LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

poruka: 69
|
čitano: 21.807
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t".
16 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj

Hvala dečki, idem u shopping

TheVeka
4 godine
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Marko kaže...

Imam pitanje za vlasnike OLED ekrana - što je sa burn-inom? I sam sam se uvjerio u kvalitetu slike kod OLED-a, nešto fenomenalno i neprikosnoveno, i ovaj moj Samsung 65-inčni LED iz 2018-e izgleda pokraj OLED-a kao Sony Trinitron iz '98-e.

 

Međutim, dosta YouTubera se žali na burn-in probleme. Ja bih svoj budući TV (kao i ovaj) povremeno spajao sa PC-em, pa se malo bojim toga. Kao, treba paziti da ne ostane statična slika predugo vidljiva na ekranu, ali nekako ne želim o tome razmišljati na TV-u od 10.000+ kn, kao što ne razmišljam o tome i na ovom postojećem.

 

Evo primjera videa koji me zabrinuo:

 

 

Jedan frend isto kupuje i jako se dvoumi između QLED-a i OLED-a baš radi burn-ina. Ovaj video iznad je nešto stariji i vjerujem da su modeli iz 2020-e bolji po tom pitanju, ali zanimaju me "lokalna" iskustva iz prve ruke :)

 

Ja sam se brinuo oko igara hoće li ostaviti traga ako neku igram predugo ili slučajno ostavim upaljen ekran sa statičnom slikom, ali nije se pokazalo kao problem.

 

Nisam siguran, ali po poziciji mislim da je meni burn-in nastao zbog titlova na netflixu kad gledam hdr, titlovi baš bliješte, pa preporučam naštimati u postavkama

na neku varijantu tilova koja neće biti tako intenzivna u hdr-u kao defaultna.

14 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
pejak84 kaže...
imam c8 s 3500-4000sati do sad i zasad sve 5, koristi se jako puno za yt, zbog djece, netflix, ripovi razni od uhd od 80gb do obicnog hd za serije, vu+ zero 4k spojen, iptv preko app i tak... bumo videli, nek izdrzi jos 3 god i ja sretan, sad ima oko 2... prije njega imao Samsung serije 9, isto sam bio zadovoljan al je krepal ekran...

Ja imam b8 2+godine i nikakvu naznaku burn in-a. Vjerojatno jer se TV koristi sa svakakvim mix korištenjem(youtube,steam filmova,max tv, ps4 i sl.)

Kako provjeriš broj odrađenih sati ?

15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
bibappu kaže...
Marko kaže...

Imam pitanje za vlasnike OLED ekrana - što je sa burn-inom? I sam sam se uvjerio u kvalitetu slike kod OLED-a, nešto fenomenalno i neprikosnoveno, i ovaj moj Samsung 65-inčni LED iz 2018-e izgleda pokraj OLED-a kao Sony Trinitron iz '98-e.

 

Međutim, dosta YouTubera se žali na burn-in probleme. Ja bih svoj budući TV (kao i ovaj) povremeno spajao sa PC-em, pa se malo bojim toga. Kao, treba paziti da ne ostane statična slika predugo vidljiva na ekranu, ali nekako ne želim o tome razmišljati na TV-u od 10.000+ kn, kao što ne razmišljam o tome i na ovom postojećem.

 

Evo primjera videa koji me zabrinuo:

 

 

Jedan frend isto kupuje i jako se dvoumi između QLED-a i OLED-a baš radi burn-ina. Ovaj video iznad je nešto stariji i vjerujem da su modeli iz 2020-e bolji po tom pitanju, ali zanimaju me "lokalna" iskustva iz prve ruke :)

 

Ja sam se brinuo oko igara hoće li ostaviti traga ako neku igram predugo ili slučajno ostavim upaljen ekran sa statičnom slikom, ali nije se pokazalo kao problem.

 

Nisam siguran, ali po poziciji mislim da je meni burn-in nastao zbog titlova na netflixu kad gledam hdr, titlovi baš bliješte, pa preporučam naštimati u postavkama

na neku varijantu tilova koja neće biti tako intenzivna u hdr-u kao defaultna.

 

Da, to sam odmah posložio. I radi toga što sigurno ne pomažu za burnin, ali više zbog toga što mi smeta u tamnijim scenama.

Neki transparentni je puno pristojniji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
CX je na akciji u edigitalu za BF, oko 8800 kn
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Mitch kaže...
CX je na akciji u edigitalu za BF, oko 8800 kn

 

Ma nije više, nema ga na lageru uopće.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Bitanga kaže...
Mitch kaže...
CX je na akciji u edigitalu za BF, oko 8800 kn

 

Ma nije više, nema ga na lageru uopće.

 Bit ce za BF vjerojatno opet po vecim ducanima. U Americi je to primaran deal za BF u nekim ducanima, kao i u Svici

15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
markec997 kaže...

Jel pokriven burn in u toj garanciji? Zanm da u USA jest..

Ako dozvoliš da te prodavači prave budalom reći će ti da je Burn In tvoja greška i da si na TV nešto prolio.

Ali ako si dovoljno nabrijan, nema tu "je li burn in pokriven garancijom" tvoje je samo da govoriš ovako: "ne'am ja pojma, vidiš da nešto nije u redi" i ima da dobiješ novi TV.
Btw: Taj LG (Stanić ili tko stoji iza njega) ima toliku rašireu mrežu da ako su nudili (a nude danas svi) 5 godina garancije.. nek i plaćaju ti penale.

Jedno je garancija, a nešto sasvim drugo ići reklamirati proizvod koji je pod garancijom. Upamtite to dobro.

15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Envy kaže...
markec997 kaže...

Jel pokriven burn in u toj garanciji? Zanm da u USA jest..

Ako dozvoliš da te prodavači prave budalom reći će ti da je Burn In tvoja greška i da si na TV nešto prolio.

Ali ako si dovoljno nabrijan, nema tu "je li burn in pokriven garancijom" tvoje je samo da govoriš ovako: "ne'am ja pojma, vidiš da nešto nije u redi" i ima da dobiješ novi TV.
Btw: Taj LG (Stanić ili tko stoji iza njega) ima toliku rašireu mrežu da ako su nudili (a nude danas svi) 5 godina garancije.. nek i plaćaju ti penale.

Jedno je garancija, a nešto sasvim drugo ići reklamirati proizvod koji je pod garancijom. Upamtite to dobro.

 

Ogromnu telku skidat sa zida, pakirat, vozit u servis na temelju "long shota" je dosta riskantno :-)

 

Klincu se unutar već prve godine na Samsung A40 mobu upržilo pola TikTok UIa posred ekrana, jer ga je kroz nekoliko mjeseci ostavljao upaljenog na krevetu i zaboravio na njega i otišao nešto drugo raditi (a mob se nije sam gasio jer TikTok overridea sleep displaya).

Ne pada mi na pamet zbog toga slati mob na servis, čak je i mali svjestan da je zajebo.

Nisam niti znao da mu se to dogodilo, nego kad sam uzeo CX pričao sam mu da ne smije ostavljati TV upaljen ako ga ne gleda inače se može dogoditi burn-in, a on meni veli "aha, kao ono što mi je TikTok napravio na mobitelu". Ja reko "WTF?!"

 

TVi imaju bolju zaštitu (screensaver se pali u kratkom vremenu čim detektira statičan sadržaj na ekranu), a i content koji se gleda je raznolikiji. Jedino čega me strah je područja gdje su subtitles, to bi moglo kroz nekoliko godina biti vidljivo.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice