Lockdown je trajno promijenio naše online interese

poruka: 17
|
čitano: 7.377
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lockdown je trajno promijenio naše online interese".
13 godina
offline
Lockdown je trajno promijenio naše online interese

Može li šef iskona otkriti kad će poraditi na kvaliteti usluge? Ili zašto jedna ulica ima max dostupnu brzinu 10mbps, a 4 okolne, koje ju okružuju, 35mbps?

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte

teško, samo koliko smo potrošili podatkovnog prometa tijekom nekog perioda, kvaliteta usluge je dio strateškog godišnjeg plana razvoja kroz digitalizaciju društva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 8:35 (Xidrus).
15 godina
neaktivan
offline
Lockdown je trajno promijenio naše online interese

Petriću, misliš da bi bio manje pametan da si pisao na hrvatskom jeziku?

 
2 3 hvala 1
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
Nikola63 kaže...

Petriću, misliš da bi bio manje pametan da si pisao na hrvatskom jeziku?

 

Lockdown -> lokot dolje?

provoditi vrijeme online -> provoditi vrijeme na liniji?

gigabyte -> giga po t?

 

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
Nikola63 kaže...

Petriću, misliš da bi bio manje pametan da si pisao na hrvatskom jeziku?

 

Pa zar bi trebao napisati direktno istinu "ovce potrpane u Varšavski geto".Ovako izgleda moderno i zapadnjacki napredno.Jesmo li mi europljani intelektualci ili ne?

15 godina
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
Nikola63 kaže...

Petriću, misliš da bi bio manje pametan da si pisao na hrvatskom jeziku?

 Eh sad... nije da ga branim ali nije Petrić nego Petric a "jezik IT struke" nema veze sa pametnim/nepametnim osobinama pojedinca već je jednostavno takav, lakše razumljiv u tom obliku nego da se prevodi na hrvatski. Take it or leave it. Nije baš da nisi razumio što je htio reći

9 godina
neaktivan
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
Obelix kaže...
Nikola63 kaže...

Petriću, misliš da bi bio manje pametan da si pisao na hrvatskom jeziku?

 Eh sad... nije da ga branim ali nije Petrić nego Petric a "jezik IT struke" nema veze sa pametnim/nepametnim osobinama pojedinca već je jednostavno takav, lakše razumljiv u tom obliku nego da se prevodi na hrvatski. Take it or leave it. Nije baš da nisi razumio što je htio reći

 Bug rula nadmocno 

6 godina
protjeran
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
Obelix kaže...

... već je jednostavno takav, lakše razumljiv u tom obliku nego da se prevodi na hrvatski.

 Kako da ti kažem… nije.

ukrućena goropadnica
16 godina
offline
Lockdown je trajno promijenio naše online interese

mislim da se na javnim televizijama u slucaju ovakve emisije negdje mora nalaziti natpis koji se u njemackoj zove "Dauerwerbesendung" iliti stalna reklama.

ne znam kakva je situacija u vas, ali meni bi pomoglo da prije nego li pogledam emisiju znam da se sastoji iskljucivo od reklame za dvije firme. isto vrijedi i za ona predavanja, uglavnom - sales pitchevi. nemam nis protiv toga, al je lijepo da se zna.

 

inace, jako simpatican ovaj kresimir, covjek na mjestu.

dragan sve bolji, mada mu je glava u mortal combat view-u nekako stisnuta - totalno neprirodno (u solo portretu nije).

kladim se da se ritao nogom u dupe samo da ne ono kaj mu je na vrh jezika: "kolko se njave vise gledalo i na sto rvati najvise vole setat kozhicu".

 

jos jedan razlog zato mi je ova reklama bila zanimljiva je kresimirov naglasak - to je cudo jedno kako covjek mijesa zagrebacku spiku i kajkavski naglasak, kako su mu neki shumnici meki tipa "djambo", kako su mu neki opet totalno fulani, kako neke rijeci naglasava predugacko (mada ispravno), kako opet ima neke sinkope - tj. guta nesvjesno neka slova (to radi cak i Tarik Filipovic koji inace ima jako dobar naglasak), kako zajedno s draganom ne zna naglasiti ispravno pridjev "podatkovni" i kako je "otkuce" cera u totalno neprirodni "od doma" - po pravilu jezika bi prednaglasnica trebala srasti u "odoma". 

koji bosanski lonac naglasaka - cista Eliza Doolitle ;-)

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
Nikola63 kaže...

Petriću, misliš da bi bio manje pametan da si pisao na hrvatskom jeziku?

imenjace, omasio si ceo fudbal. ne znam tko jos nije cuo za lokdaun, onlajn, bindzanje isl. - a nabasao je na bug, a da mu nije ujedno pun kurac korone i kovida a napose trolavih komentara s pogresnim oslovljavanjem.

 

osobno nemam nista protiv uvrijezenih anglicizama tako da mi lokdaun dodje ko osvjezenje. osobno preferiram naziv - hjuman malver.

 

15 godina
offline
Lockdown je trajno promijenio naše online interese

rječnik manje poznatih riječi i izričaja: 

 

beginning of beginnings = iskon

 

chef = kuhar

 

download = opterećenje depresijom

 

lockdown = pernati lokot

 

granny rubbed the flax = trla baba lan

 

you dirty force! = silo nečista!

 

you bad luck you = nesrećo jedna

 

sex bottoms up = seks na eks

 

moving cake = gibanica

 

hoop you are = jesi papak

 

gourd goblet wannabe  = pokondirena tikva

 

my penis hurts = boli me q

 

etc. = itd.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 16:12 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
quickr kaže...

Može li šef iskona otkriti kad će poraditi na kvaliteti usluge? Ili zašto jedna ulica ima max dostupnu brzinu 10mbps, a 4 okolne, koje ju okružuju, 35mbps?

 Sam da se nadovežem, zašt posle svake kiše Iskon internet puca,kljuca i štuca, lokacija Trešnjevka ZG ?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
Neke stvari su odvratne na hrvatskom 😏
16 godina
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
mGT kaže...
Sam da se nadovežem, zašt posle svake kiše Iskon internet puca,kljuca i štuca, lokacija Trešnjevka ZG ?

 to ti ne pije vodu...

16 godina
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
mGT kaže...
quickr kaže...

Može li šef iskona otkriti kad će poraditi na kvaliteti usluge? Ili zašto jedna ulica ima max dostupnu brzinu 10mbps, a 4 okolne, koje ju okružuju, 35mbps?

 Sam da se nadovežem, zašt posle svake kiše Iskon internet puca,kljuca i štuca, lokacija Trešnjevka ZG ?

 Vjerovatno na nekom prespoju fali izolacija, odnosno zica oksidira. Trazi da ti ispitaju paricu, prijavi smetnju.

12 godina
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
dd.inc kaže...
mGT kaže...
quickr kaže...

Može li šef iskona otkriti kad će poraditi na kvaliteti usluge? Ili zašto jedna ulica ima max dostupnu brzinu 10mbps, a 4 okolne, koje ju okružuju, 35mbps?

 Sam da se nadovežem, zašt posle svake kiše Iskon internet puca,kljuca i štuca, lokacija Trešnjevka ZG ?

 Vjerovatno na nekom prespoju fali izolacija, odnosno zica oksidira. Trazi da ti ispitaju paricu, prijavi smetnju.

Mah bile 3 različite ekipe, jedna veli "HT je kriv", druga veli "ne valja vam kućna instalacija", treća veli "da prve dve ekipe nemaju pojima i da mi je router syeban", promijenlili ga radilo OK do sljedećeg nevremena.

Ja sumnjam da je negdje podzemno problem, al daj ti nađi nekog da to preispita a da zna kaj dela

 

 

12 godina
offline
Re: Lockdown je trajno promijenio naše online inte
nikola kaže...
mGT kaže...
Sam da se nadovežem, zašt posle svake kiše Iskon internet puca,kljuca i štuca, lokacija Trešnjevka ZG ?

 to ti ne pije vodu...

 Na moju žalost je tako, svaka malo jača kiša i kuršlus, nije do mojih instalacija 100%.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice