Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine

poruka: 16
|
čitano: 7.765
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine".
16 godina
offline
Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine

Dragi Doc, hvala za trud, izvrstan članak ne samo za čitatelje BUG-a već i sveopći plebijes. Možemo se nadati da će HZZO uskoro početi pokrivati transplataciju crijevne flore od Jože Manolića kao pomoć u rješavanju depopulacije .

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine

"Maleni Curtis Means rođen je nakon samo dvadeset i jednog tjedna trudnoće, što znači se rodio 19 tjedana prerano. Takva ekstremno nezrela nedonoščad, praktički još uvijek fetusi posve nesposobni za samostalan život izvan maternice, donedavno su umirala odmah po rođenju; po do sada važećoj definiciji, to tehnički i nije bilo rođenje već pobačaj. "

 

Netko ce hitno morati mjenjat zakone o pobacaju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi
SupremeCommander kaže...

"Maleni Curtis Means rođen je nakon samo dvadeset i jednog tjedna trudnoće, što znači se rodio 19 tjedana prerano. Takva ekstremno nezrela nedonoščad, praktički još uvijek fetusi posve nesposobni za samostalan život izvan maternice, donedavno su umirala odmah po rođenju; po do sada važećoj definiciji, to tehnički i nije bilo rođenje već pobačaj. "

 

Netko ce hitno morati mjenjat zakone o pobacaju.

 tehnički, kokošja jaja koja jedemo/farbamo/bla jednako su pobačaji. 

 

nota bene, čemu čuđenje povezano s bubregom, kad nam ionako govore da su "svi muškarci svinje"? meni, primjerice, bi bio dovoljan i bubreg starog konja. žene vjerojatno priključuju na kokošji, guščji ili kozji bubreg. 

 

usto, stogodišnjaci (tipa moj stari, 98, nekažnjavan, neosuđivan) žive dugo jer im je stotinjak godina. ne bi me čudjelo da nas joža sve pokopa. 

 

ured: kad aktualna zbivanja potvrde "predrasude". oink. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 11:39 (Ajar).
16 godina
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi
Ajar kaže...

 tehnički, kokošja jaja koja jedemo/farbamo/bla jednako su pobačaji. 

 

Jako tesko, osim ako bas ne jedes jaja iz domaceg eko uzgoja gdje kokosi i pijetlovi trce po dvoristu. 

16 godina
offline
Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine

Svoje crijevne bakterije hranim kiselim kupusom i zaljevam kombuchom. One sretne, ja sretan.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi
A ljudi oko tebe :)
6 godina
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi
SupremeCommander kaže...

"Maleni Curtis Means rođen je nakon samo dvadeset i jednog tjedna trudnoće, što znači se rodio 19 tjedana prerano. Takva ekstremno nezrela nedonoščad, praktički još uvijek fetusi posve nesposobni za samostalan život izvan maternice, donedavno su umirala odmah po rođenju; po do sada važećoj definiciji, to tehnički i nije bilo rođenje već pobačaj. "

 

Netko ce hitno morati mjenjat zakone o pobacaju.

Zašto?

6 godina
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi

Jer se negdje po zakonu mora povući crta između fetusa koji ne može preživjeti izvan maternice i djeteta koje može. Ta granica je donedavno bila 25 tjedana.

Sada se - zbog napretka medicine - u mnogim državama spušta na ranije d9ba.

Sve prije te granice se zakonski smatra pobačajem. Sve poslije - ukoliko plod odumre - nije pobačaj nego mrtvorođeno dijete.

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
2 godine
protjeran
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi

Granica je 10. tjedan za inducirani

 

Krivo sam razumio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 15:25 (Riotinjo).
6 godina
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi
Doc Berecki kaže...

Jer se negdje po zakonu mora povući crta između fetusa koji ne može preživjeti izvan maternice i djeteta koje može. Ta granica je donedavno bila 25 tjedana.

Sada se - zbog napretka medicine - u mnogim državama spušta na ranije d9ba.

Sve prije te granice se zakonski smatra pobačajem. Sve poslije - ukoliko plod odumre - nije pobačaj nego mrtvorođeno dijete.

 

Jedno (nategnuto on topic) pitanje, je li žena (po vama - nevezano za zakone) dužna iznjeti trudnoću?

15 godina
neaktivan
offline
Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine

HPV cjepivo sprečava rak s efikasnošću od 87%, a neke organizacije, koje se kao zalažu za život, čine sve što mogu da spriječe njegovu upotrebu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 0:21 (Visak).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi
love2ml86 kaže...

Jedno (nategnuto on topic) pitanje, je li žena (po vama - nevezano za zakone) dužna iznjeti trudnoću?

 

Kome dužna?

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
2 godine
offline
Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine

Osim toga, stogodišnjaci su u crijevima su imali znatno veće količine takozvanih sekundarnih žučnih kiselina, spojeva koje proizvodi jetra i otpušta ih u crijeva zajedno s ostalim probavnim sokovima. Konkretno, zdravi starčići u crijevima imaju visoke koncentracije sekundarne žučne kiseline izoalolitokolične kiseline (isoallo-LCA), za koju je od ranije poznato da ima snažna antimikrobna svojstva i inhibira rast štetnih bakterija u crijevima.

 

može li se ta kiselina proizvesti labaratorijski pa da ju svi uzimamo, kao što uzimamo probiotike ?

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godi
Doc Berecki kaže...
love2ml86 kaže...

Jedno (nategnuto on topic) pitanje, je li žena (po vama - nevezano za zakone) dužna iznjeti trudnoću?

 

Kome dužna?

Tom plodu, ocu, društvu? Moje je stajalište da nije s obzirom da se ženu ne može prislilti korištenje njenog tijela bez pristanka. Ali se onda povlači, barem za mene jedno drugo pitanje. Kako otac nema prava odlučivati o tome da se dijete rodi, ima li obvezu onda uzdržavati? Može li imati obveze ako nema prava?

5 godina
offline
Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine

Dobre vijesti, a ovo o blokadi enzima kod superbakterija mi se čini kao ona koja će imati najširi efekat.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Medicinske novosti "iz sjene“ iz protekle godine

Vijest pod točkom 7 je nažalost vrlo neodređena, a stvarno me zanima jer sam pothranjen i ne mogu dobiti na težini. Kakva je priroda tog dodatka, u čemu se razlikuje od probiotika...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice