Na kraju ipak iPhone SE

poruka: 40
|
čitano: 7.782
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na kraju ipak iPhone SE".
14 godina
offline
Na kraju ipak iPhone SE

Koliko jos godina misle provlaciti isti dizajn, pa majko mila iphone 6 je predstavljen 2014. i isti dizajn siluju evo vec 6 godina, uskoro ce i do 7 dogurat... mene bi bilo sramota vise

 
9 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
=XFX=PlayHard kaže...

Koliko jos godina misle provlaciti isti dizajn, pa majko mila iphone 6 je predstavljen 2014. i isti dizajn siluju evo vec 6 godina, uskoro ce i do 7 dogurat... mene bi bilo sramota vise

 Pa za ovaj model nemaju što izmišljat toplu vodu. To je konzervativan defaultni model malog ekrana kakav mnogi apple korisnici drže posljednjom Jobsovom ostavštinom i vjerojatno je to jedan od razloga da ga se ne odriču. Znam ljude koji će opet na produljenje ugovora uzeti upravo taj, navikli i netrebaju drugo a ne žele baš plastične kineze. Jest, danas je prilično neobično vidjeti ovolku fizičku tipku ispod ovoliko malog ekrana (posebno u odnosu na površinu) i samo jednu kamericu iza, ali da nema eto zahtjeva da bude upravo takav, nebi nastavili u tom formatu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Na kraju ipak iPhone SE

ne. na kraju je odjavna špica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Ako ništa barem car play radi bez kemija, pa i na tom zastarjelom dizajnu. Moja ženica ludi sa svojim zamzungom i android autom - koji ne radi kad treba 😆
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Na kraju ipak iPhone SE

znaci kupis iphone u 2020 i izgleda kao da imas Iphone 6 iz 2015.. e to samo apple moze prodati

be Cool
Moj PC  
4 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Naravno da moze i treba. Ovo nije fon za entuzijaste. Za mog starog npr ili buraza koje boli đonson za 5 kamera i 90hz ekran. Kompaktan, a snazan mob sa zadnjim soc-om i solidnom kamerom, a vjerujem da ce i baterija biti skroz ok. Sve to za 300-400 eura i na miru si 3-4-5 god, ovisno o bateriji.

Steta kaj nema u android svijetu tako nesto. Bila je xperia compact pa su je otpilili...
Halo Bing! Kako bratac?
 
19 2 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
@ Hornet_93

Čemu, kad ti u isto kućište stane 6" ekran. Jebo vas Apple.
Pis on ju, tu :P
14 godina
offline
Na kraju ipak iPhone SE

Stručnjaci 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Ja sam mislio da ce biti nešto u veličini iphonea 5 sa ekranom bez rubova. Nekako mi je to logičnije bilo nego ovo, ovo mi nema smisla.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE

Upravo to, ovo nema smisla. U vrijeme kad mnogi već izbacuju mobitele sa savitljivim zaslonima, oni predstave mobitel koji je već predstavljen prije 5 godina.Tko ovo kupi treba mu dat diplomu

13 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Horned Reaer kaže...

znaci kupis iphone u 2020 i izgleda kao da imas Iphone 6 iz 2015.. e to samo apple moze prodati

Zanimljivo, kad su počeli mijenjati izgled mobitela u zadnjih par godina, onda se kenjalo po njima i pricalo se da izmišljaju toplu vodu i da starijim modelima nista ne fali. Sad kad se jednim modelom vraćaju na stari izgled, samo sa obnovljenim chipsetom, opet ne valja.

 

Ali da, zaboravio sam na kojem sam forumu. Tu ništa od Applea ne valja, a Samsung ili bilo koji Android je vrh svemira. Nebitno da i oni koštaju po 1000 eura i da su kopija jednog te istog modela. Bitno da nije Apple i sve štima.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Valja itekako...ovo će bit moj prvi iP
Ne žele svi velike ekrane,od ruba do ruba...savitljiv ekran????
Imam OnePlus 7(inače najbolji android koji sam imao do sad ) ali meni je nepotrebno tako velik mob,ni jedan film nisam,niti bi gledao na njemu...
...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 11:03 (DaNiTo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Peruneph kaže...

Upravo to, ovo nema smisla. U vrijeme kad mnogi već izbacuju mobitele sa savitljivim zaslonima, oni predstave mobitel koji je već predstavljen prije 5 godina.Tko ovo kupi treba mu dat diplomu

 Ti valjda svaćaš da ovo nije flagship?

 

U vrijeme kad mnogi izbacuju mobitele sa savitljivim zaslonima nokia izbacuje mobitel na tipke. - Je li svaćaš koliko je glupa ta usporedba?

Swedish latin super funk.
5 godina
protjeran
offline
Na kraju ipak iPhone SE

Bit će im je ostalo 20-30 milijuna (k)Retina LCD ekrana (a i kućišta & ostalih dijelova) viška na lageru - od iP6 do iP8 - pa zašto ih ne utopiti debilčićima. Bravo Jabuka, bravo!

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
sirka666 kaže...
Peruneph kaže...

Upravo to, ovo nema smisla. U vrijeme kad mnogi već izbacuju mobitele sa savitljivim zaslonima, oni predstave mobitel koji je već predstavljen prije 5 godina.Tko ovo kupi treba mu dat diplomu

 Ti valjda svaćaš da ovo nije flagship?

 

U vrijeme kad mnogi izbacuju mobitele sa savitljivim zaslonima nokia izbacuje mobitel na tipke. - Je li svaćaš koliko je glupa ta usporedba?

 Nije glupa, jer ta nokia košta 200 kn, a novi iphone će koštati preko 4000 ili 5000 kn, a za te pare se uzmu mobiteli koji imaju top dijelove unutra i bezelles ekrane.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Jakovp kaže...
sirka666 kaže...
Peruneph kaže...

Upravo to, ovo nema smisla. U vrijeme kad mnogi već izbacuju mobitele sa savitljivim zaslonima, oni predstave mobitel koji je već predstavljen prije 5 godina.Tko ovo kupi treba mu dat diplomu

 Ti valjda svaćaš da ovo nije flagship?

 

U vrijeme kad mnogi izbacuju mobitele sa savitljivim zaslonima nokia izbacuje mobitel na tipke. - Je li svaćaš koliko je glupa ta usporedba?

 Nije glupa, jer ta nokia košta 200 kn, a novi iphone će koštati preko 4000 ili 5000 kn, a za te pare se uzmu mobiteli koji imaju top dijelove unutra i bezelles ekrane.

 Otkad je 400 dolara 4000-5000 kn? I što se tiče top dijelova, ovaj iPhone će imati najbrži Apple procesor unutra i solidnu kameru. Mislim da vam je svima pomalo ta mržnja prema Appleu pomutila mozak.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
antimadridista kaže...

 Otkad je 400 dolara 4000-5000 kn? I što se tiče top dijelova, ovaj iPhone će imati najbrži Apple procesor unutra i solidnu kameru. Mislim da vam je svima pomalo ta mržnja prema Appleu pomutila mozak.

 

Oduvijek, nažalost. Sa mobitelima je još gore nego za ostali HW, neke cijene su se čak i unormalile.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Jakovp kaže...
antimadridista kaže...

 Otkad je 400 dolara 4000-5000 kn? I što se tiče top dijelova, ovaj iPhone će imati najbrži Apple procesor unutra i solidnu kameru. Mislim da vam je svima pomalo ta mržnja prema Appleu pomutila mozak.

 

Oduvijek, nažalost. Sa mobitelima je još gore nego za ostali HW, neke cijene su se čak i unormalile.

 400 dolara je 400 dolara. Ili 400 eura svugdje u Europi. Ako će mobitel koštati 400 eura, onda će se po toj cijeni moći kupiti službeno od Applea u Europi.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Svašta.
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Na kraju ipak iPhone SE

Meni je zanimljivo da će, rekao bih, ugurati 90% tehnologije iPhonea 11 u model koji je gotovo duplo jeftiniji. 

 

EDIT: Nastran koncept: bezelless dizajn sa ovom veličinom ekrana!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 23:12 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Cuj ovog pokemona. Znaci 400 dolara/eura za kompaktan fon sa kamerom, soc-om iz ip 11

Tko bi kupio? Svatko tko zeli flagship komponente u malom pakiranju za malu cijenu.
Halo Bing! Kako bratac?
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 8:34 (Hornet_93).
 
5 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Hornet_93 kaže...
Cuj ovog pokemona. Znaci 400 dolara/eura za kompaktan fon sa kamerom, soc-om iz ip 11

Tko bi kupio? Svatko tko zeli flagship komponente u malom pakiranju za malu cijenu.

 Prvo to nije mala cijena, drugo uredja izgledfa odvratno, trece koje flagship komponente? Kompaktan? Koje su mu dimenzije?

Cemu ti sluzi tako jak soc sa takvim ekranom a i kazes ne koristis ga za multimediju. Sta ces raditi na njemu? 3d simulacije?

12 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Posmatrač kaže...

 Prvo to nije mala cijena, drugo uredja izgledfa odvratno, trece koje flagship komponente? Kompaktan? Koje su mu dimenzije?

Cemu ti sluzi tako jak soc sa takvim ekranom a i kazes ne koristis ga za multimediju. Sta ces raditi na njemu? 3d simulacije?

prevelika cijena? how yes no. evo ti pixel 3a i pixel 4a sa istom cijenom od 400 dolara/eura sa mid range soc-om i lošijom baterijom.

služi tome da imaš savršeno dobar telefon koji može raditi bez štucanja naredne 3-4 godine samim time kaj pogoni manji ekran, tj. manje piksela. dimenzije su mu iste kao iphone 7/8. ako si ih uživo vidio, to su za današnje pojmove vrlo mali telefoni.

 

recimo moj pixel 3a kojeg sam se hvala Bogu na vrijeme riješio, počeo je ozbiljno zastajkivati (mana kao i na pixelu 3 flagshipu) već nakon faking 3 mjeseca. hard reset i opet nakon 2-3 mjeseca očiti lag i zastajkivanje kod otvaranja whatsappa i tih bazičnih aplikacija. 

 

uostalom za što koristiš zamzung sa prevarantskim exynosom ili ćaomi sa sd865? simulaciju fluida? gledanje filmova?

 

 

 

 

Halo Bing! Kako bratac?
13 godina
offline
Na kraju ipak iPhone SE

Ja i sam koristim Android telefon, ali to koliko su korisnici ovog foruma pristrani prema toj platofrmi je presmiješno. Sami se kurče sa benchmark scoreovima na mobu, sa time da na mobu imaju po 8 GB RAM-a i slicno. Ali kad Apple ima brz procesor, onda je to nepotrebno. Kad je Sony još imao one manje telefone sa top specsima unutra, pisalo se da više proizvođača treba raditi istu stvar jer ne žele svi velike telefone i da je glupo to što ne postoje manji telefoni sa top specifikacijama. Sad kad Apple to napravi, onda ne valja. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
7 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Posmatrač kaže...
* * *

 Prvo to nije mala cijena, drugo uredja izgledfa odvratno, trece koje flagship komponente? Kompaktan? Koje su mu dimenzije?

Cemu ti sluzi tako jak soc sa takvim ekranom a i kazes ne koristis ga za multimediju. Sta ces raditi na njemu? 3d simulacije?

Čuj, pa tko voli - nek izvoli.
iPhone 6 je jako lijep telefon pogotovo u Space Gray varijanti a meni lično niti jedan ne valja ako nije Space Gray jer mi je ona bijela površina naprijed debilna bez obzira što je nazad zlatna, roza, crvena ili koja već boja.

iPhone 5 je najbolje dizajnirani telefon, pogotovo crni ali tada je bio problem što se boja ljuštila na onom aluminiju čak i tek otvoreni telefoni a Apple nije htio da priznaje garanciju. Tako da tog prekrasnog crnog telefona nije više bilo u 5s varijanti.

7, 8 i koji već imaju problema jer ima strši kamera a korisnicii su tražili neki telefon koji ima najbolje komponente a u tijelu 5s i dobili su ga: SE. Ali onda opet korisnici su kukali kako im oštre linije ne gode na 5/5s/SE i dobili su obli telefon u već 6(s) modelu.

OLED ekran, notifikacijska lampica, Drag'n'Drop bili su tehnologija iz budućnosti koje Apple nije htio ili mogao implementirati. Malo debilizam na kvadrat.

iOS je najveći plus bilo kojeg iPhonea, jer imao sam 4S i SE i jednostavno je prilagodljin na neki način mnogim ljudima u odnosu na Googlom OS, a istina za volju i Google je počeo da serucka poprilično. Kao da je žurio da dođe do 10-te verzije (kao i Microsoft sa Windowsom i Mac sa svojim OS-om).

To da se vidi jabuka na pozadini je manje više stvar prošlosti. Jednostavno ljudima je to svejedno postalo osim totalnim laicima naviknuti naAndorid pa misle da je iOS nešto posebno drugačije kao usporedba Windowsa sa Linuxom. U korisničkom iskustvu ista je stvar.

Jedna radnja u SA je imala čak tri vraćanja iPhone XS Max (ili koji je bio tad već top model) u zamjenu za Huawei Mate 20 Pro, ali obratno nisu doživjeli.

Uglavnom, primjerio sam da ima jako puno genijalaca čiji je max domet u tehnologiji mijenjanje telefona pa sam site pitao šta je sada dobio sa Galaxy S9 u odnosu na S8, isti naravno nemaju blage veze. Svaka daljna komunikacija je lupanje glavom od zid.

Bilo kako bilo ja se ne bih smarao oko iPhonea i/ili Appleove politike... izbor je sada toliko velik da svatko može pronaći nešto za sebe.

12 godina
offline
Na kraju ipak iPhone SE

Evo ja cu kupiti taj telefon ocu. Ne zeli da se zajebava ni sa cim. Koristim Android nekih 10g, trenutni telefon mi je Note 8 a slijedeci ce biti S20. 

Prvo moj otac ne zeli ogromnu skalameriju, drugo ne moze se covjek naviknuti na sve promjene svaki put kad bude pomak sa recimo A9 na A10. Cijena je prihvatljiva za ono sto nudi. I da, izgleda da ima wireless charging sto niti jedan OnePlus nema jer kao to ne treba kupcu - kako da ne. A nema ni Pixel A dakle dobije se malo vise za te pare nego sto ljudi ovdje pisu.

I fakat ne razumijem toliki hejt prema Appleu. Ja ga nisam ljubitelj, imao iP6 kad je izasao, jednostavno mi nije legao i vise nisam uzeo. AppleWatch je do jaja i trenutno dizajnerski nema boljeg sata ali ne radi sa Androidom (sto li boze :D )

 

Dok se ljudi prepucavaju oko brenda oni ubise pare.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
Iphone 8 trenutno kosta 4000 kn, ja ovo ne vidim ispod 5000 u hr. 400 eura nece bit sigurno
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
overhaul kaže...

 Pa za ovaj model nemaju što izmišljat toplu vodu. To je konzervativan defaultni model malog ekrana kakav mnogi apple korisnici drže posljednjom Jobsovom ostavštinom i vjerojatno je to jedan od razloga da ga se ne odriču. Znam ljude koji će opet na produljenje ugovora uzeti upravo taj, navikli i netrebaju drugo a ne žele baš plastične kineze. Jest, danas je prilično neobično vidjeti ovolku fizičku tipku ispod ovoliko malog ekrana (posebno u odnosu na površinu) i samo jednu kamericu iza, ali da nema eto zahtjeva da bude upravo takav, nebi nastavili u tom formatu. 

 

uh totalno si van toka.

 

 

kinezi ne izbacuju plasticne negdje od 2016, barem za onaj hrvatski segment midrangea od nekih 1500 kn. sjecam se tad usporedbe xioami mi5 vs iphone 5. kvaliteta izrade daleko jaca kod kineza.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 23:36 (registracija).
16 godina
online
Na kraju ipak iPhone SE

Slažem se sa suštinom, jedino što, ruku na srce, Mi 5 nije ostao upamćen kao Xiaomijev fizički najrobusniji model, iako IMO jeste bio prelep i svakako nije bio plastikaner, sa metalnim ramom i sa GorillaGlassom 4 (u tom trenutku, najnovijom iteracijom GG-a) i napred i pozadi. Štaviše, mnoge mainstream recenzije su hvalile kvalitet izrade, materijale, dizajn, ergonomiju i gabarite jednog od najkompaktnijih i najlakših flagshipa svog vremena, no oni skloniji ispoljavanju sadizma prema elektronici (khm, JerryRigEverything, khm) su otkrili da ga je moguće prelomiti uz nešto manje truda nego neke druge flagshipe tog doba. To jeste pomalo narušilo reputaciju modela, i jedino zato sam stavio onu primedba iz prve rečenice, ali definitivno stoji da nije bio plastikaner, a slični problemi sa savitljivošću su se dešavali i samom Appleu (iPhone 6 i "bendgate").

 

Takođe, tek neki mesec kasnije, iste 2016. godine, Xiaomi izdaje osveženu verziju, Mi 5s. Promene uključuju (između ostalog) SD821 umesto SD820, glavnu kameru istih specifikacija kao kod one na Google Pixelu, umesto takođe vrlo dobre kamere sa OIS-om sa prethodnog modela, i metalnu stražnja stranu umesto "staklenog sendviča". Ovaj drugi uređaj ponosno nosim i bez zaštite guram u džepove i torbe i ispuštam već pune dve i po godine i, osim poneke ogrebotine na stražnjoj strani, nisam mu još naudio. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Na kraju ipak iPhone SE
registracija kaže...

kinezi ne izbacuju plasticne negdje od 2016, barem za onaj hrvatski segment midrangea od nekih 1500 kn.

 Eto mora da ja onda sanjam da je moj Pocophone od 300 eura plastika. Nije da mi pretjerano smeta ali ono, čemu laganje samome sebi?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice