MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

poruka: 227
|
čitano: 52.503
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr".
6 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Pozzz ekipa,

 

long story short, student sam cetvrte godine FER-a i nikad u zivotu nisam imao svoj laptop. Uvijek bi posudio od starog laptop kad mi zatreba za ispit ili labos i vise mi to dosadilo. Razmisljao sam si ovaj novi macbook pro uzeti ali fkt sam neodlucan. Najvise me jebe to kaj cu od buduceg poslodavca dobiti sluzbeni laptop za 1.5 godinu kad zavrsim faks i nekak mi glupo sad krnut oko 30k kn u ovo (narucio bi iz njemacke i to prek firme od bratica ak bi sad kupovao). Znam da od poslodavca najvjv necu dobit laptop ovakvog kalibra neg najvjv nes srednje u papir (ili se mozda varam?) i da ce se taj srednji laptop vjv mijenjati svakih par godina (ili se i ovdje varam?). Takav srednji laptop si ja osobno nebi uzeo, jer ono, moja struka se vrti oko racunala i zbog toga zelim da mi ekran bude ugodan za oko i da ima dobru bateriju sto ovaj laptop zadovoljava. Vjv i performanse igraju ulogu jer cu imat bazu podataka upaljenu, virtualizaciju Android-a ili iOS-a, IDE, dost tab-ova na internetu i jos neke gluposti. Msm nezzz, mozd ovo ko glup stav zvuci al eo na ovom sam trenutno i molim za misljenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 20:34 (CroGamer_1).
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Dal' je kod nas moguće (kad bude dostupnost u normali) isprobati laptop negdje (razlika izmedju 14" i 16" me interesira) ili se moramo koristiti balkanski metodama (naručiti jednog i drugog preko neta pa vratiti koji nam me odgovara)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
U iStyleu je bilo lapopa za isprobat u trgovini, doduše onih starijih MBP-ova, kad sam prije nekih godinu dana bio.

Za nove M1-ice teško da će biti izložene pošto se odmah razgrabe
-
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Upravo bio u iStyle poslikat malo gadgete! 

ATJ Lučko
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
ATJLučko kaže...

Upravo bio u iStyle poslikat malo gadgete! 

 Dobro je narastao trackpad 

Još malo pa će biti veći od tipkovnice.

Ili je to zbog perspektive i kamere?

12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
marushin kaže...

Dal' je kod nas moguće (kad bude dostupnost u normali) isprobati laptop negdje (razlika izmedju 14" i 16" me interesira) ili se moramo koristiti balkanski metodama (naručiti jednog i drugog preko neta pa vratiti koji nam me odgovara)?

Odabir ti se uglavnom svodi na to da li ćeš često nositi laptop sa sobom ili će uglavnom stajati stacioniran. Imao sam 13" i 15" MBP i kada putujem 13" mi je ipak osjetno kompaktniji i mobilniji. 15" mi je bio ok za rad u uredu ili oko kuće jer naravno ima veći ekran, ali sada se uglavnom spojim na eksterni veliki monitor tako da mi je odabir pao na 13". Pretpostavljam da je slična razlika i kod 14" vs 16".

3 godine
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Ma želim čuti koliko se čuju ventilatori prilikom renderinga, rade ću tegliti nešto malo teže nego da mi polijeće nešto na stolu..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Imac macbook pro M1 i uopce se ne cuju ventovi dok renderam, gotovo neprimjetno
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Kolega mzopg, što se tiče trackpada, još kod prvih rewiewa na YT kanalima, svi recenzenti su isto tako primjetili da je ogroman. 

Uopće nije krivi dojam, ili kako ste primjetili možda do leće kamere, a nisam bio u mogućnosti "bolje" uhvatiti kadar, obzirom gdje su izloženi, govorim o poziciji. 

Kako mi ne predstavlja uopće problem koju ću specifikaciju uzeti, tamo vjerojatno iza nove godine, i da uzeti ću ga u DE, jedini mi je "problem" boja, iskreno lagano sve više naginjem onoj space gray verziji. 

Obzirom su MBP i iPad sličnih postavki relativno jednakih cijena, moguće da se dogodi neki veliki obrat samo kada bih iz razloga veće radne površine uzeo iPad, opet na kvalitetu prenosivosti, dvojba koju uvijek imam. 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
marushin kaže...

Ma želim čuti koliko se čuju ventilatori prilikom renderinga, rade ću tegliti nešto malo teže nego da mi polijeće nešto na stolu..

 Imaš na youtube recenziju gdje čovjek baš radi rendering i maksimalno opterećenje jednog i drugog modela i komentar je da se ventilator gotovo ne čuje i to kad ga baš optereti. To su M1 čipovi nema tu nekakve buke.

 

ATJLučko kaže...

Kolega mzopg, što se tiče trackpada, još kod prvih rewiewa na YT kanalima, svi recenzenti su isto tako primjetili da je ogroman. 

Uopće nije krivi dojam, ili kako ste primjetili možda do leće kamere, a nisam bio u mogućnosti "bolje" uhvatiti kadar, obzirom gdje su izloženi, govorim o poziciji. 

Kako mi ne predstavlja uopće problem koju ću specifikaciju uzeti, tamo vjerojatno iza nove godine, i da uzeti ću ga u DE, jedini mi je "problem" boja, iskreno lagano sve više naginjem onoj space gray verziji. 

Obzirom su MBP i iPad sličnih postavki relativno jednakih cijena, moguće da se dogodi neki veliki obrat samo kada bih iz razloga veće radne površine uzeo iPad, opet na kvalitetu prenosivosti, dvojba koju uvijek imam. 

Hvala kolega, da se razumijemo niti najmanje mi ne smeta što je trackpad još narastao, dapače to mi je jedna od najdražih prednosti Macbooka. 

14 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

ja baš neki dan uzeo curin laptop (Lenovo) i nisam mogao vjerovati kak je mali trackpad, totalno zaboravio kak to izgleda na većini ostalih laptopa

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Ja sam imao istu dilemu pa uzeo MacBook i iPad. iPad stoji sa strane i sluzi samo kao veći mobitel :)
Ne mogu zamisliti da nesto konkretno radim na ipadu… mogu ja sve raditi na njemu ali dosta je nezgrapan ta držati a i puno sporije radim na njemu. Jednostavno nisam navikao raditi nesto ozbiljnije na touchscreenu. Tako da dobro razmisli sto radis i za sto ti treba
3 godine
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Izgleda da nije sve tako ružičasto.. Mene jedino  iskreno brine ovaj screen blooming,ostalo je 90%popravljivo preko softwarea..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
marushin kaže...

Izgleda da nije sve tako ružičasto.. Mene jedino  iskreno brine ovaj screen blooming,ostalo je 90%popravljivo preko softwarea..

 Nikakav screen blooming. Ekran je klasa iznad prethodnog. Evo ja uzivam na laptopu vec nekih tjedan dana. Genralno, space shuttle. Presao sa 15" 2017ice na 14", klasa dvije iznad po svemu bitnome. Slika, zvuk, tipkovnica, kamera, mikrofon, ergonomija i brzo punjenje, grijanje i thortlanje, buka.. 

Kill or be killed!
5 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
janiq kaže...
marushin kaže...

Izgleda da nije sve tako ružičasto.. Mene jedino  iskreno brine ovaj screen blooming,ostalo je 90%popravljivo preko softwarea..

 Nikakav screen blooming. Ekran je klasa iznad prethodnog. Evo ja uzivam na laptopu vec nekih tjedan dana. Genralno, space shuttle. Presao sa 15" 2017ice na 14", klasa dvije iznad po svemu bitnome. Slika, zvuk, tipkovnica, kamera, mikrofon, ergonomija i brzo punjenje, grijanje i thortlanje, buka.. 

 Imaš kakve probleme sa spajanjem na vanjske monitore?

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
BigD_Cro kaže...
janiq kaže...
marushin kaže...

Izgleda da nije sve tako ružičasto.. Mene jedino  iskreno brine ovaj screen blooming,ostalo je 90%popravljivo preko softwarea..

 Nikakav screen blooming. Ekran je klasa iznad prethodnog. Evo ja uzivam na laptopu vec nekih tjedan dana. Genralno, space shuttle. Presao sa 15" 2017ice na 14", klasa dvije iznad po svemu bitnome. Slika, zvuk, tipkovnica, kamera, mikrofon, ergonomija i brzo punjenje, grijanje i thortlanje, buka.. 

 Imaš kakve probleme sa spajanjem na vanjske monitore?

Ne, i taj segment bolje radi. Nema titranja kad odspajas i spajas, preshifta se brze. Spajam direktno hdmi i usb-c bez dockova.

 

Edit: Gledam na netu da neki imaju problema. Mozda ovisi i o kablu i monitoru. Kod mene, LG 34GN850, Dell P2715Q i U2715H..

Kill or be killed!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 16:00 (janiq).
15 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Stigao Mac Studio i Macbook Pro 16 sa M1 Max i maxoutanim ostatkom (64GB bla bla). Jako zadovoljan svime, upario sa Alienware AW3821DW i moram priznat da nikad nisam mislio da cu napisat ovo, ali definitivno se osjeti 144Hz vs 120Hz...sve u svemu radi odlicno s monitorom, bas seamless promotion ima tako da preporuka za sve, pogotovo laptop+monitor.

 

Autonomija je stvarno iznenadujuca. Citav dan intezivnog posla 9-10h (VSCode, ML) i ne mogu ga bacit ispod 36%.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 5:41 (Mitch).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice