Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nakon 27

poruka: 18
|
čitano: 5.596
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nakon 27".
14 godina
offline
Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nakon 27

Mora da je Huawei dao ponudu koja se ne odbija :-) Naravno, šala, ako netko ima para, to je ovaj gospodin.

 

Volio bih pročitati njegovu biografiju. Jel netko to pročitao i preporučuje? (https://www.amazon.com/Jony-Ive-Genius-Greatest-Products/dp/159184617X)

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 17:10 (BarbaVeli).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nakon 27

i ja bih odmah otišao iz epla ali ne mogu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
Možda mu je netko pojasnio hrvatski model - odeš iz firme, pokupiš otpremninu i nastaviš raditi isti posao kao do sad kroz vlastitu privatnu firmu.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako

ideš ali Jabuka će ti biti prva klijentela

Svaka akcija ima svoju reakciju.
10 godina
offline
Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nakon 27

Možda je shvatio da "ribež za sir" ipak ne odskače toliko od starog dizajna Apple Pro-a bez obzira na nove ideje ugrađene u spomenuti ribež .. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 20:01 (W2000).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
Salu na stranu, ali Ive je bio uz Jobsa jedan od najzaslužnijih sto su nastali mnogi uredjaji, bez čega bi sad valjda koristili Nokia Communicator umjesto smartphonea, kojekakve krampove umjesto ultrabooka, itd.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
6 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nakon 27

Tim Cook je odlazak prvog čovjeka dizajna okarakterizirao kao "evoluciju" i naveo da je dizajnerski tim koji za sobom ostavlja snažniji no ikad."

Vidi se koliko ga je cijenio

 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
southy kaže...
Salu na stranu, ali Ive je bio uz Jobsa jedan od najzaslužnijih sto su nastali mnogi uredjaji, bez čega bi sad valjda koristili Nokia Communicator umjesto smartphonea, kojekakve krampove umjesto ultrabooka, itd.

 kamo srece!

8 godina
offline
Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nakon 27

Ono kad štakori krenu napuštati brod... kapetan lađe ima da zadnji ostane! Tim Apple, štio bi reko njeov pajdo Trump.

Šalim se, nije Jonathan koršta (niti Jabuka tone), no ne bi bilo na odmet spomenuti da je Ive prvenstveno odličan re-dizajner (pri tom ne mislim na "ribež" već na Braun itd copy-paste)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
Zechina kaže...

Ono kad štakori krenu napuštati brod... kapetan lađe ima da zadnji ostane! Tim Apple, štio bi reko njeov pajdo Trump.

Šalim se, nije Jonathan koršta (niti Jabuka tone), no ne bi bilo na odmet spomenuti da je Ive prvenstveno odličan re-dizajner (pri tom ne mislim na "ribež" već na Braun itd copy-paste)

 Koliko god bacam drkicu na Apple Shit talk ovdje ne vidim nikakvu slicnost.

RIP 

10 godina
offline
Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nakon 27

Čovjek dobio ponudu da dizajnira stalke za televizore.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
Mislim da je Ive jednostavno “ostario”. Izlizao se i potrošio je dizajnerski stil koji je bio brilijantno započeo u 90-ima. Previše evolucije a premalo revolucije zadnjih godina. Apple po prvi puta dizajnerski počinje zaostajati. Ovo je bio elegantan način da ga se riješe, uz dužno poštovanje. Sumnjam da će previše surađivati u budućnosti.
 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
Mislim da je Ive jednostavno “ostario”. Izlizao se i potrošio je dizajnerski stil koji je bio brilijantno započeo u 90-ima. Previše evolucije a premalo revolucije zadnjih godina. Apple po prvi puta dizajnerski počinje zaostajati. Ovo je bio elegantan način da ga se riješe, uz dužno poštovanje. Sumnjam da će previše surađivati u budućnosti.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
Odlazi zbog jedinog razloga zašto bi čovjek u njegovom položaju mogao otići - sloboda. Po današnjim Apple uređajima vidljivo je da je tu previše kompromisa, praćenja trendova umjesto stvaranja, u biti današnji Apple nema nikakav dizajnerski identitet.
Kad bude sam svoj šef Ive će moći ponuditi dizajn kakav želi po sistemu "uzmi ili ostavi" a ne da mu o izgledu uređaja odlučuju razni odbori i bezveznjak kakav je Tim Apple.
Dizajn je kreativan posao, vrlo blizu umjetnosti. Zamislite kako bi Guernica ili Sagrada familija izgledale da su o tome odlučivali odbori. Biti umjetnik jednostavno nije posao koji trpi nekoga iznad sebe.
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
BlueMax kaže...
Odlazi zbog jedinog razloga zašto bi čovjek u njegovom položaju mogao otići - sloboda. Po današnjim Apple uređajima vidljivo je da je tu previše kompromisa, praćenja trendova umjesto stvaranja, u biti današnji Apple nema nikakav dizajnerski identitet.
Kad bude sam svoj šef Ive će moći ponuditi dizajn kakav želi po sistemu "uzmi ili ostavi" a ne da mu o izgledu uređaja odlučuju razni odbori i bezveznjak kakav je Tim Apple.
Dizajn je kreativan posao, vrlo blizu umjetnosti. Zamislite kako bi Guernica ili Sagrada familija izgledale da su o tome odlučivali odbori. Biti umjetnik jednostavno nije posao koji trpi nekoga iznad sebe.

 Ne slazem se, dizajneri su priuceni konobari. Naravno, ima i umjetnika koji radi dizajn.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
Pa nitko ti ne brani da ih ti koristiš, sigurno se još negdje mogu pronaći. Ili provedi svoju želju u posao pa kreni prodavati takve uredjaje, sigurno postoji još onih koji razmišljaju kao ti.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
Nakon 30 godina se sjetio da napravi mobitel bez bezelčina. I da otkaz. Nije to to više... Odo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kultni dizajner Jony Ive odlazi iz Applea nako
BlueMax kaže...
Odlazi zbog jedinog razloga zašto bi čovjek u njegovom položaju mogao otići - sloboda. Po današnjim Apple uređajima vidljivo je da je tu previše kompromisa, praćenja trendova umjesto stvaranja, u biti današnji Apple nema nikakav dizajnerski identitet.
Kad bude sam svoj šef Ive će moći ponuditi dizajn kakav želi po sistemu "uzmi ili ostavi" a ne da mu o izgledu uređaja odlučuju razni odbori i bezveznjak kakav je Tim Apple.
Dizajn je kreativan posao, vrlo blizu umjetnosti. Zamislite kako bi Guernica ili Sagrada familija izgledale da su o tome odlučivali odbori. Biti umjetnik jednostavno nije posao koji trpi nekoga iznad sebe.

Svi volimo lijepe uredjaje, ali njihove uredjaje netko treba i koristiti.

Kompanija koja prodaje 6-10 proizvoda (i inacice) ne moze si dopustiti da radi dizajna 3 od 10 proizvoda budu ili potpuni promasaj ili da zabog toga kompanija gubi novac.

 

MacPro iz 2013 je i financijski ali i dugorocno katastrofalan promasaj, segement koji je Macu i dao taj kultni status se zbog njegovog dizajna sada mora vaditi iz lose situacije.

MacBook ima ogromnih problema zbog stanjivanja kucista, tolikih da su pored throtlinga uzrokovali i povlacenje cijele serije zbog problema sa baterijama, kao i vec 4. program zamjene tipkovnice.

 

iPad Pro takodjer ima program zamjene jer je kuciste lose konstruirano, opet zbog tankoce.

 

Previse je to kompromisa za ikoga, a i da budemo realni, od iPada prije 10 godina nije dizajnirao nista vrijedno spomena.

Toliko da eto cak i u onome sto prodaje iPhone - uocljivost u ruci i na stolu, vlasnici iPhonea ne mogu prepoznati o kojem je uredjaju tocno rijec.

Vjerujem da je i njemu dojadilo da svaku inkarnaciju dizajna mora gurati 3 generacije, dok ga konkurencija gazi.

 

https://www.engadget.com/2019/06/28/apple-jony-ive-departure/

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 12:42 (wyks).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice