Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

poruka: 20
|
čitano: 9.604
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Liječit ćemo rak živom (ako, ako)".
8 godina
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Po ne znam koji puta čitam o nekom novom načinu liječenja raka. Bez obzira na sve, Hrvatska će i dalje biti pri samom vrhu EU po broju umrlih od raka na broj stanovnika. Jer naš zdravstveni sustav je teža sprdačina.

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Sad ce se ''strucljaci'' koji koriste Mrkvicu/Klor ili Ivermektin prebaciti na cistu zivu. :D

Moj PC  
12 1 hvala 1
16 godina
online
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Zanimljivo, a možda i očekivano da je toksična doza različita za zdrave i nezdrave stanice. Možda bi trebalo probati i druge otrove.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

a ima što s azbestom? možda u kombinaciji sa živom i plutonijem ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Ja sam preživio rak i prošao sam 11 ciklusa kemoterapije jer na zadnjoj sam skoro odapeo zbog alergijske reakcije...  Koristio sam se s lijekom iz 80 90 (oxiloplatin) koji je napravio takvu havariju u mome tijelu da je to neopisivo.... A da ne govorim šanse direktno s operacijskog stola ide na kemoterapije nakon 6 mjeseci smršavio sam blizu 30 kilograma i bio sam hodajuće truplo... 

Tako da bilo što humanije u liječenju tumora pozdravljam da se smanji patnja jer nemoguće je opisati patnje koje ljudi prolaze i godinama nakon zbog učinka kemoterapije ... 

Ps. Zagreb je grad i medicinska zaštita za sebe... Ovo ostalo je razina 18 stoljeća... 

 
24 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Kemoterapija radi na sličnom principu, ubija i zdrave stanice, samo tumorske nešto više, tako da ovo po tom pitanju ne zvuči kao veliki napredak. Ima više vrsta tumora i više vrsta kemoterapija, pa je najbitnije pogoditi pravu, da nuspojave nisu uzaludne. U tvom slučaju očito je bila korisna.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

.. da, ili stvar je u preciznosti i doziranju bilo čega. može tako i alkohol ubiti virus-bakteriju problem je samo što ubije i ostale stanice domaćina, neselektivno-neprecizno, pucanje iz mitrača..

-kemoterapija je primjer tehnologije i inače štetnog zračenja, ali primjenjeno precizno ciljano na stanicu tumora.. ako neko sredstvo možemo tako aplicirati tad je to potencijalni lijek, ako ne možemo tad je smrtonosno, kao sve u životu ili život sam po sebi (starenje..) uz foliskule o zmijskom (protu)otrovu itd...

 

edit: ... a kao btw pitanje, možda g.raos ili što ostali misle o 'terminologiji'-značenju, npr olovo, kaže se da je otrovno.. (ni)je. tj, ne radi ništa posebno u recimo organizmu, ali pošto se lako spaja s bilo čime tad zauzme mjesto onom što je organizmu potrebno, zaštopa slobodno mjesto-parking.. sortofspik, tj ne radi ništa protiv organizma ali time što zauzme mjesto potrebnom organizam će umrijeti jer bez vitamina-enzima-i sl. ne može obaviti svoju funkciju, jetra-bubreg-probava-pluća .. isto-slično i olovo 'samo' zauzme slobodan parking. Kažemo da je otrovno a laički otrove smatramo nečim što je agresivno-ubija.. dok olovo ne radi ništa, tj da ga recimo izbacimo s 'parkinga' nema štete-posljedica.. zar ne? Čak donekle (opet karikirano) usporedivo s 'trovanjem olovom' iz filmova gdje se to odnosi na napucavanje pištačima-metcima... tad metak radi konkretnu štetu trgajući tkivo-organe, dok olovo ipak ne radi takvu trajnu štetu (osim što radi, jer je trajno tj jednom nakupljeno ostaje, akumulira se.. kao badsektori hdd-a i relocated clusteri, ovisno o toj količini nastupa smrt..).

-kao što je sad živa moguć lijek, može to postati i recimo olovo, bilo što štetnog-otrovnog, ako nađemo način kako to aplicirati ciljano tj da uništi stanicu koju želimo, ne ostale koje ne želimo, bila to nuklearna bomba ili vrh igle nanosonde, razlika je u preciznosti kojom to radimo.. i kako tehnologija napreduje, nema posebnog razloga da i to jednog dana neće biti jednako dostupno kao npr uklanjanje liposukciom masnogća..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 17:41 (ihush).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Problem s lijekovima uvijek je u nuspojavama. Obično treba 3 mjeseca da se pronađe nova vrsta lijeka za neku bolest, no onda slijedi barem 3 godine da se pronađe takav kemijski spoj koji će imati prihvatljive nuspojave. To kažem zato što prihvatljivost nuspojava ovisi o bolesti. Za kemoterapiju tumpra se prihvaćaju sve nuspojave jer život je u pitanju! Ukratko, dobar lijek je "čarobno tane" koje uništava ono što treba, a ne uništava ono što ne treba. No tako što je teško dobiti. Što se pak olova tiče ne znam na koji kemizam mislite. Problem je što olovo napada mnoge organske sustave, pa bi njegovo djelovanje bilo vrlo teško kemijskim modifikacijama usmjeriti samo na jedan. 

 
5 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Pa evo mog primjera kirurški se sve odstranilo ali stanice raka su zahvatilo jedan limfni čvor i kao sredstvo i mjera opreza ide se na kemoterapiju...

Ono što je fizički gore od kemoterapije je psihička komponenta koja je u svemu tome...  Ali u nas jedva da srede fizičku za psihu nikoga nije briga.... 

 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Svaki put kad u javnom prostoru pročitam"naš zdravstveni sustav je sprdačina,"dobijem osip. Sprdačina je zdravstvena administracija i građani(dokazano tijekom aktualne pandemije). Teza da sustav nešto treba, ati si tu jelte da samo koristiš jer imaš prevo je suluda i seže u doba prije 80_.tih.Konkretno=pretilost,alkohol(pretjerano),pušenje---pročitajte si kolikinje to generator malignih bolesti, stavku po stavku. Odaziv na preventivne preglede-za kolorektalni karcinom.,mamografiju sada i za pušenje(o kome imam posebno mišljenje ali sada ne bih) - - - - - eto o navedenom malo porazmislite pa mi nađite mbesto sustava u gorenavedenom a da može išta bez suradnje pojedinca koji su u zadnje vrijeme svi diplomirali medicinu u 3 članka na internetu. 

2 godine
neaktivan
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Slažem se koliko su naši doktori zatrpani dobro imaju vremena za bilo sto...  

Iskreno ja sam državu koštao milijune i mislim da makar radio 40 godina staža da to nikad neću moći vratit... Plus to sve nije gotovo jer ja moram na redovite kontrole... Da sam koji slučajem u americi ne bi vise bio na ovome planetu jer ne bih imao para za plaćanje bolnice... 

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Liječit ćemo rak živom (ako, ako)
snhelix kaže...

Svaki put kad u javnom prostoru pročitam"naš zdravstveni sustav je sprdačina,"dobijem osip. Sprdačina je zdravstvena administracija i građani(dokazano tijekom aktualne pandemije). Teza da sustav nešto treba, ati si tu jelte da samo koristiš jer imaš prevo je suluda i seže u doba prije 80_.tih.Konkretno=pretilost,alkohol(pretjerano),pušenje---pročitajte si kolikinje to generator malignih bolesti, stavku po stavku. Odaziv na preventivne preglede-za kolorektalni karcinom.,mamografiju sada i za pušenje(o kome imam posebno mišljenje ali sada ne bih) - - - - - eto o navedenom malo porazmislite pa mi nađite mbesto sustava u gorenavedenom a da može išta bez suradnje pojedinca koji su u zadnje vrijeme svi diplomirali medicinu u 3 članka na internetu. 

 Haha. Ne nije sprdačina. Zato i jesmo u vrhu EU po broju umrlih od raka. Zato imamo liste čekanja od po i nekoliko godina. Zato nam medicinari masovno odlaze. Zato ima toliko korupcije da se ubrzauju pregledi/zahvati. I sam sam bio tražen mito od strane ortopeda. Hrvatsko zdravstvo zvuči super....na papiru.

8 godina
offline
Re: Liječit ćemo rak živom (ako, ako)
Kako smo krenuli, tocniji naziv ove teme bi bio "lijecit cemo rak svakom zivom"...
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Ne, nije sprdačina, skoro sve moram nadoplatiti ili čekati 2 godine za red . Nikada neću zaboraviti dan kada sam bio na hitnoj prije jedno 15-20g i čujem telefonski poziv između žene koja zove hitnu jer joj se muž srušio i ne diše da joj treba hitna, da bi krava od medicinske sestre rekla da je predaleko i da neće doći. Na to ništa ne bi rekao da kada je spustila slušalicu nije rekla "Neka crkne", tada me od bjesa znoj oblio. Onda prije 3 godine vodim sestru na hitnu jer joj jebeni doktor nikada ne radi, dobila je infekciju rane par mjeseci nakon operacije da su natekle sve limfne žlijezde oko glave. Mjesto od operacije crveno s žutim iscjedkom i visoka temperatura. Da bi dežurna doktorica krenula srati da to nije za hitnu i da može čekati par dana dok se doktor vrati. Još kada je rekla što ju je brat dovezao jer nije dijete od 5 godina došlo mi je da je bacim kroz prozor. Na kraju sam joj ja dao antibiotike koje sam imao i ibuprofen te je problem prošao nakon par dana. Mami nisu pet godina mogli otkriti problem sa stomakom. Sve dok ja nisam došao kod doktora i rekao da ima Chronovu bolest jer ima sve simptome i na to ukazuju rezultati pretraga (Hvala Google) da bi se ovaj sjetio da ta bolest uopće postoji i prestane razmišljati o H.Pylori. Hvala doktorima i tehničarima iz Osijeka i Zagreba, ali ovo sve ostalo je jednako kao da vam je jedna noga u grobu. 

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Jesi li prijavio? Ili se samo sere po internetu?

8 godina
offline
Re: Liječit ćemo rak živom (ako, ako)
Kolacic kaže...

Jesi li prijavio? Ili se samo sere po internetu?

 jesam. Bez dokaza ikakvih audio vizualnih i samo mene i doktora u ordinaciji bez ikakvih svjedoka. Prijavio sam upravi vodovoda.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Slažem se koliko su naši doktori zatrpani dobro imaju vremena za bilo sto...  

Iskreno ja sam državu koštao milijune i mislim da makar radio 40 godina staža da to nikad neću moći vratit... Plus to sve nije gotovo jer ja moram na redovite kontrole... Da sam koji slučajem u americi ne bi vise bio na ovome planetu jer ne bih imao para za plaćanje bolnice... 

 

 

štovani,

nemorate tako razmišljati,Vi ste opravdano koristili zdravstveni sustav,on zbog vas i postoji.Osobno radim u istom pa jedan dio mojih napisa sa raznih foruma i dolazi iz osobnih frustracija.Trenutno smo kao struka stvarno dosegli vrlo visoke mogućnosti i bez obzira na ponekad i loša iskustva sa pojedincima unutar toga sustava(a ima ih to znam,niti meni nije svaki dan isti ;) ti se ljudi trude jako puno za zdravlje svojih pacijenata.Nažalos trenutno su isti ti korisnici/pacijenti osnovni razlog loših rezultata liječenja i prevencije,primjer vam je trenutna pandemija,...svi sve znaju i odupiru se ljudima koji su cijeli život u tome a kada zagusti traže maksimalna prava i tada naravno guše sustav.Jednostavno,nedostaje osobne odgovornosti(a jasno je zašto,zdravstvo je vrlo važna socijalna kategorija i izvrstan alat kupovine glasova pa nitko neće otvoreno zagovarati nikakve promjene.) Ovim putem kojim smo krenuli amerikanizirani će nam model doći prije nego što ga očekujemo,a vjerujte osim korisnika(i mi smo isto ponekad) koji samo ponekad između dva članka o nogometnoj utakmici mi to živimo svaki dan.No neću više o jadikovkama,ovaj dio foruma je za novosti u znanosti. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 19:52 (snhelix).
2 godine
neaktivan
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Nikad neću moći srati po zdravstvu radi jedne doktorice koja je anđeo i koja mi je život spasila svojom predanoscu profesionalnim pristupom i brigom za pacijenta... 

Ali da ima loših strana ima... 

I te loše strane su u provinciji (Split)  gdje se hitna čeka 3 sata ili u zavodu za hitnu rade doktori bez iskustva koji znaju mjerit tlak puls i oksidaciju...

Ja sam ima godinu dana dobio obstrukciju crijeva koja je strašno bolno i smrtonosno stanje.  Navečer na hitnoj sam dobio reglan buscopol i dijagnozu trovanja jer je kao božić pa se ljudi truju hranom...  Sutradan nakon bolova koje u životu nisam osjetio hitna koju su drugi zvali u 8 i po došla je oko podne sa isto doktoricom koja mene pita što ćemo ocete u bolnicu ili će he opet istu injekciju ko sinoć.... 

Nakon dodatnog povlacanja po raznim odjelima oko 6 7 sam dobio nešto protiv bolova uspavalo me i budim se sljedeći dan u kbc Split...  Znači razlike Rebra i ove ustanove je kao noć i dan...  I nažalost 10 dana od dana u bolnici imao sam na rebru termin kontrole pa su svi doktori u Splitu samo na sve odmahivali rukom i bilo je neka riješit će se to u zagrebu...

Srećom pa sam prošao bez operacije ali to je moje loše iskustvo neujednacena zdravstvena zaštita...  U Splitu je to 5 razina ispod pogotovo hitna obzirom da je grad ljeti pun ko šipak i da ima tendenciju migracije ljudi iz Hercegovine i otoka jako jako loše neorganizirano i zapravo amaterski... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Liječit ćemo rak živom (ako, ako)
ludizao kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Iskreno ja sam državu koštao milijune i mislim da makar radio 40 godina staža da to nikad neću moći vratit...

 

Nemaš što vratiti. Obavezno zdravstveno osiguranje radi na principu solidarnosti. Netko uplaćuje i ne koristi, a netko koristi toliko da bi bankrotirao da sve mora sam platiti, kao u tvom slučaju. No to nisi koštao državu jer država nema svoj novac. Tvoju bolnicu su platili drugi radnici. Nije država platila. Imaš ljude koji su dali preko 50 tisuća eura, a nisu vidjeli bolnice. I kod liječnika opće prakse odu jednom u puno godina.

 Da solidarno nismo poduprli sve što je dovelo do tvojeg uspješnog izliječenja, kada bi se našao u potrebi onaj koji bi imao novaca, ne bi imao koga/što platiti. 

(Usrdno molim da se ovo ne brka sa vježbanjem na zamorcima. Naprosto, vještine (ljudske) i tehnologija trebaju vrijeme da se razviju. I novac)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Liječit ćemo rak živom (ako, ako)

Ma nećete nikad vratiti ni osiguranje vozila. Zato prvom prilikom autom u zid! Da vam novac ne propadne. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 1:02 (danen).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice