Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d

poruka: 33
|
čitano: 11.155
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d".
15 godina
neaktivan
offline
Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d

Bid or cut that is the question. To je vječna dilema, zar ne?

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
Pa, baš i ne rastu, prije mjesec dana kupio sam Bitcoina u vrijednosti 2.5kn(dvije i pol kune). Danas moja kriptoimovina vrijedi 2.19kn(dvije kune i devetnaest lipa). Kako? Kako?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d

samo hodlajte, sve će bit vredu.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d

Nisam primjetio da kriptovalute nesto posebno rastu, prije izgledaju ko EKG :-P Puno dolje, malo gore i tak... Kad se obogatim javim! :-D

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
najdix kaže...
Pa, baš i ne rastu, prije mjesec dana kupio sam Bitcoina u vrijednosti 2.5kn(dvije i pol kune). Danas moja kriptoimovina vrijedi 2.19kn(dvije kune i devetnaest lipa). Kako? Kako?

 

Obelix kaže...

Nisam primjetio da kriptovalute nesto posebno rastu, prije izgledaju ko EKG :-P Puno dolje, malo gore i tak... Kad se obogatim javim! :-D

 

BTC je odmah na početku svjetske korona frke sredinom ožujka pao na 29.000kn, dva mjeseca kasnije je na 65.000kn. Rast od 125%.

16 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
mzopg kaže...
najdix kaže...
Pa, baš i ne rastu, prije mjesec dana kupio sam Bitcoina u vrijednosti 2.5kn(dvije i pol kune). Danas moja kriptoimovina vrijedi 2.19kn(dvije kune i devetnaest lipa). Kako? Kako?

 

Obelix kaže...

Nisam primjetio da kriptovalute nesto posebno rastu, prije izgledaju ko EKG :-P Puno dolje, malo gore i tak... Kad se obogatim javim! :-D

 

BTC je odmah na početku svjetske korona frke sredinom ožujka pao na 29.000kn, dva mjeseca kasnije je na 65.000kn. Rast od 125%.

 Ne pricaj gluposti molim te. Svima je Google jos uvijek dostupan, pa i oni koji ne prate mogu vidjeti da pises gluposti. Koliko se pomijenila cijena u zadnjih godinu dana, koliko u mjesec dana? Ako cemo govoriti o tome da se cijena mijenjala, onda pricamo o normalnim burzovnim promjenama, tako da nema osnove o daljnoj raspravi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 11:23 (dd.inc).
6 godina
protjeran
offline
Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d

lik se bavi trgovanjem kriptovaluta i sad bi on trebao pričati protiv kupovanja kriptovaluta? 

ide bitcoin do 20 000$ idući mjesec 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d

Hmm, a zasto ova emisija nije bila snimljena 13. ozujka 2020?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d

Pa ako bitcoin raste, valjda ga treba prodavati. Kupuje se kad pada. Ili sam ja nešto krivo skontao?

K
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
Korky kaže...

Pa ako bitcoin raste, valjda ga treba prodavati. Kupuje se kad pada. Ili sam ja nešto krivo skontao?

 To funkcionira jedino ako si iskusni trejder, u protivnom se najcesce dogodi suprotno. Oni kojima je BTC sada preskup,(cca9500 usd), kad dodje na 20k onda ce im biti jeftin. Zato je dollar cost average metoda je najbolja opcija. Kupit svaki mjesec za neki fixni iznos, i nema brige. 100,200 ili 1000 kuna, nema veze, koliko se moze bez da se osjeti. I bez da se treses svaki mjesec jel BTC ide gore ili dolje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 11:34 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
Spušio sam 2500 kn za sat vremena kad je dionica nafte bila 13$ jer je nastavila padati.Naravno sutradan je bila 17$

Dionica Jnug-a ( zlato) je dugo bila nisko i predugo sam planirao uložiti 10000 kn.Porasla je jedan dan u 20h za 1000 posto a ja sam u 18h toga dana dvoumio...da sam uložio zarada bi bila 220000 kn...
Tako ti je to....🤔😲🤣
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 11:43 (ZdravkoZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi li d

kad ovakve vijesti dodju u medije onda znas da je vec kasno.

jedino kaj ima smisla ulagati jest dugorocno i to u indexe/etf, sve ostalo je pomoz bog, o ulaganju u zlato da ne pricam.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 12:38 (nixass).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
nixass kaže...

kad ovakve vijesti dodju u medije onda znas da je vec kasno.

jedino kaj ima smisla ulagati jest dugorocno i to u indexe/etf, sve ostalo je pomoz bog, o ulaganju u zlato da ne pricam.

 Zato sam i pitao, kako to da ova emisija nije snimljena sredinom ozujka, kada je 12. 03. Bitcoin pao 37%?

Kako je 11. 03. WHO proglasio globalnu pandemiju, a nakon toga su se pocele zatvarati neke savezne drzave, rekao bih da tu postoji korelacija.

 

BTW Goldman Sachs - kojeg su crypto-pobornici isticali kao kredibilni "support" cryptu, prekjucer je objavio:

- We do not recommend bitcoin on a strategic or tactical basis for clients’ investment portfolios even though its volatility might lend itself to momentum-oriented traders.

 

https://resources.goldman.com/content/dam/pwm/direct-links/isg-calls/client_call_materials_27May20.pdf?sa=n&rd=n

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
wyks kaže...
nixass kaže...

kad ovakve vijesti dodju u medije onda znas da je vec kasno.

jedino kaj ima smisla ulagati jest dugorocno i to u indexe/etf, sve ostalo je pomoz bog, o ulaganju u zlato da ne pricam.

 Zato sam i pitao, kako to da ova emisija nije snimljena sredinom ozujka, kada je 12. 03. Bitcoin pao 37%?

Kako je 11. 03. WHO proglasio globalnu pandemiju, a nakon toga su se pocele zatvarati neke savezne drzave, rekao bih da tu postoji korelacija.

 

BTW Goldman Sachs - kojeg su crypto-pobornici isticali kao kredibilni "support" cryptu, prekjucer je objavio:

- We do not recommend bitcoin on a strategic or tactical basis for clients’ investment portfolios even though its volatility might lend itself to momentum-oriented traders.

 

https://resources.goldman.com/content/dam/pwm/direct-links/isg-calls/client_call_materials_27May20.pdf?sa=n&rd=n

 

zato kaj crypto ima totalno nepredvidivu krivulju kretanja 😂

koji god je dogadjaj blizu pada/rasta, pokusava se nekako dovesti u relaciju sa cryptom.

a vlasnik crypto mjenjacnice ne mora nuzno biti financijski maher pa da ga se uzima za ozbiljno o predvidjanjima kretanja.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
nixass kaže...
zato kaj crypto ima totalno nepredvidivu krivulju kretanja 😂

  Meni je nejasna tvrdnja iz opisa "Bitcoin je stabilniji nego ikada,"

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
wyks kaže...
nixass kaže...
zato kaj crypto ima totalno nepredvidivu krivulju kretanja 😂

  Meni je nejasna tvrdnja iz opisa "Bitcoin je stabilniji nego ikada,"

 

 

 

 To su izvansenzorički opažaji, ne razumiješ ti to...

16 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
wyks kaže...
nixass kaže...
zato kaj crypto ima totalno nepredvidivu krivulju kretanja 😂

  Meni je nejasna tvrdnja iz opisa "Bitcoin je stabilniji nego ikada,"

 

 

 

- dolazi kriza! sad ce doc do izrazaja crypto (crypto pada)

- padnu dionice, padne potrosnja, padne crypto

- dizu se pojedini sektori, dize se crypto > sad ce ljudi pocet koristit crypto jer je novac nesiguran

- iduca kriza, pada sve, pada i crypto

- 10000 topica na redditu o cryptu, ljudi kupuju crypto, crypto raste

- zatisje crypto topica na reddity, crypto pada.

 

crna kutija je taj crypto

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
geronimo4661 kaže...
 Kupit svaki mjesec za neki fixni iznos, i nema brige. 100,200 ili 1000 kuna, nema veze, koliko se moze bez da se osjeti. I bez da se treses svaki mjesec jel BTC ide gore ili dolje.

 Za 200 kn mjesečno neću se tresti ali opet mi je glupo gledati da mi novac odlazi na to mešetarsko smeće. Radije potrošim na mcd smeće.

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
Ezio kaže...
geronimo4661 kaže...
 Kupit svaki mjesec za neki fixni iznos, i nema brige. 100,200 ili 1000 kuna, nema veze, koliko se moze bez da se osjeti. I bez da se treses svaki mjesec jel BTC ide gore ili dolje.

 Za 200 kn mjesečno neću se tresti ali opet mi je glupo gledati da mi novac odlazi na to mešetarsko smeće. Radije potrošim na mcd smeće.

onda uzimaj Vanguard FTSE All-World UCITS ETF svaki mjesec, do penzije se lijepa kamata nakupi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
dd.inc kaže...

 Ne pricaj gluposti molim te. Svima je Google jos uvijek dostupan, pa i oni koji ne prate mogu vidjeti da pises gluposti. Koliko se pomijenila cijena u zadnjih godinu dana, koliko u mjesec dana? Ako cemo govoriti o tome da se cijena mijenjala, onda pricamo o normalnim burzovnim promjenama, tako da nema osnove o daljnoj raspravi.

Nemam pojma o čemu pričaš, a kad imaš takav način konverzacije nije me previše ni briga.

Normalne burzovne promjene? BTC? 

 

Mar 13, 2020 at 11:08 UTC

The cryptocurrency is currently trading near $5,415, up around 40 percent from the low of $3,867 reached around 02:15 UTC. That was the lowest level since March 25, 2019, according to CoinDesk’s Bitcoin Price Index. 

 

https://www.coindesk.com/bitcoin-recovers-40-from-12-month-low-below-3-9k

14 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
nixass kaže...
Ezio kaže...
geronimo4661 kaže...
 Kupit svaki mjesec za neki fixni iznos, i nema brige. 100,200 ili 1000 kuna, nema veze, koliko se moze bez da se osjeti. I bez da se treses svaki mjesec jel BTC ide gore ili dolje.

 Za 200 kn mjesečno neću se tresti ali opet mi je glupo gledati da mi novac odlazi na to mešetarsko smeće. Radije potrošim na mcd smeće.

onda uzimaj Vanguard FTSE All-World UCITS ETF svaki mjesec, do penzije se lijepa kamata nakupi

 To je fond neki? Ma krenuti će pad čim ja uplatim prvi put.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi

Odlična logika.

 

Ulagati po sto kuna pa ako poraste na 1000 zaradio si 900. Strahovit novac a moralo je porasti samo 10puta 😊

 

Meni se nekako cini kao da je to isplativo samo za velike ulagace 😊. Nisam stručnjak....

Mozda ovako nekako?

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
Ezio kaže...
nixass kaže...
Ezio kaže...
geronimo4661 kaže...
 Kupit svaki mjesec za neki fixni iznos, i nema brige. 100,200 ili 1000 kuna, nema veze, koliko se moze bez da se osjeti. I bez da se treses svaki mjesec jel BTC ide gore ili dolje.

 Za 200 kn mjesečno neću se tresti ali opet mi je glupo gledati da mi novac odlazi na to mešetarsko smeće. Radije potrošim na mcd smeće.

onda uzimaj Vanguard FTSE All-World UCITS ETF svaki mjesec, do penzije se lijepa kamata nakupi

 To je fond neki? Ma krenuti će pad čim ja uplatim prvi put.

da i krenes u NAJGOREM trenutku, za dugorocno ti je svejedno

https://www.personalfinanceclub.com/how-to-perfectly-time-the-market/

 

o ETFu

https://global.vanguard.com/portal/site/loadPDF?country=be&docId=18987

 

u svakom slucaju treba se informirati, naci jeftinog brokera i biti redovan svaki mjesec bez previse razbijanja glave

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 17:07 (nixass).
11 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
wyks kaže...

 

. Nisam stručnjak....

 

 

 Sve si rekao, nemoras dalje nista pisati. Ali evo, pa malo pogledaj, mozda i naucis  nesto. I ne , nije samo za velike ulagače. Baš naprotiv, super je za početnike. 

Dollar-Cost Averaging

 

nixass ulazem ja i u manje rizicne stvari, ali svakog mjeseca odvojim dio i za BTC. Onaj tko ocekuje da  normalno zivi od penzije zaradjene u hrv je naivan, treba se osigurati na vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 18:13 (geronimo4661).
15 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi

Imaš pravo, baš nisam stručnjak!

 

Zbog clanka na Investopediji i američkog 401k plana, umirovljenici diljem svijeta zive u najvećem blagostanju!

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
wyks kaže...

Imaš pravo, baš nisam stručnjak!

 

Zbog clanka na Investopediji i američkog 401k plana, umirovljenici diljem svijeta zive u najvećem blagostanju!

 

 

 Oni koji misle unaprijed i na vrijeme krenu u  neku stednju/investiciju ce u vecini slucajeva zivjeti bolje od onih koji ocekuju od drzave da im da penziju. Neprica se tu da dignes kredu pa da ulazes, nego da se pomalo odvadi svaki mjesec koliko se moze. I kroz godine se nakupi fina svota.

Pa cak i jedan BTC, koji je jako rizican i volatilan, sa tom metodom ulaganje daje dobre rezultate. Da si recimo uletio u BTC u najgore moguce vrijeme, znaci kraj 2017, i da si ulagao svaki mjesec fixni iznos te  da ides danas sve prodat bio bi cca 30% u plusu. Znaci govorimo o najnepovoljnijem mogucem scenariju gdje si uletio na vrhuncu hajpa, i opet si u plusu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 18:42 (geronimo4661).
15 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi

Znaci ako si kupio bitcoin po cijeni od 13 000$, a on nije presao 12 000$ vec dvije godine zaradio si 30%?

 

(Ili ti gledas average low kao pocetnu cijenu pa temeljis rast na tome? )

 

Pitanje za milijun dolara, kad je bitcoin bio 4000$ jesi li znao da ce past na 3000$?

Zašto nisi pricekao sa kupnjom?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
wyks kaže...

Znaci ako si kupio bitcoin po cijeni od 13 000$, a on nije presao 12 000$ vec dvije godine zaradio si 30%?

 

(Ili ti gledas average low kao pocetnu cijenu pa temeljis rast na tome? )

 

Pitanje za milijun dolara, kad je bitcoin bio 4000$ jesi li znao da ce past na 3000$?

Zašto nisi pricekao sa kupnjom?

 Pričamo o dollar cost average metodi, koja je dobra baš zbog toga što ne moraš čekati cijenu da padne na neku razinu. Znači počeo si kupovati BTC 1.12 2017 kad je krenuo najveći hajp, te si nastavio dalje kupovati svakog prvog u mjesecu. I da danas oces izaći i svega toga, opet si u plusu. A krenuo si u najgore moguće vrijeme. 

Samo jebiga, većina nema discipline za redovno ulagati ili štednju.

A ovo pitanje za milijun dolara, kupovao sam i kad je bilo  4k, i kad je bio 3k, I kad je bio 7k I 10k. I ako slijedeći mjesec bude 15k,opet ću kupiti. Kupujem svaki mjesec na točno određen dan bez obzira na trenutnu cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 19:11 (geronimo4661).
15 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi

Aha, znaci samo se kladis da ce prosjek rasta bit veci od prosjeka pada.

Ili receno rjecnikom kafane, ako jednom kupis za 100 a dvaput za 50, u prosjeku si u plusu 😊

Postoji razlog zasto se investicija zove investicija.

 

A sto ako nastane period pada i ti bas imas novcanu intervenciju, tipa, dobio si otkaz, zena dobila rak, dijete nije opravdalo ulaganje u obrazovanje?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Kriptovalute i dionice rastu i rastu. Slijedi
wyks kaže...

Aha, znaci samo se kladis da ce prosjek rasta bit veci od prosjeka pada.

Ili receno rjecnikom kafane, ako jednom kupis za 100 a dvaput za 50, u prosjeku si u plusu 😊

Postoji razlog zasto se investicija zove investicija.

 

A sto ako nastane period pada i ti bas imas novcanu intervenciju, tipa, dobio si otkaz, zena dobila rak, dijete nije opravdalo ulaganje u obrazovanje?

 Imaš pravo, što ako sutra crknem od corone a ja trosim ovdje vrijeme na trolove koji ne razumiju ekonomske osnove umjesto da pogledam neki film. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 19:27 (geronimo4661).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice