MagellanTV - platforma s više od tri tisuće probra

poruka: 5
|
čitano: 3.056
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MagellanTV - platforma s više od tri tisuće probra".
10 godina
offline
MagellanTV - platforma s više od tri tisuće probra

Problem kod dokumentaraca je da je pa brat bratu 90% njih ekstremno loše kvalitete, nisko budžetna sranja koja vrte istu priču i scene u krug samo da potroše vrijeme. Zato ne volim davat novce za takve straming servise. Pretplatio sam se na Curiosity stream, i ista priča. Doslovno nisam pogleda ni jedan dokumentarac do kraja.

Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: MagellanTV - platforma s više od tri tisuće pr
Entry Point kaže...

Problem kod dokumentaraca je da je pa brat bratu 90% njih ekstremno loše kvalitete, nisko budžetna sranja koja vrte istu priču i scene u krug samo da potroše vrijeme. Zato ne volim davat novce za takve straming servise. Pretplatio sam se na Curiosity stream, i ista priča. Doslovno nisam pogleda ni jedan dokumentarac do kraja.

dokumentarci su nažalost u cjelini jedan žanr koji se totalno srozao. Sjetimo se Mooreovih filmova koji u potpunosti izvrću istinu zbog senzacionalizma, a naivni ih čak smatraju relevantnima. Nedavno pogledah (na preporuku) na Netflixu neki film o štetnosti hranjenja mesom, pa sam pogledao tko su ti ljudi koji su davali izjave - svi do jednog neki likovi koji zarađuju od veganstva, niti jedan unbiased (uključujući i producenta filma!). O selektivnom i lažnom prikazivanju činjenica da ne govorim...
A ovo s istom pričom i scenama koje se vrte u krug je poznato s raznih Discovery TV programa:
- najava u trajanju 45 sekundi

5 minuta reklame 
- najava se ponavlja i dodaje jedna nova rečenica
5 minuta reklame
- pregled "gledali ste prije reklame", a što je bilo dalje vidjet ćete u nastavku...
5 minuta reklame

 

da izrežeš emisiju od 60 minuta dobio bi jedva 10-15 minuta materijala, i to lošeg. Nema čovjek toliko volje niti premotavat na IPTVu.

2 godine
neaktivan
offline
MagellanTV - platforma s više od tri tisuće probra

Ima dokumentaraca koji su onako relevantni bar po pitanju hrane na YouTube...  Ali svatko ko radi dokumentarac želi zaradit...  Ja sam gledao neki o tome kako je hrana u americi jeftina zašto je to tako i kako zbog toga nema nikakvog okusa što potvrđujem jer ameri samo naprde soli papra cilija sira što im dođe pod ruku i nema veze sto je sve neukusno i plastično... 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MagellanTV - platforma s više od tri tisuće pr
jozef kaže...

dokumentarci su nažalost u cjelini jedan žanr koji se totalno srozao. Sjetimo se Mooreovih filmova koji u potpunosti izvrću istinu zbog senzacionalizma, a naivni ih čak smatraju relevantnima. Nedavno pogledah (na preporuku) na Netflixu neki film o štetnosti hranjenja mesom, pa sam pogledao tko su ti ljudi koji su davali izjave - svi do jednog neki likovi koji zarađuju od veganstva, niti jedan unbiased (uključujući i producenta filma!). O selektivnom i lažnom prikazivanju činjenica da ne govorim...
A ovo s istom pričom i scenama koje se vrte u krug je poznato s raznih Discovery TV programa:
- najava u trajanju 45 sekundi

5 minuta reklame 
- najava se ponavlja i dodaje jedna nova rečenica
5 minuta reklame
- pregled "gledali ste prije reklame", a što je bilo dalje vidjet ćete u nastavku...
5 minuta reklame

 

da izrežeš emisiju od 60 minuta dobio bi jedva 10-15 minuta materijala, i to lošeg. Nema čovjek toliko volje niti premotavat na IPTVu.

 U moru loših ima poneki dobar dokumentarac na Netflixu. Neki povijesni su isto okej. Europska produkcija je 1000 svijetlosnih godina ispred američke senzacionalističke gluposti o još glupljim temama (na stranu iznimke). Jedan BBC je svjetli primjer kako se to radi.

 

Ima i na HBO-u dobrih, nedavno sam pogledao jedan dobar (generation wealth ili tako nešto).

 

Ali da, uglavnom smeće do smeća.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: MagellanTV - platforma s više od tri tisuće pr
Entry Point kaže...

 

Ima i na HBO-u dobrih, nedavno sam pogledao jedan dobar (generation wealth ili tako nešto).

 Na HBO sam neki dan pogledao dokumentarac "The Jump!" o Simasu Kudirki, nije loš. Općenito je HBO daleko ispred Netflixa po kvaliteti sadržaja. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice