LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

poruka: 16
|
čitano: 12.198
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG OLED55C1 - I dalje među najboljima".
16 godina
offline
LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

Šteta što su promijenili dizajn webOS-a, ovaj stari mi se toliko uvukao pod kožu da mi je ta promjena veliki minus novog modela. Za daljinski ću vjerovati Davoru na riječ, ali prema slikama mi ne djeluje kao poboljšani dizajn. Vječni upitnik mi ostaje nedostatak tipke za Youtube, ima li možda neko objašnjenje tome? Također, i ovaj model nema DTS support kao ni CX?

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima
Za YT (ili bilo koji drugu aplikaciju) možeš koristiti quick access funkciju.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

Gdje ste izvukli te cijene?

65" je cca 12.500kn..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

Proslogodisnji CX i GX su bili izuzetno slicni modeli dok su ovogodisnji C1 i G1 izuzetno razliciti radi navedenog EVO panela.

U biti to je prvi novi oled panel jos od 2016 kad su presli sa SDR na HDR olede.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

Samo G1 ima EVO panel s vecim peak brightnessom. C1 ima identicne razine kao CX.

It s just cornflakes...
11 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima
Qudek kaže...

Samo G1 ima EVO panel s vecim peak brightnessom. C1 ima identicne razine kao CX.

Pa napisao sam da su C1 i G1 izuzetno razliciti radi novog panela.

Nije u pitanju samo razlicit brightness,novi materijali u panelu,manja potrosnja struje itd itd.

15 godina
offline
LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

Se*i ga kad je 55", jer i 65" mi je malo. Traži se 75" kao vrhunski kino doživljaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima
Kad bi barem postojala opcija trade-ina za LG. Ovaj koji imam je izvrstan, ali je sw podrška katastrofa - ništa od Disney+ ili Apple TV+, poprilično siromašan app store
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

Vise od pola godine koristim LG oled CX 48 " kao monitor. HDR daje drugu dimenziju igrama i ja ga osobno obozavam . Dubina crne boje kod oleda ja znanstvena fantastika naspram drugih monitora .Nemam niti jednu zamjerku te jos uvijek mi se najezi koza kada ga koristim .

Znam da je skup , zahtijeva skupo racunalo ali koliko para toliko i pjesme. Jos ga nisam upario sa PS4 pro jer mislim da ni nema smisla naspram racunala koje daje maximum u svakom pogledu. Odlucio sam se na kupnju istog kada sam vidio Linusov video :

     

      

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima
DukeOs kaže...

Vise od pola godine koristim LG oled CX 48 " kao monitor. HDR daje drugu dimenziju igrama i ja ga osobno obozavam . Dubina crne boje kod oleda ja znanstvena fantastika naspram drugih monitora .Nemam niti jednu zamjerku te jos uvijek mi se najezi koza kada ga koristim .

Znam da je skup , zahtijeva skupo racunalo ali koliko para toliko i pjesme. Jos ga nisam upario sa PS4 pro jer mislim da ni nema smisla naspram racunala koje daje maximum u svakom pogledu. Odlucio sam se na kupnju istog kada sam vidio Linusov video :

     

      

Usporedjivat oled monitor koji je vrh prikaza slike i klasicne pc monitore koji su dno prikaza slike je jako tesko.

HDR je evolucija i revolucija prikaza slike ali nazalost pc nije dobra platforma za demonstraciju te tehnologije.

I dan danas Microsoft nema dobru implementaciju u svojim Winsima 10,imam neke igre kroz vise platformi...recimo DOOM Eternal na Pcu,Ps5 i XsX i HDR je itekako vidljivo bolji u verzijama igara za konzole.Ista stvar i u Metro Exodus i u svemu ostalome sto sam zaigrao.

Vidio sam da najavljuju bolju implementaciju hdra u Winsima11 ali to tek treba vidjet koliko ima istine.

Btw jesi li mozda igrao nesto tipa WOW,FF14 isl tojest igre sa vise raznobojnih ikona na ekranu?

 

 

13 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima
MEGATAMA kaže...

Btw jesi li mozda igrao nesto tipa WOW,FF14 isl tojest igre sa vise raznobojnih ikona na ekranu?

 

 

Igrao sam Path of Exile , ceka se Lost Ark  Ako ciljas na burn in mislim da je za to na novijim ekranima vrlo mala vjerojatnost. Na ovom ekranu HDR je vrh vrhova u ovim naslovima  koje sam igrao :Outriders,CP2077,Godfall,RDR2..

Eire
11 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima
DukeOs kaže...
MEGATAMA kaže...

Btw jesi li mozda igrao nesto tipa WOW,FF14 isl tojest igre sa vise raznobojnih ikona na ekranu?

 

 

Igrao sam Path of Exile , ceka se Lost Ark  Ako ciljas na burn in mislim da je za to na novijim ekranima vrlo mala vjerojatnost. Na ovom ekranu HDR je vrh vrhova u ovim naslovima  koje sam igrao :Outriders,CP2077,Godfall,RDR2..

Da,meni je FF14 online "pojeo" pxele na LG B7 😁

Je HDR je vrh u svakom slucaju,pogotovo u kombinaciji sa raytrace osvijetljenjem u naprimjer Metro Exodus.

 

EDIT:

Koliko sati dnevno u prosjeku koristis taj tv?

Ja planiram ponovo ic na oled,cilj je G1 koji bi primarno sluzio za gaming,Netflix isl.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 6:36 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima
MEGATAMA kaže...

Da,meni je FF14 online "pojeo" pxele na LG B7 😁

Je HDR je vrh u svakom slucaju,pogotovo u kombinaciji sa raytrace osvijetljenjem u naprimjer Metro Exodus.

 

EDIT:

Koliko sati dnevno u prosjeku koristis taj tv?

Ja planiram ponovo ic na oled,cilj je G1 koji bi primarno sluzio za gaming,Netflix isl.

Vecinom za filmove i surfanje min 6 h dnevno, 10 ak dana u mjesecu, gejmam povremeno kad mi se nesto svidi( realno zna to biti puno vise ). U winsima koristim dark temu, crnu pozadinu , bez ikona, sve sto trebam mi je na taskbaru.G1 je nasljednik CX -a te ni sa jednim neces pogrijesiti.

Eire
9 godina
neaktivan
offline
LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

Pitanje da li daljinski ima kakvo led osjetljenje tipki barem blago, da se moze koristiti u mraku ili slabije osvjetljenim sobama, hvala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG OLED55C1 - I dalje među najboljima
Barracuda727 kaže...

Pitanje da li daljinski ima kakvo led osjetljenje tipki barem blago, da se moze koristiti u mraku ili slabije osvjetljenim sobama, hvala...

 Nije losa ideja al prosjecni korisnik koristi svega par tipki koje memoriras za tren. Svi tv-i doma su mi od LG-a upravo zbog magic daljinskoga

Eire
9 godina
neaktivan
offline
LG OLED55C1 - I dalje među najboljima

Znaci tolko je dobar, ja trenutno imam od samsunga i stvarno mi je super jer ima samo par tipki na sebi, nekak mi se cini da ovaj od LG ima previse tipki koje se uopce ne koriste, puno toga nabacano, bilo bi super da mi svejtle u mraku, jer sto puta mi se desilo da u mraku mjenjam neki kanal ili hocu pojacat pa stisnem nes drugo, al ajde,,,,bit ce i to valjda...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice