Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

poruka: 131
|
čitano: 20.539
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o".
16 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Pod djelomično uništen pretpostavljam da nisu naveli da je nestalo i bakra kojem je cijena 30kn/kg. Crni su dani ljudi moji kakav vandalizam i štetnost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
A treba i znati kako izgleda 5G bazna. Nije ni to za svakoga. Lol.
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Oldy kaže...
A treba i znati kako izgleda 5G bazna. Nije ni to za svakoga. Lol.

 Ma nisu bili u školi na dan kad se to učilo.

 

A bome ni ostale dane.

16 godina
neaktivan
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Bibinjci imaju jasno posložene prioritete, WiFi ne može, pedofilija može. 

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/umro-svecenik-pedofil-iz-bibinja/2072164.aspx

 

Dodao je kako je roditeljima sve rekao kad je imao 24 godine. 
"Oni su bili zaprepašteni, ali su rekli: 'Pa nije te silovao, i nisu svi takvi.' Ja sam pitao što je s drugom djecom? Nitko nije htio prihvatiti da se to događa", ispričao je Lisica

Usput, Općina Bibinje Ivanovu je 2011. dodijelila nagradu za životno djelo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 0 hvala 0
10 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Trebali bi antivakseri napasti virus da se ne moraju cjepiti. Baklje, sjekire i vile u ruke gospodo i u boj!

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Kako je jedan moj prijatelj reko: "Kada bi se Bibinje i okolica izbacili iz Hrvatske, IQ prosječnog Hrvata, koji je ekstremo nizak, bi porastao za 30%."
I godinama iz raznih priloga možemo vidjeti da je to stvarno istina.

P.S. Zašto im sad ne ukinu 3G i 4G mrežu na 3 mjeseca, pa neka polome i ostalo.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 10:51 (gkelekov).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Visak kaže...

Bibinjci imaju jasno posložene prioritete, WiFi ne može, pedofilija može. 

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/umro-svecenik-pedofil-iz-bibinja/2072164.aspx

 

Dodao je kako je roditeljima sve rekao kad je imao 24 godine. 
"Oni su bili zaprepašteni, ali su rekli: 'Pa nije te silovao, i nisu svi takvi.' Ja sam pitao što je s drugom djecom? Nitko nije htio prihvatiti da se to događa", ispričao je Lisica

Usput, Općina Bibinje Ivanovu je 2011. dodijelila nagradu za životno djelo.

 Ti ne razlikuješ pedofiliju i malo diranja po penisu 12 godišnjaka u Božje ime.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
BlueMax kaže...

 Ti ne razlikuješ pedofiliju i malo diranja po penisu 12 godišnjaka u Božje ime.

Svećenik je morao provjeriti da li maloljetnik masturbira da bi mu mogao spasiti dušu, to je kao da ga je doktor pregledao, samo, kako bi Kujundžić rekao, vrijedi 10 puta više...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Odlican je clanak!

Nadbiskupija je provela istragu i osudila ga po Crkvenom zakonu.

 

Imam i ja statut u lokalnom Sahovskom klubu. Neka, gospon policajac, to kaj sam vozio 250 sa 3 promila sa 14 leseva u gepeku, to cemo na sjednici kluba istraziti i osuditi po sahovskom zakonu, ako treba javiti cemo se i Aslanu kad se djeca vrate iz Narnije.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
warhammer kaže...

optički kablovi su sigurni od ovih luđaka,jel' tako ? ...  ili još nisu došli na red  ?!?

 

Antene zrace, a opticki kabel je radioaktivan. Siluju me u mozak zbog zracenja antena i kad potegnem opticki kabel onda me jebu da je sam kabel radioaktivan. I nakon sto to sve steras u rodni kraj dodje netko i kaze da mu kabeli grdo izgledaju na banderama i kao mi bi trebali ukopat kabel. Pokrenu citav postupak zbog toga s "nadleznima" i nakon jebavanja s "nadleznima" isti ustanove da nisu nadlezni za to (tu je citava hajka nastala jer se i lokalna politika umjesala). I onda, vrhunac, onaj koji je prvi ucrtan na toj banderi i prvi ce biti spojen na tu istu optiku se zalio.

 

https://i.imgur.com/Zq0iBJK.jpeg
 

 

Linux, Arch Linux.
14 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Nakon cijepljenja dječak počeo primati 5G signal na svome 4G telefonu...

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Prvo optički kabel...bezopasan je, brzina je postojana...pa tek onda 5G...
 
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Sada poruka ima tekst

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 16:22 (Jack Sparrow).
Moj PC  
29 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Jack Sparrow kaže...

Sada poruka ima tekst

 Nisam se dugo ovako nasmijao

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
9 godina
protjeran
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Jack Sparrow kaže...

Sada poruka ima tekst

 

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran." - Albert Einstein

15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Jack Sparrow kaže...

Sada poruka ima tekst

 -winetoouvovo pleme.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "

Eto. I sad probaj nekome takvom objasniti. No way. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 18:06 (Oldy).
 
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Svi ti DEBILI u samom startu su sebe osudili na propast poradi VJERODOSTONOSTI,jerbo s jedne strane seru po znanosti a s druge strane obilato se koriste tehnologijom proizašle iz znanosti da bi uopče mogli javno srati.

 

Što očekivati od zemlje u kojoj je navodno 85% katolika većih nego što je papa...a 90% od njih ne samo što neznaju što u bibliji piše nego je nikad nisu držali u rukama.

 

Bibinjci veličaju ndh i pavelića a za vrijeme tog istog pavelića službeni i jedini jezik je bio talijanski u tim istim Bibinjama i Dalmaciji...radi tih DEBILA ponekad me je sramota što sam se rodio i živim u Dalmaciji.

 

Triba njima reći da im kroz kablove teče struja od izumitelja koji ima krvna crnca malo drukčijeg oblika pa da krenu sa čupanjem kablova po kučama.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Posmatrač kaže...
* * *

 

 Nisam nikad drzao opticko vlaknu u rukama. Moze li se koristiti za pecanje ili je previse krto?

Evo ja držim u ruci jedan. I vrlo je gadan. (Boldovano ako ti je mrsko čitati).

Dakle u tom jednom kablu ima 12 manjih kablova (cijevi) i samo u jednom ima 24 optička vlakna. Kad ih splajsuješ (izraz kao kada bakar naštiklaš) treba ti Splajser... ok.. da ne idem dalje.
Od tih 24 vlakna vjerovali ili ne samo 4 se koriste da spoje dva najveća grada u FBiH, ostalo je za buduće potrebe. Možda su nešto još iskoristili zadnjih godina ali tako je bilo prije 4 godine.
Vratimo se na praznih još 11 kablova unutar tog jednog. 2 su punjena plastikom  radi čvrstoće i jedan posebno gadan... punjen je nečim što je zaštita protiv miševa. Užasno smrdi i ljepljivo je kao silikon onaj bezbojni. I to je InDoor kabl. OutDoor unutar od tih 12 neiskorištenih kablova (zapravo cijevi) može jedna ili dvije cijevi mogu da sadrže čeličnu žicu ako se optičko kablo vješa po banderama. Ovi iz državnog telecoma su zakopavali Indoor kabal radi uštete materijala!

15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "

Za nadzemne kabele se koristi samonosivi koji nema celicne zice vec aramidna vlakna u sebi i puno je laksi, bitno je jer ti HEP trazi da je kabel dielektrican ako hoces na banderu. Mislim da danas nitko ne koristi onu klasicni 8 kabel gdje je celicna zica iznad kabela koji onda nosi kabel na sebi https://sc02.alicdn.com/kf/HTB17aQjrndYBeNkSmLyq6xfnVXaK.jpg , a zbog tezine kabela nema smisla niti ove samonosive s celicnim nosivim elementom.

 

Sama izrada kabela varira, koristis po potrebi i cijeni koji trebas. Recimo kabeli slicni ovome na linku su vjerojatno najcesci(nadzemno):

katalog

 

Podzemni koji idu direktno u zemlju su prica ze sebe, ako nema zastitu od glodavaca svaki hrcak ce pregrist kabel, zato smrdi ko kuga. Ovi samonosivi ne smrde XD, valjda se nece misevi penjati na bandere.

 

Na jednoj niti mozes dobiti 10G jeftino s bidi modulima ili na dvije niti s obicnim 10G modulima. 40G ili 100G moduli su isto opcija, ako koristis DWDM onda na jednoj niti mozes sibat i 40+ 10G linkova ili koje vec kombinacije postoje jer mozes sibat razlicite valne duljine kroz istu nit istovremeno.

 

https://www.fs.com/de-en/specials/10g-sfp-transceivers-88.html

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 22:02 (Ante).
10 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Nuas pedese a njih jedan. I ubili boga u njiman.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Ja govorim o kablu koji je meni u ladici i išao je bez problema na vodove od 40Gbpe. Na žalost nema nikakvih natpisa na njemu. Ali uglavnom radila se kupus salata (malo ispod ću o tome) :-D

Malo je cirkus u BiH što se bandera tiče. Elektrodistribucija (u HR je to HEP) ne da na svoje bandere ništa da se kača, ustavri dâ, ali traži veliku naknadu pa ovi kačaju od bandera za rasvjetu.
Na ovoj slici što je čelična žica iznad radio sam sa koaksijalnim kablovima koji su i noseći i ujedno i naponski. Ali da se vratim kablu sa kojim sam ja radio gledajući ovu tvoju sliku:
https://sc02.alicdn.com/kf/HTB17aQjrndYBeNkSmLyq6xfnVXaK.jpg


Ovih Loose tobe ima ih 12. I od njih 12 u samo jednom ima 24 Fiberai to samo 1 je popunjen. Nema središne jezgre nego se nekako motaju i jedna ili čak dva Loose tobera su popunjena tom tečnošćču protiv miševa. Jedan ili također dva su popunjena plastikom a jedan unutar čeličnom žicom. Ne mogu da se sjetim da li imaju Aramid yarns jer dolazimo do kupus salate:

Zašto kažem kupus salata. Pa zato kako ide koji natječaj (barem kod BHTelecoma) kupuje se mrežna oprema kako kome "kovertu podvališ" ili tko ponudi najeftinije. Tako da su serveri kod BHTelecoma puni svega samo ne Cisca (logično najskuplji XD).. a onda kablovi. Kupuju se u buntu po 4 kilometra. Pa se rasparča. Kao što rekoh samo jedna tuba je nosila 24 (moguće čak i 48 ispripčavam se zbog ovako iz glave što sam radio) optička vlakna pa se znalo sledeće raditi. Da se ostavi nekih 10-100 metara viška (uvijek se ostavlja viška) navuče se kabal a ostalo rascjepi i baci.
Bio je i slučaj kada se toliko štedilo na kablovima da su ove prazne tube korištene za in-server upotrebe. Vadi znači par parica pa trpaj u prazne tube :-D

Ali momak pita kako izgleda. Zanimljivo ima i na youtubu ali mi svi ovdje volimo da pametujemo i evo ovako kako bi ja to opisao. Izgleda kao dlaka u boji. I koliko ima niti toliko ima različitih boja. Kada se splajsa (štikla) radi se tako da se specijalnim klještima po 45° oguli izolacija. A onda ako ima iole dioptriju i na + i - neće ga vidjeti. Onda se stavlja pod Splajser (koji ima mikroskop) zavrće se jedan kraj dok se ne spoji sa drugim (==/ /==), zaklopi splajser, pusti se munja i kasnije se mjere gubitci u decibelima.

A što se tiče miševa oni se jedino na sušaru ne mogu popeti (specijalni lim je napravio stari da skliznu) tako da ako baš nije Server Room uvijek ide ta tuba sa tim smrdljivim gelom. Meni lično toliko ne smrdi koliko je ljepljiv.
Inače ja nisam koristio DWDM. Jedna nit i ide svaka veza na 40+GbpE, promjeni konektor i vozi miško na 100 GbpE. 

Inače priča o miševima na naponskim 6kV kablovima na kopovima je meni uvije presmješna. Kada miš zakači fazu i nulu samo kao da netko pucne prstom - i umre. Ma mišić fin možeš ga preparirati. Ali kada zakači dvije različte faze, onda nastane nešto kao gulaš ili mljeveno meso unutar razvodne kutije.

I stvanro ne znam koji im je đavo i koji je toliki ćef da grizu kablove XD. Ja mislim da dabar kada ih gleda pita se "jesu li ovi normalni".  

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Za stariju ekipu:

 

Oj Trebinje, Trebinje, kad me vidiš ...

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Za Bibinje dobro je i prošao, potpuno ne bitno je li wifi ili 5g ili lte. Kud srece da se to neki Bibinjac bojao 5g tehnologije. Dosta je tamo samo parkirati golfa iz 86-te, bez ikakve tehnologije, sa zagrebačkim tablicama...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o
Neznam koji če nam K... 5G??
Imaš slab signal u svome selu?Pa nek ti instaliraju 4G,ionako je svugdje sada.
Imam hebenih 100 megabita i više na ovoj zaostaloj tehnologiji koja je trenutna instalirana,koji če mi K.... više???
 
0 8 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
danko99 kaže...
Neznam koji če nam K... 5G??
Imaš slab signal u svome selu?Pa nek ti instaliraju 4G,ionako je svugdje sada.
Imam hebenih 100 megabita i više na ovoj zaostaloj tehnologiji koja je trenutna instalirana,koji če mi K.... više???

 Nebi ti imo nit pola od tih 100 megabita kad bi bilo vise korisnika u tvome selu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
U čemu je problem?ponestalo 4G tornjeva u tvome selu?valjda če nač neku zgradu pa da objese još par komada,ako je velika potražnja.
Živiš u gradu?naruči si optiku,problem riješen.
12 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
danko99 kaže...
U čemu je problem?ponestalo 4G tornjeva u tvome selu?valjda če nač neku zgradu pa da objese još par komada,ako je velika potražnja.
Živiš u gradu?naruči si optiku,problem

Da da riješen problem, u čak 3 kvarta u Zg, i po jednom u Os. St i Ri... pokreni TK tvrtku, provuci kabele i ja ti budem prvi korisnik, ako treba 400kn mjesecno plaćam...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
15 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

baš si razmišljam nabaviti jednog bibinjca za čuvanje dvorišta (ovaj moj border je niškoristi). nažalost, na njuški još nema oglasa. znam da ih se strašno teško dresira a o pripitomljavanju ni govora ali ipak ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 11:18 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
boatenga kaže...

Mislim da nema općine na tom području gdje nisu krali..Ravni kotari su to, bukovica..Nepismeno i neobrazovano, ali vrlo lukavo.. 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice