Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

poruka: 60
|
čitano: 12.642
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase".
5 godina
offline
Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

Ovo mi zvuči malo opasno. Laseri imaju vrlo malu disperziju snopa svjetlosti, pa bi "promašaji" mogli završiti na zemlji tek malo oslabljeni atmosferom. Znači poneka krava na livadi mogla bi dobiti dodatne šare.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Space Cadet kaže...

...Znači poneka krava na livadi mogla bi dobiti dodatne šare.

 ako promaši kravu, seljak će dobiti novu tetovažu 

14 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Space Cadet kaže...

Ovo mi zvuči malo opasno. Laseri imaju vrlo malu disperziju snopa svjetlosti, pa bi "promašaji" mogli završiti na zemlji tek malo oslabljeni atmosferom. Znači poneka krava na livadi mogla bi dobiti dodatne šare.

 to je prihvatljiv rizik za širenje demokracije...

 

ali ne znam baš da je itko poginuo od recimo čahure granate 30mm topa ispaljenog na visini... stvar vjerojatnosti....

 

tako da i ovo nije ništa posebno opasnije od trenutnih nusprodukata ratovanja...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 10:47 (Stric_Jura).
11 godina
offline
Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

Kad sam rekao da BUG ne bi treba pisati o oružju, niste slušali. Eto vam sad. Sad morate svaki dan čitat o novom (tehnološkom) uspjehu borbene avijacije. Uskoro će se pridružit brodovi, pa tenkovi, pa topovi i nakraju puške i pištolji i BUG uskoro neće pisat o nićem drugom nego kako tehnološki što naprednije usmrtiti čovjeka.

 

Ah, glavno je da se klika!

 

 

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 13:15 (markoBT).
 
4 8 hvala 1
6 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
oće rvatski zrakoplovi imati lasere
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

Kao u Ace Combatu 7.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
HCMAA kaže...
oće rvatski zrakoplovi imati lasere

 ma i infotainment i prvu pomoć i rezervnu gumu pune veličine i trokut i automatsku klimu i asistenciju pri parkiranju i naljepnicu tehničkog ... sve. nek selo vidi raskoš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju

Ako taj top ima trajan mlaz, može njime "šarati" po zemlji. Čahura ili metak koji je promašio može pasti samo na jedno mjesto. Ali imaš pravo, trenutno postoje puno veći rizici za zdravlje...

14 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju

Prva asocijacija na "šaranje" po zemlji

15 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
markoBT kaže...

Kad sam rekao da BUG ne bi treba pisati o oružju, niste slušali. Eto vam sad. Sad morate svaki dan čitat o novom (tehnološkom) uspjehu borbene avijacije. Uskoro će se pridružit brodovi, pa tenkovi, pa topovi i nakraju puške i pištolji i BUG uskoro neće pisat o nićem drugom nego kako tehnološko što naprednije usmrtiti čovjeka.

 

Ah, glavno je da se klika!

 

 

I ja se slažem sa ovime. Treba nam 2000 godina da nam Covid objasni kako se ruke trebaju prati. I možda 1/4 stoljeća mira da opet "poželimo" ubiti čovjeka.

A ja bi samo na pivu sa svakim od kolega na forumu.
 

Krx kaže...

Prva asocijacija na "šaranje" po zemlji

The Boys... hmm sad kada razmislim ne znam ni da li sam završio sezonu.

Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Space Cadet kaže...

Ovo mi zvuči malo opasno.

 

da, tome služe vojni avioni, tenkovi, puške i druge igračke odraslih ljudi. Da ubijaju i učine što veću štetu. To im je nekako jedina zadaća.

 

Zato tzv. rat i je vrlo nezgodna igra, jer nažalost mrki pogledi i povisivanje tonova ne pridonose traženom rezultatu

 

7 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Space Cadet kaže...

Ovo mi zvuči malo opasno. Laseri imaju vrlo malu disperziju snopa svjetlosti, pa bi "promašaji" mogli završiti na zemlji tek malo oslabljeni atmosferom. Znači poneka krava na livadi mogla bi dobiti dodatne šare.

 Ne, malo si fulao.

Imaju jako malu disperziju, ali su i ogromne frekvencije, tak da je atenuacija enormna (zato i moraju imati tak usmjereni snop).

Ovaj laser od 50kW im bude mogao skinuti projektil na recimo (kažem bezveze, ovisno o oklopu) na 100 m u trenutku, a već na 101 metar udaljenosti mu ne bude mogao ništa.

Do tla može doći možda "par femtowatta" ako i toliko.

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Space Cadet kaže...

Ovo mi zvuči malo opasno. Laseri imaju vrlo malu disperziju snopa svjetlosti, pa bi "promašaji" mogli završiti na zemlji tek malo oslabljeni atmosferom. Znači poneka krava na livadi mogla bi dobiti dodatne šare.

 

kad je to amerikance zabrinjavalo?

14 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Dead kaže...
HCMAA kaže...
oće rvatski zrakoplovi imati lasere

 Zašto "rvatski"?

 točno, kaže se 'rvacki...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

Zasto ne?

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju

zato jer u krajevima mitskog hrvatstva se guta ono H s početka a "ts" se jel'te sljubi u zvučno C...

 

jel' ti treba crtat' ?

 

oklen je Krste "nisam nabavija avijona al' sam osnovo tvrtku za popravak istega" ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
16 0 hvala 1
3 godine
odjavljen
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...
Dead kaže...
HCMAA kaže...
oće rvatski zrakoplovi imati lasere

 Zašto "rvatski"?

 točno, kaže se 'rvacki...

 Zašto "rvacki"?

 Zato sto domoljubi slabo pricaju hrvatski.

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
veliki pero kaže...
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...
Dead kaže...
HCMAA kaže...
oće rvatski zrakoplovi imati lasere

 Zašto "rvatski"?

 točno, kaže se 'rvacki...

 Zašto "rvacki"?

 Zato sto domoljubi slabo pricaju hrvatski.

 A ti si neki autoritet koji određuje tko dobro priča hrvatski, a tko ne?

42
13 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Stric_Jura kaže...

 

ali ne znam baš da je itko poginuo od recimo čahure granate 30mm topa ispaljenog na visini... stvar vjerojatnosti....

 ..

 U WW2 ima mnogo zabiljezenih slucajeva u kojima su ljudi ozljedeni ili poginuli od ostataka ispaljenih metaka iz npr. protuavionskih topova ili strojnica aviona. Samo to je WW2,a tamo se pucalo iz svega.

Di2 & EPS FTW!
3 godine
neaktivan
offline
Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

Kao i davno prije dobra taktika prodaje da prodaš što želiš prodati, ali ne prodaješ ono što si pokazao jest dobra reklama i navlakuša da se ostali korisnici i mogući korisnici povampire kako će i oni uspjeti "nabaviti" taj sustav. I tako će mnogi ostati u nadi kao što su prije neki ostajali jer jedno su želje, a drugo je dali će Ameri htjeti to prodati i kome će to prodati i kada će prodati. Ako ništa drugo dobro dođe političarima hvaliti se kako su nabavili dobar zrakoplov i kako može ovo ili ono, ali dali to može onaj baš koji su oni kupili eee može ali nije sada u mogućnosti, ali "bude mogao" i to jednog dana "valjda", a do tada tko će se uopće i sječati šta su sve napričali. Glavno da u simulatoru sve funkcionira i da je nepobjediv ;) ...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...

zato jer u krajevima mitskog hrvatstva se guta ono H s početka a "ts" se jel'te sljubi u zvučno C...

 

jel' ti treba crtat' ?

 

oklen je Krste "nisam nabavija avijona al' sam osnovo tvrtku za popravak istega" ?

 I što ima loše u krajevima "mitskog hrvatstva"? Aj aj...drži ti miting nekome drugome.

 svaki mit u osnovi ima zrnce istine u sebi, ali ju na kraju izopači...

 

tako i mitske 'Rvat'ne na kraju se  prokažu kao patetični sisači proračuna...

 

a hrvatski književni je umjetni konstrukt, ali ga se treba držati,  kak god nam se čuden i smešen vidi...

 

evo, za brigu o 'Rvat'nama, dodijeljujem ti Odličje Velereda instant Rvat'ne od '91. s ukrštenim paprčnjacima (oglodanim)...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
13 1 hvala 0
16 godina
offline
Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

pa budimo iskreni, drazi su mi ovakvi naslovi gdje vidis o cemu se radi pa uredno preskocis;

nego ono - necete vjerovati, al vauveji ispao najpametniji.

 

mada bi mi iskreno bilo draze da se ovakva militantna njasra urese prikladnijom ilustracijom - vidi sliku.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
HCMAA kaže...
da ne ispadne da mi stric drži stranu...zašto rvatski...u Vukovaru se nije branila samo Hrvatska...nego i pravo da živimo u demokraciji zapadnog tipa...recimo ja bih uveo first amendment i u RH Ustav...da slobodno možeš vikati ZDS...okačiti na ulaz u kuću nacističku zastavu....ali bi isti tako uveo i second amendment koji mi omogućuje da se mogu braniti od svih budala kojima bi možda palo na pamet da ugroze moj životni prostor

za domovinu u kojoj privatno vlasništvo nije svetinja i samoobrana ustavom zajamčena...zaboli me K

 Kamo sreće da u Hrvatskoj imamo slobodu govora i pravo na oružje.

Nažalost toga nema, a slobodu govora ima samo ljevica.

Europljani su budale koje se toliko boje riječi pa su izmislile "govor mržnje" kako njihove jadne osjetljive uši nebi morale slušati ono što ne žele.

 
4 2 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...

zato jer u krajevima mitskog hrvatstva se guta ono H s početka a "ts" se jel'te sljubi u zvučno C...

 

jel' ti treba crtat' ?

 

oklen je Krste "nisam nabavija avijona al' sam osnovo tvrtku za popravak istega" ?

 I što ima loše u krajevima "mitskog hrvatstva"? Aj aj...drži ti miting nekome drugome.

 svaki mit u osnovi ima zrnce istine u sebi, ali ju na kraju izopači...

 

tako i mitske 'Rvat'ne na kraju se  prokažu kao patetični sisači proračuna...

 

a hrvatski književni je umjetni konstrukt, ali ga se treba držati,  kak god nam se čuden i smešen vidi...

 

evo, za brigu o 'Rvat'nama, dodijeljujem ti Odličje Velereda instant Rvat'ne od '91. s ukrštenim paprčnjacima (oglodanim)...

 Patetični sisači proračuna su oni koji kad čuju "H" od Hrvatske padaju u nesvijest, a takvih ima more, i...nisu im mrske kune. Evo, s obzirom da sam zadivljen tobom dodijeljujem ti Nobelovu nagradu za uloženi nadljudski napor u izbjegavanju nesvijesti kad čuješ "H".

 

AMD Fanboyčina
Moj PC  
3 0 hvala 2
8 godina
offline
Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

To što ima dvoličnika, pa su po profesiji Hrvata, ne znači da nema čestitih i hrabrih ljudi koji u obranili Hrvatsku. Možemo mi misliti ovako i onako o ovoj našoj vlasti, o SDP-u i HDZ-u, o birokraciji i sudstvu, o korupciji itd., ali možete li zamisliti na što bi Hrvatska sličila da je naši branitelji nisu uspjeli obraniti? Na Francusku u vrijeme njemačke okupacije, samo još gore. Onaj koji nije vidio zlo sprda se s dobrim. 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...
Dead kaže...
Stric_Jura kaže...

zato jer u krajevima mitskog hrvatstva se guta ono H s početka a "ts" se jel'te sljubi u zvučno C...

 

jel' ti treba crtat' ?

 

oklen je Krste "nisam nabavija avijona al' sam osnovo tvrtku za popravak istega" ?

 I što ima loše u krajevima "mitskog hrvatstva"? Aj aj...drži ti miting nekome drugome.

 svaki mit u osnovi ima zrnce istine u sebi, ali ju na kraju izopači...

 

tako i mitske 'Rvat'ne na kraju se  prokažu kao patetični sisači proračuna...

 

a hrvatski književni je umjetni konstrukt, ali ga se treba držati,  kak god nam se čuden i smešen vidi...

 

evo, za brigu o 'Rvat'nama, dodijeljujem ti Odličje Velereda instant Rvat'ne od '91. s ukrštenim paprčnjacima (oglodanim)...

 Patetični sisači proračuna su oni koji kad čuju "H" od Hrvatske padaju u nesvijest, a takvih ima more, i...nisu im mrske kune. Evo, s obzirom da sam zadivljen tobom dodijeljujem ti Nobelovu nagradu za uloženi nadljudski napor u izbjegavanju nesvijesti kad čuješ "H".

 ja za razliku od tebe imam hrvatsko ime...'Rvat'no...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
MadDogMattis kaže...

 Kamo sreće da u Hrvatskoj imamo slobodu govora i pravo na oružje.

Nažalost toga nema, a slobodu govora ima samo ljevica.

Europljani su budale koje se toliko boje riječi pa su izmislile "govor mržnje" kako njihove jadne osjetljive uši nebi morale slušati ono što ne žele.

 Je, Bujica je poznata po tome da dvojica sjede u studiju i sat vremena šute.

 

Govor mržnje je izmišljen kad se vidjelo što bolesni umovi poput Šešelja mogu napraviti potičući ljude na mržnju. Problem je što ti Šešelje dijeliš na naše i njihove. I još bi im dijelio oružje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
Ne može nitko nikoga potaknuti na mržnju nekim govorom, ako te mržnje već nema u zraku. U slobodi govora postoji mnoštvo raznih ideja, pa biraj. Nema prisile. U bivšoj Jugoslaviji su branili neprikladne političke govore, a pred kraj je ipak sve kiptalo od mržnje isto kao što sada sve kipti od mržnje između tri naroda u BiH. I koliko god strani guvernatori (diktatori) silili ljude da žive u jednoj državi po sustavu koji oni nedemokratskim izmjenama zakona nameću i branili im slobode, time samo pojačavaju mržnju. Isto kao kad su u početku sukoba forsirali Jugoslaviju kojoj je već bio istekao rok trajanja i govorili nam da se dogovorimo i živimo u miru. Teško se dogovarati s jačim u višenacionalnoj državi. I da nije bilo Šešelja, nebi ništa puno drugačije bilo. Čak mi je smiješno gledati kako je raskrinkao i ismijao uštogljene sudije u Haagu. Jesam sad već prešao slobodu govora ili su sudije svete krave koje se ne smije komentirati, iako npr. nekog osude na višedecenijsku kaznu pa ga u drugom stupnju potpuno oslobode svake krivnje. Znači ako si poštivao prvostupanjsku odluku suda nesumnjajući u pravičnost sudija ispao si budala, jer je konačna odluka ne malo izmjenjena nego dijametralno suprotna. Vjerojatno i jedna i druga političke prirode, jer činjenice ne mogu baš toliko odstupati. Inače Šešelj je što se njegovih političkih teorija tiče vic figura kao i Bujanac sa svojim laprdanjima koji ljudima ne daju da žive u sadašnjosti i rješavaju za državu i narod bitne probleme, nego ih drže zaključane u samodestruktivnoj mržnji i prošlosti s kojom ne mogu baš ništa. Šešelj je najveći neprijatelj upravo Srbima, a Bujanac, Hasanbegović i slična ekipa su najveći neprijatelji upravo Hrvatima. Svaki Rvat ili Hrvat koji je radno sposoban a uzima iz proračuna, namješta natječaje, krade na bilo koji način od države itd. itd. ne voli Hrvatsku (bez obzira šta on govori). Potpuno nebitno jel Rvat ili Hrvat jer ima i jednih i drugih. Pomalo je fašistički generalizirati i kriminalizirati ljude iz jednog podneblja,nacije ili jednog narječja da su baš svi kriminalci. Tako su nacistima za sve bili krivi Židovi. Nisu za sve krivi ni 'Rvati ni Srbi. Oni koji namještaju i kradu su uništili državu gore nego granatama, jer su uništili ideal mnogih i natjerali ih u inozemstvo zbog nepravde. A bez ljudi nema Hrvatske. Mnogi kažu da nisu otišli samo zbog siromštva, već više zbog nepravde. Zato je pravda bit opstanka države i naroda, a ne Bujančevo laprdanje o nečemu što je završeno prošlog stoljeća.

Već mi se čini da su neki namirisali lovu i da su štete od potresa debelo precijenjene. Ispadne u Zg veća šteta nego od deset puta jačeg zemljotresa u četiri puta većem Izmiru. Izgleda da će se opet javnim novcima plaćati obnove bogatašima koji su godinama izdavali skupe stanove po centru (a precijenjene radove izvoditi odabrani!), a ne samo najnužniju obnovu onime koji nemaju. Jer ipak je to zadaća osiguravajućih društava, a ne države. I sve će to otplaćivati onaj ionako preopterećeni sloj koji rade i uplaćuju poreze, dok i oni ne odsele zbog nepravde...

Što se teme tiče, moguće da će i to uzeti kao argument da se odluče za F-16. Mada je to iskreno tanak argument.
 
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju lase

kak vam se da *rat o ovakvim temama na bug portalu...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Lockheed Martinovi borbeni mlažnjaci dobivaju
nekinik kaže...
Ne može nitko nikoga potaknuti na mržnju nekim govorom, ako te mržnje već nema u zraku. U slobodi govora postoji mnoštvo raznih ideja, pa biraj. Nema prisile. U bivšoj Jugoslaviji su branili neprikladne političke govore, a pred kraj je ipak sve kiptalo od mržnje isto kao što sada sve kipti od mržnje između tri naroda u BiH. 

Mislim da kipti iz drugih razloga, vi bar imate sisate instagramuše na izborima 

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice