Ljudi sve više vjeruju računalima nego drugim ljud

poruka: 6
|
čitano: 2.841
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljudi sve više vjeruju računalima nego drugim ljud".
3 godine
neaktivan
offline
Ljudi sve više vjeruju računalima nego drugim ljud

Da, sve više, još od 2 svj. rata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 12:40 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ljudi sve više vjeruju računalima nego drugim ljud

A iza racunala i algoritama opet stoje ljudi

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi sve više vjeruju računalima nego drugim ljud

Ovo je jedini računar koji vjerujem više nego sebi:

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Ljudi sve više vjeruju računalima nego drugim ljud

Jedan od uobičajenih problema s umjetnom inteligencijom je kada se koristi za dodjelu kredita ili odobravanje zajmova. Iako je riječ o subjektivnoj odluci, zbog toga što se tu pojavljuje puno brojki, ljudi osjećaju da je bolje da taj posao prepuste algoritmima. Ali, upozoravaju istraživači, to nije uvijek dobro rješenje jer algoritmi često u svoje jednadžbe ne unose socijalne čimbenike.

Svi znamo da su ljudi bankari dobronamjerne, empaticne osobe koje ti zele pozajmiti novac ili odobriti osiguranje, za razliku od algoritama bankara koji su hladni i gledaju samo profit. Ne smijemo dozvoliti da nesto tako bitno padne u ruke logaritama!

 


Algoritmi za prepoznavanje lica i zapošljavanje posljednjih su se godina našli pod lupom jer je njihova upotreba otkrila kulturološke pristranosti u načinu na koji su izgrađene. A to može dovesti do netočnosti prilikom usklađivanja lica s identitetima ili provjere kvalificiranih kandidata za posao, podsjećaju istraživači.

Joj ti zlocsti roboti, cuo sam da znaju biti rasisticki nastrojeni! Da mi je znati odakle im takve pobude. Rasistom se ne postaje, takav se radas! Da mi je vidjeti majku algoritma Tay.AI, koja ga je poducila takvim gadostima. To nije nista doli los odgoj!

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ljudi sve više vjeruju računalima nego drugim
Tko nebi htio imati ovakvi PC
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ljudi sve više vjeruju računalima nego drugim
Zašto računala?

Računala jedino daju smeće od outputa ako im daješ smeće od inputa. GIGO princip.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 11:09 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice