Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t

poruka: 21
|
čitano: 7.918
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t".
10 godina
offline
Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t

Kako sam uživao gledajući kako valjkom prelaze preko opreme, tražit da plate i obnove te kuće koje su stradale u požaru i da plate u iznosu onoliko struje koliko su potrošili ilegalno.

Tako da im na pamet više ne padnu te gluposti, kad imaju para za toliko opreme onda imaju i para za struju.

 

Moj PC  
9 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Siromah više ne može da zaradi za komad kruva...sad su odjednom kriptovalute postale trn u oku...Običnom smrtniku oduzimaju ručak... Rudarenje ne valja...A printanje čmaramica valja.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 11 hvala 0
9 godina
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
CPU kaže...

Kako sam uživao gledajući kako valjkom prelaze preko opreme, tražit da plate i obnove te kuće koje su stradale u požaru i da plate u iznosu onoliko struje koliko su potrošili ilegalno.

Tako da im na pamet više ne padnu te gluposti, kad imaju para za toliko opreme onda imaju i para za struju.

 

 Strasno je da ima ovakvih isfrustriranih bolesnika koje setaju slobodno po zemlji.

10 godina
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
pravi_covijek kaže...
CPU kaže...

Kako sam uživao gledajući kako valjkom prelaze preko opreme, tražit da plate i obnove te kuće koje su stradale u požaru i da plate u iznosu onoliko struje koliko su potrošili ilegalno.

Tako da im na pamet više ne padnu te gluposti, kad imaju para za toliko opreme onda imaju i para za struju.

 

 Strasno je da ima ovakvih isfrustriranih bolesnika koje setaju slobodno po zemlji.

 Da se nisi možda našao uvrijeđenim? Znači ti podržavaš krađu struje i da još pri tome drugi nedužni ljudi poginu.

Vidi se kakav si...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Ova matematika mi ne štima, ukrali struje vrijednosti preko 2 mil dolara, spaliti 3 kuce i novčana kazna im je 1900 po glavi? A ako su struje za toliko potrošili bitconi vrijede mnogo vise, kad se vrate iz ćuze nastavit će živjeti kao bogataši.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Smrt kriptovalutama!
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t

Šteta što pojam recikliranja nije došao do njih.

Mogli su rasprodati opremu, sastaviti nekakva računala za škole i sl.

A i kazna je smiješna. Ukradeš 2 mil struje da bi dobio osam mjeseci života na grbači poreznih obveznika i kaznu od 0.1% ukradenog iznosa.

Isplati se 

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t

Ne volim gledati uništavanje opreme. Kao da ne znaju šta bi s tim, kao da su ili prerasli tu tehnologiju ili nisu dorasli.

Podsjeća me na to kad policija zaplijeni marihuanu i onda je uništi, umjesto da popuši.

 
7 2 hvala 1
10 godina
online
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre

@Mad-Max-X

 

Da MUPovci žele frulati, onda ne bi lovili hašomane i njhove dilere. Nego, bi bili hašomani.

Mara ti je najobičnija trava kao na livadi, al' samo ima aromu-

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
2 godine
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Dex.amx kaže...

 

Mogli su rasprodati opremu, sastaviti nekakva računala za škole i sl.

A i kazna je smiješna. Ukradeš 2 mil struje da bi dobio osam mjeseci života na grbači poreznih obveznika i kaznu od 0.1% ukradenog iznosa.

Isplati se 

 Ma daj, nisu oni blesavi.

 

Ne vidim na snimku ni jednu grafičku.. samo lim i kabele.

Sve su ih povadili prije valjkanja valjka.

16 godina
moderator
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Dex.amx kaže...

Šteta što pojam recikliranja nije došao do njih.

Mogli su rasprodati opremu, sastaviti nekakva računala za škole i sl.

A i kazna je smiješna. Ukradeš 2 mil struje da bi dobio osam mjeseci života na grbači poreznih obveznika i kaznu od 0.1% ukradenog iznosa.

Isplati se 

Ne mogu se staviti škole jer to nisu računala već mašine načinjenje od hrpe FPGA procesora dizajniranih za što efikasnije rudarenje određenih kriptovaluta. 

 

Primjerice - https://shop.bitmain.com

 

14 godina
offline
Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t

Sad će njima rudariti u zatvoru.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
CPU kaže...
pravi_covijek kaže...
CPU kaže...

Kako sam uživao gledajući kako valjkom prelaze preko opreme, tražit da plate i obnove te kuće koje su stradale u požaru i da plate u iznosu onoliko struje koliko su potrošili ilegalno.

Tako da im na pamet više ne padnu te gluposti, kad imaju para za toliko opreme onda imaju i para za struju.

 

 Strasno je da ima ovakvih isfrustriranih bolesnika koje setaju slobodno po zemlji.

 Da se nisi možda našao uvrijeđenim? Znači ti podržavaš krađu struje i da još pri tome drugi nedužni ljudi poginu.

Vidi se kakav si...

 Ja sam komentirao tvoj komentar, struju si ti ubacio. Uzivas u unistavanju necega sto se moglo prodati/iskoristiti za druge svrhe samo zato sto je kripto u pitanju. Ali, eto nisi sam ima jos isfrustriranih forumasa na bugu.

2 godine
protjeran
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Denis kaže...
Dex.amx kaže...

Šteta što pojam recikliranja nije došao do njih.

Mogli su rasprodati opremu, sastaviti nekakva računala za škole i sl.

A i kazna je smiješna. Ukradeš 2 mil struje da bi dobio osam mjeseci života na grbači poreznih obveznika i kaznu od 0.1% ukradenog iznosa.

Isplati se 

Ne mogu se staviti škole jer to nisu računala već mašine načinjenje od hrpe FPGA procesora dizajniranih za što efikasnije rudarenje određenih kriptovaluta. 

 

Primjerice - https://shop.bitmain.com

 

 

Mislio sam da su načinjeni kao i sva ostala računala 

7 godina
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Koliko sam ja vidio na prilozenim slikama i videima to su uredjaji u stilu Antminera gdje su unutra ASIC chipovi koji su dizajnirani za samo jedan cilj - rudarenje odredjene kriptovalute.

Znaci nema grafickih kartica, ima eventualno neki ARM CPU koji kontrolira ASIC chipove koji je vjerojatno u rangu Raspberry Pi 1. Znaci kutije u potpunosti beskorisne za bilo sto drugo osim za rudarenje kriptovaluta i eventualno (skupo i neefikasno) grijanje kuce/stana. Koliko je meni poznato tamo njima grijalice trebaju isto koliko Arapima pojesak.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 9:02 (tokyu).
16 godina
offline
Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t

Kod nas bi to islo na "prenamjenu" ili bi pogazili i monitore da su ih zapljenili...

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 9:06 (Batista).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t

Šteta toliko dobre opreme, naročito jakih grafulja. Bilo bi divno da su to poslali nama, da BUGovi forumaši podijele između sebe, kada sada ne možeš doći do pristojne grafe za neku normalnu lovu. Eh tek sada sam primjetio da neki kažu da su to specijalizirani kompići samo i isključivo za majnanje kriptovaluta. Ali koliko sam vidio, Kinezi naveliko prodaju svoje grafe na e-buyu, dakle oni koriste grafulje u procesu majnanja. Možda sada cijena padne na neku normalnu i postanu dostupne.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 14:58 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Mad-Max-X kaže...

Ne volim gledati uništavanje opreme. Kao da ne znaju šta bi s tim, kao da su ili prerasli tu tehnologiju ili nisu dorasli.

Podsjeća me na to kad policija zaplijeni marihuanu i onda je uništi, umjesto da popuši.

Moj Mad Maxe, mislim ja da ni policajci više nisu toliko ludi, nego da uredno potroše koliko mogu, a za publiku naprave predstavu u kojoj "uništavaju" maricu i ostale opijate, u količinama puno manjim nego što su zaplijenili.# PzKpfw, nisu svi policajci potrošači, ali oni koji jesu znaju to dobro iskoristiti (prepostavljam), nikoga ne optužujem.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 15:05 (učo).
7 godina
online
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
učo kaže...

Šteta toliko dobre opreme, naročito jakih grafulja. Bilo bi divno da su to poslali nama, da BUGovi forumaši podijele između sebe, kada sada ne možeš doći do pristojne grafe za neku normalnu lovu. Eh tek sada sam primjetio da neki kažu da su to specijalizirani kompići samo i isključivo za majnanje kriptovaluta. Ali koliko sam vidio, Kinezi naveliko prodaju svoje grafe na e-buyu, dakle oni koriste grafulje u procesu majnanja. Možda sada cijena padne na neku normalnu i postanu dostupne.

Da, zapamti: Bitcoin mining == ASIC.

Ethereum i još par kripta == grafe (za sad, isto uskoro ASIC).

Chia == hardovi.

Tak da ako vidiš u tekstu kaj se majnalo znaš kaj je.

Premda se vidi na slici da su male škatule, dugačke a uske i niske, to je Antminer ili nekaj slično, izgledaju ko serversko napajanje ili neki drugi modul kaj se ukapča na rack ili kak već zovu.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 9:58 (fer-de-lance).
2 godine
offline
Malezijska policija zaplijenila i uništila preko t

to je onda to.

nije to baš jeftino..

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Malezijska policija zaplijenila i uništila pre
Zaporožac kaže...

to je onda to.

nije to baš jeftino..

 

 

 Da se to isplati, onda bi firma koja proizvodi te minere, sama mineala s njima, a ne bi ih prodavala okolo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice