Linkovi vam izgledaju dosadno? Opera predstavila z

poruka: 6
|
čitano: 2.662
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linkovi vam izgledaju dosadno? Opera predstavila z".
16 godina
neaktivan
offline
Linkovi vam izgledaju dosadno? Opera predstavila z

Znači neki niz ikona se resolva u url koji ne možeš vidjeti dok ne odeš na njega. Super sigurno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linkovi vam izgledaju dosadno? Opera predstavi

-niz ikona? simboli-znakovi-slova.. semantika ili kako ćemo što nazvati? karikirano mogu reći da je to ista stvar, recimo vidljiva razlika na prvi pogled više boja nego korištenjem fonta-slova a ikone su inače slike-piktogrami što je recimo prvi oblik pisma, slova.. tak da ne vidim bitnu razliku, hype-bezvezarija.. :) no ponekad i super ideja, pogotovo ako si prvi i ako na tome nalupaš miljarde, tad što veća glupost to slađe-bolje.. i po tome ovo može biti savršeno (pa žalim što nisam ja prvi..) ili promašaj, tad ne žalim :)

 

- kako kažu u textu ima neka pevaljka, par znakića.. a sad za slikovito objašnjenje koje će svi razumjeti, možete jednako tako koristiti i xxx .. jasno vam je što ta tri iksića inače predstavljaju? :) što će reć, ista stvar, samo nije char$-slovo nego ikona, koja je daleki rođak-predak slova, isto.

 

-adresa? humanreadible forma ili niz znakova koji nam ništa ne znače.. ako ih zamjenimo bilo čime, nismo napravili skoro ništa.. tj jesmo, npr skraćivanje google-urla- pa osim klasičnog dns resolvinga imaš dodatni koji negdje ima zapisano što je ta kombinacija recimo kompresirana-dekompersirana, karikirano kao da zipiramo adresu-kobasicu i za korištenje trebamo zip-unzip.. no ostalo je isto, topla voda level inovacije.. i ponovo, možda super biz, neovisno koliko je banalno. ... no i durgi kriterij, da to nije opera, nego recimo google, apple.. tad bi takva šansa od kojeg promila skočila višestrkuko prema sigurnoj zaradi-fičeru-hypeu pri čemu nije važna ideja nego tko.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 14:46 (ihush).
8 godina
offline
Re: Linkovi vam izgledaju dosadno? Opera predstavi
Visak kaže...

Znači neki niz ikona se resolva u url koji ne možeš vidjeti dok ne odeš na njega. Super sigurno.

 A jbš ga ti, onda bi i QR kodove trebalo zabraniti, jer su ljudi glupi i neuki... Ali ako to Apple gura, onda je "amazing" :D
Phishing je imho opasniji nego "click here", btw.

Ne znam, meni je kao koncept OK, makar bi meni bilo bolje da možeš (samo) sam svoje "ikone" koristiti. Sad, ako sam sebe ideš zaje... tu nema pomoći. 
I to još samo 16 boja i max 32x32px (vektor skalirano), tak da su to stvarno ikone (simboli, alati) a ne "lepe slikice"...

...ali kog ja to zavaravam; čim (ako) prođe, dobit ćemo Edge/Chrome standard sa slikovnim plahtama kao za start meni Win 11... 

15 godina
offline
Re: Linkovi vam izgledaju dosadno? Opera predstavi

-u ver.2.0b će imati HDR-12bit-alpha uz rgb, transprarentnost, jpg-psd-word-avi-ppt kompatibilnost (read-open, save je za dev-komercijalu), sliku madone (i one druge), sponzorski dio stranaka i ne vladinih udruga kroz google klik itd.

-do ver.57 kad će izbaciti kao nepotreban-legacy sam html-body-sadržaj i postati sam sebi svrha-sadržaj uz izmjenu da to nije sadržaj stranice nego linka na stranicu pa je to next-gen-level za hype prijelomna točka (nakon koje i AI nije daleko, dan-dva..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 12:05 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linkovi vam izgledaju dosadno? Opera predstavi
Zechina kaže...

 A jbš ga ti, onda bi i QR kodove trebalo zabraniti, jer su ljudi glupi i neuki... Ali ako to Apple gura, onda je "amazing" :D

 QR možeš pročitati kamo vodi prije nego klikneš. Ovdje ovisiš o serverima neke firme, koji efektivno služe kao DNS prije pravog DNSa, pa ako ne radi server ni linkovi ne rade. Trebamo li stvarno još dodatne propertiary DNSove? 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
offline
Linkovi vam izgledaju dosadno? Opera predstavila z

kontroverzno pitanje za ovu temu..

 

ženče ima Iphone 11 i uvalio sam joj preko vibera dvije igre, s google play store... sve radi... jer nemam vremena proučavati taj iphone softver (ne da ona da čačkam po tom najboljem mobitelu na svijetu) i njihove retardirane kupovine, a tamo se koliko sam brzo pogledao, maltene, sve plaća..

 

koji je trik da joj prebacim igricu Atlantis Odissey.

 

skinuti apk. ... , a kako povezati njen mob s windows..

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 12:09 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice