LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

poruka: 15
|
čitano: 12.753
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a".
11 godina
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

Vezano za burn-in, koliko je OLED osjetljiviji na pojavu od Plazmi nekada?

Imam plazmu doma vec 11 godina i nisam imao tih problema...i iskreno slika na tom tv-u je i danas savršena...

 

Sjecam se u zabi u Paromlinskoj (odavno nije vise tamo) su imali one info displaye s rednim brojevima od pionera (predpostavljam da je plazma bila) i tamo se taj burn-in jako vidio.

Mislim da se to fakat samo u ekstremnim situacijama dogadja.

 

Za plazme je bio jedan od savjeta s vremena na vrijeme pustiti kanal bez signala, snijeg, da ga sfriška malo...

 
1 1 hvala 0
2 godine
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

jedina pozitivna stvar je što su kontrast IPS panel-a digli na 6000:1, no cijena mi je pored OLED-a blesava..

 

tko se boji oled.a prije će kupiti Samsungov 65ˇ VA QLED s kontrastom 7000:1 i 120 hz za upola nižu cijenu.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 9:29 (Zaporožac).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

Ovo je suluda cijena za jedan "OK" televizor. Čak i konkurencija ima daleko bolje panele po daleko nižim cijenama. Staviti jedan LED LCD TV u isti cjenovni rang kao i LG C1 je suludo. Da ne spominjem da se moglo kupiti i fantastični LG G1 sa EVO panelom po daleko nižoj cijeni od te prošla 2 tjedna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a
coldGT kaže...

Vezano za burn-in, koliko je OLED osjetljiviji na pojavu od Plazmi nekada?

Imam plazmu doma vec 11 godina i nisam imao tih problema...i iskreno slika na tom tv-u je i danas savršena...

 

Ovisi o generaciji OLED panela, tehnologijama anuliranja burn-ina kojima konkretan televizor raspolaže, te načinu korištenja. Imam u okolini dva OLED-a, LG CX s preko 5000 sati rada i C1 s oko 1000 sati rada (kombinacija TV programi/Netflix/HBO/Plex/YouTube/ostalo), nijedan zasad nema ni najmanje natruhe burn-ina. Otuda zadnja rečenica iz mojeg opisa; stava sam da burn-in u 2021. godini više nije nešto čime se treba zamarati, barem kad su u pitanju izuzetno kvalitetni televizori, kao što je LG C1.

 

greysaint0 kaže...

Ovo je suluda cijena za jedan "OK" televizor. Čak i konkurencija ima daleko bolje panele po daleko nižim cijenama. Staviti jedan LED LCD TV u isti cjenovni rang kao i LG C1 je suludo. Da ne spominjem da se moglo kupiti i fantastični LG G1 sa EVO panelom po daleko nižoj cijeni od te prošla 2 tjedna.

 

Ne čak u isti rang kao C1, nego dobrano iznad njega  Slažem se, to nije dobro. Tehnologija Mini LED trenutačno je u nepovoljnoj situaciji, jer je nova, ne proizvodi se na jednako velikoj skali kao OLED, te zbog toga ima višu cijenu od OLED-a, što je upravo suprotno od prvotnih najava, koje su govorile da će cijena biti jedna od prednosti Mini LED panela pred OLED-ima. To će se s vremenom vjerojatno izbalansirati, ali dok se to ne dogodi, predviđam da će Mini LED televizori ostati lošiji, a skuplji od OLED-a. 

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 10:38 (Davor).
16 godina
neaktivan
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

Čeka se MicroLED, gdje će svaki podpixel biti jedna LEDica. Ovo je ni vrit ni mimo.

Meni je na OLEDu u zamračenoj prostoriji bijela već presvijetla, pa ne vidim svrhu dodatne svjetline. Ono što me smeta je gubitak detalja u tamnim nijansama.

 

Burn-in se rijetko vidi na normalnom programu (samo kada je stvarno grozan), ali može se uočiti ako se prikazuje jedna boja preko cijelog ekrana (isprobati sa svim bojama plus bijela i siva). Obično je u donjem dijelu gdje su titlovi i po kutovima od logotipa. Nevjerojatno da HTV i dalje drži veliki 254/254/254 logo umjesto da ga malo ublaži prozirnošću. I onda još stave PG logo, pa 'Budimo odgovorni'. Ekran izgleda kao odijelo vozača F1.

 

'Peglanje' burn-ina se izvodi jednolikim trošenjem ekrana, tj. ostatak ekrana se 'potroši' (smanji mu se osvjetljenje) i time se dovede na razinu 'izgorenog' dijela. Tako da to i nije neka sreća, jer onda je cijeli ekran loš umjesto samo manjeg dijela.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

microLED će imati kvalitetu boja kao OLED, bez opasnosti burn ina i većom dugotrajnosti LED-ica. Stoga će vjerovatno biti i u monitorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

Samsung NEO QLED je VA panel, što znači bolji kontrast, a i osvjetljenje je jače. Uz to jeftiniji.

Hisense ima model sa zanimljivim Dual Cell panelom.

Bilo bi zanimljivo vdjeti Sony sa Mini LED panelom jer oni i sa nekoliko desetaka zona i dalje imaju ponajbolju kvalitetu.

Ali OLED je i dalje tata mata za sve i bit će tako ubuduće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

Burn in je danas doveden na minimum, sto nije kao sto je bio slucaj prije.. Dakle, to stvarno moras biti mazohist da bi doveo do burn ina na TVu-- OLED je zakon, ne zato sto ga ja imam, nego i inace.. Stvarno je besmisleno danas strasiti ljude burninom, jer svaki tv moze imati nekakve greske, kao mrtvi pixeli i sl.. Nista onda nije savrseno, ako cemo kod toga :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

Burn in je danas doveden na minimum, sto nije kao sto je bio slucaj prije.. Dakle, to stvarno moras biti mazohist da bi doveo do burn ina na TVu-- OLED je zakon, ne zato sto ga ja imam, nego i inace.. Stvarno je besmisleno danas strasiti ljude burninom, jer svaki tv moze imati nekakve greske, kao mrtvi pixeli i sl.. Nista onda nije savrseno, ako cemo kod toga :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

burn in nije problem jedino za one koji gledaju isključivo filmove, ostali kojima CMC, crtići, FM tuner po cijele dane stoji na TV-u OLED nikako nije opcija.

da je OLED toliko dobar nebi LG više radio LCD panele...#pametnomdosta :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 12:27 (frki16).
 
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a
frki16 kaže...

burn in nije problem jedino za one koji gledaju isključivo filmove, ostali kojima CMC, crtići, FM tuner po cijele dane stoji na TV-u OLED nikako nije opcija.

da je OLED toliko dobar nebi LG više radio LCD panele...#pametnomdosta :)

Hmmm LG prestaje proizvodnju LCD panela.

13 godina
offline
Re: LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a
MEGATAMA kaže...
frki16 kaže...

burn in nije problem jedino za one koji gledaju isključivo filmove, ostali kojima CMC, crtići, FM tuner po cijele dane stoji na TV-u OLED nikako nije opcija.

da je OLED toliko dobar nebi LG više radio LCD panele...#pametnomdosta :)

Hmmm LG prestaje proizvodnju LCD panela.

 Da, ali ne zato što svi kupuju OLED nego zato što nemogu cjenovno konkurirati kinezima/tajvancima koji štancaju pristojne LCD panele u pol cijene.

Isto se desilo japancima prije deset godina, samo što su tada koreanci štancali u pol cijene.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
12 godina
offline
Re: LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a
Antropofob kaže...
MEGATAMA kaže...
frki16 kaže...

burn in nije problem jedino za one koji gledaju isključivo filmove, ostali kojima CMC, crtići, FM tuner po cijele dane stoji na TV-u OLED nikako nije opcija.

da je OLED toliko dobar nebi LG više radio LCD panele...#pametnomdosta :)

Hmmm LG prestaje proizvodnju LCD panela.

 Da, ali ne zato što svi kupuju OLED nego zato što nemogu cjenovno konkurirati kinezima/tajvancima koji štancaju pristojne LCD panele u pol cijene.

Isto se desilo japancima prije deset godina, samo što su tada koreanci štancali u pol cijene.

 

Ruku na srce, LG-eva LED LCD ponuda i nije nešto. OLED-i su vrhunski ali kod LED LCD-a se većinom drže IPS-a ko pijani plota i realno ne mogu po kvaliteti slike parirati konkurenciji sa VA panelima (makar ih i oni koriste u nekim "lijevim" dimenzijama).

 

Koliko čitam razvijaju i vlastite MicroLED MAGNIT panele pa vjerojatno sele fokus na OLED i MicroLED. Uostalom, oni su jedini proizvođač OLED panela za televizore pa vjerujem da posao ionako cvijeta u tom segmentu. Da kupujem LED LCD TV ne bi niti razmatrao LG. Da (opet) kupujem OLED, gledao bi jedino LG i Sony.

4 godine
offline
LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a

Nažalost, burn-in je i dalje bitna činjenica kod OLED-a. Imam cca dvije godine stari Oled 55B7 i jako vidljiv burn-in u donjem dijelu ekrana.( vidi se logo netflixa i tragovi titlova...😞) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG 65QNED913PA - Ulazak u svijet Mini LED-a
Hrvoje73 kaže...

Nažalost, burn-in je i dalje bitna činjenica kod OLED-a. Imam cca dvije godine stari Oled 55B7 i jako vidljiv burn-in u donjem dijelu ekrana.( vidi se logo netflixa i tragovi titlova...😞) 

Vidi se pri gledanju normalnog programa? Možda imaš prejako postavljeno svjetlo u postavkama. Koliko sati dnevno je upaljen?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice