MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

poruka: 227
|
čitano: 52.578
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr".
4 godine
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
ATJLučko kaže...

 

Ja sam čuo za "poštanske kodove", a ovi ZIP, baš se i ne sjećam niotkuda kolega. 

 Majko Isusova i višestruko citiranje. Ode mi pola dana da obrišem višak...

 

ZIP code - američki filmovi, slanje pošte i paketa u Ameriku, razni online obrasci na Webu...

14 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
apple je napredovao otkad su se riješili jonathana ivea,očito je tip neke stvari kočio
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
blackalbum kaže...
apple je napredovao otkad su se riješili jonathana ivea,očito je tip neke stvari kočio

Pa nisu ga se rjesili...i dalje radi kroz vanjsku firmu i salje fakture... 

 

Uz to radi i za AirBnb. Ali nikad nije primarno radio Macove ja mislim osim rano u karijeri, nego veci utjecaj je imao na "i" uredaje

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 23:11 (Mitch).
7 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

https://twitter.com/andysomerfield/status/1452623915952529409

 

https://twitter.com/andysomerfield/status/1451859111843356676

 

Nije da koristim Mac za ovo ali damn !

 

btw: Tko updateao na macOS 12 Monterey ?

Bio je krenuo sporo (link) no onda se unormalizirao.

Svi mi appovi rade, nisam naletio na nikakve probleme.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Što se performansi tiče, vj će novi x86 od intela ( Alder Lake ) i amd-a puhati za vratom uskoro ali što se učinka po potrošnji tiče nekako sumnjam. 

gledam ove random pc laptope koje su usporedili sa appleovim i ova trajanja baterija ... šta je ovo? :D


Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 10:29 (grzzi).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Neka im traje baterija 20h i neka su najbrži, ali od mene nikad neće vidjeti ni lipe. Sjetimo se flexgatea. 3 godine se čekalo da to poprave s novijim modelom, a servis je koštao $1000. Jedan mali kabel koji povezuje ekran i matičnu je koštao $1000. Zamjena one jako loše tipkovnice od 2015. - 2019. tipkovnice mislim $500 itd. Jaaako skupi servis, 1 godina garancije, sve zalemljeno tako da je nemoguće zamjeniti ako rikne (čak i ssd). 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pqweasdyxc kaže...

Neka im traje baterija 20h i neka su najbrži, ali od mene nikad neće vidjeti ni lipe. Sjetimo se flexgatea. 3 godine se čekalo da to poprave s novijim modelom, a servis je koštao $1000. Jedan mali kabel koji povezuje ekran i matičnu je koštao $1000. Zamjena one jako loše tipkovnice od 2015. - 2019. tipkovnice mislim $500 itd. Jaaako skupi servis, 1 godina garancije, sve zalemljeno tako da je nemoguće zamjeniti ako rikne (čak i ssd). 

 

 

 ja nemam loša iskustva sa njihovom podrškom. BIo je problem i sa guljenjem premaza ekrana na mac book pro seriji ( prije ove sa touchbarom ). Ja sam saznao za taj program zamjene ekrana koji se nigdje nije baš glasno objavljivao ali si znao za njega ako si guglao ili pratio povremeno apple related stranice. Malo sam odugovlačio sa slanjem laptopa na zamijenu ekrana i tako je prošlo tih 4 godine od datuma prodaje koliko je vrijedio taj program. Uglavnom, na kraju sam zvao direktno njihovu podršku za europu u irskoj i preko njih rješio da mi priznaju u servisu u hr i da to poprave bez naknade... tj stave novi ekran 4 god i par mjeseci nakon prodaje. Par puta je trebalo zvati, ispričati se za zaboravnost, požaliti se malo, i na kraju su me čak zvali povratno iz irske i pitali jel rješeno i jel sad sve ok. 

15 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Intel se ne da, Alder Lake brži od M1 Max! Čekamo na odgovor AMD-a.

 

https://www.zdnet.com/article/cpu-benchmarks-pre-release-intel-alder-lake-chip-beats-apples-m1-max/

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
zzib kaže...

Intel se ne da, Alder Lake brži od M1 Max! Čekamo na odgovor AMD-a.

 

https://www.zdnet.com/article/cpu-benchmarks-pre-release-intel-alder-lake-chip-beats-apples-m1-max/

 Arm može biti brži u nekim jako specifičnim zadacima kao video obrada, ali ne može se mjeriti s snažnim x86 procesorom u ostalim zadacima. X86 troši puno više, ali je zato i brži. Nije M1 magija. M1 je brz je ima puno acceleratora i jer mogu utrpati jako puno tranzistora jer imaju najnoviji proizvodni proces.  

16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
zzib kaže...

Intel se ne da, Alder Lake brži od M1 Max! Čekamo na odgovor AMD-a.

 

https://www.zdnet.com/article/cpu-benchmarks-pre-release-intel-alder-lake-chip-beats-apples-m1-max/

Intel je imao svoju šansu u Macovima. Ostaju im oni trećerazredni Lenovo, HP, i slični laptopi koje nebi dao najgorem neprijatelju.. Ali dobro je malo konkurencije, u svakom slučaju čeka nas zanimljiva iduća godina

He who is brave is free.
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pqweasdyxc kaže...

 Arm može biti brži u nekim jako specifičnim zadacima kao video obrada, ali ne može se mjeriti s snažnim x86 procesorom u ostalim zadacima. X86 troši puno više, ali je zato i brži. Nije M1 magija. M1 je brz je ima puno acceleratora i jer mogu utrpati jako puno tranzistora jer imaju najnoviji proizvodni proces.  

 Pitanje je samo koliko više troši u odnosu na koliko je jači. Jer ako je jači 20% a troši 50% više, onda opet u konačnici je lošiji jer kod prijenosnog računala potrošnja je bitan faktor u ukupnoj računici.

Stoja
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Stoja kaže...
pqweasdyxc kaže...

 Arm može biti brži u nekim jako specifičnim zadacima kao video obrada, ali ne može se mjeriti s snažnim x86 procesorom u ostalim zadacima. X86 troši puno više, ali je zato i brži. Nije M1 magija. M1 je brz je ima puno acceleratora i jer mogu utrpati jako puno tranzistora jer imaju najnoviji proizvodni proces.  

 Pitanje je samo koliko više troši u odnosu na koliko je jači. Jer ako je jači 20% a troši 50% više, onda opet u konačnici je lošiji jer kod prijenosnog računala potrošnja je bitan faktor u ukupnoj računici.

 Zato sam rekao: čekamo na odgovor AMD-a. Gore navedeni Intel Alder ima jednak broj jezgri kao i M1 Max, ali je upitna potrošnja. AMD sve to može napraviti sa upola manjom potrošnjom energije u odnosu na Intel.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pqweasdyxc kaže...

Neka im traje baterija 20h i neka su najbrži, ali od mene nikad neće vidjeti ni lipe. Sjetimo se flexgatea. 3 godine se čekalo da to poprave s novijim modelom, a servis je koštao $1000. Jedan mali kabel koji povezuje ekran i matičnu je koštao $1000. Zamjena one jako loše tipkovnice od 2015. - 2019. tipkovnice mislim $500 itd. Jaaako skupi servis, 1 godina garancije, sve zalemljeno tako da je nemoguće zamjeniti ako rikne (čak i ssd). 

Koliko je meni poznato Apple je tu baš najjači i uredno sve tehničke nedostatke priznaju i bez dodatnih troškova zamjene. Tako je bilo sa tipkovnicama, anti-glare premazom, prašinom ispod displaya, opasnim punjačima i drugim nedostacima. Tko ima 15-20kkn za MacBook Pro ima i 200-250kn koliko košta nadoplata produljenog jamstva godišnje ili uzme skuplje osiguranje AppleCare+ i eto još 2-3 godine jamstva.

 

Pogledaj statistiku kvara RAM i SSD čipova, pa ćeš shvatiti da se previše brineš oko toga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 14:37 (mzopg).
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pqweasdyxc kaže...

Neka im traje baterija 20h i neka su najbrži, ali od mene nikad neće vidjeti ni lipe. Sjetimo se flexgatea. 3 godine se čekalo da to poprave s novijim modelom, a servis je koštao $1000. Jedan mali kabel koji povezuje ekran i matičnu je koštao $1000. Zamjena one jako loše tipkovnice od 2015. - 2019. tipkovnice mislim $500 itd. Jaaako skupi servis, 1 godina garancije, sve zalemljeno tako da je nemoguće zamjeniti ako rikne (čak i ssd). 

 

 

 Recall je bio besplatan...Dapace prakticki svi Macovi od 2017 su uglavnom free bili servisirani i izvan garancije, sve osim SSDa.

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Mitch kaže...
pqweasdyxc kaže...

Neka im traje baterija 20h i neka su najbrži, ali od mene nikad neće vidjeti ni lipe. Sjetimo se flexgatea. 3 godine se čekalo da to poprave s novijim modelom, a servis je koštao $1000. Jedan mali kabel koji povezuje ekran i matičnu je koštao $1000. Zamjena one jako loše tipkovnice od 2015. - 2019. tipkovnice mislim $500 itd. Jaaako skupi servis, 1 godina garancije, sve zalemljeno tako da je nemoguće zamjeniti ako rikne (čak i ssd). 

 

 

 Recall je bio besplatan...Dapace prakticki svi Macovi od 2017 su uglavnom free bili servisirani i izvan garancije, sve osim SSDa.

Mitch ima li to veze sa činjenicom da je to ”real PRO gadget”?! 
Obzirom sam u nekim prvim recenzijama uočio da YTberi to ističu kao znakovitu činjenicu! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

stigao danas jedan entry 14 model. 14.270 ili tako nešto + PDV u HG spota, što je zapravo super cijena, obzirom je u usa isti 13+vat.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
grzzi kaže...

stigao danas jedan entry 14 model. 14.270 ili tako nešto + PDV u HG spota, što je zapravo super cijena, obzirom je u usa isti 13+vat.

 U Austriji za iste novce dobiješ jači model ( 10 core CPU, 16 core GPU )

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
zzib kaže...

Intel se ne da, Alder Lake brži od M1 Max! Čekamo na odgovor AMD-a.

 

https://www.zdnet.com/article/cpu-benchmarks-pre-release-intel-alder-lake-chip-beats-apples-m1-max/

 Treba ipak sačekati da procesor postane dostupan i da ga intel objavi. Pogotovo što ne znamo ništa o kojoj se konfiguraciji radi, desktop ili mobilnoj. Kad dođe do kupaca moći ćemo usporediti koliko toliko. Osobno vjerujem da je napredak ali čisto sumnjam da je "brži" i usporediv po potrošnji.

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Laca kaže...
grzzi kaže...

stigao danas jedan entry 14 model. 14.270 ili tako nešto + PDV u HG spota, što je zapravo super cijena, obzirom je u usa isti 13+vat.

 U Austriji za iste novce dobiješ jači model ( 10 core CPU, 16 core GPU )

 to je cijena sa ili bez poreza na .at? kako pravdat porez ako se kupi za hr.

3 godine
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
grzzi kaže...

stigao danas jedan entry 14 model. 14.270 ili tako nešto + PDV u HG spota, što je zapravo super cijena, obzirom je u usa isti 13+vat.

 https://www.hgspot.hr/laptop-apple-macbook-pro-14-m1-pro-chip-s-8-core-cpu-and-14-core-gpu-16gb-512gb-ssd-space-grey-cro-kb-mkgp3cr-a

Koliko sam bio nabrijan na prelazak na Apple, toliko sam sad iživciran ovim cijenama.. Vjerojatno ekipa može opravdati cijenu od 20tkn ali ja ne mogu, preveč preveč preveč!

 

Sto sam stariji to mi je bitnija pouzdanost i TIŠINA, zato sam i prodao gaming laptop star 2 mjeseca. Performanse na bateriji i buka su  bili 👎

Iskreno, ne sviđa mi se izgled ove generacije Macbooka, tumplav, dosadan.. nadao sam se da će više dizajnom ići na oštrije bridove kao iPhone 5S kako je izgledao.. That being said-da košta dva soma eura (bazni) kod nas, ne bi smetalo kako izgleda 😁

 

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Mitch kaže...
pqweasdyxc kaže...

Neka im traje baterija 20h i neka su najbrži, ali od mene nikad neće vidjeti ni lipe. Sjetimo se flexgatea. 3 godine se čekalo da to poprave s novijim modelom, a servis je koštao $1000. Jedan mali kabel koji povezuje ekran i matičnu je koštao $1000. Zamjena one jako loše tipkovnice od 2015. - 2019. tipkovnice mislim $500 itd. Jaaako skupi servis, 1 godina garancije, sve zalemljeno tako da je nemoguće zamjeniti ako rikne (čak i ssd). 

 

 

 Recall je bio besplatan...Dapace prakticki svi Macovi od 2017 su uglavnom free bili servisirani i izvan garancije, sve osim SSDa.

 Meni su ove godine zamjenili tipkovnicu na MacBooku iz 2017 (tocno na rubu garancije od 4 godine), uz to i nova baterija i ciscenje - sve to za trosak slanja na servis. All in all, not bad.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 16:23 (ivanoile).
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
grzzi kaže...
zzib kaže...

Intel se ne da, Alder Lake brži od M1 Max! Čekamo na odgovor AMD-a.

 

https://www.zdnet.com/article/cpu-benchmarks-pre-release-intel-alder-lake-chip-beats-apples-m1-max/

 Treba ipak sačekati da procesor postane dostupan i da ga intel objavi. Pogotovo što ne znamo ništa o kojoj se konfiguraciji radi, desktop ili mobilnoj. Kad dođe do kupaca moći ćemo usporediti koliko toliko. Osobno vjerujem da je napredak ali čisto sumnjam da je "brži" i usporediv po potrošnji.

Lijepo ti piše: "The results show Intel's mobile CPU narrowly outperforming Apple's flagship 10-core M1 Max, which also integrates a 32-core GPU and 64GB of unified memory."

Dakle, mobilni procesor. Nadalje, koriste "Intel 7 process, draw nine watts up to 125 watts of power", dakle 9 do 125 Vati.

No to je i dalje 10nm Enhanced Super Fin proces, AMD ga "samelje" na 5 nm, pogotovo ako budu koristili TMSC Advanced 5nm+ ili 4 nm kao i Apple.

15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
grzzi kaže...

 to je cijena sa ili bez poreza na .at? kako pravdat porez ako se kupi za hr.

 

To je cijena sa PDV-om https://www.apple.com/at/shop/buy-mac/macbook-pro/14%22-space-grau-8-core-cpu-14-core-gpu-512gb ( Odaberi +270€ opciju )

 

Ako kupuješ na firmu/obrt, bitno je imati PDV ID broj. Pošto smo mi i Austrija u EU, onda prilikom kupnje kažeš prodavaču da želiš kupiti na firmu i daš mu svoj PDV broj.

Nisam točno siguran šta ide nakon toga, tj. da li je račun bez PDV-a ili plaćaš odmah PDV pa kasnije tražiš povrat. Uglavnom, više o povratu PDV-a možeš pročitati na https://www.porezna-uprava.hr/PdviEu/Stranice/Povrat-pdv-a-EU.aspx

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
marushin kaže...
grzzi kaže...

stigao danas jedan entry 14 model. 14.270 ili tako nešto + PDV u HG spota, što je zapravo super cijena, obzirom je u usa isti 13+vat.

 https://www.hgspot.hr/laptop-apple-macbook-pro-14-m1-pro-chip-s-8-core-cpu-and-14-core-gpu-16gb-512gb-ssd-space-grey-cro-kb-mkgp3cr-a

Koliko sam bio nabrijan na prelazak na Apple, toliko sam sad iživciran ovim cijenama.. Vjerojatno ekipa može opravdati cijenu od 20tkn ali ja ne mogu, preveč preveč preveč!

 

Sto sam stariji to mi je bitnija pouzdanost i TIŠINA, zato sam i prodao gaming laptop star 2 mjeseca. Performanse na bateriji i buka su  bili 👎

Iskreno, ne sviđa mi se izgled ove generacije Macbooka, tumplav, dosadan.. nadao sam se da će više dizajnom ići na oštrije bridove kao iPhone 5S kako je izgledao.. That being said-da košta dva soma eura (bazni) kod nas, ne bi smetalo kako izgleda 😁

 

 dali su 10% popusta, bez PDV-a, na firmu, ispadne skoro kao u usa.

Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
marushin kaže...
grzzi kaže...

stigao danas jedan entry 14 model. 14.270 ili tako nešto + PDV u HG spota, što je zapravo super cijena, obzirom je u usa isti 13+vat.

 https://www.hgspot.hr/laptop-apple-macbook-pro-14-m1-pro-chip-s-8-core-cpu-and-14-core-gpu-16gb-512gb-ssd-space-grey-cro-kb-mkgp3cr-a

Koliko sam bio nabrijan na prelazak na Apple, toliko sam sad iživciran ovim cijenama.. Vjerojatno ekipa može opravdati cijenu od 20tkn ali ja ne mogu, preveč preveč preveč!

 

Sto sam stariji to mi je bitnija pouzdanost i TIŠINA, zato sam i prodao gaming laptop star 2 mjeseca. Performanse na bateriji i buka su  bili 👎

Iskreno, ne sviđa mi se izgled ove generacije Macbooka, tumplav, dosadan.. nadao sam se da će više dizajnom ići na oštrije bridove kao iPhone 5S kako je izgledao.. That being said-da košta dva soma eura (bazni) kod nas, ne bi smetalo kako izgleda 😁

 

 

to su laptopi namijenjeni za vrlo specifičan posao (3d dizajn, video produkcija, obrada ogromnih slika u photoshopu, rad s datotekama od desetak gigabajta podataka, isl.), za veliku većinu nas nisu potrebni. M1 procesor je i više nego dovoljan za praktički svaki posao. Ja čekam iMac 24 da se ili spusti cijena ili dođe nova generacija. Lijepi pozdrav.

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
zzib kaže...
grzzi kaže...
zzib kaže...

Intel se ne da, Alder Lake brži od M1 Max! Čekamo na odgovor AMD-a.

 

https://www.zdnet.com/article/cpu-benchmarks-pre-release-intel-alder-lake-chip-beats-apples-m1-max/

 Treba ipak sačekati da procesor postane dostupan i da ga intel objavi. Pogotovo što ne znamo ništa o kojoj se konfiguraciji radi, desktop ili mobilnoj. Kad dođe do kupaca moći ćemo usporediti koliko toliko. Osobno vjerujem da je napredak ali čisto sumnjam da je "brži" i usporediv po potrošnji.

Lijepo ti piše: "The results show Intel's mobile CPU narrowly outperforming Apple's flagship 10-core M1 Max, which also integrates a 32-core GPU and 64GB of unified memory."

Dakle, mobilni procesor. Nadalje, koriste "Intel 7 process, draw nine watts up to 125 watts of power", dakle 9 do 125 Vati.

No to je i dalje 10nm Enhanced Super Fin proces, AMD ga "samelje" na 5 nm, pogotovo ako budu koristili TMSC Advanced 5nm+ ili 4 nm kao i Apple.

 https://www.macworld.com/article/547310/macalope-m1-max-intel-cpu-efficiency.html

up to 125W ... kad izađe ćemo pričati, al neka konkurencije, M2 mobilni i desktop čipovi će bit tu na proljeće pa će bit posla i za AMD i za Intel.

15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
grzzi kaže...

 

 https://www.macworld.com/article/547310/macalope-m1-max-intel-cpu-efficiency.html

up to 125W ... kad izađe ćemo pričati, al neka konkurencije, M2 mobilni i desktop čipovi će bit tu na proljeće pa će bit posla i za AMD i za Intel.

 

Jednu stvar treba imati na umu: i Intel i AMD rade na hybridnim x64/Arm procesorima, dakle do 125 W se odnosi na x64 arhitekturu, dok se 9 W odnosi na Arm (iako AMD x64 već može postići tako malu potrošnju na svojoj U liniji x64 procesora).

13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

M1 max i Pro je arhitektura stara sad godinu dana. Dodano je još jezgri i neke manje inovacije ali to je i dalje sad već prošla generacija M procesora. M2 u osnovnoj verziji bi trebao biti vani već početkom godine, a u verziji za desktop vjerojatno sredinom godine ili na jesen kad se završava tranzicija na ARM što se applea tiče ( kad već pričamo o najavljenim ali nedostupnim procesorima ).

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 11:45 (grzzi).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov

https://support.apple.com/en-us/HT212842

meni je taj notch dosta dvojben potez ... više mi vuče na neku ikonu poput china na novom iMacu nego na funkcionalni dizajn. Da su stavili unutra i 3D skener kao na iP ajde. Možda su planirali ali je dio nije bio dobavljiv ili prilagođen, jer inače je moglo biti samo za širinu kamere.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 14:18 (grzzi).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice