Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i

poruka: 42
|
čitano: 9.588
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i".
10 godina
suspendiran
offline
Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i

U sat vremena od kupnje do proizvoda u rukama 

 

 

Kod nas u Rijeci ja kupim i nakon što teta u plavom kombinezonu i borosanama kroz svoje pepeljarke fino provjeri da mi kartica nije ukradena, dobijem artikl za 3 minute 

 

Ili s druge strane, naručim iz webshopa pa mi iz Zagreba u Rijeku stiže 12 dana 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i

u njihovu dućanu nikad nije neka gužva (nemaju baš neki odabir) no oni koji rade tamo bore se s pacijentima po pol sata. dođem kupiti nekakvu bedastoću i čekam li ga čekam, dok se slučaj ne makne s pulta (meni treba 2 minute, ako je stvar na polici i ne mora se čekati speleologija skladišta). a propos internetskih narudžaba, piše da nečega ima i raspoloživo je a kad dođeš u dućan, "rezervirano" sve ("znate, firme kupuju na desetke komada" + čekaju danima da bi došle po robu, koja onda tam stoji na skladištu i kiseli se) i zapravo nema ničega (osim onoga na policama) jer "ne smijem vam prodati". drive-in ne šljaka baš ni za banke a bogami neće ni njima za "tehničku robu". osim ako ne krenu još i s hamburgerima (na sve ostalo). očekujem skoro zatvaranje nepromišljene "poduzetničke inicijative". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Ajar kaže...

u njihovu dućanu nikad nije neka gužva (nemaju baš neki odabir) no oni koji rade tamo bore se s pacijentima po pol sata. dođem kupiti nekakvu bedastoću i čekam li ga čekam, dok se slučaj ne makne s pulta (meni treba 2 minute, ako je stvar na polici i ne mora se čekati speleologija skladišta). a propos internetskih narudžaba, piše da nečega ima i raspoloživo je a kad dođeš u dućan, "rezervirano" sve ("znate, firme kupuju na desetke komada" + čekaju danima da bi došle po robu, koja onda tam stoji na skladištu i kiseli se) i zapravo nema ničega (osim onoga na policama) jer "ne smijem vam prodati". drive-in ne šljaka baš ni za banke a bogami neće ni njima za "tehničku robu". osim ako ne krenu još i s hamburgerima (na sve ostalo). očekujem skoro zatvaranje nepromišljene "poduzetničke inicijative". 

Zato lijepo naručiš na webu, staviš "Preuzimanje u poslovnici X", dobiješ na mail kad možeš preuzeti i to je to. Obično bude unutar pola sata ako je roba dostupna na željenoj lokaciji za preuzimanje. Ali nekad im i dulje treba.

 

Ono što je po meni veća bedastoća je da je cijena kod kupnje u dućanu nešto viša (a nekad i znatno viša) nego na webshopu, što bi mi još i bilo jasno kada se ne bi moglo naručiti preko webshopa i odabrati preuzimanje u toj istoj poslovnici kao način dostave. Ako je ideja da se stimulira kupnja preko webshopa zbog manje gužve, manjeg skladišta itd, onda ideja pada u vodu jer opet mogu fizički preuzeti robu u istoj poslovnici, stvaram gužvu, angažiram zaposlenike.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Marko kaže...
Ajar kaže...

u njihovu dućanu nikad nije neka gužva (nemaju baš neki odabir) no oni koji rade tamo bore se s pacijentima po pol sata. dođem kupiti nekakvu bedastoću i čekam li ga čekam, dok se slučaj ne makne s pulta (meni treba 2 minute, ako je stvar na polici i ne mora se čekati speleologija skladišta). a propos internetskih narudžaba, piše da nečega ima i raspoloživo je a kad dođeš u dućan, "rezervirano" sve ("znate, firme kupuju na desetke komada" + čekaju danima da bi došle po robu, koja onda tam stoji na skladištu i kiseli se) i zapravo nema ničega (osim onoga na policama) jer "ne smijem vam prodati". drive-in ne šljaka baš ni za banke a bogami neće ni njima za "tehničku robu". osim ako ne krenu još i s hamburgerima (na sve ostalo). očekujem skoro zatvaranje nepromišljene "poduzetničke inicijative". 

Zato lijepo naručiš na webu, staviš "Preuzimanje u poslovnici X", dobiješ na mail kad možeš preuzeti i to je to. Obično bude unutar pola sata ako je roba dostupna na željenoj lokaciji za preuzimanje. Ali nekad im i dulje treba.

 

Ono što je po meni veća bedastoća je da je cijena kod kupnje u dućanu nešto viša (a nekad i znatno viša) nego na webshopu, što bi mi još i bilo jasno kada se ne bi moglo naručiti preko webshopa i odabrati preuzimanje u toj istoj poslovnici kao način dostave. Ako je ideja da se stimulira kupnja preko webshopa zbog manje gužve, manjeg skladišta itd, onda ideja pada u vodu jer opet mogu fizički preuzeti robu u istoj poslovnici, stvaram gužvu, angažiram zaposlenike.

 

Mislim da zato jer im je webshop manji trošak od najma prostora+plaća radnika. Ako većina odluči jednog dana kupovati preko webshopa tada potrebe za radnicima i prostorom neće trebati. Therefore, stimulacija kupovine preko webshopa.

 

 

4 godine
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
I koga ćeš onda pitati za savjet? Nisu svi kupci maheri za razne uređaje. Preferiram kontakt s živim čovjekom u odnosu na klik klik debilanu. Ne znam zašto se svi odriču čovjeka? Troškovi? I svojoj majci i ocu je vlasnik takve firme bio trošak pa ga nisu otkantali.
15 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Ajar kaže...

u njihovu dućanu nikad nije neka gužva (nemaju baš neki odabir) no oni koji rade tamo bore se s pacijentima po pol sata. dođem kupiti nekakvu bedastoću i čekam li ga čekam, dok se slučaj ne makne s pulta (meni treba 2 minute, ako je stvar na polici i ne mora se čekati speleologija skladišta). a propos internetskih narudžaba, piše da nečega ima i raspoloživo je a kad dođeš u dućan, "rezervirano" sve ("znate, firme kupuju na desetke komada" + čekaju danima da bi došle po robu, koja onda tam stoji na skladištu i kiseli se) i zapravo nema ničega (osim onoga na policama) jer "ne smijem vam prodati". drive-in ne šljaka baš ni za banke a bogami neće ni njima za "tehničku robu". osim ako ne krenu još i s hamburgerima (na sve ostalo). očekujem skoro zatvaranje nepromišljene "poduzetničke inicijative". 

 I tak nemaju neki izbor komponenti. Matične recimo samo nekoliko jeftinijih, a i to što imaju pola je na upit ili nedostupno haha.

2 godine
protjeran
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Marko kaže...
Ajar kaže...

u njihovu dućanu nikad nije neka gužva (nemaju baš neki odabir) no oni koji rade tamo bore se s pacijentima po pol sata. dođem kupiti nekakvu bedastoću i čekam li ga čekam, dok se slučaj ne makne s pulta (meni treba 2 minute, ako je stvar na polici i ne mora se čekati speleologija skladišta). a propos internetskih narudžaba, piše da nečega ima i raspoloživo je a kad dođeš u dućan, "rezervirano" sve ("znate, firme kupuju na desetke komada" + čekaju danima da bi došle po robu, koja onda tam stoji na skladištu i kiseli se) i zapravo nema ničega (osim onoga na policama) jer "ne smijem vam prodati". drive-in ne šljaka baš ni za banke a bogami neće ni njima za "tehničku robu". osim ako ne krenu još i s hamburgerima (na sve ostalo). očekujem skoro zatvaranje nepromišljene "poduzetničke inicijative". 

Zato lijepo naručiš na webu, staviš "Preuzimanje u poslovnici X", dobiješ na mail kad možeš preuzeti i to je to. Obično bude unutar pola sata ako je roba dostupna na željenoj lokaciji za preuzimanje. Ali nekad im i dulje treba.

 

Ono što je po meni veća bedastoća je da je cijena kod kupnje u dućanu nešto viša (a nekad i znatno viša) nego na webshopu, što bi mi još i bilo jasno kada se ne bi moglo naručiti preko webshopa i odabrati preuzimanje u toj istoj poslovnici kao način dostave. Ako je ideja da se stimulira kupnja preko webshopa zbog manje gužve, manjeg skladišta itd, onda ideja pada u vodu jer opet mogu fizički preuzeti robu u istoj poslovnici, stvaram gužvu, angažiram zaposlenike.

 

Mislim da zato jer im je webshop manji trošak od najma prostora+plaća radnika. Ako većina odluči jednog dana kupovati preko webshopa tada potrebe za radnicima i prostorom neće trebati. Therefore, stimulacija kupovine preko webshopa.

 

 

 I onda opet dođeš u tu istu poslovnicu pokupit proizvod sa istim najmom

 i brojem radnika. Ta razlika u cijeni bi im imala smisla da imaju zaseban prostor

 sa možda dva čovjeka karikiram jedan na pultu zaprima drugi iza vadi

 ovak im je to čisti idiotizam. Da se dalje ne nadovezujem na siromašnu ponudu

 koju je nekolicina ljude ovdje navela.

15 godina
offline
Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i

Ja sam nedavno imao full lose iskustvo sa Linksom i povratom robe.

Znaci pozvao sam se na ovo vracanje robe unutar 14 dana, gdje sam proizvod dosao vratit u poslovnicu unutar manje 24 odtkad sam ga preuzeo.

 

Prvo nisu uopce bili upuceni da netko moze uopce vratit proizvod ako mu ne odgovara. Trebali su prvo napravit jedno 3-4 telefonska poziva da bi utvrdili da ja mogu to odradit iako sam prethodno bio kontaktiro i njihovu podrsku i sve s njima dogovorio, trebao samo vratit proizvod i dobit lovu u poslovnici. Onda komplikacije sa vracanjem love na moju karticu. Drama, ne moze vratit na karticu, a ne smije dat gotovinu. Pa onda ostavljaj tu proizvod i prijavljuj ga kao da ga ostavljem na servis. Pitam kad ce bit rijeseno kaze sutra sve ce vas kontaktirat.

Dolazi sutra mail, traze feedback, reko kaki feedback niste mi ni novce vratili niti me nitko povratno kontaktiro. Otvorim broj prijave na njihovoj stranici, tam pise da je lova uplacena, a kod mene nista na racunu. Pa opet pozivi, emailovi, pitaj banku jel vide oni transakciju kaku, da bi lova sjela nakon tjedan dana.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 20:21 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Marko kaže...
Ajar kaže...

u njihovu dućanu nikad nije neka gužva (nemaju baš neki odabir) no oni koji rade tamo bore se s pacijentima po pol sata. dođem kupiti nekakvu bedastoću i čekam li ga čekam, dok se slučaj ne makne s pulta (meni treba 2 minute, ako je stvar na polici i ne mora se čekati speleologija skladišta). a propos internetskih narudžaba, piše da nečega ima i raspoloživo je a kad dođeš u dućan, "rezervirano" sve ("znate, firme kupuju na desetke komada" + čekaju danima da bi došle po robu, koja onda tam stoji na skladištu i kiseli se) i zapravo nema ničega (osim onoga na policama) jer "ne smijem vam prodati". drive-in ne šljaka baš ni za banke a bogami neće ni njima za "tehničku robu". osim ako ne krenu još i s hamburgerima (na sve ostalo). očekujem skoro zatvaranje nepromišljene "poduzetničke inicijative". 

Zato lijepo naručiš na webu, staviš "Preuzimanje u poslovnici X", dobiješ na mail kad možeš preuzeti i to je to. Obično bude unutar pola sata ako je roba dostupna na željenoj lokaciji za preuzimanje. Ali nekad im i dulje treba.

 

Ono što je po meni veća bedastoća je da je cijena kod kupnje u dućanu nešto viša (a nekad i znatno viša) nego na webshopu, što bi mi još i bilo jasno kada se ne bi moglo naručiti preko webshopa i odabrati preuzimanje u toj istoj poslovnici kao način dostave. Ako je ideja da se stimulira kupnja preko webshopa zbog manje gužve, manjeg skladišta itd, onda ideja pada u vodu jer opet mogu fizički preuzeti robu u istoj poslovnici, stvaram gužvu, angažiram zaposlenike.

 Kako je rekao Ajar, opet postoji razlika izmedu jazavaca koji dodu u trgovinu pa ispituju djelatnike o komponentama, "koji je PC bolji", "sta imate za X kn" i sl. (nemam nista doduse protiv takvih likova) i osobe koja naruci online i dode to skupiti. I ja bih, da imam trgovinu, poticao drugi nacin, makar popustima jer iako ces doci u poslovnicu, em je logisticki puno glade (ceka te proizvod jer doci ces tek nakon potvrdnog maila da te artikl ceka) em se zna da si samo po to dosao, uzmes, platis, odes.

AmonZero kaže...

Ja sam nedavno imao full lose iskustvo sa Linksom i povratom robe.

Znaci pozvao sam se na ovo vracanje robe unutar 14 dana, gdje sam proizvod dosao vratit u poslovnicu unutar manje 24 odtkad sam ga preuzeo.

 

Prvo nisu uopce bili upuceni da netko moze uopce vratit proizvod ako mu ne odgovara. Trebali su prvo napravit jedno 3-4 telefonska poziva da bi utvrdili da ja mogu to odradit iako sam prethodno bio kontaktiro i njihovu podrsku i sve s njima dogovorio, trebao samo vratit proizvod i dobit lovu u poslovnici. Onda komplikacije sa vracanjem love na moju karticu. Drama, ne moze vratit na karticu, a ne smije dat gotovinu. Pa onda ostavljaj tu proizvod i prijavljuj ga kao da ga ostavljem na servis. Pitam kad ce bit rijeseno kaze sutra sve ce vas kontaktirat.

Dolazi sutra mail, traze feedback, reko kaki feedback niste mi ni novce vratili niti me nitko povratno kontaktiro. Otvorim broj prijave na njihovoj stranici, tam pise da je lova uplacena, a kod mene nista na racunu. Pa opet pozivi, emailovi, pitaj banku jel vide oni transakciju kaku, da bi lova sjela nakon tjedan dana.

Jesi kupio proizvod putem webshopa ili usetao u trgovinu i tamo ga kupio? U smislu: zakonski rok otkaza ugovora od 14 dana odnosi se samo na kupovinu na daljinu, dakle za ugovore sklopljene na daljinu. Ako useces u poslovnicu, dobra je volja trgovca hoce li ti prihvatiti povrat ili ne

15 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri

Web shop

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
4 godine
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Encoding

Ne bih davao popuste, nego bih organizirao jednog čovjeka / šalter za preuzimanje robe naručene putem webshopa Tada neke ne bi smetalo da netko dođe i raspituje se koji je PC bolji. Za usporedbu, farmacija se zasniva upravo na savjetima apotekara. Danas sam po nti put bio svjedokom upita - dajte mi nešto protiv bolova. Zamisli da dođeš u links i kažeš- dajte mi grafičku. Ni koju, ni kakvu... Ljudi su postali previše orijentirani samo na sebe i nizašto i ni za koga ih više nije briga. Meni je to neprihvatljivo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 22:09 (zelenapaprika).
5 godina
online
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
zelenapaprika kaže...
Encoding

Ne bih davao popuste, nego bih organizirao jednog čovjeka / šalter za preuzimanje robe naručene putem webshopa Tada neke ne bi smetalo da netko dođe i raspituje se koji je PC bolji. Za usporedbu, farmacija se zasniva upravo na savjetima apotekara. Danas sam po nti put bio svjedokom upita - dajte mi nešto protiv bolova. Zamisli da dođeš u links i kažeš- dajte mi grafičku. Ni koju, ni kakvu... Ljudi su postali previše orijentirani samo na sebe i nizašto i ni za koga ih više nije briga. Meni je to neprihvatljivo.

 Zapravo je inicijativa nebitna, dok god je rezultat da vise ljudi kupuje preko weba (jer im to pase)

 

Analogiju s apotekom nisam bas shvatio: svaki put kad dodem u HG Spot/Links itd. budu ljudi koji se raspituju "dajte mi neki laptop do 3 soma kn", "kakav gaming PC imate" i redovito im pomazu djelatnici. Meni je osobno to besmisleno jer na internetu mozes izvagati savjete 10 ljudi na YT kanalima i forumima o tome koji laptop je bolji umjesto da to pitas jednu osobu, i to onu koja ce ti taj laptop prodati.... ali savkome njegovo, nema se svim ljudima baviti time

4 godine
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Nisu svi ljudi znalci o svemu. I ne znaju svi za specijalizirane web siteove ili forume ili naprosto ne žele gubiti vrijeme ne bi li među 1000 poruka našli koristan savjet. I zato postoje živi trgovci koji im mogu pomoći. Pitanje o laptopu ili pc-u su sasvim normalna jer i sami trgovci znaju što imaju na skladištu. I sve je to posve normalno. Ako je netko nestrpljiv i misli da zna sve o svemu i zbog toga mu smetaju svi koje on smatra neznalicama, to njegov vrlo velik problem. Nadam se da ne mlati ljude na blagajni u dućanu jer ima dojam da su spori dok stavljaju kruh i mlijeko na pokretnu vrpcu blagajne.

Ako nisi shvatio nacrtanu usporedbu s apotekom onda vjerojatno u reklamama nisi milijunima puta čuo - pitajte za savjet liječnika ili ljekarnika.
5 godina
online
Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i

I dalje te ne razumijem: ili pricas u metaforama ili govorimo o istome samo na razlicit nacin. U svakom slucaju, postoje ljudi koji se kuze i doci ce samo skupit stvar u ducan, a postoje oni kojima je ulazak u ducan prvi korak u kupnji. Oboje je ok. 

 

Poanta mog originalnog posta je bila da trgovci prvima pokusavaju obicno olaksati umjesto da ih tretiraju kao potonje, zato imaju zagarantirano stanje proizvoda ako su narucili preko weba, a preuzimaju u trgovini, nizu cijenu preko weba i sl. Ovo sto je kolega predlozio s posebnim blagajnikom je isto OK ideja, mislim da je to i poanta ovog Drive-ina iz clanka

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i

Kupujem u HGšrotu jer mi je najbliže i najbže sam tam gotov

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Marko kaže...
Ajar kaže...

u njihovu dućanu nikad nije neka gužva (nemaju baš neki odabir) no oni koji rade tamo bore se s pacijentima po pol sata. dođem kupiti nekakvu bedastoću i čekam li ga čekam, dok se slučaj ne makne s pulta (meni treba 2 minute, ako je stvar na polici i ne mora se čekati speleologija skladišta). a propos internetskih narudžaba, piše da nečega ima i raspoloživo je a kad dođeš u dućan, "rezervirano" sve ("znate, firme kupuju na desetke komada" + čekaju danima da bi došle po robu, koja onda tam stoji na skladištu i kiseli se) i zapravo nema ničega (osim onoga na policama) jer "ne smijem vam prodati". drive-in ne šljaka baš ni za banke a bogami neće ni njima za "tehničku robu". osim ako ne krenu još i s hamburgerima (na sve ostalo). očekujem skoro zatvaranje nepromišljene "poduzetničke inicijative". 

Zato lijepo naručiš na webu, staviš "Preuzimanje u poslovnici X", dobiješ na mail kad možeš preuzeti i to je to. Obično bude unutar pola sata ako je roba dostupna na željenoj lokaciji za preuzimanje. Ali nekad im i dulje treba.

 

Ono što je po meni veća bedastoća je da je cijena kod kupnje u dućanu nešto viša (a nekad i znatno viša) nego na webshopu, što bi mi još i bilo jasno kada se ne bi moglo naručiti preko webshopa i odabrati preuzimanje u toj istoj poslovnici kao način dostave. Ako je ideja da se stimulira kupnja preko webshopa zbog manje gužve, manjeg skladišta itd, onda ideja pada u vodu jer opet mogu fizički preuzeti robu u istoj poslovnici, stvaram gužvu, angažiram zaposlenike.

 

Mislim da zato jer im je webshop manji trošak od najma prostora+plaća radnika. Ako većina odluči jednog dana kupovati preko webshopa tada potrebe za radnicima i prostorom neće trebati. Therefore, stimulacija kupovine preko webshopa.

 

 

 Glupost. Uvijek će radnik trebat koji će obrađivat narudžbe i manipulirat robom itd. Troškovi su manji jer ide po sistemu narudžba pa nema velikih zaliha robe niti je potrebno previše ljudstva. Sve u svemu preferiram kupnju kupljeno-viđeno, webshop samo kaj ovak nema ili i kaj mi nije hitno. Ali kad mi zatreba odmah spreman sam platit više ak ima robe za odmah na stanju u trgovini.

11 godina
online
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Memphis kaže...

...Sve u svemu preferiram kupnju kupljeno-viđeno, webshop samo kaj ovak nema ili i kaj mi nije hitno. Ali kad mi zatreba odmah spreman sam platit više ak ima robe za odmah na stanju u trgovini.

 kupljeno-viđeno je najčešće šipak

uđem u sd trgovinu, izloženi ugašeni laptopi - pitam jel se može upaliti neki nitro laptop da vidim bar otprilike kakav je ekran, trgovac kaže - ne može

jel ga mogu upaliti neposredno prije kupnje - ne može

jel ga mogu upaliti nakon kupnje i vratiti ako nisam zadovoljan - ne može

i što si kupio na 'viđeno' - mačka u vreći

 

dakle, web shop s pravom povrata 14 dana bez objašnjavanja zašto ga vraćam je daleko bolja opcija u ovakvim slučajevima

16 godina
neaktivan
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri

A kaj se tiće same web kupovine i povrata, mislim da je tu najviše napredovala ekipa iz "ekupi", par puta kupovao i vraćao i sve prošlo glatko bez puno diskusije i dopisivanja, tako da mi je od svih web shopova najbolji EKUPI !!

-- Kaj buš ti bum i ja --
14 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
picajzla0707 kaže...
Memphis kaže...

...Sve u svemu preferiram kupnju kupljeno-viđeno, webshop samo kaj ovak nema ili i kaj mi nije hitno. Ali kad mi zatreba odmah spreman sam platit više ak ima robe za odmah na stanju u trgovini.

 kupljeno-viđeno je najčešće šipak

uđem u sd trgovinu, izloženi ugašeni laptopi - pitam jel se može upaliti neki nitro laptop da vidim bar otprilike kakav je ekran, trgovac kaže - ne može

jel ga mogu upaliti neposredno prije kupnje - ne može

jel ga mogu upaliti nakon kupnje i vratiti ako nisam zadovoljan - ne može

i što si kupio na 'viđeno' - mačka u vreći

 

dakle, web shop s pravom povrata 14 dana bez objašnjavanja zašto ga vraćam je daleko bolja opcija u ovakvim slučajevima

 Webshop nije samo kupovina laptopa ... kao ni jedina trgovina.

 

I šta ti time dobiš kad upališ laptop? Pogotvo onaj koji je bez OS-a?  Još pored tisuće reviewa i recenzija ... 

14 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
logan kaže...

A kaj se tiće same web kupovine i povrata, mislim da je tu najviše napredovala ekipa iz "ekupi", par puta kupovao i vraćao i sve prošlo glatko bez puno diskusije i dopisivanja, tako da mi je od svih web shopova najbolji EKUPI !!

 Je, sjećam se kad su tipu poslali 3 nove i jednu rabljenu gumu. Valjda je i tu rabljenu netko provozao 15 dana pa vratio.

 

NEUGODNO ISKUSTVO 'Kupio sam preko interneta nove gume. Poslali su mi jednu već - korištenu' - Novi list

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 16:55 (Memphis).
4 godine
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
encoding kaže...

I dalje te ne razumijem: ili pricas u metaforama ili govorimo o istome samo na razlicit nacin. U svakom slucaju, postoje ljudi koji se kuze i doci ce samo skupit stvar u ducan, a postoje oni kojima je ulazak u ducan prvi korak u kupnji. Oboje je ok. 

 

Poanta mog originalnog posta je bila da trgovci prvima pokusavaju obicno olaksati umjesto da ih tretiraju kao potonje, zato imaju zagarantirano stanje proizvoda ako su narucili preko weba, a preuzimaju u trgovini, nizu cijenu preko weba i sl. Ovo sto je kolega predlozio s posebnim blagajnikom je isto OK ideja, mislim da je to i poanta ovog Drive-ina iz clanka

 Dokopao sam se na trenutak laptopa, pa mogu i citirati poruku na koju odgovaram. :-)

 

Ljudi koji se kuže će ionako boraviti kraće u trgovini. Ne znam zašto su svi postali tako nestrpljivi i osjetljivi? Jednako je kod vulkanizera u proljeće i jesen, kod liječnika, kod zubara, u restoranu... Svugdje se moraš najaviti, čekati...

 

Kao što sam napisao, preferiram živog čovjeka. Možda sam napravio pogrešku kod odabira komponenti, pa su dva komada opreme nekompatibilni, na što će me trgovac upozoriti, pa neću imati problema s nekakvim kasnijim povratom robe, o čemu se također ovdje na forumu često piše. Možda će mi ponuditi nešto bolje, nešto jeftinije ili naprosto nešto novo.

 

Ništa od toga ne možeš dobiti putem Webshopa, jer nemaš s kime razgovarati licem i lice (chatbot i chat općenito nisu nikakva prava zamjena za to).

 

Evo ti još jedne pričice. Neki dan sam bio na trajektu. Kupovao sam kavu za van dok je iza mene bio otac s dvoje djece. Ponudio sam mu da ode ispred mene, a da ja pričekat malo duže. Odbio je i rekao da se djeca moraju naučiti čekati. Kada bi svi tako razmišljali...

 

 

 

 

11 godina
online
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Memphis kaže...

 Webshop nije samo kupovina laptopa ... kao ni jedina trgovina.

 

I šta ti time dobiš kad upališ laptop? Pogotvo onaj koji je bez OS-a?  Još pored tisuće reviewa i recenzija ... 

 laptop je primjer, jer su najkompliciraniji i sadrže sve, od samog hardvera do 'periferije', sve u jednom

 

baš za taj acer nitro (prvi sa 5600h i rtx 3060) je bilo upitno dosta toga, prvenstveno kakav je ekran jer su prve recenzije za američko tržište (ako se dobro sjećam) pokazivale da ima odličan ips, dok je kod nas očito stigla pošiljka sa starijim ekranom koji je katastrofa, pa sam htio provjeriti jer je bilo doslovno par reci i to uglavnom predprodukcijskih modela

al jebiga, nemereš ga upalit dok ne kupiš i odneseš doma, pa ako ne valja ekran ovisiš od prodavača možeš li ga vratiti ili će ti reći - jbga, kupio si sad je tvoj, doslovno kupovanje mačka u vreći

 

webshop ima prednosti upravo zbog mogućnosti povrata 14 dana, čak i da sve odgovara recenzijama i da je sve poznato, neke stvari ne znaš dok ne isprobaš

recimo mrtvi pikseli, kupiš u webshopu i ne moraš se misliti hoće li ti mijenjati na tri ili pet mrtvih piksela, nema servisa, čekanja i sličnih sranja, zapakiraš i vratiš

pravo povrata 14 dana bez objašnjavanja razloga je jedna od najboljih stvari koja se dogodila u zaštiti potrošača, u vrijeme kad svi gledaju kako da te naguze, od proizvođača koji podmeću lošije komponente u proizvod istog naziva ovisno o tržištu, do trgovaca koji koriste priliku da ti uvale jorinu i ostave te na suhom

14 godina
offline
Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i

Nema niti trgovaca geek-ova kakvi su prije bili.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
picajzla0707 kaže...
Memphis kaže...

 Webshop nije samo kupovina laptopa ... kao ni jedina trgovina.

 

I šta ti time dobiš kad upališ laptop? Pogotvo onaj koji je bez OS-a?  Još pored tisuće reviewa i recenzija ... 

 laptop je primjer, jer su najkompliciraniji i sadrže sve, od samog hardvera do 'periferije', sve u jednom

 

baš za taj acer nitro (prvi sa 5600h i rtx 3060) je bilo upitno dosta toga, prvenstveno kakav je ekran jer su prve recenzije za američko tržište (ako se dobro sjećam) pokazivale da ima odličan ips, dok je kod nas očito stigla pošiljka sa starijim ekranom koji je katastrofa, pa sam htio provjeriti jer je bilo doslovno par reci i to uglavnom predprodukcijskih modela

al jebiga, nemereš ga upalit dok ne kupiš i odneseš doma, pa ako ne valja ekran ovisiš od prodavača možeš li ga vratiti ili će ti reći - jbga, kupio si sad je tvoj, doslovno kupovanje mačka u vreći

 

webshop ima prednosti upravo zbog mogućnosti povrata 14 dana, čak i da sve odgovara recenzijama i da je sve poznato, neke stvari ne znaš dok ne isprobaš

recimo mrtvi pikseli, kupiš u webshopu i ne moraš se misliti hoće li ti mijenjati na tri ili pet mrtvih piksela, nema servisa, čekanja i sličnih sranja, zapakiraš i vratiš

pravo povrata 14 dana bez objašnjavanja razloga je jedna od najboljih stvari koja se dogodila u zaštiti potrošača, u vrijeme kad svi gledaju kako da te naguze, od proizvođača koji podmeću lošije komponente u proizvod istog naziva ovisno o tržištu, do trgovaca koji koriste priliku da ti uvale jorinu i ostave te na suhom

 To pravilo bez objašnjavanja je najobičniji debilizam. Amazon je pun recenzija gdje ljudi dobiju korištene stvari. Jedva skupiš novac za neku stvar i onda dobiješ korišten artikl. Pogotovo kad vidim na Redditu čak i savjete uzmi na 14 dana dok ti je nešto na reklamaciji i i kad ti se vrati to nešto sa reklamacije ovaj artikl koji si uzeo vrati nazad u trgovinu. Znam neke ljude koji konstatno mijenjaju stvari, to više nije niti kupovina nego recenzija.

14 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
picajzla0707 kaže...
Memphis kaže...

 Webshop nije samo kupovina laptopa ... kao ni jedina trgovina.

 

I šta ti time dobiš kad upališ laptop? Pogotvo onaj koji je bez OS-a?  Još pored tisuće reviewa i recenzija ... 

 laptop je primjer, jer su najkompliciraniji i sadrže sve, od samog hardvera do 'periferije', sve u jednom

 

baš za taj acer nitro (prvi sa 5600h i rtx 3060) je bilo upitno dosta toga, prvenstveno kakav je ekran jer su prve recenzije za američko tržište (ako se dobro sjećam) pokazivale da ima odličan ips, dok je kod nas očito stigla pošiljka sa starijim ekranom koji je katastrofa, pa sam htio provjeriti jer je bilo doslovno par reci i to uglavnom predprodukcijskih modela

al jebiga, nemereš ga upalit dok ne kupiš i odneseš doma, pa ako ne valja ekran ovisiš od prodavača možeš li ga vratiti ili će ti reći - jbga, kupio si sad je tvoj, doslovno kupovanje mačka u vreći

 

webshop ima prednosti upravo zbog mogućnosti povrata 14 dana, čak i da sve odgovara recenzijama i da je sve poznato, neke stvari ne znaš dok ne isprobaš

recimo mrtvi pikseli, kupiš u webshopu i ne moraš se misliti hoće li ti mijenjati na tri ili pet mrtvih piksela, nema servisa, čekanja i sličnih sranja, zapakiraš i vratiš

pravo povrata 14 dana bez objašnjavanja razloga je jedna od najboljih stvari koja se dogodila u zaštiti potrošača, u vrijeme kad svi gledaju kako da te naguze, od proizvođača koji podmeću lošije komponente u proizvod istog naziva ovisno o tržištu, do trgovaca koji koriste priliku da ti uvale jorinu i ostave te na suhom

 Generaliziraš na osnovu jednog "primjera". Kad kupuješ npr. emmezeti tam se pak sve otvara da se vidi jel roba oštećena ili ne od laptopa do vešmašine. Mačak u vreći ti može biti u webshopu da si uvjeren da si kupio dobro pa ti se pokvari van 14 dana, tak da su to gluposti.

11 godina
online
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Memphis kaže...

 Generaliziraš na osnovu jednog "primjera". Kad kupuješ npr. emmezeti tam se pak sve otvara da se vidi jel roba oštećena ili ne od laptopa do vešmašine. Mačak u vreći ti može biti u webshopu da si uvjeren da si kupio dobro pa ti se pokvari van 14 dana, tak da su to gluposti.

ima više primjera, laptop je jedan, monitor s mrtvim pikselima može biti drugi, nekom nešto treće, ali pravo povrata nakon kupnje na daljinu je u nekim slučajevima dobra stvar

 

također imaš hrpu ljudi koji ne čitaju recenzije i ako kupe stvar koja im ne odgovara, recimo ne paše im ležanje miša u ruci, mogu ga bez problema vratiti - kupiš u trgovini i doma skužiš da ti ne paše, ovisiš o dobroj volji trgovca da ti vrati lovu ili zamijeni proizvod

 

ako se pokvari nakon 14 dana imaš garanciju, materijalni nedostatak i sva ostala potrošačka prava kao i prilikom kupnje u trgovini, još lupaš kak su to gluposti 

14 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
picajzla0707 kaže...
Memphis kaže...

 Generaliziraš na osnovu jednog "primjera". Kad kupuješ npr. emmezeti tam se pak sve otvara da se vidi jel roba oštećena ili ne od laptopa do vešmašine. Mačak u vreći ti može biti u webshopu da si uvjeren da si kupio dobro pa ti se pokvari van 14 dana, tak da su to gluposti.

ima više primjera, laptop je jedan, monitor s mrtvim pikselima može biti drugi, nekom nešto treće, ali pravo povrata nakon kupnje na daljinu je u nekim slučajevima dobra stvar

 

također imaš hrpu ljudi koji ne čitaju recenzije i ako kupe stvar koja im ne odgovara, recimo ne paše im ležanje miša u ruci, mogu ga bez problema vratiti - kupiš u trgovini i doma skužiš da ti ne paše, ovisiš o dobroj volji trgovca da ti vrati lovu ili zamijeni proizvod

 

ako se pokvari nakon 14 dana imaš garanciju, materijalni nedostatak i sva ostala potrošačka prava kao i prilikom kupnje u trgovini, još lupaš kak su to gluposti 

Da gluposti ...

A ovako kad kupiš onda nemaš garanciju? Taj koji ne čita recenzije čisto sumnjam da kupuje online. 

Svatko kupuje onako kako mu paše a sve ostalo što ti drobiš su gluposti. Pogotvo sa glupom frazom "mačak u vreći" po tebi je sve što kupiš mačak u vreći. Najbitnije kod tvoje kupnje je da ono što kupiš možeš vratit a ostalo sve pada u drugi plan.

11 godina
online
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
Memphis kaže...

A ovako kad kupiš onda nemaš garanciju? 

 dobro daj još jednom baci oko na raspravu, ti si taj koji je napisao ovo

Memphis kaže...

...Mačak u vreći ti može biti u webshopu da si uvjeren da si kupio dobro pa ti se pokvari van 14 dana, tak da su to gluposti.

 

znači sva prava potrošača su jednaka u kupnji na daljinu i u trgovini, jedino u kupnji preko webshopa imaš dodatnu prednost povrata robe u roku 14 dana bez da se moraš objašnjavat zašto

ako ti ne kužiš da je to prednost onda ne znaš što više da ti kažem

 

provjeru stanja robe isto radiš i kod dostave, svaki put mi u mejlu izričito kažu da ne preuzimam robu ako nisam otvorio paket i provjerio ima li oštećenja

dakle isti kurac kao u trgovini, za sve ostalo što kasnije skužiš doma da ne valja ili ti ne paše pravo povrata vrijedi zlata jer se ne moraš natezati oko toga

 

tebi paše kupnja u trgovini, sve ok, ti kupuj u trgovini, ali govoriti da je glupost pravo povrata je glupost sama po sebi

14 godina
offline
Re: Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s dri
picajzla0707 kaže...
Memphis kaže...

A ovako kad kupiš onda nemaš garanciju? 

 dobro daj još jednom baci oko na raspravu, ti si taj koji je napisao ovo

Memphis kaže...

...Mačak u vreći ti može biti u webshopu da si uvjeren da si kupio dobro pa ti se pokvari van 14 dana, tak da su to gluposti.

 

znači sva prava potrošača su jednaka u kupnji na daljinu i u trgovini, jedino u kupnji preko webshopa imaš dodatnu prednost povrata robe u roku 14 dana bez da se moraš objašnjavat zašto

ako ti ne kužiš da je to prednost onda ne znaš što više da ti kažem

 

provjeru stanja robe isto radiš i kod dostave, svaki put mi u mejlu izričito kažu da ne preuzimam robu ako nisam otvorio paket i provjerio ima li oštećenja

dakle isti kurac kao u trgovini, za sve ostalo što kasnije skužiš doma da ne valja ili ti ne paše pravo povrata vrijedi zlata jer se ne moraš natezati oko toga

 

tebi paše kupnja u trgovini, sve ok, ti kupuj u trgovini, ali govoriti da je glupost pravo povrata je glupost sama po sebi

 Ček ti misliš da si pametan zato kaj kupuješ preko webshopa? A mi ostali ne znamo kaj je to i kak funkcionira? Daj se zbudi.

 

Gluposti su ono kaj ti pišeš.

14 godina
offline
Links u Novom Zagrebu otvorio poslovnicu s drive-i

Ja čekam da moderator malo moderira, crvenih kartona tu ima, osim ako ima članova na koje će zažmiriti oko. Ako nekome nije nešto jasno pročitajte pravila foruma.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice