Mađarske banke i telekomunikacijski operateri pod

poruka: 8
|
čitano: 3.142
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mađarske banke i telekomunikacijski operateri pod ".
8 godina
online
Mađarske banke i telekomunikacijski operateri pod
Kolika je količina prometa tipičnih DDoS napada?
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mađarske banke i telekomunikacijski operateri

Baš sam se i ja to pitao...

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
9 godina
offline
Mađarske banke i telekomunikacijski operateri pod
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mađarske banke i telekomunikacijski operateri pod

uh, kako mi je žao mađara, sve mi suze niz leđa cure ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mađarske banke i telekomunikacijski operateri
LIFO kaže...
Kolika je količina prometa tipičnih DDoS napada?

 Hm... Cca 10 000 000 paketa u sekundi...

Truth in engineering.
8 godina
online
Re: Mađarske banke i telekomunikacijski operateri
Batista kaže...
LIFO kaže...
Kolika je količina prometa tipičnih DDoS napada?

 Hm... Cca 10 000 000 paketa u sekundi...

 

To se najčešće računa u Gbps ili Tbps, a ne u broju paketa, ali idemo pokušati s tim :P

 

Različiti paketi odnosno različiti protokoli mogu imati različite veličine paketa (recimo da se fokusiramo na IPv4).

IPv4 (20) + TCP header (20) + TCP body (minimalno 1bajt u body) = 41, UDP 20+8+data.

Najčešće paketi ima oko maksimalno 1500 bajtova (zbog MTU), ali ukupno teoretski može biti paket max 65535 bajta uključujući sva zaglavlja.

Kod TCP mora se uspostaviti veza pa nekako sumljam da se radi o TCP, nekako prije da se o UDP, gdje možeš lakše lažirati IP adrese.

 

Recimo da se radi o 10.000.000 * 1500 = 15.000.000.000 bajtova po sec i sad to pretvrimo u / 1024 (kilo) / 1024 (mega) / 1024 (gita) = 13,96983 Gbps

Nekako mi malo, kad se hvale da je to 10 puta veći od prosječnog. Ako sam ja to dobro izračunao :)

 

Najveći DDoS napadi barem meni poznati je oko 2.3Tbps iz 2018.

Zanimljivo je da recimo Cloudflare ima kapacitet mreže od 42 Tbps.

 

Oni neki klinci kune-network ili tako nešto su se hvalili s 40Gbps, jesi oni bili u prosjeku ili ispod prosjeka?

 

 

15 godina
offline
Mađarske banke i telekomunikacijski operateri pod

Napadi nisu samo u Mađarskoj, dešavaju se od prosle sedmice u Srbiji, BiH, Makedoniji, Crnoj Gori, Kosovu, Sloveniji...do sada je prosjek bio otprilike 200Gbps i ISPovi su se dobro borili bez nekih velikih teskoca, ovo u madjarskoj je vjerovatno bilo jače čim je ISP lego.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Mađarske banke i telekomunikacijski operateri
malina22 kaže...

Napadi nisu samo u Mađarskoj, dešavaju se od prosle sedmice u Srbiji, BiH, Makedoniji, Crnoj Gori, Kosovu, Sloveniji...do sada je prosjek bio otprilike 200Gbps i ISPovi su se dobro borili bez nekih velikih teskoca, ovo u madjarskoj je vjerovatno bilo jače čim je ISP lego.

 A mi (CRO) smo sveta krava u regionu? 

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice