Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

poruka: 15
|
čitano: 4.798
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti".
9 godina
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

Jedna od laznih vijesti bi mogla biti upravo ova koju komentiram.

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 17:02 (Zemljanin).
 
13 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vije

Bug forum sa svojim "odrezanim" naslovima cesto izgleda kao click-bait. Primjeri s ovog podforuma:
"Tri milijuna dolara za inovativniji i "zeleniji" k" (ovaj mi je najjaci...)
"Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u"
"Ravnatelj škole u Kini koristio školska računala z"

15 godina
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

to su mljadi sa kosove pokupilji od neta.hr, gde je sve kljikbajt. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

Jedini portal na hr govornom području za kojeg znam da se ne koristi mamcima za stiskanje je sportnet.hr. Da, o sportu se radi, što je prežalosno na što je web spao.

 

Zamislite da smo mi zadaćnicu naslovili s: Nećete vjerovat što sam radio kod bake na ljetnim praznicima

 

Koji bi šamar popio, prvo od profe, a onda od staratelja. 

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 19:57 (hrvooje).
 
26 0 hvala 2
10 godina
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

...Termin "lažne vijesti" u svakodnevnu je upotrebu ušao prije otprilike dvije godine, kada je, primarno na Facebooku, krenula lavina izmišljenih članaka koji su promovirali namjerno izokrenu...

 

Ovakva količina sranja je dostojna kakvog clickbait portala, a kao što je kolega zemljanin primjetio sam članak sam spada u fake news.

 

Termin Fake News je daleko stariji, iskovan je internatu davnih dana a prvenstveno se odnosio na lažno izvještavanje od strane zapadnih mainstream oldshool medija, ala CNN, Fox News, NBC News, Washington Post, NY Times, BBC itd...  tj. na klasičnu medijsku propaganda u službi trenutačnih interesa anglosaksonske-cionističke geopolitike

 

Tipa Sadam i Gadafi - godinama dok su bili podobni u mainstream medijima uglavnom oslikavani kao eksentrični karizmatični vođe svojih država, onda odjednom kada su postali nepodobni višim instancama kreće izvještavanje i sva sila "dokaza" o manijakalnim diktatorima sklonim političkim likvidacijama, etničkim čišćenjenjima te razvijanju oružja za masovno uništenje...

 

Danas da bi se informirao, za razliku od nekad, pogotovo u našem sistemu (Yugoslavija) nije više dovoljno čitat između redova, gdje je istina ili kritika zbog cenzure često bila vješto skrivena, danas je potrebno izčitavat između medija. Samo moroni danas vjeruju u bajke o nepristranom objektivnom novinarstvu, ono je davno umrlo, ako je ikada i postojalo - svatko kroji istinu u skladu s svojim interesima i svjetonazorom, što više izvještaja s raznih suprostavljenih strana izčitaš to se više odmagljuje slika stvarnih zbivanja.

 

Također razvitkom tehnologije i interneta svijet je povezaniji nego ikad a društvene mreže ušle su u mainstream, paralelno među mlađom populacijom je vec duže prisutan trend napuštanja te nepovjerenja u tradicionalne medije (televizija, novine, radio) te u bitku za javno mijenje uspješno su se umiješali neki dosadašnji totalni autsajderi - primjerica Rusija koja je uvijek dosad imala ulogu babaroge sada uspješno preko recimo Sputnika RT newsa i ostalih proxyja plasira svoju verziju "istine". 

 

A ova ko fol borba protiv izmišljenih članaka na društvenim mrežama nije nikakva borba oko istinitog izvještavanja već oko alogaritama tj. toga tko će imat pravo na svoju verziju "istine". Zakuhtalo se, poglavito nakon Brexita te zadnjih izbora s obje strane bare,

gdje je desnica itekako iskoristila društvene mreže te nepovjerenje u izvještavanje i očiglednu pristranost tradicionalnih medija.

 

A u BBC-u te njihovom "izvoru iz pouzdanih krugova" te kao o njihovoj "profesionalnosti", "nepristranosti" nekad najpoznatije i najbolje javne televizije, bolje nebi. Kao i kod naša dalekovidnica, ne zna čovjek uopće od kud bi počeo kritizirat, razlika je jedino što su se kod nas namnožila desničarska govna a tamo ljevičarska.

 

Dovoljno je pogledat kako ovu pristranu feminazi kokoš Peterson demolira 

Peterson, postmodernizam je rak koji je metastazirao u sve pore društva, od umjetnosti pa do politike, sve je zakuženo njime.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 22:33 (Statsman).
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

Nešto kao: "Nećete vjerovati gdje je Marko kasno stigao..." ?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 21:35 (INCOGNITO99).
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

Ljim from Ljim

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vije
hrvooje kaže...

Jedini portal na hr govornom području za kojeg znam da se ne koristi mamcima za stiskanje je sportnet.hr. Da, o sportu se radi, što je prežalosno na što je web spao.

 

Zamislite da smo mi zadaćnicu naslovili s: Nećete vjerovat što sam radio kod bake na ljetnim praznicima

 

Koji bi šamar popio, prvo od profe, a onda od staratelja. 

 Ja kad vidim naslove s uskličnicima, upitnicima na kraju ili frazama tipa: nećete vjerovati, slomio internet, morate pogledati... uopće ne otvaram.

 

 Koje li ironije, ne tako davno

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 21:44 (Statsman).
16 godina
neaktivan
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti
Mislim, dakle half adder
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vije
hrvooje kaže...

Jedini portal na hr govornom području za kojeg znam da se ne koristi mamcima za stiskanje je sportnet.hr. Da, o sportu se radi, što je prežalosno na što je web spao.

 

Zamislite da smo mi zadaćnicu naslovili s: Nećete vjerovat što sam radio kod bake na ljetnim praznicima

 

Koji bi šamar popio, prvo od profe, a onda od staratelja. 

 A tek od bake što si izdao vašu malu tajnu :)

16 godina
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

BBC?

Lažiranje podataka i vijesti rade na dnevnoj bazi.

 

Fakebook?

Bave se preprodajom privatnih podataka korisnika trećim stranama.

 

 

BUG?

Nemaju pojma o čemu pišu, ali rado prepisuju ili prenose tuđe lažne vijesti.

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vije
memulica kaže...

BBC?

Lažiranje podataka i vijesti rade na dnevnoj bazi.

 

Fakebook?

Bave se preprodajom privatnih podataka korisnika trećim stranama.

 

 

BUG?

Nemaju pojma o čemu pišu, ali rado prepisuju ili prenose tuđe lažne vijesti.

 

 

 

 

 

 

Informativni program im laže, maže, fabricira... na dnevnoj bazi ko i bratja im sa CNN ili Fox Newsa, dovoljno pogledat koji izvještaj s bliskog istoka o hrabroj borbi umjerenih pobunjenika te antiterorističkim naporima Izraela...

Daleko su oni od slavnih dana, čak im ni dokumentarci nisu više nešto... dramski/zabavni program jedino im još nije potonuo.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

Ha ... britanske tabloide dobili su konkurenciju

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

Dobro...di se to dijele novci za clicklbait vijesti(ovo ozbiljno pitam, kak se monetizira fejsbuk, moj vrh je kad dam nekaj u oglas :)?!?, jel ima idijotfrendly F.A.Q.?),

slozit cu im ja fejk njuz da ce morat mjenjat miševe svaka dva tjedna...

Bit ču gori od Diabla 2 LOD..  doslovno cu bit ARPG fejk njuza

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Na Kosovu mladi žive od prodaje clickbait vijesti

Udarna linija lažnih vijesti u Hrvatskoj: tekstopisci G.D., P.S., N.J.D., R.I., V.M., itd.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice