MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsungovi

poruka: 19
|
čitano: 18.759
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsungovi".
16 godina
offline
MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsungovi

hvala lijepo doviđenja

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
Hacker002 kaže...

hvala lijepo doviđenja

 Zasto? Novi Mediatek Dimensity 9000 brzi je od zadnjeg Snapdragona 8 gen 1.

12 godina
offline
MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsungovi

Do izlaska S23 Snapdragon će izbaciti gen 2 a pitanje je hoće li Mediatek napokon u praksi potvrditi hvalospjeve o Dimensity 9000. Veliki broj uređaja koji je najavljen s tim procesorom u konačnici je dobio SD.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
veliki pero kaže...

 Zasto? Novi Mediatek Dimensity 9000 brzi je od zadnjeg Snapdragona 8 gen 1.

 Ni eskperimenti sa Exynosom nikada nisu bili uspješni, a Mediatek je uvijek bio nekoliko klasa ispod. Možda su naboli jedan da je ok, ali to je zanemarivo i nebitno. Možda sam u krivu pa za 5 godina postanu jači od SD-a, ali trenutno nula bodova.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
Hacker002 kaže...
veliki pero kaže...

 Zasto? Novi Mediatek Dimensity 9000 brzi je od zadnjeg Snapdragona 8 gen 1.

 Ni eskperimenti sa Exynosom nikada nisu bili uspješni, a Mediatek je uvijek bio nekoliko klasa ispod. Možda su naboli jedan da je ok, ali to je zanemarivo i nebitno. Možda sam u krivu pa za 5 godina postanu jači od SD-a, ali trenutno nula bodova.

U ovom slucaju prilicno dobro izgleda dimensity xiaomi 11t review. Mozda ipak nije za baciti? 

14 godina
offline
MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsungovi

Tek su sad shvatili da je exynos smeće. Trebalo im je ...

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
Hacker002 kaže...
veliki pero kaže...

 Zasto? Novi Mediatek Dimensity 9000 brzi je od zadnjeg Snapdragona 8 gen 1.

 Ni eskperimenti sa Exynosom nikada nisu bili uspješni, a Mediatek je uvijek bio nekoliko klasa ispod. Možda su naboli jedan da je ok, ali to je zanemarivo i nebitno. Možda sam u krivu pa za 5 godina postanu jači od SD-a, ali trenutno nula bodova.

 Uboli? 

2 godine
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
BlueMax kaže...
Hacker002 kaže...
veliki pero kaže...

 Zasto? Novi Mediatek Dimensity 9000 brzi je od zadnjeg Snapdragona 8 gen 1.

 Ni eskperimenti sa Exynosom nikada nisu bili uspješni, a Mediatek je uvijek bio nekoliko klasa ispod. Možda su naboli jedan da je ok, ali to je zanemarivo i nebitno. Možda sam u krivu pa za 5 godina postanu jači od SD-a, ali trenutno nula bodova.

 Uboli? 

 Potpuno bespredmetno je pričati jesu li uboli ili nisu, bitno je da pokazuju bolje rezultate od drugih, međutim ne vjerujem da je to potpuna priča jer za potpunu priču je potrebna i grafika a tu što god staviš uz mediatec je slabije od qualcoma, imo.

14 godina
offline
MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsungovi

Uboli su ga zato kaj je jeftinji a ne zato kaj će/(ne)biti bolji.

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsungovi

ovdje je zgodna usporedba mediateka naspram snapdragona. komentar bez usporedbe ionako nema nikakvog smisla (osim navijačko-emocionalnih epizoda, s iritiranjem ostalih sudionika rasprave). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 10:14 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
Ajar kaže...

ovdje je zgodna usporedba mediateka naspram snapdragona. komentar bez usporedbe ionako nema nikakvog smisla (osim navijačko-emocionalnih epizoda, s iritiranjem ostalih sudionika rasprave). 

 Zgodna usporedba bi bila usporediti najsvježije procesore odnosno SoC, Snapdragon 8 Gen 1 vs. Dimensity 9000, gdje se Mediatek pokazao bolji.

I to je sve. Najgluplje od svega je robovati markama i marketingu. Plaćati više za gore, jer brend, je glupo.

13 godina
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
veliki pero kaže...
Hacker002 kaže...

hvala lijepo doviđenja

 Zasto? Novi Mediatek Dimensity 9000 brzi je od zadnjeg Snapdragona 8 gen 1.

Ne znam za druge, ali ovo govorim za sebe.

 

Kada kupujem mobitel, nikada ne kupujem flagshipe s najnovijim procesorom i najnovijom grafikom. Stvarno me zaboli za rezultat koji MediaTek ili Snapdragon ostvaruju na benchmarkovima; tu se radi o običnim brojevima koji meni, a i 99% drugih ljudi realno ništa ne predstavljaju. Imao mobitel na benchmarku rezultat 700.000 ili 999.999+ ti u svakodnevnom korištenju mobitela razliku nećeš osjetiti. Jedino mjesto gdje se "nedostatak performansi" osjeti su igre, koje, ponavljam 99% nas ne igra. Iako nekada čak ni u igrama, pa jedino mjesto gdje se vidi razlika je benchmark aplikacija koju ćeš pokrenut jednom i nikad više. 

Kod novog mobitela najvažnije mi je da ne šteka, da se ne smrzava, da ima odličnu povezanost, dobru kameru, ekran, bateriju i da općenito nudi stvari koje meni stvarno trebaju. Jer realno gledano, mid range mobitel s Snapdragonom 778G 5G će u normalnom radu raditi identično kao i onaj sa Snapdragonom 8 Gen 1.

 

ALI postoji jedna stvar koju već godinama dosljedno izbjegavam, a to su svi uređaji koji dolaze s MediaTek-ovim komponentama. Nekoliko je razloga;

1. Puno troši bateriju, a performanse su žalosne.

2. Loša povezanost Wi-Fi, Bluetooth, mobilna mreža

3. GPS gubi signal

4. Sporost nadogradnji Androida; mobiteli s MediaTek-om uvijek zadnji dobe sva ažuriranja

5. Developeri aplikacije programiraju da budu kompatibilne s Snapdragonom

 

Ovo su sva polja gdje Snapdragon jednostavno dobiva bitku.

notloB kaže...
Ajar kaže...

ovdje je zgodna usporedba mediateka naspram snapdragona. komentar bez usporedbe ionako nema nikakvog smisla (osim navijačko-emocionalnih epizoda, s iritiranjem ostalih sudionika rasprave). 

 Zgodna usporedba bi bila usporediti najsvježije procesore odnosno SoC, Snapdragon 8 Gen 1 vs. Dimensity 9000, gdje se Mediatek pokazao bolji.

I to je sve. Najgluplje od svega je robovati markama i marketingu. Plaćati više za gore, jer brend, je glupo.

Pokazao se boljim u performansama, a što je s drugim kategorijama? Energetska učinkovitost, povezanost i slično? Kao što rekoh, puno mi je važnije da mi mobitel ne gubi signal mobilne mreže, da mi Wi-Fi ne puca (da kod mesh mreža tranzicija radi bez prekida), da je Bluetooth veza stabilna i da se GPS signal ne gubi.

 

Ovo što je 999.999+ na benchmarku ti realno ništa ne znači kada ti usred igre pukne internetska veza. Ili kada ti se tijekom vožnje samo najednom izgubi GPS signal.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 14:32 (Marko :D).
2 godine
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
Marko :D kaže...

Pokazao se boljim u performansama, a što je s drugim kategorijama? Energetska učinkovitost, povezanost i slično? Kao što rekoh, puno mi je važnije da mi mobitel ne gubi signal mobilne mreže, da mi Wi-Fi ne puca (da kod mesh mreža tranzicija radi bez prekida), da je Bluetooth veza stabilna i da se GPS signal ne gubi.

 

Ovo što je 999.999+ na benchmarku ti realno ništa ne znači kada ti usred igre pukne internetska veza. Ili kada ti se tijekom vožnje samo najednom izgubi GPS signal.

 Pitanje je opet jesi li probao dimensity 9000 ili u biti govoriš o jednom ili dva low end soca koje si probao i imao iskustva o kojima pričaš i od kojeg proizvođača. Ja sam npr. imao iskustva lg k10 s Mediatek MT6750 i nisam imao apsolutno niti jedno iskustvo o kojem pričaš. Sve je radilo u savršenom redu, od gpsa do wifi i blutooth povezivosti.

 

Btw. nadogradivost OSa ne ovisi o socu već o proizvođaču telefona, ukoliko samsung daje garanciju 3-4 godine upgradea, natjerat će mediatek da napravi drajvere, u to možeš biti uvjeren, ili će reći da im je opcija upgreada flagshipa smanjena u što sumnjam.

Proizvođač soca izdaje drivere po potrebi i potražnji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 15:53 (notloB).
13 godina
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
notloB kaže...

Pitanje je opet jesi li probao dimensity 9000 ili u biti govoriš o jednom ili dva low end soca koje si probao i imao iskustva o kojima pričaš i od kojeg proizvođača. Ja sam npr. imao iskustva lg k10 s Mediatek MT6750 i nisam imao apsolutno niti jedno iskustvo o kojem pričaš. Sve je radilo u savršenom redu, od gpsa do wifi i blutooth povezivosti.

Ne moram imati da bi znao da ne valja. Pun internet poruka korisnika kako MediaTek uvijek ima lošiji prijam signala, na Redditu se i pisalo o tome kako Wi-Fi ne funkcionira dobro, pogotovo na mesh mrežama. Ali eto, brat ima neki Xiaomi s Dimensity (1200?), kaže da mu se zna dogoditi da mobitel izgubi GPS signal u centru grada. Ako malo pogledaš testove GPS-a na MediaTeku, vidiš koliko je zapravo signal slabiji u odnosu na Snapdragona, pa me ni ne čudi da gubi signal.

notloB kaže... 

Btw. nadogradivost OSa ne ovisi o socu već o proizvođaču telefona, ukoliko samsung daje garanciju 3-4 godine upgradea, natjerat će mediatek da napravi drajvere, u to možeš biti uvjeren, ili će reći da im je opcija upgreada flagshipa smanjena u što sumnjam.

Proizvođač soca izdaje drivere po potrebi i potražnji.

Pa ovisi da, ali opet, kod svih proizvođača mobitela, ni jedan model s MediaTek SoC ne dobije prvi nadogradnju. Uvijek se prvo nadograđuje Snapdragon, a onda tek MediaTek.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 16:05 (Marko :D).
2 godine
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
Marko :D kaže...
notloB kaže...

Pitanje je opet jesi li probao dimensity 9000 ili u biti govoriš o jednom ili dva low end soca koje si probao i imao iskustva o kojima pričaš i od kojeg proizvođača. Ja sam npr. imao iskustva lg k10 s Mediatek MT6750 i nisam imao apsolutno niti jedno iskustvo o kojem pričaš. Sve je radilo u savršenom redu, od gpsa do wifi i blutooth povezivosti.

Ne moram imati da bi znao da ne valja. Pun internet poruka korisnika kako MediaTek uvijek ima lošiji prijam signala, na Redditu se i pisalo o tome kako Wi-Fi ne funkcionira dobro, pogotovo na mesh mrežama. Ali eto, brat ima neki Xiaomi s Dimensity (1200?), kaže da mu se zna dogoditi da mobitel izgubi GPS signal u centru grada. Ako malo pogledaš testove GPS-a na MediaTeku, vidiš koliko je zapravo signal slabiji u odnosu na Snapdragona, pa me ni ne čudi da gubi signal.

 Jednostavno ne vjerujem u to što pričaš, imao sam i drugih Mediatek uređaja i apsolutno nisam primjetio ono o čemu govoriš, općenito Mediatek uređaje koje sam koristio su bili od Lg ili Samsunga, ovoga lg-k10 imam još doma i radi s originalnom baterijom pa ukoliko želiš ti ga mogu poslati da vidiš da ne kenjam.

Čije uređaje ste ti ili tvoj brat koristili ne znam, moji su radili kako treba.

 

Marko :D kaže...

Pa ovisi da, ali opet, kod svih proizvođača mobitela, ni jedan model s MediaTek SoC ne dobije prvi nadogradnju. Uvijek se prvo nadograđuje Snapdragon, a onda tek MediaTek.

 Ovo je istina ali Mediatek do sada nije imao SoC koji bi se uspješno natjecao s flagship SoCem Qualcoma, sada kad ima i ugrađivao bi se u flagship Samsunga to pitanje je bespredmetno. Naravno da će dobiti upgrade kao i flagship Qualcoma.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 16:30 (notloB).
3 godine
odjavljen
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
Sve probleme koji si opisao imam i ja sa Snapdragon procesorom u mobitelu renomiranog prozivodjaca kineskog smeca Xiaomia.

Snapdragon 870 i F3 5G. GPS je zali boze, navodno ima 12GB RAMa, ali steka kad je pola puno, Bluetooth se ne spoji svaki put na vec sejviran uredjaj.

Presao sam nazad na OnePlus i to je nebo i zemlja. Tako da ovisi dosta i o softwareu kako rade stvari.
14 godina
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
notloB kaže...
Marko :D kaže...
notloB kaže...

Pitanje je opet jesi li probao dimensity 9000 ili u biti govoriš o jednom ili dva low end soca koje si probao i imao iskustva o kojima pričaš i od kojeg proizvođača. Ja sam npr. imao iskustva lg k10 s Mediatek MT6750 i nisam imao apsolutno niti jedno iskustvo o kojem pričaš. Sve je radilo u savršenom redu, od gpsa do wifi i blutooth povezivosti.

Ne moram imati da bi znao da ne valja. Pun internet poruka korisnika kako MediaTek uvijek ima lošiji prijam signala, na Redditu se i pisalo o tome kako Wi-Fi ne funkcionira dobro, pogotovo na mesh mrežama. Ali eto, brat ima neki Xiaomi s Dimensity (1200?), kaže da mu se zna dogoditi da mobitel izgubi GPS signal u centru grada. Ako malo pogledaš testove GPS-a na MediaTeku, vidiš koliko je zapravo signal slabiji u odnosu na Snapdragona, pa me ni ne čudi da gubi signal.

 Jednostavno ne vjerujem u to što pričaš, imao sam i drugih Mediatek uređaja i apsolutno nisam primjetio ono o čemu govoriš, općenito Mediatek uređaje koje sam koristio su bili od Lg ili Samsunga, ovoga lg-k10 imam još doma i radi s originalnom baterijom pa ukoliko želiš ti ga mogu poslati da vidiš da ne kenjam.

Čije uređaje ste ti ili tvoj brat koristili ne znam, moji su radili kako treba.

 

Marko :D kaže...

Pa ovisi da, ali opet, kod svih proizvođača mobitela, ni jedan model s MediaTek SoC ne dobije prvi nadogradnju. Uvijek se prvo nadograđuje Snapdragon, a onda tek MediaTek.

 Ovo je istina ali Mediatek do sada nije imao SoC koji bi se uspješno natjecao s flagship SoCem Qualcoma, sada kad ima i ugrađivao bi se u flagship Samsunga to pitanje je bespredmetno. Naravno da će dobiti upgrade kao i flagship Qualcoma.

 Ne moraš vjerovat ali je tako. Imam Realme 8 sa mediatekom radi bolje od nekih SD-a u drugim telefonima. Samsung je jedan od boljih ako ne i najbolji kad je integracija SoC-a u pitanju tako da na temelju nekih predrasuda stavljat Mediatek već sad u podređeniji položaj je neosnovano. Pogotovo kad u zadnje vrijeme bilježimo njihov nagli rast i razvoj. Druga stvar je kaj je MTK iz Tajwana koji postaje nova China po pitanju radne snage.

14 godina
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
... tak da xe se firme poput mtk i dalje naglo razvijat zbog sve vecih investicija.

Inace imam doma Samsung a41 sa MTK socom koji je naravno sad vec slab telefon kao i chipset. Jedno s cim ga mogu usporedit je Redmi Note 8 od sestre koji ima sd665. I opet A41 bolje radi, jos kad dobi a12 koji bi trebao biti nesto "laksi" onda tek nema dvojbe.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2022 16:18 (Memphis).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: MediaTek SoC mogao bi se naći u budućim Samsun
Memphis kaže...

 Ne moraš vjerovat ali je tako. Imam Realme 8 sa mediatekom radi bolje od nekih SD-a u drugim telefonima. Samsung je jedan od boljih ako ne i najbolji kad je integracija SoC-a u pitanju tako da na temelju nekih predrasuda stavljat Mediatek već sad u podređeniji položaj je neosnovano. Pogotovo kad u zadnje vrijeme bilježimo njihov nagli rast i razvoj. Druga stvar je kaj je MTK iz Tajwana koji postaje nova China po pitanju radne snage.

 Slažem se, mislim da si želio odgovoriti Marku ali si stisnuo odgovor meni.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice