LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

poruka: 69
|
čitano: 21.638
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t".
14 godina
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Davore trebao si napisat da CX nema DTS dekodera sto je mozda dosta vazno nekim ljudima

a da proslogodisnji model C9 ima

pozz

SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Jedini problem je što sam ja tražio 75" ili više i onda sam pogledao cijenu ovog modela u 77" veličini :D

 

I na kraju mi je ostao samo Samsungov QLED kao najbolji omjer cijene/kvaliteta. S cijenom 3-4 puta manjim od LGa :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
CyberDemonVZ kaže...

Jedini problem je što sam ja tražio 75" ili više i onda sam pogledao cijenu ovog modela u 77" veličini :D

 

I na kraju mi je ostao samo Samsungov QLED kao najbolji omjer cijene/kvaliteta. S cijenom 3-4 puta manjim od LGa :)

 Pricekaj TCL series 6 s mini LEDom...u Americi je hit u odnosu na Samsungov QLED

13 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
CyberDemonVZ kaže...

Jedini problem je što sam ja tražio 75" ili više i onda sam pogledao cijenu ovog modela u 77" veličini :D

 

I na kraju mi je ostao samo Samsungov QLED kao najbolji omjer cijene/kvaliteta. S cijenom 3-4 puta manjim od LGa :)

OLED na dijagonalama iznad 65" je definitivno luksuz za hrpu ljudi još uvijek 

 

 

You should never underestimate the predictability of stupidity
5 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
I još kad bi LG bio gentleman do kraja i dao burn-in garanciju..onda bi izbor bio kudikamo lakši.

U lipnju kupio Sony XG od 65"...kad dođe vrijeme tamo za 5-6 godina možda oled ili ponovno LCD sa mini led

današnje "pametne" televizije se više ne koriste samo za gledanje pokretnih slika nego i za internet i za spajanje s PC da bude monitor...u tom slučaju LCD ima prednost...jedino kod onih kojima nije problem svakih par godina dati ponovno 10000+kn za novi TV...oni biraju oled.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 7 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Samo 2 god garancija?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Istina da je skup ali pošto večina mjenja TV-e na cca 5-10 godina mislim da i nije takav luksuz ako imaš više neka prosječna primanja.Ja sam mjenjao 10 god staru Samsung plazmu za C9 krajem prošle godine i iskreno mi nije žao niti kune... jednostavno me niti jedan LCD i njegove varijacije nisu uvjerile jer kad jednom vidiš sliku na OLED-u sve ostalo izgleda bitno inferijornije.

Jedina stvar sa kojom sam imao problem na početku je svjetlina u HDR-u modu, jer kad se prebaciš za plazme koja ima max svjetlinu ispod 200 na OLED koji lupa preko 700, traje neko vrijeme da se oči naviknu, ali iskreno ne vidm potrebu za ić preko toga jer mi je i ovo previše nekada.

 

Ukratko, ako imate plazmu i razmišljate o mjenjaju teveja, svakako samo OLED!

Moj PC  
12 0 hvala 2
13 godina
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t
Da li si imao problema sa ABL-om ? Koliko se primijeti? Govori se da je preagresivan, a ne može se isključiti.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Mitch kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Jedini problem je što sam ja tražio 75" ili više i onda sam pogledao cijenu ovog modela u 77" veličini :D

 

I na kraju mi je ostao samo Samsungov QLED kao najbolji omjer cijene/kvaliteta. S cijenom 3-4 puta manjim od LGa :)

 Pricekaj TCL series 6 s mini LEDom...u Americi je hit u odnosu na Samsungov QLED

 Već uzeo, sad guštam :D

Znam sve o modelima koji dolaze, al znam da bi uzeo jedino OLED poslije ovog :)

(ili neku novu tehnologiju, jer ću na ovom ostati godinama. Ak se ne pokvari)

Zero2 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Jedini problem je što sam ja tražio 75" ili više i onda sam pogledao cijenu ovog modela u 77" veličini :D

 

I na kraju mi je ostao samo Samsungov QLED kao najbolji omjer cijene/kvaliteta. S cijenom 3-4 puta manjim od LGa :)

OLED na dijagonalama iznad 65" je definitivno luksuz za hrpu ljudi još uvijek 

 Uzeo preko firme, pa žena dala pola... pa se nekako sredilo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
online
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Ajd da sad upadnem ko padobranac

Prakticki sam se odlucil za 55Q80T samo cekam da padne na oko 800CHF a vagal sam izmedju LG OLED CX(dodaj 3/6/9).

Medjutim ono kaj mene buni je sljedece: cx3 pa cx6 pa cx9.

Cijenom je CX6 cak jeftiniji od CX3 dok je CX9 ipak nesto skuplji. Pricam o 55" verzijama.

Koje su bitne razlike izmedju te tri oznake, neznam da li su to tri razlicita modela?

Moj PC  
0 0 hvala 0
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Pa mislim danas se kupuju mobiteli od 8,000kn i dijagonalom maksimalno 6 incha, koje će postati stari za 2-3 godine.

S obzirom na to, ova cijena i nije tako mnogo, ako razmišljamo da će ti trajati otprilike 8 godina.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj

Bok, i ja sam isto to gledao. Ali nema bitne razlike, samo je CX3 za jeftinija tržišta, npr. Hr, Poljska, iz koje ga onda očito trgovci uvoze na "Zapad", pa se lako može naći u npr. njemačkim webshopovima i tražilicama, nešto jeftinije od CX9 modela. Često u specifikacijama za CX3 piše "100Hz", ali to je samo marketinška muljaža, valjda ih je strah da Nijemci krenu masovno kupovati u Poljskoj jeftinije, a isto. Tih 100Hz za CX3 se masovno navode posvuda, a sam LG to skriva sa svojih stranica. Također, negdje sam pročitao da CX9, koji je nešto skuplji, ima 2 tunera, a CX3 samo jedan, ali nisam dalje istraživao pa ne znam je li točno, jer neću koristiti niti taj jedan. Da budem sasvim jasan, svi su na 120Hz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 21:32 (Mischko (R)).
15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj

Ja bih OLED zaobisao (nakon kupnje LG B8)
Trenutno mi je mini-LED bolje rjesenje, a micro-LED mogu cekat

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 14:47 (Mitch).
15 godina
online
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
stipest kaže...
Da li si imao problema sa ABL-om ? Koliko se primijeti? Govori se da je preagresivan, a ne može se isključiti.

 

Nisam apsolutno nigdje na svom CX primjetio ikakve probleme tog tipa. A inače sam fest velika picajzla po tom pitanju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Mischko (R) kaže...

Bok, i ja sam isto to gledao. Ali nema bitne razlike, samo je CX3 za jeftinija tržišta, npr. Hr, Poljska, iz koje ga onda očito trgovci uvoze na "Zapad", pa se lako može naći u npr. njemačkim webshopovima i tražilicama, nešto jeftinije od CX9 modela. Često u specifikacijama za CX3 piše "100Hz", ali to je samo marketinška muljaža, valjda ih je strah da Nijemci krenu masovno kupovati u Poljskoj jeftinije, a isto. Tih 100Hz za CX3 se masovno navode posvuda, a sam LG to skriva sa svojih stranica. Također, negdje sam pročitao da CX9, koji je nešto skuplji, ima 2 tunera, a CX3 samo jedan, ali nisam dalje istraživao pa ne znam je li točno, jer neću koristiti niti taj jedan. Da budem sasvim jasan, svi su na 120Hz.

 

Nije ti to nutella pa da ima takvih razlika

 

SVI se OLED televizori slažu i finiširaju u tvornici u poljskoj, bez obzira s kojom oznakom. Modeli za njemačka govorna područja CX8, CX9 (DE, AUT) imaju twin tunere zbog svojih specifičnih potreba jer su satelit i kabel tamo puno zastupljeniji nego kod nas ili u nekim srednje, i istočnim državama. Drugih razlika nema osim još ponekad boje stalka i to je to. Svi imaju identične panele. Kome trebaju twin tuneri onda nek gleda te DE modele, a u slučaju kad su u pitanju skuplji i top modeli - 77", W, Z po defaultu imaju twin tunere bez obzira na oznaku i namjenjeno tržište.

 

Svako kupuje di misli da mu je najbolje, a upravo su DE modeli najčešće najpovoljniji posebno će to sada biti u 11. mjesecu:)

 

Nitko ne brani našim shopovima da prodaju te modele i kod nas, čak mislim da bi ljudi platili i nešto malo višu cijenu za twin tunere ali od toga za sad ništa.

12 godina
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Imam LG OLED65C7D od kraja 2017 i mogiu reci da je TV nesto najbolje sto sam kupio. Daljinac isti kao i kod najnovijeg modela nema konkurenciju ni blizu, a kvaliteta slike neusporediva s bilo cime drugim, a osobito ne sa Samsungovim marketinskim QLED ispljuvkom. Mane su standardne - LG kao i svi drugi proizvodaci gasi podrsku sto je prije moguce kako bi potaknuo kupovinu najnovijih modela. Tako da stariji modeli ne dobivaju nove mogucnosti (npr Apple TV+) iako za to nema HW razloga, a kako je WebOS pod strgom kontrolom LG-a ne postoji aplikacija koju bi mogao sideloadati. To naravno nije problem za ovogodisnju seriju, ali pozeljno je znati s kime se ulazi u krevet.

 

BTW video recenzija

 

Slijedeci TV koji uzmem ce biti baziran na micro-LED tehnologiji, a do tada OLED pere najbolje 

Moj PC  
5 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Mitch kaže...
Ja bih OLED zaobisao.
Trenutno mi je mini-LED bolje rjesenje, a micro-LED mogu cekat

 

Pa imaš kineski miniled TCL 65X10S koji je kod nas skuplji od 65CX OLED-a, nisam siguran da bi se puno ljudi odlučilo za kineza

 

MicroLED je jako daleko od neke komercijalne dostupnosti, svi bi mi odmah išli na jedan 65" microled koji bi koštao kao 65" OLED ali to će možda bit moguće tek za 5-10 godina.

15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Flagship kaže...
Mitch kaže...
Ja bih OLED zaobisao.
Trenutno mi je mini-LED bolje rjesenje, a micro-LED mogu cekat

 

Pa imaš kineski miniled TCL 65X10S koji je kod nas skuplji od 65CX OLED-a, nisam siguran da bi se puno ljudi odlučilo za kineza

 

MicroLED je jako daleko od neke komercijalne dostupnosti, svi bi mi odmah išli na jedan 65" microled koji bi koštao kao 65" OLED ali to će možda bit moguće tek za 5-10 godina.

 U SADu je R635 $900, LG 65CX je $1800. To sto je HR nekompetitivno trziste nema veze s tehnologijom. Mini-LED je dugotrajnija i best buy tehnologija trenutno, to je neupitno.

5 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Mitch kaže...
Flagship kaže...
Mitch kaže...
Ja bih OLED zaobisao.
Trenutno mi je mini-LED bolje rjesenje, a micro-LED mogu cekat

 

Pa imaš kineski miniled TCL 65X10S koji je kod nas skuplji od 65CX OLED-a, nisam siguran da bi se puno ljudi odlučilo za kineza

 

MicroLED je jako daleko od neke komercijalne dostupnosti, svi bi mi odmah išli na jedan 65" microled koji bi koštao kao 65" OLED ali to će možda bit moguće tek za 5-10 godina.

 U SADu je R635 $900, LG 65CX je $1800. To sto je HR nekompetitivno trziste nema veze s tehnologijom. Mini-LED je dugotrajnija i best buy tehnologija trenutno, to je neupitno.

 

TCL R635 je srednja klasa usa model i s tom cijenom koja nikad neće bit u EU. X10S je top model za EU i preskup je. Miniled je i dalje led, nikakvog tu super napretka nema. Microled je druga priča, prava stvar i nasljednik OLED-a ali sve dok se ne usavrši i komercijalizira čekat će se do kraja ovog desetljeća.

 

Tko ne može čekat evo za 17000 ima TCL miniled + mini hladnjak

 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-65-65x10s-mini-led-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr-androidtv-becks-mini-hladnjak-nd/10113/product/

15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Flagship kaže...
Mitch kaže...
Flagship kaže...
Mitch kaže...
Ja bih OLED zaobisao.
Trenutno mi je mini-LED bolje rjesenje, a micro-LED mogu cekat

 

Pa imaš kineski miniled TCL 65X10S koji je kod nas skuplji od 65CX OLED-a, nisam siguran da bi se puno ljudi odlučilo za kineza

 

MicroLED je jako daleko od neke komercijalne dostupnosti, svi bi mi odmah išli na jedan 65" microled koji bi koštao kao 65" OLED ali to će možda bit moguće tek za 5-10 godina.

 U SADu je R635 $900, LG 65CX je $1800. To sto je HR nekompetitivno trziste nema veze s tehnologijom. Mini-LED je dugotrajnija i best buy tehnologija trenutno, to je neupitno.

 

TCL R635 je srednja klasa usa model i s tom cijenom koja nikad neće bit u EU. X10S je top model za EU i preskup je. Miniled je i dalje led, nikakvog tu super napretka nema. Microled je druga priča, prava stvar i nasljednik OLED-a ali sve dok se ne usavrši i komercijalizira čekat će se do kraja ovog desetljeća.

 

Tko ne može čekat evo za 17000 ima TCL miniled + mini hladnjak

 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-65-65x10s-mini-led-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr-androidtv-becks-mini-hladnjak-nd/10113/product/

 Trenutno imam 2x LG B8 iz 2018. Jedan je vracen jer je vec burn-inao, pazi na cemu - na TNT logu na NBA tekmama (koji je grayscale)...

 

S TCL 6 2020 je backlight bleeding, deltaE iznimno blizu OLEDu, input lag < 11 ms na 4K, a ima HDR 1000. Jedini drawback je klasicno losi VA kutevi i mrvu losiji local dimming. Da sad kupujem ustedio bi $700 uzeo TCL R635 i onda cekao micro-LED ili OLED koji ce jednostavno biti dugotrajniji.

5 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Mitch kaže...
Flagship kaže...
Mitch kaže...
Flagship kaže...
Mitch kaže...
Ja bih OLED zaobisao.
Trenutno mi je mini-LED bolje rjesenje, a micro-LED mogu cekat

 

Pa imaš kineski miniled TCL 65X10S koji je kod nas skuplji od 65CX OLED-a, nisam siguran da bi se puno ljudi odlučilo za kineza

 

MicroLED je jako daleko od neke komercijalne dostupnosti, svi bi mi odmah išli na jedan 65" microled koji bi koštao kao 65" OLED ali to će možda bit moguće tek za 5-10 godina.

 U SADu je R635 $900, LG 65CX je $1800. To sto je HR nekompetitivno trziste nema veze s tehnologijom. Mini-LED je dugotrajnija i best buy tehnologija trenutno, to je neupitno.

 

TCL R635 je srednja klasa usa model i s tom cijenom koja nikad neće bit u EU. X10S je top model za EU i preskup je. Miniled je i dalje led, nikakvog tu super napretka nema. Microled je druga priča, prava stvar i nasljednik OLED-a ali sve dok se ne usavrši i komercijalizira čekat će se do kraja ovog desetljeća.

 

Tko ne može čekat evo za 17000 ima TCL miniled + mini hladnjak

 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-65-65x10s-mini-led-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr-androidtv-becks-mini-hladnjak-nd/10113/product/

 Trenutno imam 2x LG B8 iz 2018. Jedan je vracen jer je vec burn-inao, pazi na cemu - na TNT logu na NBA tekmama (koji je grayscale)...

 

S TCL 6 2020 je backlight bleeding, deltaE iznimno blizu OLEDu, input lag < 11 ms na 4K, a ima HDR 1000. Jedini drawback je klasicno losi VA kutevi i mrvu losiji local dimming. Da sad kupujem ustedio bi $700 uzeo TCL R635 i onda cekao micro-LED ili OLED koji ce jednostavno biti dugotrajniji.

 

Navodno postoji šansa da TCL 2021. i za EU predstavi tu miniled seriju samo s drugom oznakom i vidjet ćemo s kojim OS- roku ili android. Njima je samsung glavni "neprijatelj" jer tko će kupovat ove preskupe QLED-e ako bi npr 75"R635 bio dostupan kod nas za 8-9K

13 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
Bitanga kaže...
stipest kaže...
Da li si imao problema sa ABL-om ? Koliko se primijeti? Govori se da je preagresivan, a ne može se isključiti.

 

Nisam apsolutno nigdje na svom CX primjetio ikakve probleme tog tipa. A inače sam fest velika picajzla po tom pitanju.

 Hvala.

13 godina
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Se poboljsala situacija sa burn in-om,posto mi je telka spojena na komp dosta me to jos brine?

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 23:11 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
lmutak kaže...

Se poboljsala situacija sa burn in-om,posto mi je telka spojena na komp dosta me to jos brine?

 Svakom generacijom je bolje. Ali eto ja LG B8 (2018) od dva komada jedan je nakon godinu dana otisao (tipa playoff NBA 2019 hahah), drugi je fenomenalan (al mi je OS smece).

 

Ali da uzimam OLED i brinem se za burn-in, prema rtings.com ne bi nista gledao osim LGja, njihovi testovi su dosta radikalni, a LG garancija zna izac u susret

12 godina
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Imam LG OLED B8 55" vec dvije godine i nezzna jesam ikad u zivotu imao bolji TV..prakticki radi od jutra do 2-3 ujutro..i dan danas me fascinira slika kad pogledam kakav dobar dokumentarac u HDRu..bas me zanima koliko je sata radio TV otkad sam ga kupio.zna netko kako to vidit na B8?

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
volegradele kaže...

Imam LG OLED B8 55" vec dvije godine i nezzna jesam ikad u zivotu imao bolji TV..prakticki radi od jutra do 2-3 ujutro..i dan danas me fascinira slika kad pogledam kakav dobar dokumentarac u HDRu..bas me zanima koliko je sata radio TV otkad sam ga kupio.zna netko kako to vidit na B8?

 U US se moze. Odes na Home pa Settings pa Advanced Settings pa General pa Customer Support i trazi Total Power On Time ili Uptime hours.

 

Ako imas stariji softver, probaj na About Tv otic, stisni na TV i trazi Total Power On Time

 

Inace se mora kroz servisni meni.

Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
kerum kaže...

Imam LG OLED65C7D od kraja 2017 i mogiu reci da je TV nesto najbolje sto sam kupio. Daljinac isti kao i kod najnovijeg modela nema konkurenciju ni blizu, a kvaliteta slike neusporediva s bilo cime drugim, a osobito ne sa Samsungovim marketinskim QLED ispljuvkom

 

 

Ah vidim još jedan vrhunski stručnjak na forumu, vrhunski, stručno i pronicljivo obrazložava svoj zaključak.

 

 

14 godina
online
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Fascinantno mi je kako cijena OLED TV-a uopće ne pada godinama, ali ono ni malo. Svaka čast na slici i svemu, ali 13.000 kn za 55" TV osobno meni je brutalno pre visoka cijena. Znam da to nekome ništa ne predstavlja, ali u RH većini predstavlja nedostižnu tj. neopravdanu cijenu, jer do max 10.000 kn se može naći TV da zadovolji svačije potrebe i sa puno većom dijagonalom ekrana.

Sve u svemu svaka čast LG-u na odličnom TV-u, ali dok cijena OLED TV-a barem onih od 55" ne padne ispod 9.000 kn (mislim novih modela, ne onih koji su par godina na tržištu), mali udjel na tržištu će imati barem u našoj jadnoj državi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnjih t

Meni je ovaj tv isto san snova, al' jbg trenutno mi je preskup. Nadam se da će s vremenom cijena padati. 

 
0 0 hvala 0
Re: LG OLED55CX3LA - Jedan od najboljih ovogodišnj
MasterOfDisaster kaže...

Fascinantno mi je kako cijena OLED TV-a uopće ne pada godinama, ali ono ni malo. Svaka čast na slici i svemu, ali 13.000 kn za 55" TV osobno meni je brutalno pre visoka cijena. Znam da to nekome ništa ne predstavlja, ali u RH većini predstavlja nedostižnu tj. neopravdanu cijenu, jer do max 10.000 kn se može naći TV da zadovolji svačije potrebe i sa puno većom dijagonalom ekrana.

Sve u svemu svaka čast LG-u na odličnom TV-u, ali dok cijena OLED TV-a barem onih od 55" ne padne ispod 9.000 kn (mislim novih modela, ne onih koji su par godina na tržištu), mali udjel na tržištu će imati barem u našoj jadnoj državi.

 

Vandit kaže...

Meni je ovaj tv isto san snova, al' jbg trenutno mi je preskup. Nadam se da će s vremenom cijena padati. 

 

 

Neke se stvari ne mogu kupiti novcem. Za sve ostalo tu je Mastercard.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice