Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

poruka: 71
|
čitano: 14.770
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go".
13 godina
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Meni se čini da problem nije toliko u podršci Google servisima, nego u cijenama.

 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Kakva je podrška za aplikacije ?
Neki Hjuvaj App Store ili neko kemijanje da Google store radi ?
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Ova "anketa" nema smisla... Pitate me ako uređaj ima šanse za uspjeh u europi  i onda pod jednim od ponuđenih odgovora navodite da to što sam ja npr vezan uz googlove servise utječe na to oće ili neće uređaj uspjeti?!

Sve Vas Volim
Moj PC  
5 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

imaju svoj app store čak i pored guglovog.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
neaktivan
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

čak i bez podrške ne vidim razliku NEdostupnosti istog modela na EU tržištu.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Ne znam tko bi davao tolike novce, a da nemas Google Play instaliran.

Moj PC  
6 2 hvala 0
7 godina
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

pitanje svih pitanja je hoće li googleovi servisi raditi ukoliko ih korisnik sam instalira odnosno hoće li ih moći sam instalirati, ostala pitanja su ona koja biste pitali za svaki drugi uređaj

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 12:45 (Louis Pluto).
 
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Fućkaš google servise - hoće li isti set APLIKACIJA raditi na tom mobu?

Nije mi bitno skidam li ih preko google play stora ili xy play app stora, samo da imam isti izbor aplikacija - to je ključno pitanje, tj. pitanje svih pitanja.

Idi i radi nešto korisno!
 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

svemu imaš alternativu u aplikacijama.tko pljune tolke pare za mob,ne žali 15-100kn jednokratno dati za neku aplikaciju koja je možda i bolja od google-ovih,za ono što češ koristiti.nema google store-a što neznači da ga ne možeš samostalno stavit.realno ne dolazi sa poduplanim 3rd party software-om.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 13:10 (Igor150).
8 godina
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Bloatware je očito postao poželjan.

Naravno da je Google Play store moguce staviti za minutu, kao i na ostale mobitele/tablete koji ga nemaju pri kupnji.

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Igor150 kaže...

nema google store-a što neznači da ga ne možeš samostalno stavit.realno ne dolazi sa poduplanim 3rd party software-om.

 hoće li raditi bez google account managera, services framework... odnosno bez dijelova onoga što se nalazi u gappsima a guglova je tehnologija i dependencies potreban playstoru za rad, bez rootanja uređaja? nisam siguran, odnosno nisam provjeravao na xda, ako tko je nek upiše...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 13:56 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Louis Pluto kaže...
Igor150 kaže...

nema google store-a što neznači da ga ne možeš samostalno stavit.realno ne dolazi sa poduplanim 3rd party software-om.

 hoće li raditi bez google account managera, services framework... odnosno bez dijelova onoga što se nalazi u gappsima a guglova je tehnologija i dependencies potreban playstoru za rad, bez rootanja uređaja? nisam siguran, odnosno nisam provjeravao na xda, ako tko je nek upiše...

 Da to i mene zanima, vjerojatno neće raditi bez G account-a i dodatnih "zahvata".

7 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
mGT kaže...

 Da to i mene zanima, vjerojatno neće raditi bez G account-a i dodatnih "zahvata".

 gappse sam instaliravao na uređaje koji su imali twrp ili alternativu, čini mi se neki custom romovi nisu bili rootani u trenutku instalacije gappsa odnosno bili su unrootani po difoltu, što bi značilo da bi se moglo bez roota iz osa poinstaliravati dependecies za playstore i ostale guglove aplikacije... zaboravio sam, nisam već godinama slagao custom rom, uglavnom trebalo bi provjeriti

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 14:33 (Louis Pluto).
7 godina
protjeran
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Igor150 kaže...

svemu imaš alternativu u aplikacijama.tko pljune tolke pare za mob,ne žali 15-100kn jednokratno dati za neku aplikaciju koja je možda i bolja od google-ovih,za ono što češ koristiti.nema google store-a što neznači da ga ne možeš samostalno stavit.realno ne dolazi sa poduplanim 3rd party software-om.

 Ne mozes samostalno staviti Play Store i Google Apps. Iskljucene se hooks za Google servise. Imas naravno website kojima mozes dati remote administracijske privilegije da manage  tvoj mobitel pa ti instaliraju google play. Ali tako prepustis kontrolu uredjaja nekome sa interneta.

8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
O_O_O kaže...
Igor150 kaže...

svemu imaš alternativu u aplikacijama.tko pljune tolke pare za mob,ne žali 15-100kn jednokratno dati za neku aplikaciju koja je možda i bolja od google-ovih,za ono što češ koristiti.nema google store-a što neznači da ga ne možeš samostalno stavit.realno ne dolazi sa poduplanim 3rd party software-om.

 Ne mozes samostalno staviti Play Store i Google Apps. Iskljucene se hooks za Google servise. Imas naravno website kojima mozes dati remote administracijske privilegije da manage  tvoj mobitel pa ti instaliraju google play. Ali tako prepustis kontrolu uredjaja nekome sa interneta.

 Od kuda ti ova glupost? Na kojem uređaju je ovo jedina varijanta?

13 godina
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Bug bi mogao nabaviti jedan i vidjeti kako radi i što se može s Huawei appGallery, Huawei Cloud, Huawei Drive... i da li se nekako jednostavno može dodati što sa google play-a  

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, bez Go

Jbt lijeni ste potražiti, a niste lijeni tipkati i slati gluposti... 

Samo upišeš u tražilicu "Mate 30 review" I dobiš sve odgovore. Ovo sam pročitao još prije par tjedana:

In fact, we’ve been using it with successfully sideloaded Google Play services for a week and a half

https://www.techradar.com/reviews/huawei-mate-30-pro-review

 

Dakle: MOŽEŠ SAM "SIDELOADATI" GOOGLE PLAY ITD APPS & SERVISE.

 

Glede ostalog, pročitajte review: mob je bolesno skup ali je svemirski brod, možda najbolji mob danas uopće na tržištu. 

 
4 0 hvala 5
7 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Zechina kaže...

Jbt lijeni ste potražiti, a niste lijeni tipkati i slati gluposti...

 nisam ni skontao da je već u prodaji, tek sad vidim iz članka da jest... inače ne pada mi na pamet davati tolike novce za mobitel

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
7 godina
online
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Louis Pluto kaže...
mGT kaže...

 Da to i mene zanima, vjerojatno neće raditi bez G account-a i dodatnih "zahvata".

 gappse sam instaliravao na uređaje koji su imali twrp ili alternativu, čini mi se neki custom romovi nisu bili rootani u trenutku instalacije gappsa odnosno bili su unrootani po difoltu, što bi značilo da bi se moglo bez roota iz osa poinstaliravati dependecies za playstore i ostale guglove aplikacije... zaboravio sam, nisam već godinama slagao custom rom, uglavnom trebalo bi provjeriti

 Moglo bi se instalirati iz osa ako je app za instalaciju signan i uređaj mu dopušta da instalira slično kao kroz root pristup, što zapravo jedino može huawei napraviti, i valjda budu, nema smisla da ljudima izvan kine ne dozvole gapps.

Slično je odavno na kineskim romovima za Xiaomi, ima aplikacija na njihovom storeu preko koje se instaliraju gappsi.

A ovaj dio oko twrp-a, da, sistem nema root pristup na tom romu (što je i bolje danas, uzeti neki rom nakrcan mogućnostima, i ne rootati, samo dodatne komplikacije uzrokuješ, a rootanje je danas besmisleno na androidu od kad xposed ne radi kak valja, i još petljanja s magiskom, hvala ali ne hvala), ali twrp ima pristup svim ovlastima i svim particijama, pa se samo flasha gaapss, zato obavezno šifru i na recovery stavi !!!

A huawei onda ima opciju da ubaci instalaciju gappsa kao "update" (kroz recovery i normalne update procedure) ili kroz aplikaciju.

Ja sam uvijek za ovo rješenje kroz recovery....

 

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Postoji nekoliko načina. XDA jedan način, a i vidio sam da su terali Play store naknadnim skidanjem.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 18:24 (Igor150).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
A čuj tko zna. Načini postoje a i to što kažeš pitanje hoće li raditi. Koliko je vjerovati da su problem buduća ažuriranja koja ti ne radi onako kao na uređajima koji imaju podršku. Svaki put bih morao ručno štelovat i optimizirat kao da si mobitel prvi put upalio. Svakako pozdravljam i dolazak HarmonyOS.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
7 godina
protjeran
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Zechina kaže...

Jbt lijeni ste potražiti, a niste lijeni tipkati i slati gluposti... 

Samo upišeš u tražilicu "Mate 30 review" I dobiš sve odgovore. Ovo sam pročitao još prije par tjedana:

In fact, we’ve been using it with successfully sideloaded Google Play services for a week and a half

https://www.techradar.com/reviews/huawei-mate-30-pro-review

 

Dakle: MOŽEŠ SAM "SIDELOADATI" GOOGLE PLAY ITD APPS & SERVISE.

 

Glede ostalog, pročitajte review: mob je bolesno skup ali je svemirski brod, možda najbolji mob danas uopće na tržištu. 

Hajde objasni mi kako mozes sideloadt Play Store, ako ne mozes rootat mobitel, a nema dependencies na mobitelu koje su potrebne da bi samo instalira play store apk.

Zeljno iscekujem tvoj strucni odgovor. 

To sto Techradar pise ne znaci nista jer nisu rekli kako su to odradili. Radio sam s njima, inace su ok decki, ali nisu ovdje ulazili u detalje.

12 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Zechina kaže...

Jbt lijeni ste potražiti, a niste lijeni tipkati i slati gluposti... 

Samo upišeš u tražilicu "Mate 30 review" I dobiš sve odgovore. Ovo sam pročitao još prije par tjedana:

In fact, we’ve been using it with successfully sideloaded Google Play services for a week and a half

https://www.techradar.com/reviews/huawei-mate-30-pro-review

 

Dakle: MOŽEŠ SAM "SIDELOADATI" GOOGLE PLAY ITD APPS & SERVISE.

 

Glede ostalog, pročitajte review: mob je bolesno skup ali je svemirski brod, možda najbolji mob danas uopće na tržištu. 

 Nismo lijeni nek smo forumaši

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 18:51 (mGT).
8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
O_O_O kaže...
Zechina kaže...

Jbt lijeni ste potražiti, a niste lijeni tipkati i slati gluposti... 

Samo upišeš u tražilicu "Mate 30 review" I dobiš sve odgovore. Ovo sam pročitao još prije par tjedana:

In fact, we’ve been using it with successfully sideloaded Google Play services for a week and a half

https://www.techradar.com/reviews/huawei-mate-30-pro-review

 

Dakle: MOŽEŠ SAM "SIDELOADATI" GOOGLE PLAY ITD APPS & SERVISE.

 

Glede ostalog, pročitajte review: mob je bolesno skup ali je svemirski brod, možda najbolji mob danas uopće na tržištu. 

Hajde objasni mi kako mozes sideloadt Play Store, ako ne mozes rootat mobitel, a nema dependencies na mobitelu koje su potrebne da bi samo instalira play store apk.

Zeljno iscekujem tvoj strucni odgovor. 

To sto Techradar pise ne znaci nista jer nisu rekli kako su to odradili. Radio sam s njima, inace su ok decki, ali nisu ovdje ulazili u detalje.

 

A koje su to "dependencies", matere ti? Google account? Pa naravno da moraš imati otvoren account.
Ne znam što se i da li se nešto promijenilo, ali uredno sam skidao Play Store apk sa npr APKmirror na noname čina tablete. Ili npr Prestigio.
Obična apk.
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

Evo ti tu i postupak, tak sam to i ja radio:
https://www.androidauthority.com/how-to-install-download-google-play-store-312812/

U krajnjoj liniji, taman da ne možeš iz nekog razloga instalirati sam Play Store, imaš alternativnih "dućana" na kojima skineš 90 % istih app koje ti trebaju.
Jedini je potencijalni problem ako si nešto kupio u Play Storeu, vjerojatno ti licenca neće vrijediti u drugom dućanu (vrijedi i obrnuto). Nisam probao, ali znam da je slična glupost sa npr Humble Bundle i Steamom - za neke app koje sam kupio na Humbleu ne mogu key aktivirati na Steamu (makar ih je većina "usaglašena").

8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

 

OVO:


fer-de-lance kaže...

Moglo bi se instalirati iz osa ako je app za instalaciju signan i uređaj mu dopušta da instalira slično kao kroz root pristup, što zapravo jedino može huawei napraviti, i valjda budu, nema smisla da ljudima izvan kine ne dozvole gapps.

Slično je odavno na kineskim romovima za Xiaomi, ima aplikacija na njihovom storeu preko koje se instaliraju gappsi.

 

Da, to je imao npr Prestigio ("poluslužbeno"; link na svoj tech forum gdje je bio taj neki mini-app preko kojeg instaliraš Play Store).

I ako to Huawei nije već omogućio po defaultu, nema šamse da to već nije u opticaju.

8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Upravo o tome i pricam. Ne moze biti jednostavnije.

Nakon stavljanja nema nikakve razlike u koristenju.
7 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Zechina kaže...

 

A koje su to "dependencies", matere ti? Google account? Pa naravno da moraš imati otvoren account.

 šta google nema i svoj package installer koji replejsa aosp? hoće li playstore raditi s aospovim... nije to kindle ili kakav drugi uređaj koji već na sebi ima osnovnu guglovu tehnologiju a koju gugle ne smije dijeliti s huaweijem... i čemu nervoza, ne znaju svi sve, samo pitam...

 

baš gledam što gappsi (pico) imaju u sebi, što je u Google System Base vrag će ga znati a moguće da je potrebno za koji drugi guglov servis a ne samo playstore...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 22:52 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
O_O_O kaže...

Ne znam tko bi davao tolike novce, a da nemas Google Play instaliran.

Ne samo Google Play nego i ostale Google-ove usluge poput Google Mapsa ili YouTubea. Na forumu ima par forumaša koji se hvale kako uopće ne koriste Google-ove usluge, ali sigurno koriste ta dva navedena. 

Umbel kaže...

Bloatware je očito postao poželjan.

Naravno da je Google Play store moguce staviti za minutu, kao i na ostale mobitele/tablete koji ga nemaju pri kupnji.

Moguće je, ali Google neće pružati nikakvu podršku korisniku u slučaju nekih problema s Google-ovim uslugama jer uređaj nije certificiran.

 

Kao drugo, većina ljudi kada kupuje Android mobilni uređaj, očekuje da će isti doći sa svim potrebnim Google aplikacijama. Ako nigdje ne bude naznačeno da uređaj dolazi bez Google-ovih aplikacija, to može dovesti kupca u zabludu.

Kupac će kupiti mobilni uređaj očekujući da ima sve instalirano da bi na kraju dobio uređaj bez ikakvih aplikacija. Drugim riječima, korisnik će morati sve sam ručno instalirati, a pitanje je da li to isti zna i hoće li mu sve raditi normalno nakon instalacije...

8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be

A nije package installer ako misliš na ART/AOT (Ahead-of-Time), to je samo novi način distribucije apk.
Možda sam krivo shvatio, ne pratim to.

Znam da je i npr API za famozni Google Assistent open source, tako da mi se ne čini da mogu / žele zapriječiti pristup svojim servisima. Većina ostalih je ionako web servis/app; ujedno, Google potiče developere na izradu PWA aplikacija - koje su u stvari tek mini api za web servis.

Google Photos, Maps, Drive itd postoje na Googleovoj listi PWA apsa:
https://pwa-directory.appspot.com/pwas/search?query=google

 

Inače, indirektno vezano uz temu, dva najžešća lobista kod Trumpa da se skinu sve zapreke prema Huaweiju su Qualcomm i - Google.

 

@Kindle: Amazon Fire OS ne može sherati Play Store, makar je prepakirani, čisti Android. Ne znam je li do Googleta ili Amazona.

8 godina
offline
Re: Mate 30 i Mate 30 Pro ipak i na EU tržištu, be
Marko :D kaže...

Kupac će kupiti mobilni uređaj očekujući da ima sve instalirano da bi na kraju dobio uređaj bez ikakvih aplikacija. Drugim riječima, korisnik će morati sve sam ručno instalirati, a pitanje je da li to isti zna i hoće li mu sve raditi normalno nakon instalacije...

 

IKAKVIH??? 
Ovo ti je kao da kažeš da moraš imati Windows 10 da bi imao pristup Gmailu, Google Maps ili Google Drive.

 

Naravno da nećeš dobiti uređaj "bez ikakvih aplikacija".

U Kini imaju zamjene za sve popularne aplikacije na zapadu, čitao sam o tome da npr njihov "maps" radi puno bolje od "g-maps" (npr ne samo street view već i neke dodatne interaktivne pisdarije), jedino je pitanje kako bi to radilo sa mapama (kartama) "zapadne hemisfere" (da li su unešeni podaci).

 

Sad, jbg, ako si navikao na npr Google kalendar, vjerojatno ćeš imati problema sa importiranjem podataka iz jednog u drugi. No to imaš i sa Appleom :D pa ljudi ne vrište.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice