Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

poruka: 19
|
čitano: 17.402
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv".
5 godina
offline
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

Korisio Winamp od 2000. pa do nedavno. Presao na Foobar2000 zbog android daljinca i bolje kompatibionosti sa usb dac-om. Winamp ga nije svaki puta prepoznao pa je prilikom pokretanja bilo potrebno podesavanje. Povremeno koristim i Aimp koji mi izgleda kao moderna inacica Winampa.

Ovaj novi Winamp nije za mene, ne volim i ne koristim stream, ne svidja mi se ideja web playera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2023 18:06 (john142).
 
7 0 hvala 0
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

Nastavak (jednom strahovito popularnog softvera) koji nitko nije tražio niti je itko trebao, i koji se u ničemu ne ističe od drugih rješenja...

Moj PC  
18 1 hvala 0
10 godina
offline
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

htjedoh reci da se sada treba zvati webamp, ali tamo je ipak winamp, i to onaj pravi... :) https://webamp.org/

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u
Stari Winamp živjet će još dugo (dokle god bude kompatibilan s budućim verzijama Windowsa). Ovom novom web Winampu prognoziram prosječnost, kratak život i brz zaborav.
Ovako koncipiran naprosto je nepotrebni višak.
(Personal note: nek idu dovraga s podacastima!)
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u
red bi bio da sada izađe nero burning rom sa ugrađenim chat gpt.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
42 0 hvala 0
15 godina
offline
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

-sasvim u skladu s trendovima, reciklirati, obnovljivo.. možda čak muzu neki eu fond :) dok filmovi imaju reboot-remake što više liči na PC tematiku ili više ne znaš tko je tko-što ili tko je Lukeov ćaća i zašto asmatično diše ... :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
8 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u
Konačno tvoj jedan tvoj post koji mi se da pročitati. :D Šala.
Aimp je odavno pregazio Winamp, ne znam čemu musti mrtvu kravu ?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2023 15:37 (gavranpero).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u
gavranpero kaže...
Konačno tvoj jedan tvoj post koji mi se da pročitati. :D Šala.
Aimp je odavno pregazio Winamp, ne znam čemu musti mrtvu kravu ?

Ja priznam samo stare verzije, ili Aimp2 verzija iz 2008 godine u kojoj moš spojit Audio Library ovako sa glavnim prozorom.Sve novije verzije više nemaju te opcije, a da ne spominjem da više nemaju niti "par korisnih alata(Audio Converter i Sound Recorder)koji su bili nakrcani u starim verzijama".Nije da danas ljudovi puno konvertiraju mjuzu, ali opet isto novije Aimp verzije su okvirno šipak.

 

 

Stari Aimp2 radi i na Winodws 11, pa eto ak nehče hoče koristiti naprednu starudiju tu je link.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1QmKVyH0nHysImgvhl7JSdVToHqpCFZlE?usp=sharing

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

Imam AIMP primarno. Foobar2000 povremeno i da je više user friendly i da ne razhebem nešto svako malo, to bih i koristio.

Unatoč preporuci za AIMP, osobno imam problem s njim zato što sigurno radi procesiranje zvuka i kad je EQ isključen. Kao da ima neki mali bass boost i manji reverb i to se baš čuje na monitorima ili 1990pro kad istu datoteku pokreneš na više playera. Probaš kompenzirati preko EQ-a, al to nije to. Za 99% ljudi nebitno i jedini "pravi" Winamp koji čovjek danas treba ako skuplja lokalne FLAC-ove, mp3 i sl.

Ovaj projekt sam površno pratio pa me malo razočaralo što je "samo" web app. Onda radije otvorim Tidal.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

Aimp nema cisti prolaz, resampla i ne radi dobro sa dsd, dsf, sacd. Zbog toga je bolji Foobar.

 
1 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

Winamp mi je uvijek zvučao opuštenije od foobara iako ga sve rijeđe palim.

 
0 0 hvala 0
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

ljudi, jel vi i dalje imate MP3-ce na kompu ili what the fuck? Skidate pjesmu po pjesmu s emule-a?

Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u

Da, imam mp3ice na kompu, dosta pjesama sam skinuo s starim dial up modemom prije dvadesetak godina.

14 godina
offline
Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u sasv

Webnamp......

 

VLC for life  

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2023 23:58 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

ljudi, jel vi i dalje imate MP3-ce na kompu ili what the fuck? Skidate pjesmu po pjesmu s emule-a?

 Da jer ne volim ovisit o third partyju kad će maknut neku stvar sa streaming servisa, a i dosta stvari je jednostavno nedostupna. Neke opskurdne stvari su jednostavno nestale u potpunosti s interneta. Volim kontrolu nad muzikom koju se svi danas trude istrnut nam iz ruku.  

 

Nećete nikada, niste niprije!

https://i.ibb.co/YyV2Z30/image.png

 

 

Potemkinhr#2800
15 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

ljudi, jel vi i dalje imate MP3-ce na kompu ili what the fuck? Skidate pjesmu po pjesmu s emule-a?

Naravno, zbog čega bi inače pržio BD-ove i to one što traju 200 mlrd godina (zaboravio sam koji je premaz).

A budući da sve imam legalno (Tidal, Deezer, Spotify) koristi se Torrent protokol.

 

I da, naravno Winamp 2.91 je kralj sa Classic skinom. Vrtim ga na zadnjoj Insider verzij Windowsa.

Because anything Korea does, Japan does it better.
5 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

ljudi, jel vi i dalje imate MP3-ce na kompu ili what the fuck? Skidate pjesmu po pjesmu s emule-a?

Ne,  malo smo napredovali. Sada imamo hi-res flac i sacd :)

8 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

ljudi, jel vi i dalje imate MP3-ce na kompu ili what the fuck? Skidate pjesmu po pjesmu s emule-a?

 Baš, kad slušam youtube, imam osjećaj ko da slušam stari Antena radio gdje vrte par pjesama svaki dan.

Kad slušam svoju kolekciju mp3-ca na shuffle, na Winampu, to je skoro kao radio Sljeme.

16 godina
offline
Re: Legendarni glazbeni player Winamp vratio se u

Koristio sam tone tih svirača, naravno Winamp je dugo bio kralj.  Aimp je prirodni nasljednik već barem 10 godina. Što se tiče video playera nikada mi nije bio napet VLC, koristio sam BS-player pa zadnjih 20 godina koristim GOM player.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice