Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi

poruka: 13
|
čitano: 36.894
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi ".
15 godina
offline
Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi

ako je do toga došlo da kinez krade i od kineza (nema časti među lopovima, grrrrr), samo je pitanje trenutka kad će u nas članovi jedne stranke (nije sad bitno koje) početi krasti jedni od drugih. sudnji dan je blizu ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 4 hvala 0
16 godina
offline
Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi

Lako za aliexpress, tamo je vecina toga fejk, ali kako biti siguran da nam u lokalnim trgovinama isto ne uvale fejk kartice?

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-
SupremeCommander kaže...

Lako za aliexpress, tamo je vecina toga fejk,

Nije baš tako...

 

SupremeCommander kaže...

ali kako biti siguran da nam u lokalnim trgovinama isto ne uvale fejk kartice? 

Domaća trgovina to si ne može dozvoliti, jer, između ostalog, proizvod mora odgovarati specifikacijama, a kod svih ovih krivotvorina te kartice u pravilu ne odgovaraju specifikacijama originalnih kartica.

 

Osim toga, ako kupiš online, proizvod možeš vratiti bez problema, a ako kupiš u trgovini, možeš se svađati ako ti ne žele vratiti novac, i prijetiti Državnim inspektoratom.

 

A ako kupiš Samsungovu karticu, odakle god, ovdje imaš za skinuti alat Samsung Memory Card & UFD Authentication Utility, za provjeru autentičnosti Samsungovih memorijskih kartica.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2022 20:16 (mbaksa).
12 godina
offline
Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi

 Na žalost, čim trgovina/prodavatelj počinje sa nazivom Shop_dalje_brojevi to je lažno, i aliexpress je vračao novce bez problema, jer nude jako jeftine proizvode koji nikada ne stignu...

 Samo sa jednim je bilo problema , po kodu je sigao u Španjolsku i tamo je dostavljen, a taj isti kod se više puta koristio pa je Aliexpress tražio dodatna objašnjenja, poslje tog slučaja te Shop_____ izbjegavam ćim vidim takav naziv i ponekad i prijavim Aliexpress...

 

Lp..

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi

Fejk mem. kartice se počele pojavljivati na Aliexpress-u? Još prije 4-5 godina sam tamo vidio fejk kartice, a nisam ih ni tražio. No kada vidiš SD karticu gdje u opisu piše da će ju oštetiti testiranje kapaciteta sa npr. h2testw aplilacijom i da neće priznati reklamacije... 🤣

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi

nikad nisam kupovao takve medije iz Kine niti bih to ikome preporučio upravo iz tog razloga. Zamisli da zapišeš 15GB važnih podataka na USB koji ima samo 2GB. Lažna memorijska nije samo ona kojoj je lažno prijavljen kapacitet, može biti i lošije kvalitete po mogućem broju zapisa, druge tehnologije ili manje brzine zapisivanja i čitanja. Memorijske kartice nisu skupe niti kod nas u trgovini, i nema smisla gnjaviti se s tako nečime online.
Je li moguće da se i u našim trgovinama prodaju lažnjaci? Naravno da jest, naročito ako se radi o robi kod koje nije lako razlikovati fake od originala. Prije dosta godina sam čitao da su modne marke ustanovile da je otprilike pola robe koja se prodaje u njihovim vlastitim franšizama na 5. Aveniji lažno. Ako je tamo gazda našao načina za veću zaradu zašto ne bi i kod nas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi

nije čudo da su počeli muljati, no muljaju za manje iznose već dugo.

 

za sitne pare sam naručio staklo zadnje kamere za LG G5 i to prije godinu dana..

naravno, proizvod nije stigao, ja pisao, žalio se, (na vrijeme) nitko ne odgovara..

 

nije mi do 6 €, već sam se načekao i nedočekao..

zatim su me zavaljali za 10 € prije 6 mj. ..naručio sam zidne samoljepljive obloge 3D (cigla)

 

tih 5 kvadrata mi nikada nije stiglo, a taj put sam se bar dopisivao s nekom tetkom koja je obaćala, a ne znam što.

ništa nije stiglo pa sam i prodavaču i njoj, njima skresao onako po balkanski, jedno tri sočne rečenice.

 

čemu služi ovo https://sale.aliexpress.com/__pc/ym1QYdCzjk.htm?spm=a2g0o.buyer_protection_detail.j9a11ab.1.5457xpvRxpvRW0

 

znam da vas je puno prošlo bez problema, no meni je čudno da jedna takva firma ne podržava plaćanje PayPal transakcijom, koja bi mi vratila novce...

Ovako mi skinu s Vise, Diners-a i adio novci.

 

PayPal ekipa vjerojatno neće, a zna se zašto.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-
SupremeCommander kaže...

Lako za aliexpress, tamo je vecina toga fejk, ali kako biti siguran da nam u lokalnim trgovinama isto ne uvale fejk kartice?

 

 -nije baš vjerojatno.. moguće ali svi znaju da bi se to brzo otkrilo i tad imaju daleko veći problem nego što zarada može donjeti.. ako su kupili fejk robu (falsifikat) i to svjesno-znaju tad im ne gine carinska kazna od više desetaka tisuća kuna, naviše.. nema trgovine (ozbiljne) koja to ne zna i-ili pokuša.. znaju. Ideju može dobiti samo neki kvatovski majstor no i on brzo primjeti da nije profitabilno tj jedini koji možda nešto zaradi je onaj trgovac s alija koji ne domaćem uvalio škart-fejk..

 

-a bilo je toga, pogotovo u početcima, zlatnom dobu hw-a (početak hgspot..) npr fejk-škart amd cpu koji su radili kao loto-listić, no neki trgovci su to znali i svjesno kupili jeftino.. danas se nitko ni ne sjeća tih trgovina, toliko o tome da im je to pomoglo u poslu-zaradi. To će isključivo raditi ovakav online shop (kinez) .. pa sam i ja tako (znajući da je 99% fejk-škart..) kupio stikić od 64gb u doba kad su max bili recimo 8gb za šaku kuna i to 5kom. Naravno, fejk-škart od 4gb preštampano 64.. (2gb se preštampavao u 32) s firmwareom.. na izgled radi, dok ne kreneš kopirati više od stvarnog kapaciteta kad krene u krug, kao kaseta-brisanje.. znao sam no ipak kupio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-
jozef kaže...

nikad nisam kupovao takve medije iz Kine niti bih to ikome preporučio upravo iz tog razloga. Zamisli da zapišeš 15GB važnih podataka na USB koji ima samo 2GB. Lažna memorijska nije samo ona kojoj je lažno prijavljen kapacitet, može biti i lošije kvalitete po mogućem broju zapisa, druge tehnologije ili manje brzine zapisivanja i čitanja. Memorijske kartice nisu skupe niti kod nas u trgovini, i nema smisla gnjaviti se s tako nečime online.
Je li moguće da se i u našim trgovinama prodaju lažnjaci? Naravno da jest, naročito ako se radi o robi kod koje nije lako razlikovati fake od originala. Prije dosta godina sam čitao da su modne marke ustanovile da je otprilike pola robe koja se prodaje u njihovim vlastitim franšizama na 5. Aveniji lažno. Ako je tamo gazda našao načina za veću zaradu zašto ne bi i kod nas.

 Ja sam kupio kod Cige neki SSD od 512 GB, dao mi je blok papira i olovku pride. Pitam ga "zašto", veli on za 256 GB garantira osobno, a ovo ostalo neka zapišem podatke na papir zlu ne trebalo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-
Zaporožac kaže...

nije čudo da su počeli muljati, no muljaju za manje iznose već dugo.

 

za sitne pare sam naručio staklo zadnje kamere za LG G5 i to prije godinu dana..

naravno, proizvod nije stigao, ja pisao, žalio se, (na vrijeme) nitko ne odgovara..

 

nije mi do 6 €, već sam se načekao i nedočekao..

zatim su me zavaljali za 10 € prije 6 mj. ..naručio sam zidne samoljepljive obloge 3D (cigla)

 

tih 5 kvadrata mi nikada nije stiglo, a taj put sam se bar dopisivao s nekom tetkom koja je obaćala, a ne znam što.

ništa nije stiglo pa sam i prodavaču i njoj, njima skresao onako po balkanski, jedno tri sočne rečenice.

 

čemu služi ovo https://sale.aliexpress.com/__pc/ym1QYdCzjk.htm?spm=a2g0o.buyer_protection_detail.j9a11ab.1.5457xpvRxpvRW0

 

znam da vas je puno prošlo bez problema, no meni je čudno da jedna takva firma ne podržava plaćanje PayPal transakcijom, koja bi mi vratila novce...

Ovako mi skinu s Vise, Diners-a i adio novci.

 

PayPal ekipa vjerojatno neće, a zna se zašto.

 Na Aliexpressu? Nešto ti tu nisi dobro odradio, kupujem tamo već ohoho godina i nikada nikakvih problema, a znalo mi je svašta stizati ili uopće ne stići. Imaš rok koji mora isteći za dostavu nakon toga probaš riješiti problem s trgovcem, ako se pravi grbav otvoriš dispute i odabereš što želiš, navedeš razloge, ako si dobio proizvod priložiš video i to je to, kroz par dana sve bude riješeno.

 

Aliexpress ima Alipay pa nema smisla koristiti i konkurentski PayPal, a koje načine plaćanja prihvaćaju ovisi i o trgovcu jer je Aliexpress prventveno platforma za druge trgovine i trgovce.

 

Bez obzira što ti skinu s Vise i Dinersa i tu si zaštićen preko kartičarske kuće (chargeback) i ukoliko ne dobiješ proizvod imaš rok u kojem možeš zatražiti povrat novaca jer roba nije isporučena, isto imaš i preko Revoluta.

https://www.visa.co.uk/how-you-pay-matters/chargeback-purchase-disputes.html

https://www.revolut.com/legal/buyer-protection-policy

16 godina
moderator
offline
Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-ovi

Upravo naletio na ovaj video:

 

Vanjski SSD u tom videu neodoljivo podsjeća na "Xiaomijev" iz članka. O čemu se radi? MicroSD kartica od valjda 64 GB spojena na PCB s USB-C konektorom (PCB može zapravo primiti dvije microSD kartice).

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-
Solo761 kaže...

Fejk mem. kartice se počele pojavljivati na Aliexpress-u? Još prije 4-5 godina sam tamo vidio fejk kartice, a nisam ih ni tražio. No kada vidiš SD karticu gdje u opisu piše da će ju oštetiti testiranje kapaciteta sa npr. h2testw aplilacijom i da neće priznati reklamacije... 🤣

 Kupovao sam više puta fejk kartice. Super jeftino 32gb deklarirano. Testiram sa h2testw i pokaže 16gb. Partiticioniram na 16gb i koristim za što god mi treba, a s aliexpressa tražim novce nazad i svaki put dobijem.

16 godina
offline
Re: Krivotvorene memorijske kartice i vanjski SSD-
Zaporožac kaže...

nije čudo da su počeli muljati, no muljaju za manje iznose već dugo.

 

za sitne pare sam naručio staklo zadnje kamere za LG G5 i to prije godinu dana..

naravno, proizvod nije stigao, ja pisao, žalio se, (na vrijeme) nitko ne odgovara..

 

nije mi do 6 €, već sam se načekao i nedočekao..

zatim su me zavaljali za 10 € prije 6 mj. ..naručio sam zidne samoljepljive obloge 3D (cigla)

 

tih 5 kvadrata mi nikada nije stiglo, a taj put sam se bar dopisivao s nekom tetkom koja je obaćala, a ne znam što.

ništa nije stiglo pa sam i prodavaču i njoj, njima skresao onako po balkanski, jedno tri sočne rečenice.

 

čemu služi ovo https://sale.aliexpress.com/__pc/ym1QYdCzjk.htm?spm=a2g0o.buyer_protection_detail.j9a11ab.1.5457xpvRxpvRW0

 

znam da vas je puno prošlo bez problema, no meni je čudno da jedna takva firma ne podržava plaćanje PayPal transakcijom, koja bi mi vratila novce...

Ovako mi skinu s Vise, Diners-a i adio novci.

 

PayPal ekipa vjerojatno neće, a zna se zašto.

 

Ne da oni ne podržavaju PayPal nego PayPal ne podržava njih. Na Aliexpress-u ima hrpa fake robe i robe upitno legalnog statusa, npr. za stare konzole razni cartridge-i koji omogućavaju pokretanje rom-ova. Koliko god smiješno to zvučalo no tako je. Prije 10ak godina je toga bilo po svim kineskim shopovima, npr. banggood, dealextreme... I onda im je paypal rekao da će im ukinuti podršku ako će imati takve "circumvention" uređaje pa su ovi u tjedan dana napravili rasprodaju da se riješe zaliha. Sjećam se da sam nabavio 3-4 takva rom cartridgea za Nintendo DS za dolar komad.

Mada sam kada pogledamo i robu na ebay-u... nije teško naći upravo te cartridge-ove...

A za refund sa aliexpressa... nisam do sada imao problema. Za sve stvari ima rok za isporuku, ako nešto ne dođe do tog roka otvaram dispute i aliexpress vrati novce. Nije mi se u 10 godina naručivanja od tamo desilo da nisu.

 

Mandor kaže...
Solo761 kaže...

Fejk mem. kartice se počele pojavljivati na Aliexpress-u? Još prije 4-5 godina sam tamo vidio fejk kartice, a nisam ih ni tražio. No kada vidiš SD karticu gdje u opisu piše da će ju oštetiti testiranje kapaciteta sa npr. h2testw aplilacijom i da neće priznati reklamacije... 🤣

 Kupovao sam više puta fejk kartice. Super jeftino 32gb deklarirano. Testiram sa h2testw i pokaže 16gb. Partiticioniram na 16gb i koristim za što god mi treba, a s aliexpressa tražim novce nazad i svaki put dobijem.

 
Meni nije bilo baš tako jednostavno.

Do sada sam probao jednom, baš da vidim što će doći. Upravo onu gore spomenutu karticu koja se "ne smije" testirati. Misli da je bila oko $5 prije 4-5 godina. Čak je brzo došla, bila je deklarirana na 64 GB (nije bilo manjih), upotrebljivo mislim da je bilo oko 4 GB, ali na pokušaj reparticioniranja je počela izbacivati greške pa se nije mogla napraviti manja particija... Čak sam dobio i "zamjensku" kada sam ovo prijavio kao neispravno, sa istim problemom i ponašanjem 🤣.

Sa USB stickovima je lakše, jedna od prvih narudžbi sa ebay-a, davnih 2000ih mi je bio 16 GB USB stick, sa naravno istim problemom, stvarni kapacitet je bio 8 GB. No za stickove postoje toolovi koji reflashiraju kontroler sa ispravnim podatcima tako da se to lako riješilo i dobio novce natrag 🙂.

Mada se sada više ne bih zajebavao sa tim. Stickovi i SD kartice su i kod nas cijene da se ne isplati čekati na dostavu i zezati. Skuplje su samo ove boljih performansi, a takve opet ne bih naručivao od kineza jer tko zna što ćeš dobiti. Ako trebam performanse onda mi se ne igra lutrija 😬.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice