča njegovu upotrebu (https://www.statnews.com/2020/11/19/who-recommends-against-remdesivir-covid-19/)?

5 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Sa zakašnjenjem sam pročitao cijelu trilogiju pa pitam tek sada. Doc je objasnio kako mRNA ulazi u stanicu i okida proizvodnju spike-proteina. Kad se on pokaže se na staničnoj membrani, imunološki sistem prepoznaje tu stanicu kao zaraženu i uništava je. Time se spike-proteini oslobađaju u međustanični prostor i potiču proizvonju protutjela. Ne vidim problem u tome dokle god su žrtvovane stanice neke epitelne stanice u grlu koje se brzo i efikasno obnavljaju. No mogu li te lipidne praline iz cjepiva ući i u druge stanice? Na primjer živčane stanice se uopće ne obnavljaju brzo i efikasno. Virusi obično ne napadaju sve stanice nego imaju afinitet prema nekom tipu stanica (ili nekoliko tipova). Da li smo sigurni da mRNA cjepiva neće i dragocjene stanice žrtvovati kao tvornice spike-proteina?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 18:12 (Space Cadet).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Sto se tice COVID19 vakcina, vjerujem samo Amerikancima, Švabama i Brtitancima. Kineska, ruska? Hvala, ali ne hvala

 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
fredii kaže...
Gremlin144 kaže...

Dok si neznalica može ti se prodati i muda pod bubrege. Tako da se ne zamram time. Više vjerujem prirodnim metodama lječenja. Medicinu jedino priznam u slučajevima prijeloma kostiju i sl. Što se tiće ostalih bolesti se oslanjam na prirodne metode. Prije cjepljenja ljudi su se namjerno zarazivali da bi stekli imunitet što je meni prirodnije od ovog načina gdje se ljudi igraju stvarima kojima se u pravilu nebi smjeli.

 Ako dobiješ rak, molim te nemoj uzimati termine kemoterapije drugima. 

 Niti ne mislim, isprobt ću par prirodnih metoda koje smatram da djeluju

6 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Space Cadet kaže...

" ... mogu li te lipidne praline iz cjepiva ući i u druge stanice? Na primjer živčane stanice se uopće ne obnavljaju brzo i efikasno. Virusi obično ne napadaju sve stanice nego imaju afinitet prema nekom tipu stanica (ili nekoliko tipova). Da li smo sigurni da mRNA cjepiva neće i dragocjene stanice žrtvovati kao tvornice spike-proteina?"

 

mRNA se oslobađa u stanice lokalno, u tkivu gdje je primijenjeno cjepivo (mišići i vezivo, te imunološke stanice prisutne svugdje u tijelu, pa i u ramenu u kojega je uštrcano cjepivo).

mRNA ima rok trajanja toliko kratak, da stigne ući u te stanice samo na mjestu primjene, a potom se razgradi u roku manjem od pola sata. Sve što se dalje događa nije posljedica prisustva mRNA, nego spike-proteina u "cijepljenim" stanicama u ramenu. A mRNA više nigdje nema.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
9 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Predator003 kaže...

Sto se tice COVID19 vakcina, vjerujem samo Amerikancima, Švabama i Brtitancima. Kineska, ruska? Hvala, ali ne hvala

 Danas je marketing sve, pa tako i ovo ispiranje mozga čije je nešto bolje.
Da ti mediji ne ponavljaju svaki dan da je nešto rusko ili kinesko loše, ne bi tako mislio.

 

A kakav marketing tek korona ima, bolje da ne pričam

14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
marsovac zemaljski kaže...
Predator003 kaže...

Sto se tice COVID19 vakcina, vjerujem samo Amerikancima, Švabama i Brtitancima. Kineska, ruska? Hvala, ali ne hvala

 Danas je marketing sve, pa tako i ovo ispiranje mozga čije je nešto bolje.
Da ti mediji ne ponavljaju svaki dan da je nešto rusko ili kinesko loše, ne bi tako mislio.

 

A kakav marketing tek korona ima, bolje da ne pričam

Baš se pitam tko financira taj marketing, ko kroji nama sudbinu. Više ljudi umrlo od te reklame nego od korone ako postoji. 

Čak ni Bil Gejc ne nosi masku, a radi na promociji korone. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 21:40 (Gremlin144).
11 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Sva 3 teksta do sad su vrhunski napisana, sročena i predstavljena. Ali đaba to kad će opet dosta njih doć "a neću ja to u sebe, to su čipovi bill gejca za 5g da me prati" ili "marš tu sotonu napravljenu od fetusa, pa da mi rogovi izrastu"

Na sreču, takvi maloumnici su vokalna manjina, ali opet dođe čovjeku da se zapita kako netko tako može govoriti.

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Epidemija se nekako povukla u stražnji plan u našoj zemlji pa i tema cjepiva nekako postaje neaktualne.

 

Opet smo najbolji u Europi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

ma koji će ti q lijek, kad te centira anto pavlović 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Piše @Feudalac:
"Iz odlomka koji se odnosi na Sputnik moglo bi se zaključiti da su Pfizer, Moderna i Astra/Zeneca dovršili 3 fazu ispitivanja (kliničke studije) međutim, to nije točno. Prethodno navedeni planiraju dovršetak studija tek u 2023. godini što nije teško provjeriti za irivanjem u clinicaltrials.gov bazu podataka.
- - -


Zavirio sam u tu bazu (ne prvi put).
Kao i prije par dana kada sam zadnje provjeravao, treća faza kliničkog ispitivanja Pfizer i Moderna cjepiva je završena. Ne znam što i gdje si ti našao o tome, daj neki drugi link koji ukazuje da je tvoja tvrdnja točna, jer uvidom u link koji si ponudio (clinicaltrials.gov) ispada da iznosiš netočne podatke.
Inače, provodi se kontinurano ispitivanje (praćenje), tzv. faza 4., koja se uvijek provodi nakon dobivanja odobrenja i puštanja lijeka/cjepiva u masovnu uporabu. Jer za dobivanje odobrenja potrebno je podnijeti izvješće o rezultatima faza 1, 2 i 3, a faza 4. je trajno praćenje djelovanja već odobrenog lijeka / cjepiva "u praksi".
No, sve i da faza 3 još nije završena (a jeste!), ako je treća faza pred finalizacijom, a rezultati ispitivanja zadovoljavajući, često se od FDA i nekih drugih agencija dobije tzv. Emergency Use Authorization (EUA), hitna dozvola za korištenje lijeka/cjepiva koje je potpuno klinički testirano, ali nema dovršene administrativne radnje (tj. faza 3. je završena, rezultati su uredni, samo se preskače gomila papirologije, jer je lijek/cjepivo potrebno što prije staviti u uporabu.
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 9:49 (Doc Berecki).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Doc Berecki kaže...
Piše @Feudalac:
"Iz odlomka koji se odnosi na Sputnik moglo bi se zaključiti da su Pfizer, Moderna i Astra/Zeneca dovršili 3 fazu ispitivanja (kliničke studije) međutim, to nije točno. Prethodno navedeni planiraju dovršetak studija tek u 2023. godini što nije teško provjeriti za irivanjem u clinicaltrials.gov bazu podataka.
- - -


Zavirio sam u tu bazu (ne prvi put).
Kao i prije par dana kada sam zadnje provjeravao, treća faza kliničkog ispitivanja Pfizer i Moderna cjepiva je završena. Ne znam što i gdje si ti našao o tome, daj neki drugi link koji ukazuje da je tvoja tvrdnja točna, jer uvidom u link koji si ponudio (clinicaltrials.gov) ispada da iznosiš netočne podatke.
Inače, provodi se kontinurano ispitivanje (praćenje), tzv. faza 4., koja se uvijek provodi nakon dobivanja odobrenja i puštanja lijeka/cjepiva u masovnu uporabu. Jer za dobivanje odobrenja potrebno je podnijeti izvješće o rezultatima faza 1, 2 i 3, a faza 4. je trajno praćenje djelovanja već odobrenog lijeka / cjepiva "u praksi".
No, sve i da faza 3 još nije završena (a jeste!), ako je treća faza pred finalizacijom, a rezultati ispitivanja zadovoljavajući, često se od FDA i nekih drugih agencija dobije tzv. Emergency Use Authorization (EUA), hitna dozvola za korištenje lijeka/cjepiva koje je potpuno klinički testirano, ali nema dovršene administrativne radnje (tj. faza 3. je završena, rezultati su uredni, samo se preskače gomila papirologije, jer je lijek/cjepivo potrebno što prije staviti u uporabu.

  Doc, da ne kradem post kolegi, ali ipak bi bilo zanimljivo dobiti odgovor s tvoje strane o:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04368728

 

Sponsor: BioNTech SE
Collaborator: Pfizer
Information provided by (Responsible Party): BioNTech SE

 

Pise:
This is a Phase 1/2/3, randomized, placebo-controlled, observer-blind, dose-finding, vaccine candidate-selection, and efficacy study in healthy individuals.
The study consists of 2 parts: Phase 1: to identify preferred vaccine candidate(s) and dose level(s); Phase 2/3: an expanded cohort and efficacy part.

 

takodjer:

Study Type: Interventional  (Clinical Trial)
Actual Study Start Date: April 29, 2020
Estimated Primary Completion Date: July 30, 2021
Estimated Study Completion Date: January 27, 2023

 

a za "Estimated Study completion date" stoji objasnjenje: 
The date on which the last participant in a clinical study was examined or received an intervention/treatment to collect final data for the primary outcome measures, secondary outcome measures, and adverse events (that is, the last participant's last visit). The "estimated" study completion date is the date that the researchers think will be the study completion date.

 

Takodjer, u prvom tekstu ste naveli da je cjepivo napravljeno po open-source-based principu (netocna usporedba s IT-om, ali da ne duljimo; poanta je bila da se sadrzaj cjepiva moze provjeriti u neovisnim labovima). Postoje li takve neovisne studije, a da nisu na nacionalnoj/internacionalnoj razini, da se mogu provjeriti? Osobno mi je vrlo zanimljivo da su proizvodjaci cjepiva izuzeti od bilo kakve legalne odgovornosti (zasto ako je cjepivo 100% sigurno?), logisticki lanac zahtjeva skladistenje na iznimno niskim temperaturama (odmrznuto propada u roku nekoliko sati), a distribucija se nadzire "dugim cijevima" (tko bi htio ukrasti cjepivo koje se sastoji od jednostavnih komponenti i zahtjeva zadnji krik tehnologije za proizvodnju - koje, usput, nema dovoljno - i iznimno zahtjevne uvjete za skladistenje, a uz to je i zasticeno patentom?).
https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-9-2020-006357_EN.html

 

Nema sumnje da ce cjepivo, opcenito govoreci, napraviti ono za sto je dizajnirano, samo mi se cini da se uspostavlja opasan presedan...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 12:35 (FinX).
8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Ono što piše Gremlin144:

"Prije cjepljenja ljudi su se namjerno zarazivali da bi stekli imunitet što je meni prirodnije od ovog načina gdje se ljudi igraju stvarima kojima se u pravilu nebi smjeli."

 

ne drži vodu. Prvo, prirodni imunitet kraće traje od imuniteta stečenog cjepljenjem, a drugo - još važnije - smrtnost od covida-19 je 2%. To znači da bi u Hrvatskoj trebalo od covid-19 oboljeti pratkički sve stanovišto, s time da bi 80.000 ljudi umrlo. Lijepo riješenja ako vi ni nitko od vaših bližnjih nije među tih 80.000, a još bolje ako imate zločinačke sklonosti uslijed psihopatske strukture ličnosti. (Za samoubojice ipak nije najbolja metoda.) 

 
4 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Danen:

Smrtnost od covida ne postoji a možda je i preko 20%. Sve potpuno točno, ovisi o kome govorimo. Mlađi od 20 nula, do 40-e 0,1 i tako redom. Ovisno o strukturi stanovništa, može biti 1% ili manje. Gledajući samo pozitivne kod nas, to je 2%. Međutim, polovica ljudi uopće nema simptome pa se ni ne testiraju, a djecu nitko ni ne gleda. sada pristižu rezultati iz škola u Austriji koji upućuju na to da su ona itekako sposobna razviti infekciju i širiti zarazu.
Ja rekoh
14 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Ne znam čemu se svi boje smrti od korone, smrt je sastavni dio života. Ako nećeš od korone od nečeg drugog sigurno hoćeš kad tad. Tak da po meni je sve to stvarno pretjerivanje. Uvijek se umiralo i uvijek će se umirat. Više ljudi umre od gladi dnevno nego od korone. Bio neki članak "čovjek pao s krova, umro od korone" Izgleda da u trenutku padanja obolio i umro, a tek onda pao. Ako već lažu narod nek to naprave profesionalno, a ne ovako...

Moj PC  
3 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
sve dok netko od bugovaca ne testira cjepivo da provjeri benchmark od CPU-a koji se nalazi unutar...ja se ne cjepim

I jedno pitanje...osim CPU-a...jel postoji mogućnost da se unutra nalazi GPU

A što se tiče "prirodnih" metoda... vjerodostojnost je kad ne koristiš tehnologiju jerbo ona nije "prirodna"...međutim onda nebi bio licemjer

piše protiv tehnologije tako da koristi tu istu tehnologiju da bi pisao protiv nje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 16:22 (HCMAA).
Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Ovo što govori Gremlin144 nije ništa novo. To je rekao i Lord od Welingtona za svoje vojnike što su poginuli na Vaterloou: "Ti bi ljudi ionako umrli." Nego znate, dragi gospodine Gremlin144, uvijek me je mučilo pitanje mogu li jednim udarcem ubiti čovjeka. Bilo bi dobro da se dogovorimo oko toga, naime da na Vama isprobam svoju davno naučenu vještinu karatea. (Nije Vas šteta, ionako ćete kad-tad umrijeti.) 

 
3 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
danen kaže...

Ovo što govori Gremlin144 nije ništa novo. To je rekao i Lord od Welingtona za svoje vojnike što su poginuli na Vaterloou: "Ti bi ljudi ionako umrli." Nego znate, dragi gospodine Gremlin144, uvijek me je mučilo pitanje mogu li jednim udarcem ubiti čovjeka. Bilo bi dobro da se dogovorimo oko toga, naime da na Vama isprobam svoju davno naučenu vještinu karatea. (Nije Vas šteta, ionako ćete kad-tad umrijeti.) 

Takva smrt kakvu ovdje pišete je nasilna smrti i ne podrazumjeva se pod ono što sam ja mislio. 

I da odgovorim na post iznad. Tehnologija koju koristimo ne utjeće direktno na čovjekovo zdravlje. Ja sam stava,a vjerujem i mnogi drugi da dok god se tehnologijom čovjek ne upliće u ono što nebi smio dotle se tom tehnologijom može slobodno koristiti.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 20:51 (Gremlin144).
5 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
"ne bih smio"

kišobran...jerbo naše je da pokisnemo...takav je plan

mislio sam da nema gorega od licemjera...ali ima...to su selektivni licemjeri
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 21:17 (HCMAA).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Dobro kaže Gremlin144: kada čovjeka mazneš po glavi onda nastupa nasilna smrt, ako ga pak zaraziš virusom, a on poslije od toga umre, onda je Bog tako htio. 

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Meni je ovo logička besmislica. "Zarazili bi se da se ne bi razbolili".

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Isto kao što je "logička besmislica" da ratujemo kako ne bi ratovali i ginemo kako ne bi ginuli. Pritom mislim na vojne manevre koji su imitacija rata, a služe između ostlog i za odvraćanje protivnika, dakle za sprečavanje rata. I u manevrima ginu ljudi, posebice ako su realistični, a to znači žestoki. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Je li to stvarno jedna doza od 0,3ml (BioNTrch/Pfizerovog) cjepiva?

Zar taj volumen nije podložan problemima u doziranju u uvjetima u praksi (naravno ne i u labosu).

Bome više stane u samu iglu promjera 2mm i duljine oko 45 mm.

Nikakvo čudo što medicinari 'navuku' više doza sa tanjim iglama (vjerojatno i preciznije doziraju).

 

Kolika smije biti greška u doziranju?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
danen kaže...

Ovo što govori Gremlin144 nije ništa novo. To je rekao i Lord od Welingtona za svoje vojnike što su poginuli na Vaterloou: "Ti bi ljudi ionako umrli." Nego znate, dragi gospodine Gremlin144, uvijek me je mučilo pitanje mogu li jednim udarcem ubiti čovjeka. Bilo bi dobro da se dogovorimo oko toga, naime da na Vama isprobam svoju davno naučenu vještinu karatea. (Nije Vas šteta, ionako ćete kad-tad umrijeti.) 

Tako je, sve dok je viša sila uzrok smrti, smrt je prirodna i protiv takve smrti nemam ništa.

Kada je čovjek umješan tada sam protiv takve smrti. Prirodno je prirodno...

8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

A kada čovjek nije umiješan? Ako širim zaraznu bolest ubijam li ja ili virus? Po ovakvoj logici ako nekog upucaš ne ubijaš ga ti nego tane iz puške. Širenje zaraznih bolesti kazneno je djelo. 

 
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice