Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

poruka: 25
|
čitano: 14.209
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema".
8 godina
neaktivan
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

Kada već spominjete kvalitetnu zaštitu u obliku kaljenog stakla (da joj dam čast spasila mi je mobitel više puta ali uvjek kupim bilo kakvu sa AliExpressa) koja bi stvarno bila kvalitetna, koje karakteristike mora imati? To nisu skupe stvarčice, a mogu stvarno spasiti stvar.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

Zapravo je svejedno kakvo je zastitno staklo, stvar je fizike - zastitno staklo puca i popusta,

te prenosi energiju na sebe, te samo staklo na ekranu time dobija ublazene sile.

 

Razlika izmedju zastitnog stakla od 25€ i 2€ su 23€. Kupim najjeftinijih stakala 5 komada za 5€ na popusti i imam za 2-3 godine.

Mijenjam ih kad se pocne rub rasipat od starosti/poroznosti, jer kad tad se to dogodi.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
Čitatelj kaže...

Zapravo je svejedno kakvo je zastitno staklo, stvar je fizike - zastitno staklo puca i popusta,

te prenosi energiju na sebe, te samo staklo na ekranu time dobija ublazene sile.

 

Razlika izmedju zastitnog stakla od 25€ i 2€ su 23€. Kupim najjeftinijih stakala 5 komada za 5€ na popusti i imam za 2-3 godine.

Mijenjam ih kad se pocne rub rasipat od starosti/poroznosti, jer kad tad se to dogodi.

 Upravo to, kad sam pred 3 god uzeo novi lg g5 kupio sam odmah sa Aliexpress-a pack od 5 komada. Jedno sam bacio jer sam ga lose zaljepio, jedno je jos neiskoristeno, a ova su odradila svoj posao jer na ekranu nema ni crtice.

9 godina
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

ja se ježim od pomisli stavljanja bilo čega na ekran..

svi moji mobiteli su prodani bez traga korištenja u stanju 10/10

jednostavno pazim na svoje stvari

 

a ježim se zbog toga što sam probao i maske i stakla, mob je teži, veći, ružniji, neugodniji u ruci, s lošim osjećajem skrolanja i tipkanja.. katastrofa živa.. 

 

ni taj nano nikad nisam stavljao jer me nikad nitko nije uvjerio da funkcionira 

Moj PC  
10 2 hvala 1
16 godina
moderator
online
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
digitall kaže...

a ježim se zbog toga što sam probao i maske i stakla, mob je teži, veći, ružniji, neugodniji u ruci, s lošim osjećajem skrolanja i tipkanja.. katastrofa živa.. 

Ovo ću ti priznati "mob je teži, veći, ružniji, neugodniji u ruci, s lošim osjećajem skrolanja i tipkanja", s tim da i tu postoje razlike. Prije sam imao tanku masku pomalo baršunaste teksture koja je bila ugodna na dodir, sad imam tvrdu, glomazniju, ali s gumenim bumperima. Tako da... Moguć je relativno ugodan doživljaj i s maskom - ovisi koju odabereš.

 

Što se tiče stakla, i tu mi se činilo da ima nekih razlika. Sad imam relativno skupo Nillkinovo, za koje mi se čini da po njemu prst glađe klizi nego po onom najjeftinijem s AliExpressa.

 

A što se tiče nekorištenja maske i/ili stakla... Nije ti se još dogodila nesreća. Da ti se dogodila, razmišljao bi drugačije. Vidi recimo moj slučaj - došao mi novi mobitel. Nisam s njega skidao onu foliju koja je došla s njim jer sam želio imati barem to za zaštitu stakla od grebanja. Nakon mjesec dana došlo Nillkinovo staklo. Maknem foliju, stavim staklo - kul. Idem van iz kuće, mačka mi se mota oko noge, stavim si mobitel u bočni džep dukserice (ne u traperice jer velki mobitel u trapericama i čučanj ne idu skupa), čučnem se da je podragam i mobitel mi ispadne iz džepa! Ispadne na beton, na kojem je bio kamenčić i mobitel je ekranom pao baš na taj kamenčić i staklo je puklo. Kaljeno staklo. Ekran je ostao cijeli! E, a da nisam imao kaljeno staklo? Vjerojatno bi pukao ekran. Naručio sam novo kaljeno staklo, a ovo puknuto nisam skidao dok nije došlo novo cijelo. I od tada mobitel više ne stavljam u džep dukserice. 

9 godina
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p

točno, nije mi se dogodila nesreća jer pazim, i gdje ga stavljam, i koliko daleko od djece, i u koji džep s čim itd... nije da razmišljam o njemu non stop i brinem se, nego se to sve događa automatikom, tako sam se istrenirao :)

dok je moja žena potpuna suprotnost..

 

uglavnom desilo mi se da je dva puta pao (u 20 godina), i to ovi noviji modeli, stakleni (nabijem onoga tko je to smislio), jednom na beton, jednom na pločice i ništa na sreću nije puklo, vidio se jedan jedva primjetan mini ožiljak na rubu kućišta..

 

za razliku od nekih ja svjesno živim s tim da ću kupiti drugi ako mi se ovaj razbije i potpuno sam spreman na to.. a pošto ih dobro čuvam veća je vjerojatnost da ću uživati u korištenju ovakvog tankog kakav je, nego kupovati drugi

6 godina
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

Ja imam isključivo samo bumperje, na ekranu apsolutno ništa, probao sam naljepnice, kaljena stakla, ali sve me živcira. Telefoni su mi sigurno sve skupa pali najmanje 50 puta ali ekranu nije nikad ništa bilo, jer u 99% slučajeva padnu na rub. Sad dali sam imao samo sreću neznam ali nikad ne stavljam niti želim stavit išta na ekran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

naše (pra)bake su zaslone smartfona premazivale mašću voluharica prokuhanom u blagoslovljenom jabučnom octu (stari austrougarski recept; mislim da je tajni sastojak muškatni oraščić). fenomenalna zaštita od slonova, krpelja, moljaca, čudnovatih kljunaša, atomskih bombi ... telefoni rade k'o prvi dan, a nije da nisu padali. gravitacija je ipak zakon.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 4 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
mbaksa kaže...
digitall kaže...

a ježim se zbog toga što sam probao i maske i stakla, mob je teži, veći, ružniji, neugodniji u ruci, s lošim osjećajem skrolanja i tipkanja.. katastrofa živa.. 

Ovo ću ti priznati "mob je teži, veći, ružniji, neugodniji u ruci, s lošim osjećajem skrolanja i tipkanja", s tim da i tu postoje razlike. Prije sam imao tanku masku pomalo baršunaste teksture koja je bila ugodna na dodir, sad imam tvrdu, glomazniju, ali s gumenim bumperima. Tako da... Moguć je relativno ugodan doživljaj i s maskom - ovisi koju odabereš.

 

Što se tiče stakla, i tu mi se činilo da ima nekih razlika. Sad imam relativno skupo Nillkinovo, za koje mi se čini da po njemu prst glađe klizi nego po onom najjeftinijem s AliExpressa.

 

A što se tiče nekorištenja maske i/ili stakla... Nije ti se još dogodila nesreća. Da ti se dogodila, razmišljao bi drugačije. Vidi recimo moj slučaj - došao mi novi mobitel. Nisam s njega skidao onu foliju koja je došla s njim jer sam želio imati barem to za zaštitu stakla od grebanja. Nakon mjesec dana došlo Nillkinovo staklo. Maknem foliju, stavim staklo - kul. Idem van iz kuće, mačka mi se mota oko noge, stavim si mobitel u bočni džep dukserice (ne u traperice jer velki mobitel u trapericama i čučanj ne idu skupa), čučnem se da je podragam i mobitel mi ispadne iz džepa! Ispadne na beton, na kojem je bio kamenčić i mobitel je ekranom pao baš na taj kamenčić i staklo je puklo. Kaljeno staklo. Ekran je ostao cijeli! E, a da nisam imao kaljeno staklo? Vjerojatno bi pukao ekran. Naručio sam novo kaljeno staklo, a ovo puknuto nisam skidao dok nije došlo novo cijelo. I od tada mobitel više ne stavljam u džep dukserice. 

 Je istina, ja sam na prošlom mobu promjenio 5-6 stakala prije Nillkina, i zbilja mi je on po glatkoći klizanja prstom po ekranu najbliži stock staklu od mobitela. Mislim da je to do onog oleofobnog premaza koji se stavlja na stakla.

9 godina
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

na tim nekim staklima koje sam nekad isprobavao, primjetio sam malo promjena u bojama na ekranu, lošeg odsaja, vidljivosti vani.. to još uvijek tako ili se nešto popravilo? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

Članak nije loš. Jedino mi je nije jasno koja je to mala rijeka Nano? Uz čudesnu rječicu "nano ".

 
4 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
mbaksa kaže...
digitall kaže...

a ježim se zbog toga što sam probao i maske i stakla, mob je teži, veći, ružniji, neugodniji u ruci, s lošim osjećajem skrolanja i tipkanja.. katastrofa živa.. 

 

A što se tiče nekorištenja maske i/ili stakla... Nije ti se još dogodila nesreća. Da ti se dogodila, razmišljao bi drugačije. Vidi recimo moj slučaj - došao mi novi mobitel. Nisam s njega skidao onu foliju koja je došla s njim jer sam želio imati barem to za zaštitu stakla od grebanja. Nakon mjesec dana došlo Nillkinovo staklo. Maknem foliju, stavim staklo - kul. Idem van iz kuće, mačka mi se mota oko noge, stavim si mobitel u bočni džep dukserice (ne u traperice jer velki mobitel u trapericama i čučanj ne idu skupa), čučnem se da je podragam i mobitel mi ispadne iz džepa! Ispadne na beton, na kojem je bio kamenčić i mobitel je ekranom pao baš na taj kamenčić i staklo je puklo. Kaljeno staklo. Ekran je ostao cijeli! E, a da nisam imao kaljeno staklo? Vjerojatno bi pukao ekran. Naručio sam novo kaljeno staklo, a ovo puknuto nisam skidao dok nije došlo novo cijelo. I od tada mobitel više ne stavljam u džep dukserice. 

 

 Hahah, vjerovao ili ne, imao sam slicnu scenu prije par dana. Prvo sam uslikao macku u stepenistu (macak tacnije), a zatim s takodje mjesec dana starim mobitelom jos u ruci krenuo da ga pomazim. Valjda se uplasio mobitela i pukne me šapom po ruci "brzinom svjetlosti". Mobitel doslovno "isfrci" iz ruke pola metra na stepenicu (jer sam ga drzao labavo malim prstima) i pukne zastitno staklo, glavno staklo ni ogrebotine. Srecom prije svega po mačka. 

 

Btw, Nillkin "nature" silikonske maske su skroz lagane i ugodne, a ne izgledaju ruzno. Ne znam koliko stite u odnosu na ove cvrsce, ali bitnije da olaksavaju drzanje mobitela da ne klizi. Vecina danasnjih telefona je uzasna za drzanje.

Ali za Nillkinovo staklo nisam imao srca dati 13$, pa sam kupio nekoliko Meize po dolar i kusur. Ali slazem se da su bolji. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 16:20 (knight).
15 godina
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
Pa ako samo 20 puta dnevno uzimate mobitel u ruke i mijenjate ga svake dvije godine to je 14 600 puta. E sad meni nikad nije ispao, pogotovo ovi sad 5.5 inca navise sto ne ne stanu bas u ruku cvrsto... Da bas...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
knight kaže...
mbaksa kaže...
digitall kaže...

a ježim se zbog toga što sam probao i maske i stakla, mob je teži, veći, ružniji, neugodniji u ruci, s lošim osjećajem skrolanja i tipkanja.. katastrofa živa.. 

 

A što se tiče nekorištenja maske i/ili stakla... Nije ti se još dogodila nesreća. Da ti se dogodila, razmišljao bi drugačije. Vidi recimo moj slučaj - došao mi novi mobitel. Nisam s njega skidao onu foliju koja je došla s njim jer sam želio imati barem to za zaštitu stakla od grebanja. Nakon mjesec dana došlo Nillkinovo staklo. Maknem foliju, stavim staklo - kul. Idem van iz kuće, mačka mi se mota oko noge, stavim si mobitel u bočni džep dukserice (ne u traperice jer velki mobitel u trapericama i čučanj ne idu skupa), čučnem se da je podragam i mobitel mi ispadne iz džepa! Ispadne na beton, na kojem je bio kamenčić i mobitel je ekranom pao baš na taj kamenčić i staklo je puklo. Kaljeno staklo. Ekran je ostao cijeli! E, a da nisam imao kaljeno staklo? Vjerojatno bi pukao ekran. Naručio sam novo kaljeno staklo, a ovo puknuto nisam skidao dok nije došlo novo cijelo. I od tada mobitel više ne stavljam u džep dukserice. 

 

 Hahah, vjerovao ili ne, imao sam slicnu scenu prije par dana. Prvo sam uslikao macku u stepenistu (macak tacnije), a zatim s takodje mjesec dana starim mobitelom jos u ruci krenuo da ga pomazim. Valjda se uplasio mobitela i pukne me šapom po ruci "brzinom svjetlosti". Mobitel doslovno "isfrci" iz ruke pola metra na stepenicu (jer sam ga drzao labavo malim prstima) i pukne zastitno staklo, glavno staklo ni ogrebotine. Srecom prije svega po mačka. 

 

Btw, Nillkin "nature" silikonske maske su skroz lagane i ugodne, a ne izgledaju ruzno. Ne znam koliko stite u odnosu na ove cvrsce, ali bitnije da olaksavaju drzanje mobitela da ne klizi. Vecina danasnjih telefona je uzasna za drzanje.

Ali za Nillkinovo staklo nisam imao srca dati 13$, pa sam kupio nekoliko Meize po dolar i kusur. Ali slazem se da su bolji. :)

 13 dolorsa? Pa nilkinova stakla su uredno na aliju za 7-8 dolara

5 godina
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
digitall kaže...

ja se ježim od pomisli stavljanja bilo čega na ekran..

svi moji mobiteli su prodani bez traga korištenja u stanju 10/10

jednostavno pazim na svoje stvari

 

a ježim se zbog toga što sam probao i maske i stakla, mob je teži, veći, ružniji, neugodniji u ruci, s lošim osjećajem skrolanja i tipkanja.. katastrofa živa.. 

 

ni taj nano nikad nisam stavljao jer me nikad nitko nije uvjerio da funkcionira 

 I ja na mate 9 pro nemam staklo iako sam ih uvijek stavljao na prijasnje modele.... Jedini ekran koji mi je pukao je na galaxy s3 i to isti dan kad sam ga kupio... Stavio navece pod jastuk ujutro puknuo ekran. 1000% mi nije ispao jer sam ga cijeli dan drzao u ruci.... Poslije nikad nista... Najjeftijia stakla sa alija odlicno rade posao.... Na ravnim ekranima.... NA zaobljenima nula bodova zato i nemam sada staklo....

15 godina
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
O kakvom zaštitnom staklu točno pričate?
Da li je to pravo staklo ili plastična folija?
Imam General Mobile 5d mobitel - on ima Gorila glass preko ekrana. Prst po njemu fantastično klizi - to je pravo staklo. Nemam nikakvih ogrebotina, mob ima samo silikonsku maskicu.

Uz mobitel su došle i zaštitne folije koje se lijepe preko ekrana. Folije su od plastike, klizanje prsta preko nje je odvratno. Za tjedan dana se toliko ogrebotina nakupilo na njoj da je to užasno za gledati. Ne koristim ih više

Zato vas pitam - kakve vi to zaštitno staklo / foliju stavljate ?
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 18:30 (dankodr).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
dankodr kaže...
O kakvom zaštitnom staklu točno pričate?
Da li je to pravo staklo ili plastična folija?

Govorimo o krutome zaštitnom "staklu" (screen protectoru), kaljenom "staklu". Pišem "staklo" pod navodnike s obzirom da su to višeslojne zaštite za ekran - jedan od slojeva je kaljeno staklo, jedan ili dva su PET slojevi, može još biti prelijano i oleofobnim premazom...

 

Plastične folije više takoreći nitko ne koristi. Bolje jesu nego išta, ali kad već na raspolaganju imaš jeftine staklene screen protectore, plastične folije su u osnovi stvar prošlosti.

 

dankodr kaže...
Uz mobitel su došle i zaštitne folije koje se lijepe preko ekrana. Folije su od plastike, klizanje prsta preko nje je odvratno. Za tjedan dana se toliko ogrebotina nakupilo na njoj da je to užasno za gledati. Ne koristim ih više

Takve folije su nekad bile aktualne, pogotovo kod rezistivnih ekrana osjetljivih na dodir. Sad s kapacitivnim ekranima nema ih smisla koristiti jer su, kao što si i sam primijetio, užasne. 

 

Nego, problem s takvim nekakvim "lijevim" mobitelima je što nije sigurno da će za njih postojati odgovarajuća kaljena stakla. Mogao bi si eventualno naručiti neko staklo za mobitel koji ima vrlo slične karakteristike s prednje strane - znači, širinu, visinu, poziciju i veličinu izreza i rupa.

16 godina
moderator
online
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
bačela kaže...

Članak nije loš. Jedino mi je nije jasno koja je to mala rijeka Nano? Uz čudesnu rječicu "nano ".

Zahvaljujem, ispravljeno. 

13 godina
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

Prijatelj je prije dvadesetak godina tada još u Plavom oglasniku, da dođe do lake zarade prodavao tekućinu za "sušenje drva", jasno je da se radilo o običnoj vodi... ali prodaja je vjerujte cvijetala. Pametnom dosta...

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p

Bravo.Otvoren za pohvale,otvoren za pokude.

16 godina
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
peroko kaže...

 13 dolorsa? Pa nilkinova stakla su uredno na aliju za 7-8 dolara

 

Tacnije 13.99 $. Oficijelni Nillkin store. Nadji mi ovo za 7-8, da odmah kupim. :)

5 godina
offline
Re: Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-p
Ja imam OCD...moji mobiteli ne padaju:(

Zahebo sam se kupovinom s7edge...radi zakrivljenog ekrana... nema zaštite za staklo:(....koristim plastičnu masku,dvostranu....pokriva cili mobitel

U buduće samo mobiteli s ravnim ekranom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 20:41 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

Kaljeno staklo mi je spasilo ekran puno puta, cak bi rekao da sam se sa njim opustio po pitanju stavljanja mobitela svugdje jer ono prvo popusti hehe. Zamjenio sam ih brdo a ekran je i dalje u top stanju, nema niti jedne crtice jer sve staklo na sebe navuce od smeca, ostecenja, ogrebotina.

 

Razlika koju sam ja primjetio izmedu 1$ staklenog i onog od barem 10$ je to sto se puno ljepse zalijepi, rubovi se ne odljepljuju nakon kratkog vremena i ljepse je skrolati po skupljem staklu i boje odnosno svijetlost se ne rasipa toliko.

Ali koju mi razliku cini 10$ svakih 6mj...nikakvu...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema

Valjda sam ja jedini pehist kojem je pukao ekran a kaljeno staklo ostalo citavo, srecom huawei konplet ekran kosta 17$ na ali expressu pa sam jeftino zamjenio. Jos je bio u silkonskoj masci. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ima li koristi od čudotvornog zaštitnog nano-prema
Malo o terminologiji: svako je staklo "tekuće" jer je staklo zapravo tekućina izuzetno velikog viskoziteta. Usto je i "nano" jer se sastoji od atoma i molekula čije se dimenzije mjere nanometrima ili dijelovima nanometra (atomi). Kad se problem malo dublje sagleda ispada ovako: 1.) Ekran mora imati primjerenu tvrdoću (da se ne ogrebe), 2.) mora imati primjerenu čvrstoću i elastičnot (da ne pukne), 3.) mora biti transparentan za elektromagnetske valove, uključujući o one vidljive (svjetlost). Zaključak: teško je (nemoguće) naći materijal koji bi zadovoljavao sva tri uvjeta.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice