Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom kapsu

poruka: 13
|
čitano: 4.151
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom kapsu".
12 godina
neaktivan
offline
Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom kapsu

jel kapsula i raketa s Njuške ili Wish-a?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom kapsu

A dobro, i ja imam rabljeni auto pa me služi.

Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom kapsu

a zar propali project space shutle-a nije imao stalno istu kapsulu i motore (ne računam bustere i rezervoar)

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 10:20 (ceha965).
 
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
možemo mi protiv Muska...ali Musk će ostvariti ono što ostale države svemirske agencije nisu od svog postojanja:)

Ljudi s vizijom pokreću svijet...oni imaju dugoročne poglede za razliku od političara koji gledaju kratkoročno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
HCMAA kaže...


Ljudi s vizijom pokreću svijet...oni imaju dugoročne poglede za razliku od političara koji gledaju kratkoročno

 ili stevija wondera, koji nije vizonar. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
4 godine
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
ludizao kaže...
a tko je bez mene, neka baci kamen.

Jesi ti sam sa sobom?

 
3 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
ceha965 kaže...

a zar propali project space shutle-a nije imao stalno istu kapsulu i motore (ne računam bustere i rezervoar)

  Nije propali, bio je za ono doba jako inovativan i dugotrajan, i bez njega ne bi se sagradila ISS, ni sa SpaceX-om sada još uvijek to ne bi mogli izvesti.

Ali taj njihov reuseability je bio jako skup, jedno lansiranje je koštalo ukupno oko pola milijarde dolara.

15 godina
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
ludizao kaže...

 

Nisam više. Ukrala me jedna divna žena i rekla da sam njen.

 to je privatizacija prema modelu iz devedesetih ili "pojeo vuk magare". moja sućut.  a propos raketa, valja pričekati da prijeđe neku oveću kilometražu pa kupiti poslije generalke, uz jamstvo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k

ne dirajte mi mog prijatelja Stevu Mušćeta

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
ludizao kaže...
zelenapaprika kaže...
ludizao kaže...
a tko je bez mene, neka baci kamen.

Jesi ti sam sa sobom?

 

Nisam više. Ukrala me jedna divna žena i rekla da sam njen.

 Sada samo pazi da ti bivše cure ne počnu bacati kamenje ("a tko je bez mene, neka baci kamen."). :-)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
HCMAA kaže...
možemo mi protiv Muska...ali Musk će ostvariti ono što ostale države svemirske agencije nisu od svog postojanja:)

Ljudi s vizijom pokreću svijet...oni imaju dugoročne poglede za razliku od političara koji gledaju kratkoročno

 Musk će ostvariti? Ozbiljno? Najozbiljnije?

 

Meni bi se prije činilo da če to ostvariti mukotrpan rad mnogih inžinjera, znanstvenika, pa čak i obićnih čistaćica. 

 

Sad da mi netko objasni što je to Musk radio i izvizioniro? Možda natankao raketu prije nego je lansirana?

 

Hvala unaprijed

 

p.s. Ups genralni zajeb. Uslijed neispavanosti i legalnih opijata nisam uočio sarkazam. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 22:03 (konjRR).
15 godina
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
ludizao kaže...

Žena nije uvijek zlo kojeg se želimo riješiti, nakon čega ćemo stečenu slobodu ljubomorno čuvati te dobro paziti na sve buduće transakcije. To je samo jedna od perspektiva 

 ne nužno odmah. pričekaj neko vrijeme no spremaj se postati rabljeni astronaut u rabljenoj kapsuli rabljene rakete. đast in kejs. sretno ti u svakom slučaju. aj da bar nekome uspije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ljudi prvi puta u orbitu lansirani rabljenom k
ceha965 kaže...

a zar propali project space shutle-a nije imao stalno istu kapsulu i motore (ne računam bustere i rezervoar)

Teoretski da, u praksi niti najmanje.
Space Shuttle je zamišljen kao constant reusable platfom, ali kako to biva, lobiranje je napravilo da bude diskutabilno reusabilan (jer se novac nije trošio na taj dio projekta, nego na druge stvari - da se sve prilagodi da mogu vojni sateliti stat u cargo bay).
Zato je, radi loše konstrukcije i lobiranja za krive stvari, trebalo ekstremno puno radnih sati i dijelova zamjeniti prije svakog novog leta. Plus tank i boosteri su bili zamišljeni kao one time devices, i kada zbojiš koliko samo oni koštaju, pa koliko koštaju zamjenjivi dijelovi za shuttle i koliko koštaju radni sati (6-11 mjeseci) da se sve to sredi i pripremi za launch, nije niti čudo da su došli kod zadnjih lansiranja na preko 1.2 miliarde $ za normalan launch (mislim da je je bilo 1.5 milijardi $ za 30 tona za ISS).
12 space shuttlova je trebalo biti izgrađeni i to je trebalo garanitati da će svakih mjesec dana 1 biti spreman za let.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice