Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isplati

poruka: 12
|
čitano: 5.109
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isplati".
13 godina
neaktivan
offline
Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isplati

"1.449 kWh električne energije. To je, kažu s ovog portala, energija dovoljna da napaja jedno prosječno američko kućanstvo čak 13 godina"

 

Blago nama kad ameri mogu zivit 13 godina sa 1.5MWh.

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isp
big_bang kaže...

"1.449 kWh električne energije. To je, kažu s ovog portala, energija dovoljna da napaja jedno prosječno američko kućanstvo čak 13 godina"

 

Blago nama kad ameri mogu zivit 13 godina sa 1.5MWh.

Novinar je pobrkao kruške i jabuke.

 

kWh je mjerna jedinica. Teško da kućanstvo može u 13 godina potrošiti 1.449 kWh, s obzirom da većina toliko energije potroši kroz 2-3 mjeseca. Možda 13 godina ukoliko nitko ne živi u kući. 

 

Uglavnom iz ovog teksta ništa nije jasno, ako je potrebno 1.449 kWh za izrudariti 1 BTC, onda je to super jeftino jer je 1 kWh oko 1.5kn (skupa struja), pa bi to bilo 2.173kn. Isplativo za nešto što trenutno vrijedi 177.600kn.

 

Ukoliko je u pitanju uređaj (miner) koji troši (snaga) 1.449 kW onda treba odrediti i period trajanja te potrošnje, ako je to 24h (1 dan), onda bi to bilo 34.776 kWh, što je jednako 52.164 kn. Opet isplativo.

 

EDIT: pobrkao sam i ja u brzini...  ispravljeno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 19:06 (mzopg).
3 godine
odjavljen
offline
Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isplati
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 16:16 (veliki pero).
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isp
mzopg kaže...
big_bang kaže...

"1.449 kWh električne energije. To je, kažu s ovog portala, energija dovoljna da napaja jedno prosječno američko kućanstvo čak 13 godina"

 

Blago nama kad ameri mogu zivit 13 godina sa 1.5MWh.

Novinar je pobrkao kruške i jabuke.

 

kWh označava trenutnu potrošnju na sat vremena. Iz toga se nikako ne može izračunati napajanje kućanstva. Ta mjerna jedinica samo kaže trenutno trošite 1.449 kWh i to je to. Da je u pitanju 1.449 kW onda bi to bila određena utrošena količina energije, ali teško da se kućanstvo može napajati 13 godina sa 1.449 kW, s obzirom da većina toliko energije potroši kroz 2-3 mjeseca. Možda 13 godina ukoliko nitko ne živi u kući. 

 

Uglavnom iz ovog teksta ništa nije jasno, ako je potrebno 1.449 kW za izrudariti 1 BTC, onda je to super jeftino jer je 1 kW oko 1.5kn (skupa struja), pa bi to bilo 2.173kn. Isplativo za nešto što trenutno vrijedi 177.600kn.

 

Ukoliko je u pitanju 1.449 kWh onda treba odrediti i period trajanja te potrošnje, ako je to 24h (1 dan), onda bi to bilo 34.776 kW, što je jednako 52.164 kn. Opet isplativo.

 

Snaga se mjeri u kW. El. energija u kWh.

 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isp
mzopg kaže...
big_bang kaže...

"1.449 kWh električne energije. To je, kažu s ovog portala, energija dovoljna da napaja jedno prosječno američko kućanstvo čak 13 godina"

 

Blago nama kad ameri mogu zivit 13 godina sa 1.5MWh.

Novinar je pobrkao kruške i jabuke.

 

kWh označava trenutnu potrošnju na sat vremena. Iz toga se nikako ne može izračunati napajanje kućanstva. Ta mjerna jedinica samo kaže trenutno trošite 1.449 kWh i to je to. Da je u pitanju 1.449 kW onda bi to bila određena utrošena količina energije, ali teško da se kućanstvo može napajati 13 godina sa 1.449 kW, s obzirom da većina toliko energije potroši kroz 2-3 mjeseca. Možda 13 godina ukoliko nitko ne živi u kući. 

 

Uglavnom iz ovog teksta ništa nije jasno, ako je potrebno 1.449 kW za izrudariti 1 BTC, onda je to super jeftino jer je 1 kW oko 1.5kn (skupa struja), pa bi to bilo 2.173kn. Isplativo za nešto što trenutno vrijedi 177.600kn.

 

Ukoliko je u pitanju 1.449 kWh onda treba odrediti i period trajanja te potrošnje, ako je to 24h (1 dan), onda bi to bilo 34.776 kW, što je jednako 52.164 kn. Opet isplativo.

  Americki/europski sistem za brojke; zarez i decimalna tocka. Radi se o 1449 kWh.

16 godina
offline
Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isplati

Brojka od 1449 kWh je kriva, radi se o potrosnji za bitcoin transakciju, za rudarenje brojka je 2 reda velicine veca. 

 

Every Bitcoin transaction consumes over $100 in electricity | Fortune

 

How Much Power does it take to Mine a Bitcoin? - Miner Daily

 

 

"We discover that Bitcoin’s network uses an average of 128,248 MWh, or 128 GWh of electricity per day in order to produce 900 bitcoin."

 

Za usporedbu, NE Krsko dnevno proizvede 15 GWh.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 18:02 (SupremeCommander).
Moj PC  
4 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isp
Kako su to otkrili?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isp
hudibitek kaže... 

Snaga se mjeri u kW. El. energija u kWh.

 

Ma naravno, mislio sam na brzinu ispasti pametan, pa sam ispao glup. jbga desi se. Što je najgore ti pojmovi su mi jako dobro poznati ili sam barem tako mislio. 

 

Kako god, bilo bi divno da nam je potrošnja 1.449 kWh na 13 godina ili oko 111 kWh godišnje. Malo preko 9 kWh mjesečno. 

 

veliki pero kaže...

  Americki/europski sistem za brojke; zarez i decimalna tocka. Radi se o 1449 kWh.

Lako za točke i zareze pobrkao sam ja u svom postu puno bitnije stvari. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isp
silvio3105 kaže...
Kako su to otkrili?

 Magicnim trikovima. 

Matematikom.

11 godina
offline
Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isplati

Ja mjesečno potrošim oko 500 kWh struje. Dakle 12*500*13 = 78 000 za 13 godina. Koja su sirotinja ti Amerikanci.  

42
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isp
silvio3105 kaže...
Kako su to otkrili?

Lako, znaš hashrate ASIC minera koji se koriste i njihovu potrošnju u odnosu na hashrate, i onda jednostavno podijeliš ukupni hashrate (koji je javno vidljiva brojka) i dobiješ praktički 100% točan broj jer su svi mineri praktički jednako efikasni.

 

круха и игала...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 22:09 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Mapa pokazuje koliko je rudarenje bitcoina isplati

u aljbanjiji se najviše ispljati. sve je ljakše, ima struja, pljaže su nam krasnje ... mnogo ljepo. i samo lježiš a ljova kaplje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice