LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

poruka: 17
|
čitano: 8.540
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora".
15 godina
offline
LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

Koristio sam ovaj monitor tjedan dana prije nego sam napravio povrat.. naime moj primjerak je imao uzasan image retention, sto me iznenadilo za LG IPS panel. Ostavio sam browser otvoren na 5min dok sam otisao u WC, vratim se, pomaknem browser window na stranu, a u pozadini ostala njegova light preslika.. i tako 1-2 min dok nebi nestalo kompletno, no zapeklo bi se drugdje heh.

 

Tako da provjerite to odmah čim ga kupite :)

 

Osim tog problema - boje, kvaliteta prikaza, ergonomija i dizajn... sve za pet.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

Još da nema LG logo...

 
1 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora
mrsmith kaže...

Koristio sam ovaj monitor tjedan dana prije nego sam napravio povrat.. naime moj primjerak je imao uzasan image retention, sto me iznenadilo za LG IPS panel. Ostavio sam browser otvoren na 5min dok sam otisao u WC, vratim se, pomaknem browser window na stranu, a u pozadini ostala njegova light preslika.. i tako 1-2 min dok nebi nestalo kompletno, no zapeklo bi se drugdje heh.

 

Tako da provjerite to odmah čim ga kupite :)

 

Osim tog problema - boje, kvaliteta prikaza, ergonomija i dizajn... sve za pet.

 

Ideš! Nisi probao drugi primjerak, išao si na neki drugi model/povrat novca? Ovaj koji mi je bio na testu je zbilja radio perfektno, odličan monitor!

Never put Dolby on snake detectors.
13 godina
online
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora
A koji bi ti brand preporučio? Nemoj samo reći Samsung. Od njih su bolji Aoc, Benq...
Lg još uvijek provajda panele za veći dio tržišta monitora, tak da se ne bi trebalo žaliti.
11 godina
offline
LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

Ja sam zadovoljan sa svojim LGUK600W, kojeg imam skoro godinu dana.

Zamjerka mi je što nema daljinski, a još više što automatski ne prepoznaje aktivni izvor signala. Tako da u slučaju da imate spojeno više izvora signala (npr.PC i PS4), morat ćete ručno prebacivati preko gumbića na donjoj strani ekrana.  

PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora
Davor kaže...
mrsmith kaže...

Koristio sam ovaj monitor tjedan dana prije nego sam napravio povrat.. naime moj primjerak je imao uzasan image retention, sto me iznenadilo za LG IPS panel. Ostavio sam browser otvoren na 5min dok sam otisao u WC, vratim se, pomaknem browser window na stranu, a u pozadini ostala njegova light preslika.. i tako 1-2 min dok nebi nestalo kompletno, no zapeklo bi se drugdje heh.

 

Tako da provjerite to odmah čim ga kupite :)

 

Osim tog problema - boje, kvaliteta prikaza, ergonomija i dizajn... sve za pet.

 

Ideš! Nisi probao drugi primjerak, išao si na neki drugi model/povrat novca? Ovaj koji mi je bio na testu je zbilja radio perfektno, odličan monitor!

Nisam, uzeo sam nakon njega Dell U2718Q uz nadoplatu. Pretpostavljam da je one in a million, ali bilo me strah pokušati ponovo :)

 

Ako ga imaš još uvijek u redakciji, pokušaj postaviti light grey pozadinu u Win i ostavi browser window par minuta bez da išta drugo radiš - u mom slučaju se svaki put vidio trag tog prozora kasnije.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 12:13 (mrsmith).
13 godina
neaktivan
offline
LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

Gospodine Šuštiću,

Kako vidim da pratite komentare koji prate vaše članke bio bih tako slobodan da vas zamolim u vezi  savjeta oko kupovine 32 inchnog 4K monitora. Krajem godine mislio sam kupiti novi monitor; ne namjeravam početi da se igram nego monitor isključivo trebam za rad. Pred monitorom provodim bar 8 sati dnevno, a nekada "znatno" duže.
Da li ima smisla  razmišljati o Dell U3219Q? Imam ponudu za taj monitor (nov monitor) za 750€. Ne planiram kupovati monitor skuplji od 1300-1400€.
Ako niste u mogućnosti dati preporuku možete li da mi preporučiti neki od relevantnih sitova na čije recenzije i ocjene se zaista mogu osloniti kod izbora monitora?

Našao sam par stranica koje daju međusobno poprilično udaljene/različite preporuke, pa više nisam siguran da li se radi o "sponzorisanim" preporukama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora
dax-lax kaže...
A koji bi ti brand preporučio? Nemoj samo reći Samsung. Od njih su bolji Aoc, Benq...
Lg još uvijek provajda panele za veći dio tržišta monitora, tak da se ne bi trebalo žaliti.

 Ako mene pitaš, nemam ja ništa protiv LG proizvoda. Siguran sam da je ovaj monitor najbolji od svih testiranih. Moj problem je doslovno LG logo. Toliko mi je odvratan da ga ne mogu podnijeti na vanjskoj jedinici klime a kamoli da non stop buljim u njega na monitoru. Da mi netko pokloni ovaj monitor rekao bi mu hvala i zalijepio komad izolirke preko logoa.

11 godina
offline
LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

Nešto veća odstupanja (∆E 2,38-2,7) zabilježili smo kod prikaza tonova sive boje, ali te su vrijednosti još uvijek unutar onoga što golo oko većine korisnika može percipirati kao grešku

 

To sam vidio i u par drugih reviewa - ∆E=2 je nekakav standard za profi monitore, no granica onog sto normalno oko moze vidjet kao razliku je ∆E=1.

2.38-2.7 nije nimalo lose, no definitivno vidljiva razlika.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora
Imam LG 27UK670 godinu dana i super sam zadovoljan. Monitor ima i USB-C prikljucak tako da samo jedan kabel u MacBook, automatski ga puni i Mac daje sliku.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

Dupli post

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 1:16 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

Baš sam ga kupio nedavno jer sam svuda po netu čitao da je u tom cjenovnom rangu najbolji 4k IPS monitor. Drago mi je da je i Davor potvrdio.

Dosadilo mi je gledati u sekundarni 1080p monitor.

1080p treba čim prije zaboraviti. 4k sa 200% DPI-a FTW.

 

Joystick za konfiguraciju je čisto zlato, ne mogu vjerovati koliko je ugodnije i brže preko njega podešavati postavke.

 

Doduše platio sam ga 500kn manje nego što je u tekstu navedeno, u domaćem shopu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 1:33 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora
dax-lax kaže...
A koji bi ti brand preporučio? Nemoj samo reći Samsung. Od njih su bolji Aoc, Benq...
Lg još uvijek provajda panele za veći dio tržišta monitora, tak da se ne bi trebalo žaliti.

 Kada su AOC i BENQ bili bolji od Samsunga? BenQ pogotovo sinonim za šrot. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora
Si dobro ti? Benq radi od uredskih do vrhunskih profi monitora za obradu slike i imaju tip gaminh monitore koje koristi 99 posto profi gamera u esports.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 9:30 (Jakovp).
6 godina
protjeran
offline
LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

svaka velika firma zna izdati cijelu seriju loših monitora.. 

eto meni je tek prije nove godine crklo napajanje samsunga sync master t240 a radio je besprijekorno nekih 10/11 godina..

neki se opet žale da im samsung monitori ne valjaju, da im rikavaju kondenzatori, tko će ga znati.

 

po preporuci Bug recenzenata sam ohoho davno kupio preskupi samsung 970P

 

 slika, zrnata, postolje se uredno rušilo dolje tako da je monitor padao na desktop .. nije bilo zamjena jer je cijela serija povučena iz prodaje, tako da...

(propadanje se počelo pojavljivati nekih godinu dana od dana kupnje i nikakve reklamacije nisu prihvaćali)

 

monitor je bio super ako si podmetnuo pod njega dvije enciklopedije 

 

cijena je tada, neke 2005 bila prava sitnica, 3800kn na 10 rata u Konikomu....

 

Nakon CRT monitora od 17 inch ova slika je bila katastrofa.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 9:49 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora
Anđeo bez falinge kaže...

svaka velika firma zna izdati cijelu seriju loših monitora.. 

eto meni je tek prije nove godine crklo napajanje samsunga sync master t240 a radio je besprijekorno nekih 10/11 godina..

neki se opet žale da im samsung monitori ne valjaju, da im rikavaju kondenzatori, tko će ga znati.

 

po preporuci Bug recenzenata sam ohoho davno kupio preskupi samsung 970P

 

 slika, zrnata, postolje se uredno rušilo dolje tako da je monitor padao na desktop .. nije bilo zamjena jer je cijela serija povučena iz prodaje, tako da...

(propadanje se počelo pojavljivati nekih godinu dana od dana kupnje i nikakve reklamacije nisu prihvaćali)

 

monitor je bio super ako si podmetnuo pod njega dvije enciklopedije 

 

cijena je tada, neke 2005 bila prava sitnica, 3800kn na 10 rata u Konikomu....

 

Nakon CRT monitora od 17 inch ova slika je bila katastrofa.

 

Kupio sam i ja 970P po preporuci tadašnjeg recenzenta (nisam bio ja ), ali meni je slika bila super. A da je postolje nakon nekog vremena počelo padati - je. Zapamtio sam ga po tri stvari: lijepoj slici, padajućem postolju i nehumanom ghostingu  No ne krivim svojeg prethodnika, jasno mi je da nije mogao znati kako će se monitor ponašati nakon godinu ili više dana. U prvih desetak mjeseci je sve bilo savršeno...

 

Never put Dolby on snake detectors.
10 godina
offline
Re: LG 27UL650-W - Prvak povoljnih 4K monitora

 

@dd.inc

 

Polefke, polkfe druže forumaš....

 

Kada sam kupovao dodatni monitor za mado komp, gledao sam više marki istih. Savjet sam potražio kod bugovaca, odnosno kod Šuštinja i Denisa preko njihove emisije, te sam po preporuci njih 

kupio marku Benq bez zadrške. Dobio sam veću dijagonalu, a manje "zvučno" ime. 

 

Nema nikakvih problema sa Benqu. Ako naši dragi BUG-ovci nešto preporuče to je onda, to.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice