Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

poruka: 186
|
čitano: 34.732
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat".
12 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Koliko vidim nema je na Google Play

O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
ZdravkoZ kaže...

Koliko vidim nema je na Google Play

 

ima, ali ti smartphone nije podržan.

 

Tako niti meni, imam Galaxy S6 i Samsung Tab S3 i na niti jedan od uređaja nije podržana aplikacija.

 

 

Zbog ovih razloga aplikacija je posve beskorisna. Koliki je broj ljudi sa zadnjom verzijom Androida? Što točno ima u zadnjoj verziji Androida da ne radi na nižim verzijama? Meni se čini da su se developeri malo zajebali kod biranja frameworka, te su navrat nanos zbog hitnoće uzeli zadnju verziju jer "ona ima sve".

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont

Netko je omastio brk s našim parama. Ne vjerujem da Vili i ekipa znaju pisati appove 

15 godina
online
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Ja uspio bez problema instalirat, a imam Xiaomi Redmi Note 4 sa Android 6.

Mene vise brine kolko ce to cuclat bateriju s obzirom da je bluetooth stalno upaljen i da razmjenjuje kodove. 

I kolko vidim uopce im ne radi prijevod. Meni pise sve na engleskom (osim naslova), bez obzira koji jezik izaberem.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont

Minimalni SDK je 23. Znači Android 6 je minimum. Trebalo bi ti raditi...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 18:54 (Aldo).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Ne razumijem zašto bi zaražena osoba bila na javnom mjestu?


Briši post
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 19:18 (Dex.pwn).
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

I kolko vidim koristi COVID exposures od Play Services koji se updejta neovisno od ostatka OS-a, tako da su mozda na to mislili kad su rekli najnovija verzija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Da li je ova aplikacija open source?
With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Da rekli su na predstavljanju da je Open source i da će code biti dostupan.

Play store ju još ne pokazuje ali tu je link (ako) koga zanima.

https://www.koronavirus.hr/stop-covid-19-723/723
5 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
ako sam dobro skužio zaražena osoba treba dobrovoljno s aplikacijom podijeliti da je zaražena i da ide po javnim mjestima?
znači netko sam treba objaviti da krši karantenu?
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Ne, nećeš javljati da kršiš karantenu.

Sa web stranice...

Što ako sam pozitivno testiran(a)?
Korisnici koji dobiju pozitivan laboratorijski nalaz mogu poslati svoje nasumične ključeve emitirane u prethodnom razdoblju, čime oni postaju dostupni ostalim korisnicima aplikacije. Slanje nasumičnih ključeva ostvaruje se upisivanjem koda koji je za vas generirao zdravstveni djelatnik nakon dobivanja pozitivnog laboratorijskog nalaza.

Svaki mobitel provjerava je li bio u kontaktu s ključevima koji su podijeljeni.
Aplikacija povremeno provjerava ključeve koji su podijeljeni s poslužiteljem i uspoređuje ih s ključevima koji su pohranjeni na vašem mobitelu. Na taj način aplikacija može odrediti jeste li bili izloženi opasnosti od zaraze.

Korisnik dobiva obavijest ako je aplikacija pronašla podijeljeni ključ na njegovom mobitelu.
Ako ste bili u kontaktu s osobom koja je nakon pozitivnog nalaza podijelila svoje ključeve, dobit ćete obavijest i uputu kako postupiti. Za funkcioniranje aplikacija ne treba podatak gdje je niti s kime korisnik bio, tako da je vaša privatnost zaštićena.
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Aldo kaže...

Minimalni SDK je 23. Znači Android 6 je minimum. Trebalo bi ti raditi...

 

 

 

Onda je nešto drugo u pitanju, nije verzija Androida nego neki feature u smartphoneu? Imam Android 9 i Android 10 ako se ne varam, i evo to se javlja

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 20:39 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
dado008 kaže...
ako sam dobro skužio zaražena osoba treba dobrovoljno s aplikacijom podijeliti da je zaražena i da ide po javnim mjestima?
znači netko sam treba objaviti da krši karantenu?

 Ne nego prati i retroaktivno. Ako je netko danas pozitivan a prije 3 dana si bio s njime na placu, dobivas obavijest.

 

A SDK je od Applea i Googlea...samo je trebalo sklepat servere, povezat s ministarstvom zdravlja i UI

15 godina
neaktivan
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

CEO Bornfighta Tomislav Grubišić kaže da, kako bi se osiguralo da aplikacija uspješno izvršava svoju svrhu, trebalo bi je instalirati barem 60% svih građana Hrvatske. Ako će je koristiti manje ljudi, onda sve pada u vodu jer neće biti kritične mase koja će moći biti obaviještena da je bila u kontaktu sa zaraženom osobom.

 

Nama toliko ljudi ni na izbore ne izlazi, kamoli da će instalirati aplikaciju. Koja je onda svrha ove aplikacije osim pobrati vrhnje?

Why so serious?
 
20 0 hvala 0
16 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Da li se provjerava da li je nalaz o zarazi služben ili se može trolati?

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
kowach kaže...

Da li se provjerava da li je nalaz o zarazi služben ili se može trolati?

 a da procitas clanak prije objave?

15 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Samarzija kaže...
Da rekli su na predstavljanju da je Open source i da će code biti dostupan.

 Znaci, za sada nije open source

kowach kaže...

Da li se provjerava da li je nalaz o zarazi služben ili se može trolati?

 Pise u tekstu:

 

Ako se osoba zarazi koronavirusom, u aplikaciju će moći svojevoljno upisati da je zaražena (kako bi se izbjeglo potencijalno lažno upisivanje zaraze u aplikaciju, svaka će zaražena osoba dobiti poseban kod od liječnika koji potom može unijeti u aplikaciju) i potom će sve osobe s kojima je zaražena osoba bila u kontaktu (u određenom periodu, na određenoj udaljenosti i duže od određenog broja minuta) dobiti obavijest o tome da su bili u blizini zaražene osobe i upute što mogu napraviti — otići na testiranje, u izolaciju, posjetiti liječnika…

 

 

Znaci, neces moci trolati, odnosno upisati da si zarazen bez dijela koda koji ce ti dati lijecnik, a na tebi je odluka zelis li upisati da si zarazen ili ne.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 21:14 (syncmaster245b).
15 godina
suspendiran
online
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Nepotrebna aplikacija... A i nepoželjna iz 2 razloga. Prvi sasvim očit je potrošnja baterije s obzirom da bluetooth stalno treba biti uključen, a drugi je sigurnosni. Mogućnost iskorištavanja uključenog bluetootha... Pitanje je samo trenutka kada će se netko dosjetiti kako švrljati po mobitelu kroz posebnu aplikaciju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 21:33 (Izzy).
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

"Za uspjeh je bitan velik broj korisnika". Kad se udruže najveći hrvatski informatički i epidemiološki mozgovi, dobije se ovakav zaključak. Vrijedilo je svake kune koja je uložena u njihovo obrazovanje.

 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

https://www.24sata.hr/news/ako-bude-potrebe-aplikacija-stop-covid-bit-ce-obavezna-708181

 

lol

na koji nacin ce oni mene prisiliti na instalaciju toga?

imati ce nalog za pregled mobitela? za par milijuna ljudi?

ok i instalirati cu je s uperenim pistoljem u celo, i sto onda? kad se odmaknu 3 metra od mene ja je deinstaliram..

i ako plate nekog da trci za mnom i gleda sto instaliram i deinstaliram, kupim nokiu 3310..

 

Moj PC  
14 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Postoje ljudi koji gase BT?
14 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Umbel kaže...
Postoje ljudi koji gase BT?

 da.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9
14 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Umbel kaže...
Postoje ljudi koji gase BT?

 Sve palim po potrebi: 4g, BT, wifi, location

Gale
15 godina
odjavljen
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat
Osim problema s potrošnjom baterije, praćenje BT-a bez lokacije je također upitno - aplikacija ne zna da li smo vani ili ne, pa ispada da je rizičniji kontakt ako sam 2 metra od nekoga na plaži dva sata (a od toga sam bio 1:45 u moru, samo mi je mobitel bio kraj te osobe) nego ako sam 15 minuta s nekim zapeo u liftu.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Pretpostavljam da i USB vadiš "safely remove device"?
15 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Pa ja imam ideju kako da te prisile.

Imas HRV IP - stave wall i za pristup netu moras imat drzavni CA na mobu koji se ponasa kao profile management u firmama...i taj ti instalira prisilno.
12 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Čekam teoretičare zavjere Pernara i ekipu ;)

Sve će nas čipovati

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Mitch kaže...
Pa ja imam ideju kako da te prisile.

Imas HRV IP - stave wall i za pristup netu moras imat drzavni CA na mobu koji se ponasa kao profile management u firmama...i taj ti instalira prisilno.

 Ne mogu te prisiliti, mogu ti uvjetovati. Uvijek mozes prestati koristiti internet :)

 

ocito cemo uskoro u shoping centre, trgovine...ulaziti sa QR kodom, kojeg ce app generirati, ili takve neke gluposti.

8 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Ne vidim smisao takve aplikacije, recimo u teoriji ona meni javi da sam bio u kontaktu sa zarazenom osobom i sta dalje? Ok javio bi se liječniku i sve 5, ali kako da sefu objasnim da mi je aplikacija rekla da ostanem kod kuce??
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Kakav debilizam. Koji kurac se ne unose podaci o osobama koje imaju gripu, rak, i ne znam koje sve ne bolesti.

Ja sam mislio da su glasači hdz-a idioti, ali sad je sve više jasno da je u pitanju cijeli svijet.
 
6 7 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice