Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p

poruka: 8
|
čitano: 2.780
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p".
15 godina
offline
Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p

Daklem,  ljudi bi proizvodili repromaterijal za gradnju.

 

A čime bi punili (hranili) ljude?  To bi valjda bilo besplatno  😂

 

Pa litra vode na Međunarodnoj svemirskoj stanici košta oko 20 000 baksi.  Koliko bi Tek koštala na Marsu ?

 

Uglavnom, šuplja priča. Nije mi jasno zašto se toliko želi ići na Mars kad to nismo u stanju napraviti.  Nemamo tehnologiju niti novaca za to. 

 

Mars je nekada bio pogodan za život i priroda ga je uništila.  I sad će doći ljudi i popraviti ga  😂😂😂😂😂

 
0 5 hvala 0
Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p

Pink Floyd je ovo predvidio prije 40 godina.

 

All in all, you were all just bricks in the wall...

 

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
11 0 hvala 1
8 godina
offline
Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p

Kolonije na Marsu doslovno će biti izgrađene krvlju,znojem i suzama !

waaagh ;
 
4 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirs
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Pink Floyd je ovo predvidio prije 40 godina.

 

All in all, you were all just bricks in the wall...

 

 

 

E, hvala brate.

Nasmija me, pa sam i kavu po sebi prolio.....

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
14 godina
offline
Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p

OK, krv, ali ne možeš baš musti ljude tako često...

 

usput, progoglajte o etiopskim odrescima s živih krava ?!?!?!

 

ali ima jedna dostupna ljudska izlučevina bogata proteinima, koju mi mužjaci svakodnevno proizvodimo...

 

dakle, samo je na ženskim članicama posade da ne gutaju....

 

da prisnažim 

 

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p

i tek kad se tamo napišaju krvi, isplaču dosita i izznoje k'o kurva u crkvi, otkrit će dovoljno vode za sve, ispod površine. marfijev zakon jednako vrijedi diljem svemira. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p

Nema ništa od ljudskih nastambi na Marsu bar još 200-injak godina. 

Vidiš da se ovi autići(roboti) pokvare nakon 4,5 g. a napravljeni su extra čvrsto da mogu izdržati temperature, oluje i sve druge stvari koje su tamo opasne. 

Prekomplicirano za današnju tehnologiju kojom raspolažemo, i naravno preskupo dok god političari guraju svoje njuške i prste u takve stvari. 

 

daVruK
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Kozmički beton za nastambe na Marsu od svemirske p

Tlacna cvrstoca betona u gradevini cesto zna biti od 50-60MPa, iako generalno se koristi beton cvrstoce 30-40 MPa, ako nema potrebe da bude cvrsci. Tako da ne vidim kako ce imati puno vecu tlacnu cvrstocu od betona. Uostalom to su cvrstoce u laboratorijskim uvjetima nakon 28 dana. Kada se izvodi na terenu, cvrstoca je generalno manja za 10-20%. Koristenje urina i proteina je nista novo. Stari dubrovcani su koristili urin i bjelancevine iz kokosjih jaja u mortu za zidine. Svasta tvrde u clanku i laiku se cini fantasticno, a u biti je izmisljanje tople vode.

There are no stupid questions, just stupid people!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice