Lenovo osvježio cjelokupnu ThinkPad seriju laptopa

poruka: 5
|
čitano: 4.647
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo osvježio cjelokupnu ThinkPad seriju laptopa".
14 godina
offline
Lenovo osvježio cjelokupnu ThinkPad seriju laptopa

Prije 3 godine kupio novi Lenovo X1, sedmu generaciju. Kažu da je to ultra premium kategorija, pa je i koštala više od €2k. Očekivao sam da je bez evidentnih mana, međutim uopće nisam impresioniran ni baterijom ni zagrijavanjem. Da ne spominjem bugove na grafičkoj koja zna ekran zamračiti i onda pretvoriti u neku totalnu hladnosnježno bijelu.  Jedino što je vrhunsko jest tipkovnica. Prije toga imao neki Samsungov ultraprijenosnik od €1k koji je bio izvrstan.

 

Poenta: Ako je prijenosnik bitno skuplji, ne znači da je i bitno kvalitetniji.

 

Autorefleksija: Kad ću se konačno osloboditi Windowsa i pobijediti strah od MacOS-a?  

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lenovo osvježio cjelokupnu ThinkPad seriju lap

Nekoc je Lenovo T serija bila legendarna. Pa je dosla X koji je bila isto takva u prvih par generacija. A onda je to sve postalo isto kao i vecina drugih laptop vendora. Jedino sto su uspjeli je odrzati kvalitetu tipkovnice. 

Nazalost.

13 godina
offline
Re: Lenovo osvježio cjelokupnu ThinkPad seriju lap
BarbaVeli kaže...

Prije 3 godine kupio novi Lenovo X1, sedmu generaciju. Kažu da je to ultra premium kategorija, pa je i koštala više od €2k. Očekivao sam da je bez evidentnih mana, međutim uopće nisam impresioniran ni baterijom ni zagrijavanjem. Da ne spominjem bugove na grafičkoj koja zna ekran zamračiti i onda pretvoriti u neku totalnu hladnosnježno bijelu.  Jedino što je vrhunsko jest tipkovnica. Prije toga imao neki Samsungov ultraprijenosnik od €1k koji je bio izvrstan.

 

Poenta: Ako je prijenosnik bitno skuplji, ne znači da je i bitno kvalitetniji.

 

Autorefleksija: Kad ću se konačno osloboditi Windowsa i pobijediti strah od MacOS-a?  

U mojoj laptop karijeri sam (so far) imao/imam dva laptopa, koja su uglavnom bili state of art i snage u svoje doba. 
Prvi je bio IBM Z60m, nažalost ne neka jača konfiguracija zbog  djelatnika ! Da ih bespotrebno pa makar i loše ne reklamiram. 
Umjesto njega sam želio MacBookPro 17', ali sam kao i puno puta prije i kasnije odlutao mislima nekud drugdje, i učinio ogromnu glupost uzevši Win računalo. 

Nakon što je na tržište KONAČNO došlo računalo tipa laptop koji mi odgovara ali baš po svemu, nisam trenutka čekao (ustvari istina je da sam malo čekao Ultra procesor dok dođe u MBP a nikako doći) uzeti  MacBookPro, i ukratko, skorom svaki dan učim nešto novog, najviše shortcutse na tipkovnici, apasolutno sam prezadovoljan. Ako budete trebali kolega još neko dodatno uprizorenje, slobodno se javite with PP, odgovaram svakako koliko bude u mojoj mogućnosti i rasponu znanja i poznavanja Mac OS tematike. 

ATJ Lučko
10 godina
offline
Re: Lenovo osvježio cjelokupnu ThinkPad seriju lap

A i ta tipkovnica je gora nego prije. Nekada su imali raspored onih pg up, pg down tipki kao desktop tipkovnice, a funkcijske tipke su bile u razdvojenim grupama po 4 komada. Imali su i dedicirane tipke za baratanje zvukom i mikrofonom. Touchpad se također mogao gasiti tipkama.

 

Ekrani su često lošiji od očekivanog za tu lovu, zvučnici također.

 

Ostao je trackpoint koji je nekima nezamijanjiv i još uvijek su robusniji od drugih laptopa. Također izgleda prilično jedinstveno, naročito u crnoj boji. 

 

14 godina
offline
Re: Lenovo osvježio cjelokupnu ThinkPad seriju lap
hvala! Imat ću vašu ljubaznu ponudu za pomoć na pameti :-)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice