LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panela

poruka: 16
|
čitano: 2.790
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panela".
14 godina
offline
LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panela

Čovječe, zapitam se koliko stotina milijuna TV-a godišnje treba proizvesti da se zadovolji tržište. Čini mi se da se u razvijenom svijetu to mijenja prema tome kakva je moda, a ne kako bi zadovoljili neke naše potrebe. Većina "džidža" koje ima moderni TV isprobamo jednom ili dvaput i na kraju se sve svodi na osnovnu upotrebu.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panela

Čovječe, zapitam se koliko stotina milijuna TV-a godišnje treba proizvesti da se zadovolji tržište. Čini mi se da se u razvijenom svijetu to mijenja prema tome kakva je moda, a ne kako bi zadovoljili neke naše potrebe. Većina "džidža" koje ima moderni TV isprobamo jednom ili dvaput i na kraju se sve svodi na osnovnu upotrebu.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel

OLED nije điđa. Boje i sve što čini sliku su daleko iznad svega ostalog. Bar po mojem oku koje je uživo gledalo i tražilo najbolji tv.

Idi i radi nešto korisno!
12 godina
offline
LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panela

Ma koji OLED,sta će mi zapecena slika..LCD ftw!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 5 hvala 0
5 godina
offline
LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panela

Svaki tip zaslona ima neke svoje pluseve i minuse...crt...plasma...lcd...oled...

 

mogao bi netko u bug-u napraviti usporedbu između CRT vs OLED

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
Keso kaže...

OLED nije điđa. Boje i sve što čini sliku su daleko iznad svega ostalog. Bar po mojem oku koje je uživo gledalo i tražilo najbolji tv.

 Nisam ja mislio na kvalitetu panela, zna se da je tu OLED car i Bog, imao sam ih prilike dosta vidjeti. Čak je i moja žena, koja inače slabo uočava te stvari rekla za jedan Sonyev OLED "da je ovo stvarno nešto drugo". Pod džidže sam mislio na milion drugih dodataka koji su ugrađeni u televizor. Moj Philips ( nažalost LCD a ne OLED) koji je solidan tv koristim primarno kao tv, nešto malo Youtube i to je to, mada znam da mogu surfati, netflix, igrati se i što ti ja znam što još. Za takve stvari ne koristim tv nego kompjuter. Vjerujem da sam malo zastario, ipak sam 58, ali navika je jebena stvar.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 16:53 (učo).
12 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
Pa Netflix je stvoren za TV pogotovo visi rang TV kao sto je OLED,Dolby Vision izgleda jebeno na OLEDU,sad ovaj zadnji dokumentarac Night On Earth morate pogledat na OLED TVu!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
volegradele kaže...

Ma koji OLED,sta će mi zapecena slika..LCD ftw!

 Prema testovima koje sam gledao na internetu, zapečena slika nije baš tako jako česta boljka, kako ljudi mogu pomisliti. Ako se OLED koristi kako je zamišljen, sa promjenjivom slikom, teško da će se slika zapeći. Kažu da micro LED neće imati tu manu OLED-a, a imati će sve njegove prednosti, a naročito će imati jače osvjetljenje. Živi bili pa vidili za koju godinu (nadam se).

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
volegradele kaže...
Pa Netflix je stvoren za TV pogotovo visi rang TV kao sto je OLED,Dolby Vision izgleda jebeno na OLEDU,sad ovaj zadnji dokumentarac Night On Earth morate pogledat na OLED TVu!

 Jesam, potpisujem što si rekao, pogledao na mom 65" Philipsu i kod kolege na 55 Samsung OLED-u. Bio sam pomalo ljubomoran. Znam da je netflix stvoren za tv, ali me živcira što je jako malo materijala prevedeno na hrvatski, mada u biti mogu pratiti bez nekih većih problema i engleski. Jednostavno, ne da mi se izigravati simultanog prevoditelja, ne mogu se upustiti u gledanje finih detalja na 4K.

dolazim odmah - Godot
12 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
Samsung nema OLED mozda si gleda QLED!


I btw malo sam sarkastican sto se tice OLEDa i burnina,imal OLED vec 2 godine 15-16 sat dnevno upaljen bez kontrole!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
učo kaže...

Pod džidže sam mislio na milion drugih dodataka koji su ugrađeni u televizor...Youtube ...da mogu surfati, netflix, igrati se i što ti ja znam što još. ...

Ja možda slično kao ti gledam samo kvalitetu slike, boje, da je to što bliže savršenstvu, tj OLED. Ne očekujem od TV-a niti da ima ikakav zvuk. Zvuk ionako ide digitalnim putem (HDMI ili optika) na pošteni HiFi sustav sa subwooferom itd. Od TV-a ne očekujem niti da može surfati, niti youtube. Tu zadaću obavlja media player - maleni jeftini komp spojen na TV s kojim možeš surfati, igrati neke igrice, gledati youtube itd. Evo primjer je Xiaomi Mi Box S. Košta 500kn i zalijepiš ga otraga TV-a sa Tesa trakom i imaš puno "điđa" neovisno o tome koje điđe tv ima ili nema. Jedini uvjet je da TV ima HDMI ulaz.

Idi i radi nešto korisno!
6 godina
protjeran
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
učo kaže...

 Jesam, potpisujem što si rekao, pogledao na mom 65" Philipsu i kod kolege na 55 Samsung OLED-u. Bio sam pomalo ljubomoran. Znam da je netflix stvoren za tv, ali me živcira što je jako malo materijala prevedeno na hrvatski, mada u biti mogu pratiti bez nekih većih problema i engleski. Jednostavno, ne da mi se izigravati simultanog prevoditelja, ne mogu se upustiti u gledanje finih detalja na 4K.

 Ne može ni jedan Philips LCD odn. LED prikazati "fine" detalje na 4 K...

S tim se muče i jeftiniji OLED-i

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 godina
offline
LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panela

Nema do slike  na mojoj 50" Panasonic plasmi zadnje generacije koju sada prodajem jer nema tvbT2, a neda mi se gnjaviti sa dva daljinska. 😚 Zainteresirani javite se privatno ...

 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
volegradele kaže...
Samsung nema OLED mozda si gleda QLED!


I btw malo sam sarkastican sto se tice OLEDa i burnina,imal OLED vec 2 godine 15-16 sat dnevno upaljen bez kontrole!

 Mea culpa. Napisao Samsung, a zapravo je bio u pitanju Sony. Sorry, moja greška. A propos QLED-a, gledao i njih, vrlo lijepo, ali kao što sam rekao, OLED je car i Bog.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
Anđeo bez falinge kaže...
učo kaže...

 Jesam, potpisujem što si rekao, pogledao na mom 65" Philipsu i kod kolege na 55 Samsung OLED-u. Bio sam pomalo ljubomoran. Znam da je netflix stvoren za tv, ali me živcira što je jako malo materijala prevedeno na hrvatski, mada u biti mogu pratiti bez nekih većih problema i engleski. Jednostavno, ne da mi se izigravati simultanog prevoditelja, ne mogu se upustiti u gledanje finih detalja na 4K.

 Ne može ni jedan Philips LCD odn. LED prikazati "fine" detalje na 4 K...

S tim se muče i jeftiniji OLED-i

 Svejedno, 4k Philips (znam, nije neka firma što se tv-a tiče, naročito ne u odnosu na OLED) može dati poprilično lijepu i detaljnu sliku na 65". Ako nisi gledao, nemoj da te povuku predrasude prema firmi. Na kraju krajeva, pregledao sam popriličnu količinu televizora, što u trgovinama, što kod prijatelja i moj Philips stoji dosta dobro, čak i kolege kažu. Naravno Sony, LG i Samsung su puno bolji, ali i moja slika je sasvim solidna. Danas skoro da i nemaš loš tv, imaš dobre, bolje i najbolje. Moj je na žalost u 1. grupi. (stvar budžeta koji je u trenutku nabavke bio na raspolaganju.)

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: LG Display: Kašnjenja u proizvodnji OLED panel
gurusinj kaže...

Nema do slike  na mojoj 50" Panasonic plasmi zadnje generacije koju sada prodajem jer nema tvbT2, a neda mi se gnjaviti sa dva daljinska. 😚 Zainteresirani javite se privatno ...

 Imam i ja 47" Panasonic plazmu, fullHD, super spravica. Meni ne smeta dupli upravljač, jer sam na novom dvbT2 upravljaču upario osnovne naredbe, pa sve palim i gasim istim upravljačem, mijenjam programe, pojačavam-stišavam. Zato, pogledaj koji ti tuner dozvoljava da njegov upravljač upariš sa TV-om, pa će ti tvoja plazmica sretno raditi još koju godinu. Moj tuner je neki Denver od 200 kuna, solidan tuner, ne baš neki player, što mi nije bitno jer spojim lako laptop. Bitno je da se može tv povezati sa Denverovim daljincem.

dolazim odmah - Godot
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice