Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED zas

poruka: 20
|
čitano: 5.107
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED zas".
16 godina
neaktivan
offline
Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED zas

2021. "do 16 GB RAM-a" u stroju od $2k.
Postoje mobiteli s toliko.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 8:16 (Kuv).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
Kuv kaže...

2021. "do 16 GB RAM-a" u stroju od $2k.
Postoje mobiteli s toliko.

 

Koja je fora s tim ram-ima? U zadnje vrime često vidim da se ljudi žale da ne mogu imati više od 16 GB RAM. Jel stvarno postoji neki razlog za takvu potrebu ili je to nekakav prestiž?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
duke3d kaže...
Kuv kaže...

2021. "do 16 GB RAM-a" u stroju od $2k.
Postoje mobiteli s toliko.

 

Koja je fora s tim ram-ima? U zadnje vrime često vidim da se ljudi žale da ne mogu imati više od 16 GB RAM. Jel stvarno postoji neki razlog za takvu potrebu ili je to nekakav prestiž?

 

Ne znam. Ja sam prošle god uzimao Yogu iz 9 serije i nisam mogao više od 16. Kolega koji je admin nešto ranije na ThinkPadu nije mogao više od 8. Nema mi smisla. Pričamo o strojevima od $2k+ tj. pro mašine.

15 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
Kuv kaže...

2021. "do 16 GB RAM-a" u stroju od $2k.
Postoje mobiteli s toliko.

Dobovljno je. Da - imaju mobiteli sa toliko RAM-a ali na x96 arhitekturi možeš virtualizirati 5 takvih mobitela.. dok sa 5 takvim mobitelima ne možeš virtualizirati Windowse. 

duke3d kaže...
Kuv kaže...

2021. "do 16 GB RAM-a" u stroju od $2k.
Postoje mobiteli s toliko.

 

Koja je fora s tim ram-ima? U zadnje vrime često vidim da se ljudi žale da ne mogu imati više od 16 GB RAM. Jel stvarno postoji neki razlog za takvu potrebu ili je to nekakav prestiž?

Vjerojatno ograničenje memorijskog kontrolera u CPU-u ili ako idu da uređaj bude što tanji i lakši vjerojatno zaleme jednu poločicu.

Ima neka caka.. ali sasvim jedovoljno. To je ipak Yoga Slim serija.

6 godina
neaktivan
offline
Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED zas

Manjem broju ljudi bi više od 16GB bilo potrebno, ali takvi valjda nebi kupili ovaj uređaj nego neki prikladniji za ozbiljniji rad.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED zas

uvijek kad poželim još bloatwarea, kupujem svjetskog prvaka: lijenovo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 3 hvala 1
16 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
Ako ne radis s virtualnim masinama onda ti vise od 16 GB ne treba. Pa nije to Workstation, to je komp za piskarat nesto i napravit neku tablicu u excelu. Ko treba 32 GB treba drugi komp a ne vise memorije.
16 godina
offline
Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED zas

Ne znam za ostale koji su komentirali, ali ja bih rado imao ovako nešto. Kad pročitah da je ekran u omjeru 16:10 dalje nisam morao ni čitati, „you had me at hello”.🙂

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
NEW_MAN kaže...
Ako ne radis s virtualnim masinama onda ti vise od 16 GB ne treba. Pa nije to Workstation, to je komp za piskarat nesto i napravit neku tablicu u excelu. Ko treba 32 GB treba drugi komp a ne vise memorije.

 

LupusInFabula kaže...

Ne znam za ostale koji su komentirali, ali ja bih rado imao ovako nešto. Kad pročitah da je ekran u omjeru 16:10 dalje nisam morao ni čitati, „you had me at hello”.🙂

 

Ipsričavam se ljudi bio sam brzoplet. Vidim spominje se 11. generacija Intela i 16 GB rama sa Iris Xe grafičkom + OLED. Ja sam vidio šta radi 10-a generacija i kakvu grafiku ima.

Tako da osim tog čitanja i piskaranja.. možeš ovaj PC i na najteže heavy load zadatke da baciš.

Moguće je da je ograničenje memorije zbog ili gore što sam već rekao ili vjeroajtno zakva serija.. ako ćeš bolju ide X1 Carbon ili šta već.

16 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
LupusInFabula kaže...

Ne znam za ostale koji su komentirali, ali ja bih rado imao ovako nešto. Kad pročitah da je ekran u omjeru 16:10 dalje nisam morao ni čitati, „you had me at hello”.🙂

 

Da, rijetkost ovih dana i vrlo zanimljivo - samo da je nešto veći .. 14" mi je premalo.

A i ovako će cijena biti paprena.

 

Inače imam stariji model, i užitak ga je koristiti

prvenstveno zbog ekrana na dodir -

navika se stvori praktički odmah i postaje toliko prirodno da se

uhvatim kako dodirujem ekran na laptopima koji tu mogućnost nemaju 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
14 godina
offline
Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED zas

Ja imam Yogu 13 iz 2012. godine i stvarno prezadovoljan, otišle mi jedino one metalne kopče između ekrana i tipkovnice, naručio polovne i sam zamijenio... Stvarno je ta touchscreen komponenta preodlična stvar, nema više teorije da se vratim na obični laptop. Gledao sam najavu Yoge 7i ( obične) i u Americi će biti 900 USD - koliko bi to moglo biti kod nas?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
stiffler13 kaže...

Ja imam Yogu 13 iz 2012. godine i stvarno prezadovoljan, otišle mi jedino one metalne kopče između ekrana i tipkovnice, naručio polovne i sam zamijenio... Stvarno je ta touchscreen komponenta preodlična stvar, nema više teorije da se vratim na obični laptop. Gledao sam najavu Yoge 7i ( obične) i u Americi će biti 900 USD - koliko bi to moglo biti kod nas?

Puno više nego što misliš i nego što se nadaš. Lenovo neki dan ponudio Budget 24" monitore az 60 USD (i IPS su što je najvažnije), a kod nas za to možeš samo sanjati.

Budžet Lenovo Tablet koji je u USA koštao oko 80 USD ovdje ga nacrnom tržištu (dakle ljudi koji su iz T-COM-a ga dobili džabe pa daj koliko daš) jedva da mogu spustiti cijenu na 100€.

Amerika sa svojim cijenama: planet za sebe.

16 godina
offline
Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED zas

Na ovakvim slim laptopima obico sav ram bude zalemljen tako da je ogranicenje vjerovatno iz tog razloga i moci ce se kupiti u dvije konfiguracije 8 i 16 GB. 

Za vecinu ljudi koji kupuju ovaj laptop je sasvim dovoljno 16 GB RAM-a jer je su ovdje u prvom planu ekran i manje dimenzije i prenosivost. 

Istina jednom kada pocnes raditi na touch ekranu lako udje pod kozu, ja sam se znao uhavtiti da krenem dodirivati standardni monitor od desktop PC-a, navika je cudo 

 

Ove Yoge su bi ovijek bile privlacne ali nekako mi Surface linija ipak bolje i izgleda i prakticnija je, def se moram rijesiti Book-a i vratiti na Surface Pro, dosta je kompaktniji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 16:53 (Dr. Vicko).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
Prelazak na 16:9 format ekrana je bio čisti korak unatrag za nas korisnike IMHO. S druge strane već 4 godine radim sa ekranima osjetljivim na dodir i nema natrag. Koristim Fujitsu Lifebook T725 koji je 13.3" i ima manji ekran od iPad Pro 12.9". Uglavnom navijam za povratak na 16:10, jednako za prijenosnike kao i za klasične monitore (1920x1200 rulz!).
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
LupusInFabula kaže...
Prelazak na 16:9 format ekrana je bio čisti korak unatrag za nas korisnike IMHO. S druge strane već 4 godine radim sa ekranima osjetljivim na dodir i nema natrag. Koristim Fujitsu Lifebook T725 koji je 13.3" i ima manji ekran od iPad Pro 12.9". Uglavnom navijam za povratak na 16:10, jednako za prijenosnike kao i za klasične monitore (1920x1200 rulz!).

 MOzda ga pretjerujem ali meni je 3:2 najbolji omjer. Nije bas toliko za multimediju ali za sve ostalo je odlican omjer. 

15 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
Dr. Vicko kaže...

Na ovakvim slim laptopima obico sav ram bude zalemljen tako da je ogranicenje vjerovatno iz tog razloga i moci ce se kupiti u dvije konfiguracije 8 i 16 GB. 

* * *

Da se lako odlemiti (iznenadi bi se koliko je lako) problem je samo otvaranje tableta ili laptopa (ne znam ni ja šta je već), ima neka guma koja se mora grijati - uglavnom ne bude više nikada kao prije.

PS: Sutra moram do socijalnog ovjeriti knjižicu pa ako se sjetiš napomeni me da ti napojnu ubacim.

Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
NEW_MAN kaže...
Ako ne radis s virtualnim masinama onda ti vise od 16 GB ne treba. Pa nije to Workstation, to je komp za piskarat nesto i napravit neku tablicu u excelu. Ko treba 32 GB treba drugi komp a ne vise memorije.

 

Velikoj većini ljudi dovoljan je i i5 ŠESTE generacije (i meni kao web developeru), ali svejedno gledaju isključivo procesore zadnje generacije, i to po mogućnosti i7 ili i9 iako im to realno ne treba. Ali o investicijama ne želim, nezahvalno je. Netko ima blok kuhinju iz Emmezete, a netko Dan Kuchen. Netko BEKO netko SMEG.

 

Svakom po volji.

15 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
NEW_MAN kaže...
Ako ne radis s virtualnim masinama onda ti vise od 16 GB ne treba. Pa nije to Workstation, to je komp za piskarat nesto i napravit neku tablicu u excelu. Ko treba 32 GB treba drugi komp a ne vise memorije.

 

Velikoj većini ljudi dovoljan je i i5 ŠESTE generacije (i meni kao web developeru), ali svejedno gledaju isključivo procesore zadnje generacije, i to po mogućnosti i7 ili i9 iako im to realno ne treba. Ali o investicijama ne želim, nezahvalno je. Netko ima blok kuhinju iz Emmezete, a netko Dan Kuchen. Netko BEKO netko SMEG.

 

Svakom po volji.

Je, u potpunosti se slažem ali ajde tu činjenicu reci u u Ryzen temi. Iako bi se i ova tema mogla povezati sa Ryzenom jer je Lenovo kako vidimo iz vijesti ubacio i Ryzena u neku liniju proizvoda (ovih koji se spominju u vijestima). Ali logično tko ima 6-tu generaciju neće tek tako mijenjati laptop da mu taj kojeg je zamjenio skuplja prašinu.

Ali ovo SMEG i BEKO mi je ultra zanimljiva tema, još da hoće tko otvoriti neki thread na to.

16 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
Ako će se čovjek voditi logikom namjene prijenosnika, onda 95% ljudi bi upgrade radilo tek kada softverski zahtjevi (onog softvera kojeg primarno koriste) prerastu mogućnosti prijenosnika. Vjerujem da većina tako i radi. Npr. moja kćer 9g prati online nastavu na HP prijenosniku iz 2008. Instalirao zadnji Ubuntu, Firefox, Teams... Sve leti. Samo sam ubo dodatni RAM (sad ima 4GB) i kupio najtupaviji SSD. Sve leti. Windows platforma 0 bodova. Dakle ima života i jako starim prijenosnicima, samo je pitanje namjene. One mans trash is another mans treasure.
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Slim 7i Pro od ove godine i s OLED
LupusInFabula kaže...
Ako će se čovjek voditi logikom namjene prijenosnika, onda 95% ljudi bi upgrade radilo tek kada softverski zahtjevi (onog softvera kojeg primarno koriste) prerastu mogućnosti prijenosnika. Vjerujem da većina tako i radi. Npr. moja kćer 9g prati online nastavu na HP prijenosniku iz 2008. Instalirao zadnji Ubuntu, Firefox, Teams... Sve leti. Samo sam ubo dodatni RAM (sad ima 4GB) i kupio najtupaviji SSD. Sve leti. Windows platforma 0 bodova. Dakle ima života i jako starim prijenosnicima, samo je pitanje namjene. One mans trash is another mans treasure.

Nego šta i Fala bogu dragom da leti.

Kada sam to rekao o prodaji Lenova T430s ili T420s (isto tako star), drlvlje i kamenje lete na mene. A pogonjen Windowsom i to sa HDD-om.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice