LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

poruka: 44
|
čitano: 25.229
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta".
16 godina
offline
LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

Jel u 2022. konačno stavljaju 1Gbps LAN priključak da se ne mora kemijati s USB->LAN adapterima ili su jos na 100 Mbps? 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

Imam C9 već tri godine te sam izrazito zadovoljan. Nemam nikakvih problema burn in-om i sl. Jedino mi je drago vidjeti da su sada svi konektori sastrane za nas koji držimo TV na zidu.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

Ja imam CX 48'' otprilike godinu dana, nažalost nisam ga stigao puno koristiti zbog preseljenja, skuplja prašinu, ali isto tako nikakav burn in, vrhunski prikaz slike top gaming display.

It s just cornflakes...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
prasak kaže...

Jel u 2022. konačno stavljaju 1Gbps LAN priključak da se ne mora kemijati s USB->LAN adapterima ili su jos na 100 Mbps? 

 Nije, sve po staorm i dalje 100Mbit LAN cak i na 83" modelima, skrtare (SVI proizvodjaci ne samo LG) na jako :(.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
14 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Poruka autoru teksta. Kad već radiš recenziju, onda ju odradi do kraja. Ako ideš tražiti model C2 onda ćeš vidjeti da to ime ne postoji, već da imaju modeli C21, C22, C24, C26, C27, C28 i C29. Trebao si malo istražiti i pojasniti ljudima zašto "C2" model ima 7 varijacija i koje su razlike, a razlike nisu male. Pa evo da ti ja završim recenziju.
C21, 22, 24 i 26 su za "Europsko tržište", dok su C27, 28 i 29 sa varijacijom LA, LB i LD za "Njemačko". Korejci izgleda ne znaju da njemačka isto obitava u Europi ili rade diskriminaciju potrošača. Samo zbog toga neću uzeti LG.
A sad na razlike. Njemački modeli imaju 2 x DVB-T2/C/S2, dok "Europski" 21, 22, 24 i 26 to nemaju. Imaju Single tunere.
Također najveći broj u nazivu modela za "Europsko" i Njemačko tržište, znači C26 i C29 podržavaju nešto što se zove WiSA (Wireless Speaker And Audio Association)
Evo copy paste što može (The technology connects the speakers in a 5.1 or 7.1 home theater and the sound is sparkling clear with uncompressed, 24-bit, 96 kHz audio - all without the use of a single speaker cable.)
Znači služi za povezivanje sa wifi zvučnicima.
Slova na kraju imena u modelu označavaju boje televizora (pozadine i podnožja).
U Hrvatskoj se izgleda ne može kupiti C26 model za "Europsko" tržište jer valjda nama ne treba WiSA 😂😂
Moj PC  
33 2 hvala 25
12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
BTW rtings je izmjerio veci svjetlinu na C1 modeli u odnosu na noviji C2!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
izzy007 kaže...
Poruka autoru teksta. Kad već radiš recenziju, onda ju odradi do kraja. Ako ideš tražiti model C2 onda ćeš vidjeti da to ime ne postoji, već da imaju modeli C21, C22, C24, C26, C27, C28 i C29. Trebao si malo istražiti i pojasniti ljudima zašto "C2" model ima 7 varijacija i koje su razlike, a razlike nisu male. Pa evo da ti ja završim recenziju.
C21, 22, 24 i 26 su za "Europsko tržište", dok su C27, 28 i 29 sa varijacijom LA, LB i LD za "Njemačko". Korejci izgleda ne znaju da njemačka isto obitava u Europi ili rade diskriminaciju potrošača. Samo zbog toga neću uzeti LG.
A sad na razlike. Njemački modeli imaju 2 x DVB-T2/C/S2, dok "Europski" 21, 22, 24 i 26 to nemaju. Imaju Single tunere.
Također najveći broj u nazivu modela za "Europsko" i Njemačko tržište, znači C26 i C29 podržavaju nešto što se zove WiSA (Wireless Speaker And Audio Association)
Evo copy paste što može (The technology connects the speakers in a 5.1 or 7.1 home theater and the sound is sparkling clear with uncompressed, 24-bit, 96 kHz audio - all without the use of a single speaker cable.)
Znači služi za povezivanje sa wifi zvučnicima.
Slova na kraju imena u modelu označavaju boje televizora (pozadine i podnožja).
U Hrvatskoj se izgleda ne može kupiti C26 model za "Europsko" tržište jer valjda nama ne treba WiSA 😂😂

Da da velike razlike...

Eto svi kupci C2 serije u HR trebaju Dual tunere i WiSa (što prvi put čujem). 

16 godina
offline
LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

Tekst nije neka doktrina no sasvim solidan da ukaže na kvalitete televizora....sam koristim CX 48 kao zamjena monitoru i povremeno za Netflix....svaka preporuka ide Lg'ju 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
@zuper
A zamisli sad on zbog ove grozne diskriminacije nec kupovat LG televizore!
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
@zuper
A zamisli sad on zbog ove grozne diskriminacije nec kupovat LG televizore!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
volegradele kaže...
BTW rtings je izmjerio veci svjetlinu na C1 modeli u odnosu na noviji C2!

Sto se tice "nitsa" tu ti znaju bit varijacije cak i 100+ nits unutar jedne serije televizora...varijacije panela/panel lutrija.

Tako se moze desit da ti imas C1 sa 700nits a ja 800nits,zato i dolazi do tih varijacija unutar raznih recenzija a takodjer treba uzet u obzir i da ne testiraju svi tv portali/recenzenti na jednak nacin i u istim uvjetima.

Puno faktora...

11 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
izzy007 kaže...
Poruka autoru teksta. Kad već radiš recenziju, onda ju odradi do kraja. Ako ideš tražiti model C2 onda ćeš vidjeti da to ime ne postoji, već da imaju modeli C21, C22, C24, C26, C27, C28 i C29. Trebao si malo istražiti i pojasniti ljudima zašto "C2" model ima 7 varijacija i koje su razlike, a razlike nisu male. Pa evo da ti ja završim recenziju.
C21, 22, 24 i 26 su za "Europsko tržište", dok su C27, 28 i 29 sa varijacijom LA, LB i LD za "Njemačko". Korejci izgleda ne znaju da njemačka isto obitava u Europi ili rade diskriminaciju potrošača. Samo zbog toga neću uzeti LG.
A sad na razlike. Njemački modeli imaju 2 x DVB-T2/C/S2, dok "Europski" 21, 22, 24 i 26 to nemaju. Imaju Single tunere.
Također najveći broj u nazivu modela za "Europsko" i Njemačko tržište, znači C26 i C29 podržavaju nešto što se zove WiSA (Wireless Speaker And Audio Association)
Evo copy paste što može (The technology connects the speakers in a 5.1 or 7.1 home theater and the sound is sparkling clear with uncompressed, 24-bit, 96 kHz audio - all without the use of a single speaker cable.)
Znači služi za povezivanje sa wifi zvučnicima.
Slova na kraju imena u modelu označavaju boje televizora (pozadine i podnožja).
U Hrvatskoj se izgleda ne može kupiti C26 model za "Europsko" tržište jer valjda nama ne treba WiSA 😂😂

Pretjerujes,ove podatke ne navodi skoro niti jedan recenzent.

 

Recenzija je ljepo napisana,ja bih volio da se pokriva barem dio testova ali za to imamo rtings i slicne koji opet sa druge strane ne znaju napisat ovakvu recenziju.

Poanta recenzija je da se prosjecni neodlucni kupac lakse odluci za odredjeni proizvod i to je ovdje postignuto.

Za nas koji zelimo brojeve i testove ionako ih znamo ili saznamo 🥂

14 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
@zuper
Ono što TEBI ne treba, ne znači da ne treba MENI ili drugima.
14 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
@volegradele
Upravo tako. Neću. Uzet ću ili Sony ili Samsung
14 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
@megatama
Ja nisam prosječan kupac, i mislim da ovo nisu neke zanemarive stvari. Moje mišljenje je da su vrijedne spomena
10 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
izzy007 kaže...
Poruka autoru teksta. Kad već radiš recenziju, onda ju odradi do kraja. Ako ideš tražiti model C2 onda ćeš vidjeti da to ime ne postoji, već da imaju modeli C21, C22, C24, C26, C27, C28 i C29. Trebao si malo istražiti i pojasniti ljudima zašto "C2" model ima 7 varijacija i koje su razlike, a razlike nisu male. Pa evo da ti ja završim recenziju.
C21, 22, 24 i 26 su za "Europsko tržište", dok su C27, 28 i 29 sa varijacijom LA, LB i LD za "Njemačko". Korejci izgleda ne znaju da njemačka isto obitava u Europi ili rade diskriminaciju potrošača. Samo zbog toga neću uzeti LG.
A sad na razlike. Njemački modeli imaju 2 x DVB-T2/C/S2, dok "Europski" 21, 22, 24 i 26 to nemaju. Imaju Single tunere.
Također najveći broj u nazivu modela za "Europsko" i Njemačko tržište, znači C26 i C29 podržavaju nešto što se zove WiSA (Wireless Speaker And Audio Association)
Evo copy paste što može (The technology connects the speakers in a 5.1 or 7.1 home theater and the sound is sparkling clear with uncompressed, 24-bit, 96 kHz audio - all without the use of a single speaker cable.)
Znači služi za povezivanje sa wifi zvučnicima.
Slova na kraju imena u modelu označavaju boje televizora (pozadine i podnožja).
U Hrvatskoj se izgleda ne može kupiti C26 model za "Europsko" tržište jer valjda nama ne treba WiSA 😂😂

 

Pa jebemti prvi put sad čujem za taj WiSA sustav i sad ga želim al se kod nas ne može kupiti LG sa tim sustavom 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
volegradele kaže...
@zuper
A zamisli sad on zbog ove grozne diskriminacije nec kupovat LG televizore!

To je svjetska tragedija. 

ps. Bi on kupio ali nema para...🤣

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 18:41 (R36).
12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
izzy007 kaže...
A sad na razlike. Njemački modeli imaju 2 x DVB-T2/C/S2, dok "Europski" 21, 22, 24 i 26 to nemaju. Imaju Single tunere.

Hrvatska tragedija. Vise ni moja baba ne gleda programe preko kucne antene. 

Ako zivis u Spickovini gdje nema optike, onda ce ti dobro doci.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 18:47 (R36).
14 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
@R36
Igram Eurojackpot. Ako me pogodi, imat ću 🥳🥳
12 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
izzy007 kaže...
@R36
Igram Eurojackpot. Ako me pogodi, imat ću 🥳🥳

Ja ne igram Eurojackop jer im sjediste nije u Hrvatskoj.

 

Samo igram loto.

6 godina
offline
LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

Je ja to dobro vidim ili je stvarno c2 u sancte jeftiniji od c1.?
https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-lg-oled-55c21la.html
7900kn uz visa premium kod

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Hell kaže...

Imam C9 već tri godine te sam izrazito zadovoljan. Nemam nikakvih problema burn in-om i sl. Jedino mi je drago vidjeti da su sada svi konektori sastrane za nas koji držimo TV na zidu.

stavi ovo na fullscreen pa javi jel igdje zapeklo

15 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
prasak kaže...

Jel u 2022. konačno stavljaju 1Gbps LAN priključak da se ne mora kemijati s USB->LAN adapterima ili su jos na 100 Mbps? 

Nije nikakva provokacija zanima me zašto televizoru treba više od 100 Mbps? Nije 8K koliko vidim. Znatiželjan sam onako iz prve da ne googlam koji servis to treba.

Inače OLED TV kupujem kao filmofil. Tj želim da gledam u skoro pa mrklom mraku ili zatamljenoj prostoriji. Imam one zatamnjivače na krovnim prozorima pa me baš puno i ne zanima maksimalna svjetlina. Čim uključiš neki od Cinema mode, svjetlina pada.

Po mojoj računici 100Mbps =12,5 MB/s. pomnožiš to sa 60 sekundi koliko ima jedna minuta = 750 MB pa to pomnožiš sa 120 minuta (koliko traje jedan film) dobiješ 90 GB podataka.
Sad ne znam da li postoji neki UHD film od 2 sata koji je težak 90 GB.

Ako ima... onda zaista treba 1Gbps LAN priključak.

Uređivano: Imaju čisti UHD Rip nekih serija od 300-500 GB ali to je cijela sezona. Ne mogu još uvijek da nađem jedan film ili seriju teži od 90 GB.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 1:40 (Envy).
13 godina
offline
LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta

Ja isto smatram da bi danas TV-i trebali imati 1Gb LAN port i USB 3.0. To bi jednostavno trebao biti standard. A USB 3.0 još poneki i imaju, ali 1 Gb LAN port nitko.

 
2 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Envy kaže...
prasak kaže...

Jel u 2022. konačno stavljaju 1Gbps LAN priključak da se ne mora kemijati s USB->LAN adapterima ili su jos na 100 Mbps? 

Nije nikakva provokacija zanima me zašto televizoru treba više od 100 Mbps? Nije 8K koliko vidim. Znatiželjan sam onako iz prve da ne googlam koji servis to treba.

Inače OLED TV kupujem kao filmofil. Tj želim da gledam u skoro pa mrklom mraku ili zatamljenoj prostoriji. Imam one zatamnjivače na krovnim prozorima pa me baš puno i ne zanima maksimalna svjetlina. Čim uključiš neki od Cinema mode, svjetlina pada.

Po mojoj računici 100Mbps =12,5 MB/s. pomnožiš to sa 60 sekundi koliko ima jedna minuta = 750 MB pa to pomnožiš sa 120 minuta (koliko traje jedan film) dobiješ 90 GB podataka.
Sad ne znam da li postoji neki UHD film od 2 sata koji je težak 90 GB.

Ako ima... onda zaista treba 1Gbps LAN priključak.


Uređivano: Imaju čisti UHD Rip nekih serija od 300-500 GB ali to je cijela sezona. Ne mogu još uvijek da nađem jedan film ili seriju teži od 90 GB.

 Postoje Blu Ray filmovi sa vise od 100 Mbps, i ako ih neko želi rip-ati i gledati priko mreže onda je to problem. Ali u realnosti, čisto sumnjam da je to problem, pogotovo za naše trziste, ali opet u 2022 godini na novom uređaju ne ugraditi 1 Gbps mi je nekako glupo, ali dobro

4 godine
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
izzy007 kaže...
@megatama
Ja nisam prosječan kupac, i mislim da ovo nisu neke zanemarive stvari. Moje mišljenje je da su vrijedne spomena

 Ma eee, nisi prosječan kupac, zahtjevan si i zato kupuješ oled koji ima dupli tuner i da imaš super sliku na zemaljskim kanalima. Zato se i kupuje Samsung, jer si zahtjevan i boli te briga za podršku za Dolby Vision na Samsungu jer zahtjevni kupci na oledu gledaju dva zemaljska streama odjednom

4 godine
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Boris grozni kaže...
Hell kaže...

Imam C9 već tri godine te sam izrazito zadovoljan. Nemam nikakvih problema burn in-om i sl. Jedino mi je drago vidjeti da su sada svi konektori sastrane za nas koji držimo TV na zidu.

stavi ovo na fullscreen pa javi jel igdje zapeklo

 Ma kupi Grundigov IPS, baci taj oled u smeće

10 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Envy kaže...
....


Ako ima... onda zaista treba 1Gbps LAN priključak.

Uređivano: Imaju čisti UHD Rip nekih serija od 300-500 GB ali to je cijela sezona. Ne mogu još uvijek da nađem jedan film ili seriju teži od 90 GB.

 A sta mene onda moze zajebavat kad skinem neki 4k film 30-40GB i nema sanse stalno stopa,prebacim na usb radi normalno.Neda mi se zajebavat s usbom jer imam synology i na njemu su mi svi filmovi,on mi je sheran na mrezi,a na tvu je Kodi preko koje sve pokrecem.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
hrka11 kaže...
Envy kaže...
....


Ako ima... onda zaista treba 1Gbps LAN priključak.

Uređivano: Imaju čisti UHD Rip nekih serija od 300-500 GB ali to je cijela sezona. Ne mogu još uvijek da nađem jedan film ili seriju teži od 90 GB.

 A sta mene onda moze zajebavat kad skinem neki 4k film 30-40GB i nema sanse stalno stopa,prebacim na usb radi normalno.Neda mi se zajebavat s usbom jer imam synology i na njemu su mi svi filmovi,on mi je sheran na mrezi,a na tvu je Kodi preko koje sve pokrecem.

 Synology ima svoj app za TV. Možda te Kodi zajeb... Meni uredno radi preko 100mbit porta filmovi i od 60/70gb

10 godina
offline
Re: LG OLED55C2 - Provjerena kvaliteta
Ivanjino96 kaže...

 Synology ima svoj app za TV. Možda te Kodi zajeb... Meni uredno radi preko 100mbit porta filmovi i od 60/70gb

Pa nemam pojma probao sam i preko VLC cak na njemu pocme ok radit i onda zastopa,na Kodiju pocme odma stopat.

Skidao sam par filmova cisto da vidim kako izgleda ali nece,jedino sad mi je palo na pamet tv je spojeni i preko wifija pa jedino ako prioritet uzme wifi pa da to radi problem,odustao sam od skidanja 4k filmova radi ovog.

 

Origin_Steam: hrka11
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice